Aktualności
 

 

 

2017/09/20, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

KOMUNIKAT

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniu 20.09.2017r. nastąpiła awaria sieci wodociągowej podczas prac przy budowie nowego ronda na ulicy 9 Maja.  W chwili obecnej trwają prace mające na celu usunięcie awarii  prowadzone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie. Do chwili usunięcia awarii dla mieszkańców Górnego Tarasu woda  będzie dostarczana beczkowozem.

 Przewidywany czas usunięcia awarii około godz. 16.00.

 

                                                                                    Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

                                                                                      z upoważnienia Burmistrza

                                                                                     zastępca Burmistrza Paweł Nikitiński

 

2017/09/15, Widowisko historyczne "Powrót do Arhnem"

Widowisko historyczne "Powrót do Arhnem" w Gryfinie!
Kolejne widowisko historyczne w naszym mieście odbędzie się już w sobotę 23 września 2017 roku na gryfińskim nabrzeżu!
To wyjątkowe wydarzenie zostanie poprzedzone zajęciami edukacyjnymi prowadzonymi w szkołach na terenie gminy.
W piątek 22 września rozpoczną się spotkania z młodzieżą, których tematem będą losy żołnierzy generała Stanisława Sosabowskiego wraz z przebiegiem Operacji Market-Garden. Prelekcje wzbogacone będą prezentacją uzbrojenia oraz wyposażenia bojowego, używanego przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.
W sobotę wydarzenia w naszym mieście rozpoczną się już od godziny 12.00. Od południa trwać będzie prezentacja wyposażenia wojskowego w ramach otwartego muzeum techniki wojskowej oraz pokaz militariów na Placu Księcia Barnima I. W pokazie wezmą udział grupy rekonstrukcyjne oraz jednostki wojskowe. To właśnie w tym miejscu będzie można obejrzeć czołgi, samochody transportowe oraz oddziały rekonstrukcyjne. Zaprezentowane zostaną między innymi: niemiecki czołg średni Pz.Kpfw. V Pantera, niemiecki samochód pancerny Sd.Kfz. 222, brytyjski samochód pancerny Daimler Dingo Mk. III., amerykański samochód terenowy Willys-Jeep, niemiecki motocykl terenowy BMW R75, niemiecki motocykl terenowy BMW R71, niemiecki samochód terenowy VW Typ 82 Kűbelwagen.

Otwarte muzeum techniki wojskowej dostępne będzie dla zwiedzających również w miejscu widowiska batalistycznego po zakończeniu inscenizacji (ok. godz. 18.00).

Od godziny 15.00 na gryfińskim nabrzeżu odbywać się będą występy amatorskich zespołów muzycznych oraz występ zespołu „patriotyczni.gryfino”.

O godzinie 17.00 rozpocznie się główna atrakcja wydarzenia czyli widowisko historyczne "Powrót do Arhnem" przygotowane przez Gminę Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Jednym z głównych wątków wydarzenia stanie się wyeksponowanie losów żołnierza polskiego w szerokim kontekście działań koalicji antyhitlerowskiej. Szczególny nacisk w tym przypadku położony zostanie na dzieje 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz jej uczestnictwa w realizowanej we wrześniu 1944 r. Operacji Market-Garden.

Główne widowisko historyczne będzie miało miejsce na nabrzeżu w Gryfinie z udziałem ponad 200 rekonstruktorów w mundurach amerykańskich, polskich, brytyjskich i niemieckich z okresu II wojny światowej.

Całość rekonstrukcji historycznej „Powrót do Arhnem” opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem merytorycznym, zrealizowanym przez historyków wojskowości.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach wydarzenia będą miały formułę bezpłatną dla widzów. Na terenie imprezy rozstawione będą telebimy relacjonujące obraz z kamer oraz system nagłośnieniowy dla polepszenia komfortu odbioru spektaklu przez widzów.
Już dzisiaj zapraszamy Państwa na to wyjątkowe widowisko historyczne! Zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie!

Po rekonstrukcji zapraszamy na koncert energetycznego gryfińskiego zespołu „Rusty Chain”.
Rusty Chain to gryfiński zespół prezentujący muzykę wynikającą z czystej miłości do zabawy i rock'n'rolla.
Zespół gra w składzie: Marcin Wawrzyńczyk - wokal, Marta Potepa - bas, Michał Zalewski - gitara, Filip Grzesik - perkusja.
Rusty Chain to czwórka pozytywnie zakręconych ludzi co ewidentnie widać w tekstach ich utworów. Jednym słowem melodyjne, mocne brzmienie, z dawką zaraźliwej, pozytywnej energii. Ale nie ma się co rozpisywać – przybądź na najbliższy koncert aby się przekonać z kim tak naprawdę masz do czynienia...

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Gryfino, Studio Historyczne "Huzar" z Koszalina i Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza.

Sponsorem Głównym Wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Ministerstwo Obrony Narodowej,
Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski
www.szczecin.uw.gov.pl
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP Michał Jach.

Partnerzy Wydarzenia:
Fliegel Textilservices Sp. z o.o.
Parker Prädifia
Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Szczecin.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, jaka odbędzie się 23 września 2017 oraz uczestnictwem w niej.

Regulamin imprezy masowej

Regulamin terenu imprezy

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy masowej pn. "Powrót do Arhnem" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków w Gryfinie. Termin: od dn. 22.09.2017r. - godz. 07:00, do dn. 24.09.2017r. - godz.7:00.

W dniu 23.09.2017 r. w godz. 16.00-20.00 będzie zamknięta droga wojewódzka nr 120 z Gryfina do Mescherin dla ruchu kołowego i pieszego.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. 

2017/09/15, "Powrót do Arhnem" - regulamin imprezy oraz utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy masowej pn. "Powrót do Arhnem" zostanie zamknięta droga wewnętrzna/dojazdowa do nabrzeża przy ul. Energetyków w Gryfinie. Termin: od dn. 22.09.2017r. - godz. 07:00, do dn. 24.09.2017r. - godz.7:00.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami związanymi z imprezą, jaka odbędzie się 23 września 2017 oraz uczestnictwem w niej.

Regulamin imprezy masowej

Regulamin terenu imprezy


 

2017/09/15, Gryfiński Budżet Obywatelski - informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

zaprasza:

wszystkich mieszkańców gminy Gryfino do wzięcia udziału w spotkaniu, na którym zostaną zaprezentowane wszystkie możliwe formy głosowania na projekty budżetu obywatelskiego, które pomyślnie przeszły weryfikację.

Już od 18 września 2017 r. uprawnieni mieszkańcy gminy Gryfino będą mogli zagłosować na najciekawsze projekty spośród 17 zakwalifikowanych przez Zespół.

Karta do głosowania

Termin spotkania: 21.09.2017 r. godz. 17.00

Miejsce: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, sala 34.


 

2017/08/22, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 21 sierpnia 2017 roku

K O M U N I K A T

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

z dnia 21 sierpnia 2017 r.

W związku z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 19 sierpnia 2017 r. informuję, że osoby poszkodowane w ostatnim czasie przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne otrzymają od Rządu bezzwrotną pomoc materialną w wysokości do 6 tys. złotych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu do 100 tys. złotych. Środki na ten cel zostały zabezpieczone przez Rząd w przewidzianej na ten cel rezerwie budżetu państwa.

Informacje w sprawie szkód powstałych w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych należy zgłaszać do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, tel. 91 416 20 11 wew.333.

 

2017/09/18, Gminne uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Dzień Sybiraka

W dniu 18 września 2017 na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie odbyły się gminne uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Dzień Sybiraka. Podczas ceremonii z udziałem kombatantów, zaproszonych gości oraz władz samorządowych nastąpiło uroczyste złożenie wieńców i kwiatów.

 

2017/09/13, Zespół weryfikacyjny zakończył swoje prace

Zespół do spraw budżetu obywatelskiego gminy Gryfino na 2018 rok zaprezentował listę projektów, które zostały zweryfikowane pozytywnie i będą podlegać głosowaniu. Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 17 propozycji.

1. Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Gryfinie - 350.000 zł

2. Budowa w parku miejskim wybiegu dla psów wraz z urządzeniami służącymi aktywizacji zwierząt i ich opiekunów - 62.024 zł

3. Wzrost atrakcyjności turystyczno-rekreacyjnego mikroregionu obejmującego sołectwa: Drzenin, Gardno, Wysoka Gryfińska - 43.103 zł

4. Kolorowy zakątek-ogród sensoryczny w Gryfinie - 365.000 zł

5. Modernizacja placu zabaw dla dzieci w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie - 199.000 zł

6. Przebudowa placu zabaw dla małych i dużych, ul. Niepodległości 1 przy Szkole Podstawowej w Gardnie - 281.654,41 zł

7. Budowa ulicy Krótkiej w Chwarstnicy - 133.881,76 zł

8. Rozbudowa istniejących miejsc rekreacyjnych zlokalizowanych w miejscowościach Borzym, Dołgie, Sobiemyśl, Mielenko Gryfińskie o urządzenia siłowni zewnętrznych - 60.000 zł

9. Doposażenie boiska sportowo - rekreacyjnego o kontener socjalny dla sportowców - 22.000 zł

10. Budowa Skateparku w Gryfinie - 519.844,88 zł

11. Montaż 5 punktów świetlnych na ulicy Topolowej w Czepinie - 25.000 zł

12. Rodzinne miejsce rekreacji - 118.100 zł

13. Doświetlenie miejscowości wiejskich: Bartkowo, Pniewo, Steklno, Steklinko, Żórawie - 165.000 zł

14. Budowa trybuny na boisku sportowym w Pniewie - 40.000 zł

15. Budowa piłkochwytów na boisku sportowym w Pniewie - 75.000 zł

16. Budowa placu zabaw przy ul. Opolskiej z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych - 96.000 zł

17. Młodzi na nowe boiska - 190.000 zł

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty rozpocznie się 18 września i potrwa do 13 października.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Gryfina za aktywny udział w zgłaszaniu propozycji!

 

2017/09/19, „270 lat Lokacji Wsi Żabnica i Dębce 1747-2017”

W dniu 16 września 2017 odbyły się uroczystości z okazji „270 lat Lokacji Wsi Żabnica i Dębce 1747-2017”. Podczas jubileuszu odbyły się m.in.: otwarty trening piłki nożnej na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. ks. Barnima I w Żabnicy oraz uroczysty koncert podczas którego wystąpili: Polsko-Niemiecki Chór „Spotkanie” z Berlina pod dyrekcją Agnieszki Wolf, Chór Akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie, zespół „High Five Brass” stworzony przez muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Zakładowa Orkiestra Dęta Zespołu Elektrowni Dolna Odra pod dyr. Stanisława Wiśniewskiego.

Uroczystości odbyły się w ramach realizacji projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich „Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś”.

 

 

2017/09/13, Przekazanie terenu dla Gminy Gryfino

Gmina Gryfino stała się właścicielem nieruchomości na której znajduje się parking przed magistratem. Wcześniej teren należał do powiatu, działka została jednak wydzielona, a podpisanie dokumentów w kancelarii notarialnej przez Mieczysława Sawaryna Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, Wojciecha Konarskiego Starostę Powiatu Gryfińskiego oraz Jana Gładkowa członka zarządu Powiatu Gryfińskiego kończy etap prac nad sprawami formalnymi. Teraz możliwe będzie pobieranie opłat od parkujących.

Zgodnie z intencją burmistrza bezpłatne będzie parkowanie umożliwiające załatwienie spraw w urzędzie i okolicznych instytucjach centrum miasta. Opłaty dotkną tylko osoby zainteresowane długim (wielogodzinnym lub kilkudniowym) postojem.

 

2017/08/31, Dofinansowanie na Stadion Miejski w Gryfinie przyznane

We wtorek 29 sierpnia 2017 r. dotarła z Warszawy z Ministerstwa Sportu i Turystyki świetna wiadomość. Ministerstwo przeznaczyło środki finansowe w wysokości 1 500 000 zł na modernizację Stadionu Miejskiego w Gryfinie. Wsparcie otrzymano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej.

W ramach przebudowy powstanie obiekt, który będzie łączył potrzeby lekkoatletów i piłkarzy nożnych. Wstępny projekt zakłada rozpoczęcie prac na wiosnę 2018 roku, a zakończenie jesienią 2020 r. W ramach projektu zostanie wykonana syntetyczna bieżnia okólna (8 torów na prostej i 6 torów na łuku), urządzenia lekkoatletyczne (skocznie w dal, wzwyż, tyczka, rzutnie do oszczepu, dysku, młota i kuli), przebudowa boiska piłkarskiego, budowa odwodnienia bieżni i boiska, widownia na 700 miejsc siedzących z czego część środkowa na ok. 300 miejsc będzie zadaszona. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Oczywiście koszt planowanych prac znacznie przekracza kwotę dofinansowania przez Ministerstwo, więc ich zakres będzie określony przez możliwości finansowe Gminy Gryfino i może zostać zredukowany bądź rozszerzony. Miejmy nadzieję, że znajdą się dodatkowe możliwości (poza budżetu Gminy) na współfinansowanie tej inwestycji, ale nie da się ukryć, że w nadchodzących latach czekają spore wydatki.

 

2017/09/18, Nadanie imienia w Przedszkolu w Pinnow

Grupa „Jaskółek” z Przedszkola nr 5 im. Calineczki w Gryfinie uczestniczyła w uroczystościach nadania imienia w zaprzyjaźnionym Przedszkolu w Pinnow. Nasi Przyjaciele od 1 września 2017 r. nazywają się „Die kleinen Oder-Welse”. Uroczystościom towarzyszyło wiele wspaniałych zabaw i atrakcji dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach polsko-niemieckiego projektu.

Wsparcie finansowe zostało udzielone przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

2017/09/14, Rozpoznanie problemów, oczekiwań i potrzeb środowiska młodzieży

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że na terenie gminy Gryfino  będzie realizowany projekt, który ma na celu rozpoznanie problemów, oczekiwań i  potrzeb środowiska młodzieży
z gminy Gryfino.

W oparciu o współpracę z Młodzieżową Radą Miejską w Gryfinie zostanie skonstruowany kwestionariusz, składający się z 40 pytań,  skierowany zostanie bezpośrednio do 500 uczestników badań z terenu gminy Gryfino, uczniów placówek szkolnych na tym terenie.

Kwestionariusz będzie podstawowym źródłem danych i zawierać będzie odpowiedzi na proste, a zarazem ważne pytania odnoszące się do młodych  osób z terenu gminy. W ankiecie zawarte będą pytania dotyczące dostępności zajęć, realizacji zainteresowań, postrzegania przestrzeni publicznej, badanie potrzeb oraz oczekiwań tej grupy społecznej. Ważne kwestie oprócz opinii młodych o środowisku w którym żyją to również pytania m.in.: o to kim są i jakie mają relacje z rodziną i rówieśnikami? Dlaczego się uczą? Jakie są ich wartości, uczucia i aspiracje? Co dla nich w życiu jest najważniejsze?

Badanie ankietowe zostanie przeprowadzona we wrześniu i październiku  2017 r. na wybranej grupie docelowej w środowisku młodych mieszkańców Gryfina. Ponadto zebrane i przeanalizowane zostaną dane statystyczne dostępne w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, raporty z wszystkich fukncjonujących na tym obszarze szkół gimnazjalnych, okreslone zostaną czynniki wpływające na życie młodych mieszkańców oraz uwarunkowania rozwoju.Wyniki badań pozwolą okreslić potrzeby, oczekiwania młodzieży wobec działań samorządu oraz społeczności w której funkcjonują. Posłużą jako punkt wyjścia do rozważań co można, co należy uczynić, by środowisko stało się bardziej sprzyjające oraz dopasowane do potrzeb młodych ludzi mieszkających na terenie gminy Gryfino. Określi ich zainteresowania. Prowadzony projekt to również okazja do rozwijania ważnych umiejętności społecznych młodzieży, poznawania środowiska oraz nawiązywanie kontaktów potrzebnych do przyszłej współpracy między samorządem, młodzieżą oraz organizacjami pozarządowymi.

W październiku 2017 r. zorganizowane zostanie spotkanie focusowe z młodzieżą, które pozwoli poszerzyć projekt o dodatkowe informacje. Przedyskutowane zostaną główne założenia projektu.

Diagnoza powstała w wyniku działań projektowych zostanie wydrukowana w 100 egzemplarzach. Zostanie rozesłana do wszystkich zainteresowanych wynikami realizacji projektu m.in. do szkól, rady miejskiej, organizacji pozarządowych. W listopadzie również zostanie zorganizowana wspólna konferencja, która pozwoli wymienić poglądy i doświadczenia w realizacji projektu.

Projekt skierowany jest do:

- uczniów gimnazjum i szkól ponadgimnazjalnych z Gminy Gryfino -500 osób - dzięki którym poznamy problemy młodych ludzi ;

- samorządowców /włodarzy miasta i radnych miejskich i powiatowych/ -30 osób -osoby mających wpływ na zmianę i pomoc w działaniach oddolnych dla młodych ludzi;

- przedstawicieli NGO z terenu gminy Gryfino - 15 organizacji  – grupy społeczne którym diagnoza problemów młodzieżowy pozwoli na pozyskanie środków unijnych na działania dla wskazanej grupy wiekowej.

Projekt powstał w partnerstwie trzech podmiotów:  Gminy Gryfino wraz z członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie, Fundacja Razem Dla Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Stowarzyszenia Klaster Nowoczesna Gospodarka Ziemi Pyrzyckiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w realizacji naszych działań. Szczegółowe informacje udziela:

Referat Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie: Małgorzata Wasiluk tel. 91 416 20 11 wew. 425 mail: malgorzata.wasiluk@gryfino.pl

Stowarzyszenie Klaster Nowoczesna Gospodarka Ziemi Pyrzyckiej – Prezes Krzysztof Borzym tel. 606990643

 

2017/09/11, Wystawa "Agresja sowiecka na Polskę 17 września 1939"

Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie zapraszają od poniedziałku 11 września 2017 do malej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na Nabrzeżu Miejskim na wystawę zatytułowaną "Agresja sowiecka na Polskę 17 września 1939". Na ekspozycji pokazane zostaną mundury (m.in. polowy żołnierza piechoty, garnizonowy kawalerii 12 Pułku Ułanów Podolskich), broń (m.in. karabin Mauser, karabin przeciwpancerny UR, CKM Maxim OPL), podstawowe wyposażenie żołnierza (m.in. oryginalne tytoń i papierosy z 1939, żyletki, zapałki, znaczki pocztowe, maszynka do ostrzenia żyletek). Zaprezentowane zostaną także plansze opisujące tytułowe wydarzenia.

Wystawa czynna będzie do 30 września od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-17:00. Organizatorem są: Gryfiński Ruch Patriotyczny i Grupa Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina.

 

2017/09/18, „Kamienne gody” w Wełtyniu

W dniu 16 września 2017 roku Państwo Barbara i Leopold Powietrzyńscy z Wełtynia obchodzili niezwykły jubileusz – 70 rocznicę pożycia małżeńskiego – zwyczajowo nazywany „Kamiennymi godami”.

Państwo Powietrzyńscy świętowali ten przepiękny jubileusz w towarzystwie najbliższych, była msza święta i poczęstunek. W tym jakże uroczystym dniu otrzymali mnóstwo życzeń, przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu kolejnych pogodnych wspólnie przeżytych lat.

W imieniu władz samorządowych na ręce Jubilatów życzenia złożył Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aneta Raciborska oraz Sołtys i Radny Rady Miejskiej Pan Leszek Jaremczuk.

 

2017/09/15, Ogłoszenie

Zarządzenie Nr 0050.112.2017 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 14 września 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

2017/09/14, Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Więcej informacji w zalączeniu.

 

2017/09/04, Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!

Nieubłaganie zakończył się czas wakacyjny. W dniu 1 września we wszystkich placówkach oświatowych rozpoczął się nowy roku szkolny 2017/2018. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie oraz w Szkole Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie wszystkich uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości powitał burmistrz Mieczysław Sawaryn. Podczas apelów dzieci z klas pierwszych zostały oficjalne powitane w społeczności uczniowskiej.

Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego, pełnego sukcesów, zdobywania nowych umiejętności i wiedzy! 

2017/09/14, Nowe nagłośnienie dla Gryfińskiego Domu Kultury

Niezwykle miło nam poinformować, że Gryfiński Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kilka miesięcy temu zostaliśmy poinformowani o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku przygotowanego we współpracy z burmistrzem oraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Obecnie trwają prace nad zrealizowaniem zakupu odpowiedniego sprzętu.

Całkowity koszt zadania pod nazwą Zakup nowego wyposażenia nagłośnieniowego dla Gryfińskiego Domu Kultury dofinansowanego w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury wyniesie 232.762 zł. Kwota dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosła 186.000 zł (79,91%), a wkład własny wniesiony przez gminę Gryfino wyniósł 46.762 zł. Na początku września został rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania. Sprzęt dostarczy nam firma Audio - Plus Sp. z o.o. z Łomianek. Jeszcze w tym roku Gryfiński Dom Kultury wzbogaci się m.in. w nowe zestawy głośnikowe, wzmacniacze, mikrofony bezprzewodowe i odpowiednie okablowanie. Nazwa zadania: Zakup nowego wyposażenia nagłośnieniowego dla Gryfińskiego Domu Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

2017/09/14, „Bezpieczna droga do szkoły”

W ramach programu Bezpieczna Gmina przeprowadzono zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Bezpieczna droga do szkoły”, Akcja Grzyby, Akcja Pierwszak.

Celem głównym było przygotowanie uczniów do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym poprzez rozwijanie ich umiejętności:

- wyposażenie dziecka w wiadomości niezbędne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym,

- uświadomienie zagrożeń istniejących na drodze,

- rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej.

Zajęcia zostały przeprowadzone :

1. Szkoła Podstawowa przy ul. Długiej 20 w Żabnicy,

2. Szkoła Podstawowa przy ul. Szczecińskiej 54 w Radziszewie,

3. Zespół Szkół przy ul. Gryfińskiej 19 w Chwarstnicy,

4. Zespół Szkół przy ul. Niepodległości 1 w Gardnie,

5. Szkoła Podstawowa Nr 3 przy ul. Iwaszkiewicza 70 w Gryfinie.

Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części omawiono:

1) Drogę dziecka z domu do szkoły i z powrotem:

- miejsca oznakowane do przechodzenia przez jezdnię (zebra, sygnalizacja świetlna),

- miejsca przeznaczone dla pieszych (chodnik, pobocze).

2) Zasady prawidłowego poruszania się po drodze:

- chodzić prawą stroną chodnika,

- przechodzić w miejscach oznaczonych,

- upewnić się czy nie nadjeżdża pojazd,

- ustąpić miejsce nadjeżdżającym pojazdom,

- nosić po zmroku światełka odblaskowe.

3) Znaki drogowe przeznaczone dla pieszych:

- rodzaje znaków drogowych: ostrzegawcze, zakazu, nakazu.

Druga część spotkań zostanie przeprowadzona w praktyce na przejściach dla pieszych w pobliżu szkoły lub z wykorzystaniem zastawu Autochodzik. w październiku. Przeprowadzono również akcję „Grzyb” , która miała na celu zapoznanie uczniów z grzybami jadalnymi, niejadalne i trującymi, rozmawialiśmy jak ustrzec się przed pomyłką. Każdy uczestnik akcji otrzymał broszurkę „Mały przewodnik grzybiarza”, która powstała na zlecenie Straży Miejskiej w Gryfinie w ramach programu „Bezpieczna Gmina”. Drugą akcją był akcja Pierwszak. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz zawieszki na plecaki i tornistry zakupione przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

 

2017/09/11, VIII edycja Letniego Festiwalu Wędrownego „Na gotyckim szlaku"- koncert w Gryfinie

W dniu 09.09 w Pałacyku pod Lwami odbył się wyjątkowy „Koncert Scherzi Musicali" z okazji VIII edycji Letniego Festiwalu Wędrownego „Na gotyckim szlaku". Wykonawcami koncertu byli: Aldona Bartnik – sopran oraz Szczecin Vocal Project pod kierownictwem artystycznym Pawła Osuchowskiego. Koncert zgromadził wielu słuchaczy z naszego miasta oraz gości odbywających letnią wędrówkę szlakiem historii. Przed koncertem odbyła się tradycyjna wędrówka gotyckim szlakiem pod przewodnictwem Juliana Dalidowicza.

 

2017/09/08, XXXIX sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 07.09.2017 r. odbyła się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Przyjęto m.in uchwałę dot. przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie na zakup samochodu dla Komendy Powiatowej w Gryfinie. Podjęto również m.in. uchwałę o utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie oraz nadaniu nowych nazw ulicom w Radziszewie. Będą to ulice: Jarzębinowa i Kalinowa. Przekazano również informację dotyczącą bieżącej działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz Gryfińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

2017/09/01, 78. rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie ( Golgota Wschodu) odbyła się uroczystość upamiętniającą 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, kombatantów, zaproszonych gości oraz mieszkańców Gryfina.

 

2017/08/18, Remont DK nr 31 między Szczecinem a Gryfinem – uwaga na utrudnienia

Od poniedziałku 21 sierpnia rozpoczyna się remont DK nr 31 na odcinku Radziszewo – Czepino o długości 6,2 km. Realizowane roboty będą obejmowały wymianę nawierzchni na tym odcinku wraz z regulacją studni kanalizacyjnych znajdujących się w drodze. Roboty zakończą się do połowy października tego roku. Organizacja ruchu na czas robót będzie zakładała wprowadzanie ruchu wahadłowego podczas prowadzenia robót. Ze względu na duże natężenie ruchu na tym fragmencie DK 31 utrudnienia w ruchu mogą być mocno odczuwalne przez kierowców, dlatego zalecamy korzystanie z dróg alternatywnych.

Remontowany odcinek można ominąć jadąc od Gryfina DW 120 do węzła Gryfino na S3 i dalej w kierunku na Szczecin. Można również skorzystać z drogi przez Niemcy - od Gryfina mostem przez Odrę do Mescherin, następnie drogami B113 i B2 przekraczając ponownie granicę w Rosówku.

 

2017/08/30, Niemiecko-polski konkurs fotograficzny " W Dolinie Dolnej Odry jak w domu"

Życie w Dolinie Dolnej Odry w obiektywie kamery, a następnie przeniesione na papier lub kartę pamięci, jest tematem konkursu fotograficznego dla wszystkich mieszkańców polskiej i niemieckiej strony Doliny Dolnej Odry. Konkurs fotograficzny pt. " W Dolinie Dolnej Odry jak w domu" jest organizowany przez Urzad Oder-Welse.

Na konkurs można wysłać do 3 zdjęć najlepiej w układzie poziomym, cyfrowo- minimalna rozdzielczość to 300 dpi, w formacie JPEG lub TIFF. Termin nadsyłania prac do 30.09.2017 r.

12 najciekawszych zdjęć zostanie wybrane do kalendarza 2018 oraz dla ich autorów przewidziane są nagrody wraz z warsztatami fotograficznymi. Zdjęcia można wysłać mailowo na info@amt-oder-welse.de.

 

2017/08/28, Dożynki Gminne - Bartkowo 2017

W dniu 26 sierpnia 2017 roku odbyły się Dożynki Gminne. Tegoroczne święto plonów miało miejsce w Bartkowie.

Program uroczystości obejmował m.in. Mszę Świętą Dożynkową w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po uroczystościach kościelnych barwny korowód dożynkowy przemaszerował przez Bartkowo. Uroczyste otwarcie święta plonów rozpoczęło przekazanie przez starostów dożynek Marioli i Rafała Kruszenków na ręce burmistrza Mieczysława Sawaryna bochenka chleba upieczonego z tegorocznych plonów. Zgodnie z tradycją dożynkową gospodarz miasta podzielił chleb między mieszkańców, tak aby zapewnić każdemu domostwu dobrobyt.

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Mielenko Gryfińskie.

Swój dorobek artystyczny zaprezentowali: Kapela Ludowa Borzymianka, Zespół Śpiewaczy Gardnianki, Kapela Ludowa Wełtynianka, Zespół Ad Hoc oraz Tadek Wasilewski . Na scenie zaprezentowali się również artyści podhalańskiej grupy Future Folk w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin i Matt Kowalsky, którzy między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki.

 

2017/09/08, Rajd na orientację "Powsinoga" już za nami

W sobotę 2 września 2017 odbył się pierwszy pieszy rajd na orientację PoWsiNoga. Impreza odbyła się pod hasłem "Leśnym duktem". W pierwszej edycji rajdu udział wzięło 18 drużyn. Rajd przebiegał w okolicach miejscowości Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo, a jego trasa wynosiła ok. 11 km. Na trasie znalazło się siedem punktów kontrolnych, przygotowanych przez sołectwa: Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo oraz Nadleśnictwo Gryfino, Powiatowy WOPR Gryfino, KP Raffer, na których uczestnicy mieli do wykonania zadania z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz gospodarki leśnej. Oceniany był zarówno czas przejścia trasy jak i poprawność i szybkość wykonania poszczególnych zadań.

Na I punkcie kontrolnym, który przygotował KP Raffer uczestnicy mieli do wykonania zadanie zakresu pierwszej pomocy. Na punkcie II, przygotowanym przez WOPR Gryfino trzeba było wykazać się umiejętnościami dotyczącymi ratowania osoby tonącej. Na kolejnym III punkcie kontrolny, przygotowany przez Sołectwo Krajnik) , zadaniem było cięcie drewna, rozpoznanie gatunków drzew na podstawie przekroju pnia oraz gry zręcznościowe dla dzieci. Punkt IV był punktem odpoczynku. W Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy mogli posilić się i napić kawy oraz herbaty. Odbyły się także quizy dla dzieci. Kolejny, V punkt kontrolny (przygotowany przez WOPR Gryfino) dotyczył bezpiecznego zachowania się nad wodą. Punkty kontrolne VI i VII przygotowane były przez Nadleśnictwo Gryfino. Uczestnicy rajdu brali udział m.in. w leśnym kole fortuny - z zakresu tematyki leśnej, wykorzystywali swoje umiejętności z zakresu rozpoznawanie gatunków drzew, krzewów i grzybów.

Meta rajdu PoWsiNoga znajdowała się w Nowym Czarnowie, Tam na zawodników czekało wiele atrakcji m.in. występ Teatru Bomba Bomba, występ Kapeli Ludowej Gardnianki, wspólne ognisko i zabawa taneczna. Każdy uczestnik Rajdu miał zapewniony poczęstunek.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody główne w postaci koszy piknikowych wraz z wyposażeniem.

Zwycięzcy I edycji Rajdu Pieszego PoWSINoga 2017:

I miejsce - Agnieszka Rynkiewicz, Mateusz Rynkiewicz, Zosia Rynkiewicz, Zuzia Rynkiewicz

II miejsce - Monika Drabik, Ewa Miler, Tomasz Miler, Kuba Kasprzyk

III miejsce - Małgorzata Boboryko; Jarosław Boboryko, Mateusz Boboryko.

Drużyna, która zajęła miejsce II, swoją nagrodę przekazała dla rodziny Państwa Edyty i Macieja Włodarskich, którzy dzielnie przemierzyli trasę ze swoim zaledwie rocznym synkiem Maksymilianem. Dzieci biorące udział w rajdzie rozwiązywały zadania edukacyjne oraz sprawnościowe na czterech z siedmiu przygotowanych punktach. Spośród nich najlepszą została drużyna Szymona Śniegowskiego i Macieja Szwajczuka.

Organizatorami pierwszego rajdu PoWsiNoga 2017 byli Sołectwa: Krajnik, Krzypnica i Nowe Czarnowo oraz Gryfiński Dom Kultury i WOPR Gryfino. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Organizatorzy wydarzenia składają podziękowania za wszelką okazaną pomoc dla: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Geblewicza oraz Nadleśnictwa Gryfino - Patronów Honorowych I edycji Rajdu Pieszego PoWSINoga 2017. Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino za ufundowanie Pucharu dla Zwycięzcy Rajdu PoWsiNoga 2017 oraz za wyposażenie uczestników rajdu w kompasy Ewy Dudar - Radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Magdaleny Pieczyńskiej - reprezentującej Urząd Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Ewy Chludzińskiej - Lewczuk Agaty Czyż, Weroniki Bojko- Joanny Jankowskiej- Jadwigi Chrzanowskiej, Wiesławy Tatarak, Stanisława Adamka - wspierających i służących pomocą w przygotowaniu oraz organizacji rajdu Andrzeja Wiśniewskiego - koordynującego prace służb zapewniających bezpieczne przeprowadzenie rajdu Sebastiana Rożko za merytoryczną pomoc i niezwykłe zaangażowanie w opracowaniu trasy, przygotowanie map oraz sprawne przeprowadzenie rajdu Firmy Gotech Spółka z o.o. za ufundowanie nagród głównych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie oraz Urzędu Marszałkowskiego za ufundowanie kamizelek ochronnych Urzędu Miasta i Gminy Gryfino Firmy Darpol - Dariusz Ludwiczak Cukierni - Piekarni "Kruszynka" PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział ZEDO PSB Mrówka LKS Piast Gryfino Aktorów Teatru Bomba - Bomba pod kierownictwem Violiny Janiszewskiej za cudowne przedstawienie bajki: "Opowieści Ptaka Dunga Malunga" Zespołowi muzycznemu: Gardnianki oraz Jankowi Mojsakowi za oprawę muzyczną oraz wszystkim, niewymienionym z nazwiska, mieszkańcom sołectw Krajnik, Krzypnica oraz Nowe Czarnowo za zaangażowanie i pomoc w realizacji wydarzenia.

Autor zdjęć: Sebastian Jazdowski

 

2017/08/28, Informacja z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie

Informujemy, że dnia 02.09.2017 r. w godzinach 09:00-13:00 Ośrodek Pomocy Społecznej/ Sekcja Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych ul.Sprzymierzonych 8 będzie czynny. Przypominamy o składaniu wniosków, o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres 2017/2018.

Wypełnione wnioski można składać w siedzibach Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie tj. ul. Sprzymierzonych 8 oraz ul. Łużycka 12 oraz drogą elektroniczną lub pocztową. Osoby korzystające z pomocy społecznej mogą zgłaszać się do pracownika socjalnego lub asystenta rodziny w celu uzyskania pomocy w wypełnianiu wniosków. Przed złożeniem wniosku prosimy uzupełnić wszystkie dane, wzory wypełnionych wniosków wywieszone są w gablotach sekcji.

 

2017/08/29, II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory"

Startuje II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i poświęcony będzie wyborom samorządowym, które odbędą się w naszym kraju jesienią przyszłego roku.

Zakres tematyczny Konkursu - działy I i II oraz VII - IX Kodeksu wyborczego – zawierające przepisy wstępne, zapisy o organach wyborczych oraz przepisy dotyczące wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta, a także przepisy karne.

Zgłoszenia - za pośrednictwem dyrektora szkoły - można składać do 17 października. Etap szkolny odbędzie się 9 listopada. Będzie to test wyboru, składający się z 25 pytań. Zwycięzcy etapu szkolnego będą pisać esej na jeden z trzech tematów „Istota i funkcje samorządu terytorialnego, a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny)”, „Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej” lub „Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast)”. Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu nastąpi do 15 lutego 2018. W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 25 marca 2018 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania – podobnie jak w etapie szkolnym przygotowane na podstawie działów I, II oraz VII-IX Kodeksu wyborczego. Zwycięzcy etapu ogólnopolskiego otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie – 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – 600 złotych. Autorzy najlepszych prac w województwach otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu.

 

2017/08/25, Ogłoszenie

Zarządzenie Nr 0050.109.2017 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie wyboru ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

2017/06/26, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
informuje o zmianie siedzib dwóch wydziałów

 Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.

 

Wydział Działalności Gospodarczej,  Rolnictwa  i  Gospodarki Nieruchomościami  - od dnia 26 czerwca 2017 r.

oraz

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych - od dnia 3 lipca 2017 r.

będą funkcjonowały  w budynku Banku Pekao S.A. (II piętro),

 przy ulicy Parkowej 3 w Gryfinie.

 

Godziny przyjęć interesantów :

poniedziałek        godz. 8:00 – 16:00

wtorek – piątek   godz. 8:00 – 15:30

 

2017/08/10, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Zabezpieczenie i organizacja imprez organizowanych lub współorganizowanych przez gminę".

Oferta OSP w Radziszewie

Oferta OSP w Chwarstnicy

Oferta OSP Gryfino Raffer

Oferta OSP w Sobieradzu

Oferta OSP w Wełtyniu

 

2017/07/28, Kurs grzyboznawczy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje o organizowanym kursie dla kandydatów na grzyboznawców w dniach 25 września - 02 października 2017 roku.

Zgłoszenia i informacje dot. kursu:

tel. (61) 854 48 46

e-mail: oddzial.grzyboznawczy@wssepoznan.pl

INFORMACJE

 

2017/07/28, Druga edycja konkursu EkoModel

Fundacja Banku Ochrony Środowiska rozpoczyna drugą edycję konkursu EkoModel. jest to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu Eko instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

Rejestracja trwa do 30 września, prace można przesyłać do 30 listopada 2017 roku.

Wszystkie przydatne informacje o konkursie mozna znaleźć pod adresem: www.ekomodel.fundacjabos.pl

 

2017/07/25, Informacja o konferencji IWA Odours and Air Emissions. Uciążliwości zapachowe

Konferencja IWA Odours and Air Emissions odbędzie się w dniach 25-27.09.2017 r. w Warszawie. Debata stwarza możliwość spotkania specjalistów związanych z problematyką odorową z całego świata w celu wymiany doświadczeń, pomysłów, zaprezentowania innowacji związanych z polityką zapobiegania uciążliwości zapachowej, strategicznych inicjatyw, technicznych i komercyjnych innowacji oraz ich wpływu na emisję odorów i odorantów i zarządzenia gospodarką odorową.

Do odbiorców docelowych konferencji zalicza się zarówno sektor publiczny, jak i prywatny: organy administracji rządowej i samorządowej, instytucje badawcze, uniwersytety, firmy konsultingowe, producenci sprzętu, przemysł ścieków i odpadów stałych, rolnictwo i przemysł spożywczy oraz wszyscy zainteresowani związani z emisjami i zarządzaniem odorami.

Tematy konferencji prezentowane podczas sesji tematycznych i sesji posterowej obejmują następujące zagadnienia:

• Polityka w zakresie jakości powietrza i związane z nią przepisy,

• Pomiary i monitorowanie emisji zapachu do powietrza,

• Zanieczyszczenia powietrza i cząstki stałe,

• Charakterystyka źródła i mapowanie zapachów,

• Strategie ograniczania zapachu,

• Biofiltracja i płuczki chemiczne,

• Środki neutralizujące zapach,

• Monitoring imisji oraz technologie czujników,

• Zaangażowanie społeczności, media społecznościowe i działania obywatelskie,

• Analiza dużych zbiorów danych

 

Wszystkie i aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.is.pw.edu.pl/iwaodours2017

 

 

2017/07/24, Zielona rewolucja w Gryfinie

Ponad milion złotych Gmina Gryfino pozyskała na rewitalizację Parku Miejskiego w Gryfinie i zagospodarowania terenu Górki Miłości. Projekt został uznany za jeden z najlepszych w całej Polsce - 2 miejsce na 101 wniosków z terenu całej Polski, które zostały złożone w ramach konkursu. Wniosek otrzymał 66 punktów na 67 możliwych do otrzymania i znalazł się wśród 7 projektów, które ostatecznie otrzymały dofinansowanie.

W ramach dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostanie odnowiona zieleń w Parku Miejskim w Gryfinie. Powstaną nowe trawniki, polany rekreacyjne i klomby kwiatowe, posadzone zostaną także nowe drzewa i krzewy. Wyremontowana zostanie także część ścieżek i zostaną przebudowane wejścia do parku od strony ul. 1 Maja i od strony ul. Armii Krajowej.

Jednak największa rewolucja czeka teren Górki Miłości, gdzie zostaną wykonane prace pielęgnacyjne polegające na wycince samosiejek i roślin inwazyjnych oraz powstanie całkiem nowy szlak spacerowy. Będzie on miał swój początek w północnej części tego terenu, gdzie powstanie plac rekreacyjny z ławeczką zakochanych, a koniec na punkcie widokowym, skąd rozpościera się widok na Międzyodrze. Na trasie szlaku zlokalizowana będzie również polana rekreacyjna z wiatą i ławkami, gdzie będzie można odpocząć w trakcie spaceru. Na terenie Górki Miłości zostaną również odnowione częściowo trawniki i powstaną łąki naturalistyczne. Wzdłuż ścieżek zostaną zamontowane ławki i kosze na śmieci. Powstaną także dwa wejścia od strony ul. Armii Krajowej.

W ramach projektu teren rekreacyjny zyskają również mieszkańcy ulicy Opolskiej i okolic, ponieważ zagospodarowany zostanie obszar pomiędzy ulicą Opolską a Kołłątaja. Powstanie tu polana rekreacyjna z ławkami, łąka kwietna i posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Koszt wszystkich prac, które zostaną wykonane na trzech ww. terenach to 1 488 861,55, z czego 1 155 803,25 (77% wartości projektu) zostanie pokryte z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Najpóźniej w sierpniu zostanie ogłoszony przetarg, a pierwsze prace wykonane jeszcze w tym roku. Realizacja projektu potrwa do 2018 roku.

 

2017/07/14, Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020 Moduł II Edycja 2017 Gmina Gryfino otrzymała dotację na zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior „Wigor” w Gryfinie w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku. Przyznana dotacja celowa dla Gminy Gryfino wynosi 59 040,00zł.

Otrzymane środki umożliwią zmniejszenie kosztów utrzymania ośrodka przez gminę oraz podtrzymanie jakości proponowanych usług. Pozwolą również na ich poszerzenie. Dzienny Dom Senior "Wigor" aktywizuje osoby starsze oraz umożliwia zwiększenie zaangażowania seniorów w życie społeczności lokalnej.

 

2017/07/18, Informacja

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie z dnia 17 lipca 2017 roku o przydatności wody do kąpieli z Kąpieliska Śródlądowego w Steklnie.

Informacja

Sprawozdanie z badań

 

2017/09/11, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 11 września 2017 r.

K O M U N I K A T

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

z dnia 11 września  2017 r.

W związku z  pracami remontowymi wieży kościoła  NMP w Gryfinie przy ul. Kościelnej  w dniach 12 i 13 września w  godz.7.30 – 17.30 nastąpią utrudnienia  w ruchu pomiędzy ul. Tadeusza Kościuszki a ul. Piastów.

 

2017/04/25, Konsultacje społeczne

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych w systemie online. Spotkania konsultacyjne dotyczą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części nabrzeża.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach online z wykorzystaniem linka kierującego bezpośrednio do strony prezentującej obszar objęty konsultacjami : www.gryfino.e-mapa.net?userview=76

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie konsultacyjne dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części nabrzeża.

Plan Konsultacji w dniu 07 czerwca 2017 r. :

- o godz. 13:00 - spotkanie otwarte w budynku tawerny na nabrzeżu

- o godz. 15:00 i 17.00 - spacery badawcze z przewodnikiem (rejsy katamaranem po Odrze)

Osoby zainteresowane udziałem w spacerach badawczych, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 z Joanną Ekiert lub Katarzyną Krasowską (joanna.ekiert@gryfino.pl, katarzyna.krasowska@gryfino.pl, tel. 91 416 20 11 w. 112, 113 ).

O zakwalifikowaniu do udziału w spacerach badawczych będzie decydowała kolejność zgłoszeń

Serdecznie zapraszamy!

 

29 maja przy Tawernie odbyło się spotkanie się z przedstawicielkami firmy, która na zlecenie gminy opracuje nowy plan miejscowy terenu przy gryfińskim nabrzeżu. Choć na spotkaniu zjawiło się tylko kilkoro mieszkańców, to dyskusja była bardzo ciekawa. To trzeci element drugiego etapu konsultacji społecznych. Wcześniej podczas majówki prowadzone były działania interaktywne przy makiecie, a wcześniej odbyły się spotkania fokusowe. Przed nami jeszcze czerwcowe spotkanie, podczas którego użyte zostanie kolejne narzędzie a mianowicie spacer badawczy. Będzie to właściwie rejs badawczy, bowiem spojrzymy na nabrzeże i całe Gryfino od strony rzeki.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Zapraszamy na spotkanie otwarte z udziałem autora projektu planu miejscowego.  Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu w dniu 29 maja 2017 r. o godz. 16:30.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu w dniach 1 i 2 maja 2017 r. od 15:00 do 18:00. 

Zapraszamy do pisemnego dzielenia się własnymi pomysłami z wykorzystaniem przygotowanych plakatów oraz do budowy modelu przestrzennego (interaktywnej makiety nabrzeża). 

Serdecznie zapraszamy!

Dotychczasowe efekty DOBRYCH KONSULTACJi, DOBREGO PLANU

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił mieszkańców miasta i gminy Gryfino do udziału w badaniach fokusowych które polegają na udziale w małej grupie dyskusyjnej. Problematyka badań dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części Nabrzeża. Wymóg sprostania aktualnym potrzebom oraz konkurencyjności miasta pociąga za sobą konieczność poszukiwania czynników miastotwórczych, atrakcyjności i innowacyjnych sposobów planowania przestrzeni, odnajdywania wzajemnych relacji, a także pogodzenia różnorodnych, często odmiennych, interesów i oczekiwań poszczególnych grup społecznych.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl