Aktualności
 

 

 

2017/11/28, 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

11 dni festiwalu, około 100 prelegentów i ponad 100 wydarzeń. Tak w skrócie wyglądać będzie najbliższy 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij, który odbędzie się w Gryfinie w terminie od 22 lutego do 4 marca 2018.
Od lat "kręgosłupem" programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata. Gryfino staje się miejscem gdzie przecinają się szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów, filmowców czy miłośników turystyki rowerowej czy kajakowej. Oprócz prezentacji podróżniczych nie zabraknie koncertów, degustacji potraw, wycieczek krajoznawczych, pokazów filmów z Azji i Ameryki Południowej, warsztatów dla dzieci i młodzieży, ekstremalnego rajdu na orientację (dystanse 25 km i 50 km) czy Balu Włóczykija.
Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni,

UWAGA! KARNETY ZOSTAŁY JUŻ WYPRZEDANE!

HARMONOGRAM SPRZEDAŻY WEJŚCIÓWEK NA FESTIWAL:
6 grudnia 2017 - rozpoczęcie sprzedaży karnetów. Wejściówki w cenie 150 zł będzie można zakupić w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17
Regulamin zakupu karnetów i biletów oraz formularz zakupu online ( aktywny od 6 grudnia) znajduje się na stronie festiwalu
http://wloczykij.com/index.php?plik=bilet&bilety_ID=48
8 stycznia 2018 - rozpoczęcie zapisów na 11. Ekstremalny Nocny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme 2018
od 17 stycznia do 5 lutego 2018 - okres sprzedaży zniżkowych biletów na koncerty, wycieczki i Bal Włóczykija oraz odbiór darmowych wejściówek na koncerty dla posiadaczy karnetów
17 stycznia 2018 - rozpoczęcie sprzedaży biletów na koncert Raz Dwa Trzy (dla osób z karnetami i bez)
29 stycznia 2018 - przyjmowanie zgłoszeń na warsztaty Małego Włóczykija
6 lutego 2018 - rozpoczęcie sprzedaży biletów na koncerty, wycieczki i Bal Włóczykija dla osób bez karnetów
6 lutego 2018 - rozpoczęcie sprzedaży biletów jednodniowych

 

2018/01/16, Gryfińska premiera filmu "Moja siostra" już 19 stycznia w GDK
Przypominamy, że w piątek 19 stycznia 2018 odbędzie się gryfińska premiera najnowszego filmu szczecińskich filmowców Pawła i Michała Kulików pt. "Moja siostra...". Premierowy wieczór rozpocznie się o godzinie 18:10. Zapraszamy do Gryfińskiego Domu Kultury.

Tematem najnowszego filmu braci Pawła (reżyseria i scenariusz) i Michała (produkcja) Kulików pt. "Moja siostra..." jest depresja. Główną rolę w produkcji zagrała Eliza Hołubowska - szefowa gryfińskiego Teatru Tańca EGO VU, która wcieliła się w rolę osoby zmagającej się z tą ciężką chorobą. Zdjęcia zostały nakręcone w jednym z gryfińskich mieszkań, w którym rozgrywa się akcja tego 50-minutowego paradokumentu. Oglądamy w nim świat zewnętrzny osoby pogrążonej w swoim wewnętrznym świecie. Głównej bohaterce na planie towarzyszy aktorka Teatru Kana Bibianna Chimiak, która wcieliła się w rolę jej siostry, a epizody zagrali Brygida Małyska, Ewelina Tołyż i Michał Kuczyński. Projekcję filmu poprzedzi wprowadzenie dr Teresy Joanny Andrzejewskiej na temat depresji. Wstęp wolny.
Premiera filmu odbyła się 13 grudnia 2017 w Kinie Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
 
 
 
 

2018/01/17, Nowy sprzęt komputerowy w Bibliotece Publicznej w Gryfinie

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gryfino, czytelnia dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Gryfinie wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. Stacjonarne komputery, szybsze od swoich poprzedników oraz ekrany wyposażone w kamery internetowe, są już do dyspozycji czytelników. Pracownicy biblioteki mogą zaś korzystać z nowoczesnego i tańszego w obsłudze urządzenia wielofunkcyjnego, które pozwala skanować, drukować na wielu formatach i wysyłać pliki pocztą elektroniczną.


 

2018/01/16, Obwieszczenie

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 stycznia 2018 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2018 roku

 

2018/01/17, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "organizacja imprezy sportowo-rekreacyjnej - III Turniej Koszykówki Dziewcząt - Olimpijczyk Gryfino Cup"

 

2018/01/17, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie Nr 0050.8.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 17 stycznia 2018 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

2018/01/16, 26. Finał WOŚP już za nami!

W niedzielę 14 stycznia 2018 odbył się kolejny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas wydarzenia zbierane były środki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Od rana na ulicach Gryfina można było spotkać wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami, którzy zbierali datki na tegoroczny cel WOŚP. Po godzinie 15 na Pl. Księcia Barnima I rozpoczęła się artystyczno-licytacyjna kulminacja 26. Finału.

Na gryfińskiej scenie WOŚP wystąpili: zespół TEENS, aktorzy Teatru ELIKSIR, wokaliści Agata Lis i Filip Kukuła, wokalista Łukasz Tokarski, zespół ETA, tancerze FITDANCE STUDIO Katarzyny Pawlak, zespół wokalny DESIRE, grupa BASILEUS i zespół THE RED BLACK SAPPERS oraz lokalna gwiazda nurtu disco-polo BOOMCYK.

Poza sceną znajdowały się stoiska tematyczne. Strażacy z Widuchowej częstowali gorącą grochówką. Strażacy ochotnicy prezentowali wyposażenie wozów bojowych. Ci którzy pilnują stanu swojego zdrowia mogli m.in. zmierzyć ciśnienie, a chętni ratować życie innym mogli zgłosić się do bazy dawców szpiku przy stoisku Fundacji DKM. Odbywały się także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Kolekcję broni prezentowało Bractwo Kurkowe Gryf. Trzy świetlice wiejskie przygotowały stoiska gastronomiczne, gdzie można było smacznie zjeść.

Mimo mroźnej pogody, na Pl. Barnima przybywało publiczności chętnej wspomóc WOŚP. Wielkie emocje wzbudzały orkiestrowe licytacje. Gryfinianie mogli wybierać z wielu ciekawych gadżetów. Licytacje prowadzili Arek Jaskot i Dawid Andrusewicz. Największą popularnością wśród gryfinian przystępujących do licytacji cieszyły się orkiestrowe pamiątki. Rekordowe kwoty uzyskane w licytacji osiągnęły złote serduszka, które wylicytowano za 3200 zł oraz 2000 zł. Powodzeniem cieszyły się także srebrne serduszka orkiestrowe, które wylicytowano za 600 zł, 500 zł, 450 zł, 400 zł. Piłkę z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin wylicytowano na kwotę 160 zł. Swoich nowych właścicieli znalazła większość z przekazanych do licytacji przedmiotów.

Około godziny 20 rozpoczęło się wielkie odliczanie do tradycyjnego "Światełka do nieba". Zebrani na niemal całym placu przez kilka minut obserwowali przeprowadzony przez strażaków pokaz fajerwerków. Następnie szef gryfińskiego sztabu WOŚP Filip Jóźwiak podziękował wszystkim którzy wspierali tegoroczny Finał. Gryfiński finał zakończyła druga część koncertu Boomcyka.

 

2018/01/16, Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych:

wersja z tłumaczem migowym: https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs

wersja bez tłumacza: https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208,

 

2018/01/09, Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli, który odbył się 6 stycznia, rozpoczął się wspólnym kolędowaniem z kapelami ludowymi „Wełtynianka” oraz „Gardnianka”, gryfińskimi przedszkolakami oraz jasełkami na Placu Księcia Barnima I. Zakończył się wspólnym przemarszem ulicami Gryfina. W pochodzie wzięli udział trzej królowie i licznie zebrani mieszkańcy Gryfina. Każdy uczestnik otrzymał kolorową koronę oraz śpiewnik.

Była to okazja do wspólnego wyrażenia radości z Narodzenia Pańskiego poprzez kolędowanie.

 

2018/01/17, Informacja dla hodowców zwierząt gospodarskich

Główny lekarz weterynarii przypomina o obowiązkach ciążących na lekarzach weterynarii i hodowcach w związku ze stosowaniem produktów leczniczych weterynaryjnych w leczeniu zwierząt gospodarskich oraz zagrożeniach płynących z nadmiernego i nierozważnego stosowania antybiotyków u zwierząt.

Informacja dla hodowców zwierząt gospodarskich

 

2018/01/09, Ekstremalny Nocny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme- zapisy od 8 stycznia!

W poniedziałek 8 stycznia 2018 rozpoczną się zapisy na 11. Ekstremalny Nocny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny od godziny 10 na stronie http://wloczykij.com (prosimy kliknąć na baner informacyjny "Zgłoszenia" po prawej stronie witryny - nad plakatami poprzednich edycji)

11. edycja jednego z najpopularniejszych w Polsce rajdów na orientację - Włóczykij Trip Extreme - odbędzie się na terenie powiatu gryfińskiego oraz obszarach z nim sąsiadujących 3 marca 2018. W zawodach chodzi o to, aby w jak najkrótszym czasie pokonać trasę o długości 25 lub 50 km zaliczając po drodze jak najwięcej punktów kontrolnych. Na trasie 25 km należy zmieścić się w limicie czasowym 8 godzin, na odcinku 50 km całą trasę należy pokonać pieszo w limicie 13 godzin.

Zgłoszenia do rajdu będą przyjmowane do 26 lutego 2018. Pełny regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu Włóczykij http://wloczykij.com/index.php?plik=bilet&bilety_ID=49

 

 

2018/01/11, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Rozwój społeczny osób z niepełnosprawnościami, w tym intelektualnymi"

 

2018/01/11, Poświąteczny odbiór choinek z nieruchomości

Informujemy, właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej w miejscowości Gryfino, że w dniu 18 stycznia 2018 r. realizowany będzie przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Gryfinie odbiór naturalnych choinek, wystawionych przy punktach wywozowych (czyli miejscach gdzie stoją u Państwa pojemniki na odpady). W przypadku nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej w miejscowości Gryfino choinki naturalne należy pozostawić przy pojemnikach na zmieszane odpady komunalne, które będą sukcesywnie odbierane w dniach: 16, 23, 30 stycznia 2018 r.

W przypadku nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej na terenie gminy Gryfino (tereny wiejskie) odbiór choinek odbędzie się 25 stycznia 2018 r., wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym do PUK sp. z o.o. w Gryfinie. Choinki naturalne muszą być pozbawione wszelkich ozdób lub lampek, gdyż jest to frakcja odpadów biodegradowalnych. Choinki wykonane z tworzywa sztucznego traktowane są jak odpady wielkogabarytowe. Informujemy ponadto, że zarówno choinki naturalne jak i sztuczne każdy mieszkaniec gminy Gryfino może bezpłatnie oddać dostarczając we własnym zakresie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów (tzw. PSZOK-ów) zlokalizowanych: - na ul. Targowej 9 w m. Gryfino (Baza Transportu PUK sp. z o.o.) - na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne Gryfino – Wschód. Numer telefonu : 91 402-39-74 lub 91 416-30-51 wew. 142

 

2018/01/09, "Przezimuj z nami" ferie w Świetlicach Wiejskich

Od 15 do 28 stycznia 2018 Gryfiński Dom Kultury organizuje ferie zimowe w mieście oraz świetlicach wiejskich pod hasłem "Przezimuj z nami". W 16 placówkach na terenie całej gminy, działających jako filie Gryfińskiego Domu Kultury zaplanowano moc atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Ze względu na dotychczasowe przyzwyczajenia korzystających, tylko w niewielu wypadkach ulegną zmianie godziny pracy świetlic wiejskich. Instruktorzy kilku świetlic zaproponują zajęcia integracyjne dla swoich społeczności, którym mają służyć wspólne warsztaty artystyczne lub inne przedsięwzięcia w określonych miejscowościach.

Świetlica Wiejska w Bartkowie

Świetlica Wiejska w Borzymiu

Świetlica Wiejska w Chwarstnicy

Świetlica Wiejska w Czepinie

Świetlica Wiejska Zagroda w Daleszewie

Świetlica Wiejska w Dołgie

Świetlica Wiejska w Drzeninie

Świetlica Wiejska w Krajniku

Świetlica Wiejska w Krzypnicy

Świetlica Wiejska w Mielenku Gryfińskim

Świetlica Wiejska w Nowym Czarnowie

Świetlica Wiejska w Sobiemyślu

Świetlica Wiejska w Sobieradzu

Świetlica Wiejska w Starych Brynkach

Świetlica Wiejska w Wełtyniu

Świetlica Wiejska w Wirowie

 

2017/12/22, Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty!

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty!

W dniu 22 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie Elżbieta Kasprzyk, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie Piotr Domagalski wraz z zaproszonymi gośćmi oficjalnie otworzyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie.

Ośrodek wsparcia przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz z upośledzeniem umysłowym, którym pomoże w rozwijaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.

 

2018/01/10, "Przezimuj z nami" ferie z Gryfińskim Domem Kultury

Od 15 do 28 stycznia 2018 Gryfiński Dom Kultury organizuje ferie zimowe w mieście oraz świetlicach wiejskich.

Zainteresowani będą mogli brać udział w kilkudniowych cyklach bezpłatnych warsztatów artystycznych jakie odbywać się będą pod hasłem "Przezimuj z nami", a także w nietypowych godzinach skorzystać z oferty Kina Gryf.

Zajęcia obywać się będą w dwóch półtoragodzinnych blokach, co pozwoli w prosty sposób przyswoić sobie (także przez rodziców i opiekunów) godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Każdego dnia pierwszy blok rozpoczynać się będzie o godz. 10.00 i po półtorej godzinie płynnie przechodzić w kolejne zajęcia. Zapraszamy do Pałacyku pod Lwami oraz do budynku głównego GDK na ul. Szczecińskiej.

Harmonogram zajęć w ramach akcji "Przezimuj z nami. Ferie 2018 z Gryfińskim Domem Kultury"

 

2018/01/03, Wystawa rysunku satyrycznego Juliusza Puchalskiego

Pierwszą wystawą w nowym roku w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej będzie ekspozycja rysunku satyrycznego znanego polskiego karykaturzysty Juliusza Puchalskiego.

Urodził się on 12 maja 1930 roku w Warszawie. Był absolwentem Państwowego Liceum Technik Teatralnych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Debiutował w 1952 roku na łamach tygodnika "Szpilki", gdzie uczył się rzemiosła satyrycznego pod okiem tak znakomitych karykaturzystów jak Jerzy Zaruba i Eryk Lipiński. W 1954 roku został kierownikiem graficznym "Szpilek" i pełnił tę funkcję przez 20 lat, do 1974 roku. Współpracował również z wieloma wydawnictwami książkowymi. Jego rysunki publikowała prasa humorystyczna w kraju i za granicą, między innymi niemiecki "Pardon", rosyjski "Krokodyl" i czeski "Rohač". W 1987 roku rozpoczął współpracę z dziennikiem "Rzeczpospolita". Obok rysunku satyrycznego uprawiał wszystkie formy grafiki użytkowej, wśród nich ilustrację książkową i plakat. Był również twórcą filmów animowanych, wielokrotnie nagradzanych na przeglądach i festiwalach filmowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień otrzymywanych na krajowych i międzynarodowych salonach humoru i satyry oraz wystawach plakatu.

Prace w małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie dostępne będą dla zwiedzających za darmo w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku od 8 do 26 stycznia 2018 r. dzięki uprzejmości Małgorzaty Ragan, która jest jednocześnie organizatorem wystawy.

 

2018/01/09, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie realizuje projekt

Gmina Gryfino otrzymała dofinansowanie w ramach projektu konkursowego ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa VII, Działanie 7.1 – SKUTECZNA POMOC – KOMPLEKSOWE WSPARCIE. Realizatorem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie. Okres realizacji projektu: 02.01.2018 r. - 31.12.2019 r. Całkowita wartość projektu: 508 600,00 zł. Kluczowym aspektem projektu jest aktywizacja społeczno – zawodowa wykorzystująca instrumenty aktywizacji społecznej, zawodowej, zdrowotnej lub edukacyjnej.

W projekcie udział weźmie 30 uczestników - po 15 osób w każdym roku realizacji projektu. Główne zadania projektu to: aktywna integracja poprzez pracę socjalną, terapię psychologiczną i psychospołeczną, warsztaty i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, nabywanie umiejętności, rozwijanie predyspozycji i zdolności uczestników projektu oraz działania środowiskowe, mające na celu włączenie społeczne. Rekrutacja uczestników rozpocznie się w styczniu 2018 r. będzie prowadzona przez pracowników socjalnych, mających bezpośredni kontakt z klientami ośrodka oraz prowadzona będzie rekrutacja otwarta dla zainteresowanych mieszkańców Gminy Gryfino.

 

2018/01/10, Wystawa "Mistrzowie ilustracji" w Bibliotece Publicznej w Gryfinie

Przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawa „Mistrzowie Ilustracji” prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Każdy z nich wypracował własny, oryginalny styl graficzny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka: smukłych linii Szancera nie sposób pomylić z dowcipną lapidarnością Butenki, a oszczędnej kreski Lengrena – z subtelnym realizmem Orłowskiej-Gabryś. Reprodukcjom towarzyszą napisane z przymrużeniem oka i skrzące się od zaskakujących ciekawostek sylwetki ilustratorów.

Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej. Poszczególne tytuły serii można wypożyczyć w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Dla dorosłych wystawa będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją. Dla wszystkich bez wyjątku – okazją do obejrzenia świetnych ilustracji i zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu. Wystawa powstała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu „Literatura i czytelnictwo”) i została nam udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Zapraszamy do jej oglądania od 11 stycznia br. do końca lutego na II p. Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

 

2018/01/10, Już tysiąc widzów obejrzało "Epopeję" Grupy Teatralnej Gliptykos
Siedmiokrotnie, zawsze przy pełnej widowni, Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury zagrała przedstawienie pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". Łącznie spektakl ten obejrzało tysiąc widzów! Za każdym razem publiczność świetnie się bawi, nagradzając artystów rzęsistymi brawami nie tylko na koniec występu, ale również w jego trakcie. Każdorazowo też grupa zbiera mnóstwo gratulacji i podziękowań za działalność, która dostarcza rozrywki i radości, ubarwia codzienność i wspiera potrzebujących. Każdy bowiem występ Gliptykosa połączony jest z dobroczynnym celem. Dochodem ze sprzedaży biletów-cegiełek na "Epopeję" grupa wsparła (w sumie kwotą ok. 12 tys. zł) leczenie i rehabilitację: Jasia Siewerta zmagającego się od urodzenia z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diparezy spastycznej; Julci Majak, która przeszła skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu; Milenki Janiec, u której zdiagnozowano zespół Retta, niezwykle rzadką chorobę genetyczną; niepełnosprawnej Oli Skrzypy, potrzebującej specjalistycznych badań; sparaliżowanej wskutek wypadku Abigail Skopińskiej, której do lepszego komunikowania z otoczeniem potrzebne jest Cyber-oko; zespół wystąpił także dla Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

Zainteresowanie propozycjami Gliptykosa jest duże. To z kolei dodaje artystom skrzydeł i mobilizuje do dalszej aktywności. Zespół już pracuje nad nową sztukę, którą premierowo chce zaprezentować 28 kwietnia 2018.
 
 
 
 
 
 

2017/12/22, XLII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 21 grudnia odbyła się XLII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Podczas sesji radni uchwalili budżet Gminy Gryfino na rok 2018. Przyjęto również plan pracy Rady Miejskiej oraz Komisji Rady na rok 2018. Radni uchwalili wystąpienie z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic administracyjnych miasta Gryfina. Na sesji obecni byli Poseł na Sejm RP Michał Jach oraz Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Ewa Dudar.

Na koniec ostatniej sesji w 2017 roku Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2018.

 

2017/11/30, Budżet Obywatelski 2018 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy już wyniki głosowania na realizację zadań budżetu obywatelskiego na rok 2018.

Dziękujemy bardzo za udział w głosowaniu w którym wzięło udział 7974 osoby.

Do realizacji zakwalifikowano następujące zadania:

1. Zadanie nr 1 –„Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie”

2. Zadanie nr 4 – „Kolorowy zakątek – ogród sensoryczny w Gryfinie”

Protokół Zespołu do spraw budżetu obywatelskiego

Pełne informacje na temat wyników głosowania na zadania budżetu obywatelskiego znajdziecie Państwo na stronie https://gryfino.budzet-obywatelski.org/ oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gryfino.pl.

 

2017/12/14, III sesja I kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 14 grudnia o godz. 10:00 odbyła się III sesja I kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie. Podczas sesji przyjęto sprawozdanie z działań Rady w roku 2017. Odbyło się również uroczyste podziękowanie radnym, którzy zakończyli działania na rzecz Młodzieżowej Rady Miejskiej. Serdecznie podziękowania za dotychczasową współpracę skierował do młodzieży Zastępca Burmistrza Paweł Nikitiński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie Elżbieta Kasprzyk. Na sali sesyjnej odbyło się uroczyste ślubowanie oraz wręczenie mandatów dla nowych radnych, którymi zostali: Adam Suchomski, Maja Maciejewska, Patryk Maciejski, Wiktoria Budny, Natalia Kalarus oraz Aleksandra Kłos. W związku z zaistniałymi zmianami w dotychczasowym składzie, młodzież wybrała nowego przewodniczącego. Od dzisiaj zaszczytną funkcję pełnić będzie Tomasz Lisowski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym radnym i zachęcamy do wielu działań na rzecz mieszkańców Gminy Gryfino.


 

2017/12/28, Zajęcia profilaktyczne o tematyce: „ Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”, „Pożar” oraz akcje: „ Czad i ogień obudź czujność"

W dniach od 5.12.2017r. do 18.12.2017r. Strażnicy miejscy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz ratownicy z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego w ramach programu Bezpieczna Gmina przeprowadzili zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”, „Pożar” oraz akcje: „Czad i ogień obudź czujność". Ww. opowiadali o wypadkach, poparzeniach, zranieniach a nawet o stałych okaleczeniach osób,które nieostrożnie obchodziły się z fajerwerkami, funkcjonariusze uczulali młodzież, iż materiały pirotechniczne są przeznaczone dla osób dorosłych, pełnoletnich, które ukończyły 18 lat. Na spotkaniach propagowali również właściwe korzystanie z numerów alarmowych oraz informowali o zagrożeniu jakim jest tlenek węgla tzw. czad. Na spotkaniach poruszone zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego, które pozwalają zapobiec powstawaniu pożaru jak również przeprowadzony został instruktaż dotyczący zgłaszania zdarzenia na nr alarmowy, który miał za zadanie zapoznanie dzieci ze specyfikacją zgłoszenia sytuacji kryzysowej poprzez zaalarmowanie odpowiednich służb. W zajęciach uczestniczyło 467 dzieci.

Spotkania przeprowadzono w: SP w Radziszewie, SP w Żabnicy, SP w Gardnie, SP w Chwarstnicy, SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 3, ZSS w Nowym Czarnowie.

W szkołach rozdano:

- broszury informacyjne „Czad i ogień obudź czujność”,

- broszury informacyjne „Pożar”,

- broszury informacyjne „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”.

Broszury zostały opracowane przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, Straż Miejską w Gryfinie, Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSPRP w Gryfinie oraz KPPSP w Gryfinie.

 

2017/12/19, X Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych

Turniejem Rodzin Szachowych, który odbył się już po raz dziesiąty w Gryfinie, szachiści UKS Biały Pion i ich przyjaciele, pożegnali stary, dobry 2017 rok. Przedświąteczna atmosfera, pyszne ciasta, oraz doskonałe humory zawodników sprawiły, że zawody od początku do samego końca, były wspaniałym międzypokoleniowym spotkaniem przy szachownicach. W zawodach wzięły udział 3-osobowe zespoły, które składały się z dwóch juniorów i seniora. Turniej odbywał się w formule otwartej a końcowy efekt, to suma punktów uzyskanych przez wszystkich członków drużyny. Wystartowało 10 ekip. Rozegrano 7 pasjonujących i zaciętych rund.

Wiele emocji wśród kibiców przyniosły pojedynki, junior kontra senior ale również i te, które były rozgrywane między seniorami, szczególnie obserwowane i dopingowane przez juniorów. Wszystkie zespoły nagrodzono pięknymi pucharami a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową. Wygrał zespół Gang Bobera w składzie: Tomasz Szpura, Bartosz Szpura, Michał Nowaliński 13,0p. przed Imperium Osmańskim w składzie: Rafał Turek, Mikołaj Turek, Martyna Kuryło 13,0p. oraz Cerowanymi Skarpetami w składzie: Adam Kucharczyk, Aleksandra Kucharczyk, Adam Hajdaś 12,5p. Pełne wyniki na www.bialypion.pl W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli: Mikołaj Turek 7,0p. junior, zwycięzca całego turnieju! oraz p. Wiktor Radomski 4,5p. najlepszy senior. Nie zabrakło również specjalnych pucharów które trafiły do zespołów 100% rodzinnych. W sobotnim turnieju wystartowało pięć takich drużyn. Dziadkowie: W. Radomski i T. Wierzbicki z wnukami oraz pp. A. Zabadała, S. Lewicki i R. Turek z pociechami. To były wspaniałe zawody a pięknie i niezwykle pożytecznie spędzony czas zaowocował z pewnością głęboką integracją międzypokoleniową zwłaszcza, że w wielu sytuacjach, wśród kibiców można było zaobserwować gorąco dopingujące i mocno przeżywające każdą rundę mamy, ciocie i babcie młodych szachistów. Rodzinny charakter zawodów dopełniły niebiańsko słodkie i pyszne ciasta, serwowane w przerwach między rundami.

Do zobaczenia za rok!

 

2017/12/19, Spotkanie wigilijne Sołectwa Czepino

Niezwykle miłe było spotkanie opłatkowe w gronie sąsiadów i znajomych, podczas którego przełamano się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Ks. Prob. Jerzy Brocławik przeczytał fragment z Biblii oraz pobłogosławił zebranych mieszkańców. Burmistrz Mieczysław Sawaryn , radny Zdzisław Kmieciak, sołtys Józef Zajączkowski złożyli życzenia świąteczne, a także podziękowali za przygotowanie pięknej wieczerzy i podtrzymywanie tej kilkunastoletniej tradycji w Czepinie i Nowych Brynkach.

Dzieci i młodzież ze świetlicy: Wiktoria, Karolina, Natali i Maja śpiewały kolędy ,natomiast świąteczne potrawy i domowe słodkie wypieki przygotowały panie KGW oraz mieszkanki Czepina. O atmosferę i dekoracje zadbała instruktorka świetlicy Emilia Leszczyńska. Rozmowy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, o ważnych wydarzeniach z naszego sołectwa w kończącym się roku trwały długo. To było bardzo udane spotkanie przedświąteczne.

 

2017/12/18, Macierewicz obok Kuronia, Naimski z Michnikiem

Trudno dziś w to uwierzyć, ale tych ludzi łączyła nie tylko jedna organizacja, ale również chęć obalenia komunizmu. Od 13 grudnia, w oknach Tawerny na gryfińskim nabrzeżu, dzięki inicjatywie Gminy Gryfino, można oglądać wystawę Ośrodka „Karta”, wykonaną przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa pod tytułem „KOR – Komitet Ruchu Społecznego”. Komitet Obrony Robotników pełnił bardzo ważną rolę w powstaniu gryfińskiej opozycji antykomunistycznej. To do Jacka Kuronia w 1977 r, zwrócili się z prośbą o współpracę bracia Jan i Mirosław Witkowscy, kiedy rozpoczęli razem ze śp. Zdzisławem Podolskim, Danutą Grajek oraz grupą wielu innych osób pracę, zakończoną stworzeniem Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego i potem NSZZ „Solidarność”. Działacze KOR wspierali naszych opozycjonistów swoim doświadczeniem, umiejętnościami oraz literaturą drukowaną bez pozwolenia komunistycznej cenzury. Wystawę sprowadzoną do naszego miasta przez Bibliotekę Publiczną w Gryfinie, można oglądać do stycznia.

 

2017/12/18, Uroczyste obchody 10-lecia współpracy polskich i niemieckich gmin i miast z regionu „Doliny Dolnej Odry”

Dnia 12 grudnia 2017 roku odbyły się uroczyste obchody 10-lecia współpracy polskich i niemieckich gmin i miast z regionu „Doliny Dolnej Odry” w ramach Transgranicznego Planu Działania. W ramach wspólnego święta spotkali się przedstawiciele polskich i niemieckich gmin i miast. Stronę niemiecką reprezentował Rejonowy Urząd Oder-Welse, w skład którego wchodzą gminy: Birkholz-Meyenburg, Mark Landin, Schoeneberg, Passow i Pinnow. Ze strony polskiej w spotkaniu udział wzięły Gmina Gryfino, Kołbaskowo, Banie, Nowogródek Pomorski i Chojna. Urząd Oder-Welse reprezentował Dyrektor Datlaf Krause, Gminę Gryfino natomiast Sekretarz Ewa Sznajder. W spotkaniu uczestniczyli również Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Grzegorz Jastrowicz wraz ze swoimi współpracownikami z Referatu Spraw Społecznych. Głównym zadaniem Transgranicznego Planu Działania jest definiowanie wspólnych problemów, stawianie celów i ich realizację, między innymi poprzez skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków unijnych.

Porozumienie daje solidne podstawy dla gospodarczego i społecznego rozwoju obszaru leżącego w atrakcyjnej Dolinie Dolnej Odry, pomiędzy aglomeracją szczecińską i berlińską. Za kluczowe cele włodarze gmin postawili sobie poprawę warunków życia we wspólnym regionie przygranicznym oraz przyspieszenie rozwoju polsko-niemieckiego obszaru gospodarczego. W związku z rocznicą podpisania porozumienia zaprezentowane zostały owoce współpracy ostatnich 10 lat. Dyrektor Detlaf Krause opowiadał o wspólnych projektach, o współpracy polsko-niemieckiej, o wspólnym zaufaniu długofalowym. Kolejnym wystąpieniem była prezentacja Naczelnika Grzegorza Jastrowicza, za pomocą której przybliżył on dotychczasową współpracę. Opowiadał m.in. o działaniach związanych z budową szlaków turystycznych, o przebudowie i wyposażeniu szkół i przedszkoli i innych wspólnych projektach. W programie uroczystości przewidziano również występy artystyczne dzieci z partnerskich przedszkoli z Gryfina i z Pinnow. Na koniec podpisane zostały dokumenty EUWT „Oder + Odra”, mówiące o deklaracji przystąpienia do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”

 

 

2017/12/04, Ogłoszenie

OGŁOSZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO

Gmina Gryfino wprowadziła mechanizm dofinansowywania zadań prośrodowiskowych.

Dofinansowanie polega na udzieleniu dotacji celowej, w formie refundacji części kosztów realizacji zadania w roku 2018.  

Dotacja celowa może być udzielona:  osobom fizycznym,  wspólnotom mieszkaniowym, osobom prawnym,  przedsiębiorcom, jednostkom sektora finansów publicznych będącym gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Dotacja może być przyznana na dofinansowanie realizacji następujących zadań:

-  zakup przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków, w szczególności na nieruchomościach położonych w obszarze aglomeracji Gminy Gryfino, wyznaczonej stosowną uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego obejmującą miejscowości: Gryfino, Radziszewo, Daleszewo, Łubnica, Nowe Brynki, Czepino, Dębce, Żabnica, Wełtyń, Pniewo, Żórawki;

-    zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, na nieruchomościach poza wyznaczoną aglomeracją;

Pod warunkiem że lokalizacja nie koliduje z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ustaleniami decyzji
o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;

zakup kotła (gazowego, olejowego, elektrycznego, na biomasę/pellet, na opał stały – wyłącznie niskoemisyjny kocioł retortowy, bez dodatkowego rusztu),
z przeznaczeniem na ogrzanie budynku oraz wody użytkowej.

Dofinansowanie do biologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków, czyli zakupu samego urządzenia wyniesie 50% kosztów, nie więcej niż 4.000 zł.

Dofinansowanie do przydomowej oczyszczalni ścieków, czyli zakupu samego urządzenia wyniesie 50% kosztów, nie więcej niż 2.000 zł.

Dofinansowanie do zakupu nowego kotła, czyli zakupu samego urządzenia wyniesie 50% kosztów, nie więcej niż 3000 zł.

Zakup urządzeń podlegających dotacji jest możliwy, po podpisaniu umowy dotacji z Gminą Gryfino.

Rozliczenie zadania winno nastąpić nie później, niż do końca listopada 2018r.

Wnioski można składać do końca stycznia 2018r.

Druki dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska pok. nr 13 oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie
(w zakładce „Jak załatwić sprawę”).

Wszelkie informacje można uzyskać pod tel. 91 416 20 11 wew. 113.

 

Podstawa prawna:

Uchwała Nr XXXIX/376/17 Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 7 września 2017r. w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji celowej ze środków finansowych Gminy Gryfino przeznaczonych na finansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska
i gospodarki wodnej, zmieniona Uchwałą Nr XL/398/17 z dnia 27 października 2017r.

 

2017/04/25, Konsultacje społeczne

DOBRE KONSULTACJE, DOBRY PLAN

Drodzy Państwo! Zakończyliśmy pierwszy etap konsultacji społecznych, dotyczących zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego z śródmiejskiej części Nabrzeża, realizowanych w ramach projektu grantowego „Dobre konsultacje, dobry plan”. Na tym etapie zależało nam na zebraniu Państwa wniosków, pomysłów i sugestii do opracowywanego dokumentu.

W ramach procesu partycypacyjnego zaprosiliśmy Państwa do udziału w:

1. Badaniach fokusowych, dedykowanych:

- Radnym Rady Miejskiej oraz członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej

- Kupcom Miejskim,

- „Wodniakom” - wędkarzom, żeglarzom, kajakarzom oraz osobom zawodowo i hobbistycznie związanym z nabrzeżem rzeki,

- Mieszkańcom Miasta i Gminy Gryfino,

- Władającym oraz użytkownikom kompleksu handlowego przy ul. Rapackiego.

Oprócz bezpośredniego zysku informacyjnego (związanego z pozyskanymi od Państwa informacjami), badania stały się częścią kampanii informowania mieszkańców o przygotowywanych zmianach.

2. Spotkaniach w Tawernie na Nabrzeżu podczas cyklicznej imprezy „Dni Gryfina”, gdzie zapraszaliśmy Państwa do dzielenia się własnymi pomysłami z wykorzystywaniem przygotowanych plakatów oraz do budowy modelu przestrzennego (interaktywnej makiety nabrzeża). Plakaty przekazaliśmy również do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, a także do Biblioteki Publicznej. Ponadto można je było wypełnić w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino. Wypełnione plakaty umieściliśmy na oknach Tawerny, w celu podzielenia się z Mieszkańcami, zawartymi w ich treści uwagami i wnioskami.

3. Dwóch spotkaniach otwartych w utworzonym w Tawernie punkcie konsultacyjnym, jednym - z udziałem autorek projektu planu miejscowego - przedstawicielek firmy Urbanika z Poznania. Panie zaprezentowały cel projektu, a także przedstawiły i omówiły całą procedurę planistyczną. Uczestnicy spotkania otrzymali kopie załączników graficznych – map poglądowych, przedstawiających obszar opracowania, mieli także okazję do skorzystania z przygotowanej makiety przestrzennej.

4. Spacerach badawczych z przewodnikiem (dwa rejsy katamaranem oraz spacery po Nabrzeżu). Spacery badawcze prowadzone były wg ustalonego scenariusza. Kluczem do zrozumienia i zastosowania spaceru badawczego w ramach konsultacji społecznych była maksyma: „spojrzeć w przestrzeń ze swojej perspektywy: użytkowania przestrzeni, identyfikując problematyczne miejsca i sytuacje oraz miejsca i pomysły na rozwój przestrzeni”.

Założeniem było spojrzenie na konkretne miejsca i elementy wymagające interwencji. W ramach projektu, w istniejącym budynku Tawerny na Nabrzeżu utworzyliśmy punkt konsultacyjny, w którym odbywały się wszystkie spotkania. Został on wyposażony w niezbędny sprzęt komputerowy, rzutnik, ekran, klimatyzator, meble (stoły, krzesła, wieszaki), czajnik i podstawowe naczynia, by stworzyć przyjazny Mieszkańcom punkt, w którym mogli w miłej atmosferze zapoznać się z materiałami informacyjnymi, składać swoje opinie i uwagi. Stworzyliśmy Państwu możliwość zgłaszania uwag konsultacyjnych za pomocą poczty elektronicznej: joanna.ekiert@op.pl; katarzyna.krasowska@gryfino.pl; z wykorzystaniem platformy: stacjakonsultacja.pl; mediów społecznościowych oraz Systemu Informacji Przestrzennej. Wszystkim Państwu, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w konsultacjach społecznych pragniemy bardzo podziękować za zainteresowanie, za cenne wnioski, uwagi i spostrzeżenia. Przyjemnością było gościć Państwa w nowoutworzonym punkcie konsultacyjnym i móc wysłuchać Państwa głosu. Analiza zgłoszonych w trakcie konsultacji wniosków i uwag konsultacyjnych, pozwoliła na ich pogrupowanie i sformułowanie generalnych wniosków, uwag i postulatów oraz propozycji ich rozpatrzenia w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

L.p.

Treść szczegółowa wniosków/uwag postulatów (pisownia oryginalna)

Treść generalna wniosków/uwag/postulatów

 

Propozycja rozpatrzenia w projekcie mpzp

1.

1. Pozostawienie Nabrzeża bez zabudowy

2. Rzadka i niska zabudowa

3. Brak zabudowy mieszkaniowej

4. Potrzebny jest spójny pomysł na cały teren nabrzeża. Wprowadzenie funkcji mieszkaniowej zakłóci ten spójny pomysł

5. Wysoka zabudowa mieszkaniowa byłaby problematyczna dla pozostałych mieszkańców i pogorszyłaby sytuację nabrzeża

6. Rezygnacja z funkcji mieszkaniowej przy części wyremontowanego nabrzeża („skwer zamiast kamienic”)

Brak aprobaty dla wprowadzania zabudowy mieszkaniowej (zwłaszcza wysokiej) na kwartałach nadbrzeżnych z uwagi na utratę powiązań widokowych, prywatyzację przestrzeni publicznej bez możliwości jej zagospodarowania.

 

Projekt planu uwzględni te postulat częściowo, ponieważ zagospodarowanie całości terenu w formie przestrzeni publicznej będzie zbyt dużym wyzwaniem finansowym dla gminy. Zapisy planu będą ukierunkowane również na możliwie słuszne zachowanie powiązań widokowych.

2.

1. Nabrzeże tętniące życiem artystycznym, kulturalnym i turystycznym

2. Chciałbym, aby nabrzeże w Gryfinie było miejscem prospołecznym - abym mógł tam spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Powinny zostać umieszczone miejsca do odpoczynku (ławki wieloosobowe, np ze stolikami), lodziarnie, kawiarnie, może jakieś specjały regionalne. Nabrzeże powinno przyciągać mieszkańców, ale także turystów.Ciekawym rozwiązaniem okazałyby się pokazy fontann, czy miejsca dla występów lokalnych artystów.
Sam chętnie udałbym się w podróż promem czy barką po okolicznych wodach, która cumowałaby na nabrzeżu.

3. Całoroczny obiekt z widokiem na Międzyodrze (miejsce spotkań)

4. Wprowadzenie rozwiązań zmieniających nabrzeże w promenadę (żywą przestrzeń publiczną) – leżaki, punkty gastronomiczne, które generowałyby ruch pieszych. Do tego celu powinny być przeprojektowane miejsca do siedzenia.

5. Dużo zieleni

6. Miejsca spotkań młodzieży

7. Więcej zieleni (nasadzenia średnie i wysokie)

8. Drzewa, krzewy, miejsca spotkań (ławki, alejki, fontanna)

9. Fontanny

10. Plac z fontannami i ławkami

11. Rejsy statkiem (po Odrze) jako sposób na ożywienie nabrzeża i wprowadzenie funkcji gastronomicznej

12. Ogólnodostępna toaleta

Stworzenie żywej przestrzeni publicznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji postulatu. .

3.

1. Kawiarnia (bez alkoholu)

2. Pub, restauracja z widokiem na rzekę

3. Klimatyczne kawiarenki

4. Restauracje, kafejki – przy brzegu

5. Miejsca wypoczynku – lodziarnia, kawiarnia

6. Automaty na napoje

7. Gdy wracam do domu, to chciałabym mieć miejsce, aby spotkać sie z przyjaciółmi
Takim miejscem mogłoby być nabrzeże, gdyby znajdowały się tam budynki usługowe. Ale nie chodzi o kolejne banki czy biura, ale kawiarnie, restauracje, może miejsce gdzie można wypić piwo. Brakuje takich miejsc w Gryfinie

8. Bufet

9. Kawiarnia i ogródki

10. Sieci Fast – food (McDonalds, KFC)

11. Uważam, że powinny się pojawić na nabrzeżu punkty gastronomiczne, i lokale usługowe

12. Bar i ogródek piwny

13. Całoroczny lokal gastronomiczny z tarasem widokowym oraz działalnością kulturalną (okazjonalne koncerty, wystawy itp.)

14. Pizzeria

15. Pizzeria ze stolikami na świeżym powietrzu

Potrzeba realizacji lokali gastronomicznych, co pozytywnie wpłynie na ruch pieszy na Nabrzeżu.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji postulatu

4.

1. Rynek z prawdziwego zdarzenia na miejsce obecnego

2. Poprawa estetyki obecnego targowiska

3. Pozostawienie targowiska w tym miejscu [w którym jest obecnie], ale w nowszej infrastrukturze – w budowie której mogliby partycypować kupcy. Przeniesienie dzikiego handlu z okolicy Biedronki ożywiłoby targowisko (postulat kumulacji handlu targowego), które mogłoby bardziej otworzyć się na nabrzeże. Warto zainwestować w modernizację tego terenu, bo pozostawiony w tej formie odstrasza.

4. Ryneczek spożywczo – kwiatowy

5. Hale targowe

6. Utrzymanie funkcji komercyjnej – w obszarze nabrzeża, ale przede wszystkim w części południowej (rejon ul. Rapackiego). Postulat zapisania funkcji komercyjnej (nieuciążliwej) bez zbędnych uszczegółowień (tak, aby nie ograniczać potencjału rozwojowego oraz zaspokojenia potrzeb miasta i mieszkańców w przyszłości). Zbyt szczegółowe zapisy w dokumentach planistycznych blokują rozwój. W mieście, jakim jest Gryfino, ograniczonym przez Odrę, linię kolejową i tarasowe ukształtowanie terenu, potrzeba jest utrzymania istniejącej funkcji komercyjnej. Taki zapis byłby więc wsparciem lokalnych przedsiębiorców.

7. Centrum handlowe

Brak zmiany funkcji handlowych targowiska i lokali handlowych przy ul. Rapackiego.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów, jednak niezbędna jest zmiana dotychczasowej formy przestrzennej tych miejsc, które obecnie są zagospodarowane zabudową substandardową.

5.

1. Deptak

2. Kładka wysunięta na wodę

3. Stworzenie promenady/deptaku prowadzącego do nabrzeża

4. Stojak z rowerami do użytku publicznego

5. Nabrzeże jest enklawą (Ścieżki rowerowe donikąd. Konieczne jest odblokowanie – zapewnienie ciągłości traktu pieszego, ścieżek rowerowych, otwarcie targowiska miejskiego w stronę nabrzeża) – uruchomiłoby to zarówno targowisko jak i samo nabrzeże (wprowadzenie funkcji komercyjnej).

Rozbudowa stref ruchu pieszego i rowerowego w połączeniu z bulwarami nadodrzańskimi.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów.

6.

1. Likwidacja „Rynku”

2. Rynek z prawdziwego zdarzenia na miejsce obecnego

3. Rynek sezonowy (warzywa, owoce, ryby), bez baraków z ubraniami

4. Pozostawienie targowiska jako miejsca sprzedaży sezonowej (owoce, warzywa itp.), natomiast w okresie jesienno – zimowym jako możliwość organizacji imprez. Targowisko zadaszone (dach przezroczysty)

5. Remont lub likwidacja targowiska

6. Przeniesienie Targowiska po za centrum miasta np. przy ul. Rapackiego

7. Zlikwidować sklepy budowlane , w zamian dużo zieleni, dzikie sady (ul. Rapackiego)

Zasadność zachowania targowiska miejskiego i kompleksu handlowego przy ul. Rapackiego

 

Niezbędna jest zmiana dotychczasowej formy przestrzennej tych miejsc, które obecnie są zagospodarowane zabudową substandardową. Projekt planu będzie zawierał elastyczne zapisy co do możliwości lokalizacji tej funkcji.

 

7.

1. Idealnym pomysłem byłoby też połączenie nabrzeża z miejską plażą, gdzie można by spędzić czas z rodziną, wypożyczyć kajak czy rower wodny

2. Połączenie Nabrzeża z plażą miejską

3. Połączenie nabrzeża z plażą (dawnym „grzybkiem”)

4. Odblokowanie przejścia do plaży i wypożyczalni sprzętu sportowego (udrożnienie komunikacji). Korzystanie z kajaków i sprzętu wodnego byłoby realizacją postulatu zwrócenia się do rzeki

5. Przedłużenie plaży z pomostem

Połączenie Nabrzeża z plażą miejską.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

8.

1. Muszla koncertowa

2. Galeria sztuki (Gryfińskie talenty)

3. Amfiteatr pod murami

4. Scena teatralna dla młodzieży

5. Muzeum miasta Gryfino i okolic

6.Scena (przy murach miejskich)

7.Tablice informacyjne o historii miasta

8. Sale z projektorami i czytelnia

Utworzenie Centrum Kultury na Nabrzeżu.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

9.

1. Całoroczny obiekt z widokiem na Międzyodrze (miejsce spotkań)

2.Utworzenia Sali Widowiskowej, w której można wyświetlić film, zorganizować spektakl, występ czy koncert. Powinna ona również móc służyć jako miejsce spotkań większej grupy mieszkańców, ewentualnie z funkcją konferencyjną

3. Proponuję kino 7D, salę koncertowo-widowiskową lub Centrum Edukacyjne: warsztaty kulinarne, ceramiczne, robótki z filcu, koralików itp.

Utworzenie sali widowiskowej, służącej również jako miejsce spotkań czy konferencji.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

10.

1. Wprowadzenia do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego możliwości lokalizacji obiektów tymczasowych na Nabrzeżu do czasu realizacji zabudowy docelowej

2. Dopuszczenie zabudowy tymczasowej związanej z działalnością komercyjną (gastronomia)

Wprowadzenie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zapisów o możliwości tymczasowego zagospodarowania terenu do czasu realizacji zabudowy docelowej.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

11.

1. Większe wykorzystanie istniejących budynków Tawerny i Rybakówki, tak aby można było zorganizować tam np. zajęcia edukacyjne, czy rzemieślnicze

2. Oddanie przestrzeni nabrzeża organizacjom pozarządowym – jako zarządcom/użytkownikom lokali które stoją puste, ale także animatorom, aktywistom, organizatorom życia społecznego, tak by ożywić to miejsce. Włączenie GDK i aktywności kulturalnej do ożywiania nabrzeża

Większe wykorzystanie budynków Tawerny i Rybakówki, aby można było tam zorganizować zajęcia edukacyjne, czy rzemieślnicze.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

12.

1. Wypożyczalnia łodzi i kajaków

2.  Wypożyczalnia rowerów

3.  Pchli targ

4. Cotygodniowy pchli targ

5. Marina z pełnym wyposażeniem

6. Hotel

7. Dyskoteki

8. Budynek do działań ratowniczych dla jednostek OSP „RAFFER” i WOPR

9. Miejsce do badań krwi

10. Centrum informacji o Gryfinie i okolicach

11. Drobne usługi (kawiarnie, bary, sprzedaż pamiątek itp. przy ul. Piastów)

Możliwość lokalizacji usług na Nabrzeżu (w tym usług publicznych)

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

13.

.

1. Place zabaw dla dzieci

2. Ogródek Japoński

3. Kilka małych placów zabaw

4. Otwarta przestrzeń rekreacyjno – wypoczynkowa

5. Mała siłownia

6. Dmuchany zamek

7. Karuzela

8. Duży ogródek jordanowski

9. Punkt widokowy

10. Punkt lub wieża widokowa

11. Siłownia na świeżym powietrzu dla seniorów

12. Tyrolka

13. Ściana wspinaczkowa

14. Park linowy

15. Park trampolin

16. Skate park

17. Miejsca do siedzenia w kształcie kręgu z opcjonalnym stolikiem po środku

18. Pole piknikowe

19. Miejsce na ognisko i grilla

20. Betonowe stoliki szachowe

21. Boisko do piłki nożnej i koszykówki

22. Zadaszenia: parasole i waty

23. Zagospodarowanie terenu ozdobnymi kwiatami i krzewami

Utworzenie placów zabaw i terenów rekreacji.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów.

14.

1. Parkingi

2. Parking w zastępstwie obecnie zlokalizowanego na pl. Barnima

3. Duży parking

4. Tereny zieleni wokół

5. Garaże

6. Wydaje mi się, że przy planowaniu obsługi komunikacyjnej  zabudowy kwartałów nadodrzańskich należy mieć świadomość, że planowana ilość miejsc postojowych powinna zaspokoić nie tylko potrzeby zabudowy obiektów przewidzianych na tym terenie, ale też potrzeby  zabudowy mieszkaniowej i komercyjnej całego centrum miasta

7. Wydzielony parking dla motocykli

8. Parkingi i trawniki

9. Dużo zieleni na Piastów 23, jak najmniej parkingów

Przeciwdziałanie deficytowi miejsc parkingowych w centrum – budowa parkingów w zieleni.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

15.

1. Wysokie budynki mieszkaniowe

2. Kamienice z parterem usługowym i piętrem mieszkalnym

3.  Domy tzw. Na wodzie

Potrzeba uzupełnienia zabudowy kwartałów nadbrzeżnych.

Projekt planu umożliwi realizację tego postulatu  jedynie w części. Intensywne zagospodarowanie, mimo słusznej formy urbanistycznej, będzie za sobą niosło zwiększone zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Obowiązujący plan zakładał takie zagospodarowanie jednak dotąd nie został zrealizowany, m.in. z powodu konieczności realizacji parkingów podziemnych. Zapotrzebowanie parkingowe mimo zniesienia nakazu realizacji parkingów podziemnych może być tak duże, że będzie to wymagało ich realizacji. Zagospodarowanie terenów pod funkcje mieszkaniowe jest możliwe, ale nie tak intensywnie, jak dotychczas zakładano. Miasto chce ożywić ten teren i dlatego jest sporządzany nowy projekt planu, aby dopuścić szerszy wachlarz możliwości inwestycji.

16.

1. Morski klimat nabrzeża

2. Nowe oświetlenie mostu

3. Iluminacja świetlna mostu

4. Remont parkingu

5. Większa liczba koszy na śmieci

6. Luneta widokowa

7. Większa liczba sprawnych kamer monitoringu

Potrzeba realizacji obiektów małej architektury oraz oświetlenia i urządzenia terenów.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów w zakresie dopuszczalnym do uregulowania planistycznego.


Wszystkie zgłoszone postulaty będą rozpatrywane szczegółowo w trakcie opracowywania projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Celem planu będzie stworzenie ram dla realizacji zabudowy z elastycznymi zapisami przy jednoczesnym doprecyzowaniu najistotniejszych kwestii przestrzennych.

 


Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych w systemie online. Spotkania konsultacyjne dotyczą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części nabrzeża.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach online z wykorzystaniem linka kierującego bezpośrednio do strony prezentującej obszar objęty konsultacjami : www.gryfino.e-mapa.net?userview=76

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie konsultacyjne dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części nabrzeża.

Plan Konsultacji w dniu 07 czerwca 2017 r. :

- o godz. 13:00 - spotkanie otwarte w budynku tawerny na nabrzeżu

- o godz. 15:00 i 17.00 - spacery badawcze z przewodnikiem (rejsy katamaranem po Odrze)

Osoby zainteresowane udziałem w spacerach badawczych, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 z Joanną Ekiert lub Katarzyną Krasowską (joanna.ekiert@gryfino.pl, katarzyna.krasowska@gryfino.pl, tel. 91 416 20 11 w. 112, 113 ).

O zakwalifikowaniu do udziału w spacerach badawczych będzie decydowała kolejność zgłoszeń

Serdecznie zapraszamy!

 

29 maja przy Tawernie odbyło się spotkanie się z przedstawicielkami firmy, która na zlecenie gminy opracuje nowy plan miejscowy terenu przy gryfińskim nabrzeżu. Choć na spotkaniu zjawiło się tylko kilkoro mieszkańców, to dyskusja była bardzo ciekawa. To trzeci element drugiego etapu konsultacji społecznych. Wcześniej podczas majówki prowadzone były działania interaktywne przy makiecie, a wcześniej odbyły się spotkania fokusowe. Przed nami jeszcze czerwcowe spotkanie, podczas którego użyte zostanie kolejne narzędzie a mianowicie spacer badawczy. Będzie to właściwie rejs badawczy, bowiem spojrzymy na nabrzeże i całe Gryfino od strony rzeki.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Zapraszamy na spotkanie otwarte z udziałem autora projektu planu miejscowego.  Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu w dniu 29 maja 2017 r. o godz. 16:30.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu w dniach 1 i 2 maja 2017 r. od 15:00 do 18:00. 

Zapraszamy do pisemnego dzielenia się własnymi pomysłami z wykorzystaniem przygotowanych plakatów oraz do budowy modelu przestrzennego (interaktywnej makiety nabrzeża). 

Serdecznie zapraszamy!

Dotychczasowe efekty DOBRYCH KONSULTACJi, DOBREGO PLANU

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił mieszkańców miasta i gminy Gryfino do udziału w badaniach fokusowych które polegają na udziale w małej grupie dyskusyjnej. Problematyka badań dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części Nabrzeża. Wymóg sprostania aktualnym potrzebom oraz konkurencyjności miasta pociąga za sobą konieczność poszukiwania czynników miastotwórczych, atrakcyjności i innowacyjnych sposobów planowania przestrzeni, odnajdywania wzajemnych relacji, a także pogodzenia różnorodnych, często odmiennych, interesów i oczekiwań poszczególnych grup społecznych.

 

2017/11/28, II Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej "Wzmacniacz Nauczanki"

Agencja Pracy Twórczej pragnie zaprosić Państwa na 2. już konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej "Wzmacniacz Nauczanki". Korzystając z wieloletnich doświadczeń w pracy z nauczycielami oraz tych pochodzących z zeszłorocznego spotkania agencja pragnie zaproponować Państwu bogaty, rozwijający program. Chcą pokazać możliwości jakie dają aktywne formy nauczania, opierające się na pedagogice przygody.

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:
> jak skutecznie uczyć matematyki, wykorzystując własne, bezkosztowe
> pomoce dydaktyczne, jak oswajać dzieci z ortografią, jak kreatywnie
> prowadzić edukację geograficzną i konstruować proste gry terenowe dla
> klasy, jak efektywnie nauczać przedmiotów przyrodniczych,
> wykorzystując metodę eksperymentu, jak sprawić, aby nauka muzyki nie
> ograniczała się do poznawania piosenek - metoda Batii Strauss, jak
> uatrakcyjnić poznawanie lektur poprzez metodę czytania wrażeniowego,
> jak prowadzić lekcje wychowania fizycznego w klasach 0-III, ucząc
> innych kompetencji kluczowych, jak komunikować się z rodzicami i
> budować klasowy zespół wsparcia, jak radzić sobie z zaburzeniami
integracji sensorycznej i dzieci, jak odkryć w sobie pokłady kreatywności i stać się twórczym nauczycielem.

W programie konferencji:

1. Budujemy klasowy zespół wsparcia, czyli skuteczna komunikacja z rodzicami.

2. Opowieści o wielkich! Gotowe scenariusze pracy z lekturami - spotkanie z Łukaszem Wierzbickim.

3.  Lekcja edukacji przyrodniczej, geograficznej, historycznej w terenie, czyli nauka poprzez działanie i granie.

4. Tajemniczy świat lektur szkolnych, czyli czytanie wrażeniowe w praktyce.

5. Zaburzenia edukacji sensorycznej, czyli jak skutecznie radzić sobie z wyzwaniami dydaktycznymi.

Konferencji towarzyszą praktyczne warsztaty (każdy uczestnik bierze udział we wszystkich warsztatach)

1. Wszyscy chcą grać - warsztaty w formie gry terenowej: praktyczne sposoby na skonstruowanie prostych i skutecznych gier terenowych, podczas których w działaniu poznacie nowe zagadnienia i sprawdzicie zdobytą dotąd wiedzę.

2. Wysportowane dzieciaki - przepis na lekcje wychowania fizycznego w klasach I-III i zerówce połączonej ze zdobywaniem innych kompetencji kluczowych. Ogromna dawka zabaw ruchowych, gier podwórkowych i innych aktywnych działań, które z łatwością zaadaptujecie Państwo w swojej klasie.

3. Kolorowa matematyka - zajęcia oparte na własnoręcznie wykonanych pomocach dydaktycznych, wykorzystujących przedmioty codziennego użytku. Wiele kreatywnych pomysłów, które ułatwią uczniom naukę liczenia, tabliczki mnożenia, geometrii i rozwiązywania zadań z treścią.

4. Oswajamy ortografię - pokazujemy, jak sprawić, żeby nauka ortografii stała się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.wzmacniacznauczanki.pl

 

2017/11/21, Projekt "Dokumenty Zastrzeżone"

Związek Banków Polskich zaprasza po raz kolejny do udziału w projekcie „Dokumenty Zastrzeżone” którego celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Akcja realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Od 1 stycznia 2014 roku uruchomiony został System Zastrzegania Kart który pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Aby zastrzec swoją kartę wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika ( posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

 

2017/11/10, Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Już 2 lutego i 21 marca 2018 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na: W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna: zagraniczne kursy nauki języka dla kadry, zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli, tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami, zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli, W ramach Akcji „Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe: zagraniczne staże i praktyki dla uczniów w przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych lub organizacjach pozarządowych, praktyki zawodowe kadry, szkolenia kadry w instytucjach kształcenia lub szkolenia zawodowego.

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ - praktycznych warsztatów z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

Dla sektora Edukacja szkolna: 20 listopada 2017, Kraków 27 listopada 2017, Poznań 4 grudnia 2017, Warszawa 11 grudnia 2017, Wrocław

Dla sektora: Kształcenie i szkolenia zawodowe: 24 listopada 2017, Warszawa

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo: jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie – 1 lutego i 21 marca 2018 r. dla akcji: "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" i "Partnerstwa strategiczne", jak napisać wniosek, żeby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem generatora wniosków ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne, w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi spełniać partner, jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu, jak zaplanować wydatki budżetowe, żeby uzyskać 100% finansowania projektu, jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Agencja Pracy Twórczej.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl