Aktualności
 

 

 

2018/02/26, Już w sobotę "Gryfiński Jarmark Wielkanocny"
Już w sobotę 24 marca 2018 r. na pl. Księcia Barnima I odbędzie się  Gryfiński Jarmark Wielkanocny, na który zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie.

W czasie Jarmarku będzie można nabyć m.in. pisanki i stroiki świąteczne, wielkanocne słodkości i specjały. Przygotowano również pokazy twórczości ludowej, a na scenie zaprezentują sie regionalne kapele ludowe oraz zespół TRIO KOSTAS.
 
Podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy na BABĘ WIELKANOCNĄ i PALMĘ WIELKANOCNĄ, których celem jest promocja tradycji, zwyczajów ludowych i kulinarnych obrzędów, związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie zbiorowej aktywności twórczej mieszkańców gminy Gryfino.

 
 
 
 

2018/03/23, Nowa atrakcja turystyczna na mapie Gryfina i regionu

Już niebawem ruszą prace na terenie Górki Miłości, Parku Miejskiego i przy ulicy Opolskiej w Gryfinie. Burmistrz Mieczysław Sawaryn, w czwartek 22 marca br. podpisał umowę na roboty budowlane, w ramach których zostanie odnowiony teren Parku Miejskiego, powstanie infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa na terenie Górki Miłości oraz na terenie przy ulicy Opolskiej.

Prace za ponad 2 mln zł, dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wykona wyłoniona w przetargu firma J.Rosiek &  D.Sobczyński S.C. ze Szczecina.

W ramach projektu odnowiony zostanie teren Parku Miejskiego w Gryfinie, w miejsce starych, zniszczonych ścieżek powstaną nowe, teren parku zostanie oczyszczony z uschniętych i zamierających drzew i krzewów, a w ich miejsce zostanie nasadzone ok. 760 szt. nowych drzew  i krzewów, powstaną również nowe klomby kwiatowe i łąki kwietne. Najstarsze i najbardziej wartościowe okazy drzew zyskają opisy na tabliczkach, tworząc w ten sposób ścieżkę dydaktyczną. "Obecność terenów zieleni pielęgnowanej wpłynie korzystnie na estetykę miasta, poprawi jakość życia mieszkańców i przekształci Gryfino w bardziej zielone – ekologiczne miasto" - mówi Mieczysław Sawaryn, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino -

Atrakcją turystyczną ma szansę stać się, zaniedbany dotąd teren Górki Miłości, gdzie na blisko 7 ha zostaną wytyczone ścieżki, powstanie Plac Zakochanych z pergolą i ławeczkami, plac spotkań z altaną oraz punkt widokowy, skąd będzie można podziwiać rozległy widok na Międzyodrze. Całość terenu zostanie również oczyszczona z uschniętych i zamierających drzew i krzewów, zostaną nasadzone nowe drzewa i krzewy oraz powstanie łąka naturalistyczna i trawniki. „Dzięki rewitalizacji tego terenu mieszkańcy Gryfina i regionu zyskają nowy, piękny i rozległy teren rekreacyjny – mówi Mieczysław Sawaryn, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino – Zapraszamy do oglądania najpiękniejszych zachodów słońca nad Odrą z nowego punktu widokowego na Górce Miłości”.

Nowy teren rekreacyjny zyskają także mieszkańcy ulicy Opolskiej i okolic. Powstanie tu polana rekreacyjna z ławeczkami, łąka kwietna, posadzone zostaną nowe drzewa, krzewy i zrekultywowane trawniki. 

 

2018/03/23, Delegacja Senior+ na konferencji w Szczecinie


Dnia 22 marca 2018 r. odbyła się Konferencja Naukowa pn. „Odra i Nadodrze 2018”. W ramach współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w spotkaniu uczestniczyła delegacja Dziennego Domu Senior+ z Gryfina, która zaprezentowała swoją placówkę w kontekście przygranicznej współpracy. Spotkanie odbyło się w auli Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.


 
 

2018/03/22, Ogłoszenie wyników otwartego naboru na Partnera

Rozstrzygnięto ogłoszony konkurs otwartego naboru na Partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020’ W wyniku oceny złożonej oferty na Partnera wybrano Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska, Aleja Piastów 75/3, 70-326 Szczecin.

ZARZĄDZENIE Nr 0050.39.2018 BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO.

 

2018/03/22, Przegląd Twórczości Młodzieżowej „Zgryfiada"

Dnia 21 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Przegląd Twórczości Młodzieżowej „Zgryfiada”. Młodzież szkolna przygotowała niezwykle ciekawe występy, a licznie zebrana widownia nagrodziła je gromkimi brawami. Na uroczystości obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, który ufundował główną nagrodę Grand Prix.

 

2018/03/13, Hala sportowa w Gryfinie

Gmina Gryfino ogłosiła przetarg na budowę hali sportowej. Proces planistyczny, uzyskiwania zgód i pozwoleń oraz projektowy został już zrealizowany. Przewidywany okres zakończenia budowy przewidywany jest na koniec sierpnia 2019 roku.

 

2018/03/14, Odbiór żywności w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie zaprasza po odbiór żywności. W dniach 19- 23.03.2018 r. w godzinach 8.00-13.30 z magazynu znajdującego się na terenie Ośrodka można będzie odebrać kolejną partię żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, Podprogram 2017. W skład paczki wchodzić będą: fasola biała, mleko, koncentrat pomidorowy, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli, mleko.

Dla osób które nie odebrały wcześniej żywności, do odbioru są jeszcze: buraczki wiórki, makaron jajeczny, kasza gryczana i ryż , groszek z marchewką, szynka drobiowa, makaron bezglutenowy. Ilość artykułów może ulec zwiększeniu, gdyż dnia 15.03. pracownicy Ośrodka wyjeżdżają po kolejną żywność.

 

2018/03/16, „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”

W dniu 16.03.2018 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Eliminacje poprzedzone były eliminacjami szkolnymi, które zostały przeprowadzone przez organizatorów w gryfińskich szkołach.                

Eliminacje gminne zostały przeprowadzone przez: Straż Miejską w Gryfinie, Komendę Powiatową Policji w Gryfinie, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Wzięło w nich udział 12 z Gimnazjów:

1 miejsce – Gimnazjum w Chwastnicy

2 miejsce – Gimnazjum nr 2 w Gryfinie

3 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

4 miejsce – Gimnazjum w Gardnie

oraz 28 uczestników ze Szkół Podstawowych:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Radziszewie

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie

4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie

5 miejsce – Szkoła Podstawowa w Żabnicy

6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Chwastnicy

7 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gardnie

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

 

2018/03/14, Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet

W dniu 14.03.2018 r. w Klubie Nauczyciela odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Sekcja Emerytów i Rencistów w Gryfinie. W spotkaniu uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Jerzy Miler, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz prezes gryfińskiego oddziału ZNP Beata Gorzelańczyk.

 

2018/03/13, Koncert "Kobieta i mężczyzna, czyli skomplikowane stosunki damsko-męskie" już 15 marca!
Informujemy, że w czwartek 15 marca 2018 o godzinie 18 w Pubie Wrota do Sławy ( U Suszka) odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. W programie pn. "Kobieta i mężczyzna, czyli skomplikowane stosunki damsko-męskie" wystąpią zespoły wokalne Desire, Ad Hoc, Siostry Żurowskie, grupa patriotyczni.gryfino oraz Roman Krzak.
Organizatorem muzycznego przedsięwzięcia jest Gryfiński Dom Kultury, a pomysłodawczynią - Agnieszka Mucha i zespół Desire.

Przypomnijmy, że koncert początkowo planowany był na 8 marca, jednak z powodu niedyspozycji zdrowotnej wokalistów został odwołany.  Wykonawcy,  spontanicznie i w błyskawicznym tempie wyznaczyli nowy termin i serdecznie zapraszają na koncert.
 
 

2018/03/06, Rajd Pieszy "Powitanie Wiosny"
W sobotę 24 marca 2018 odbędzie się Rajd Pieszy "Powitanie Wiosny". Start imprezy o godz. 10.00, zbiórka na początku ścieżki rowerowej w kierunku Wirowa przy ul. Armii Krajowej.

Trasa rajdu: Gryfino, ul. Armii Krajowej- ścieżka rowerowa - Wirów parking leśny (ok. 5 km). Powrót do Gryfina tą samą trasą.

Cele rajdu to popularyzacja turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku i kultywowanie tradycji związanej z powitaniem wiosny. W programie wydarzenia między innymi ognisko (polecamy wziąć własny prowiant). Wpisowe uczestnictwa to 2 zł.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia chętnych udziału w rajdzie. Prosimy o kontakt z instruktor turystyki - Kamillą Gadomską, tel. 695455771, mail: kamilla.gadomska@gmail.com.

Organizator rajdu: Gryfiński Dom Kultury - Pałacyk pod Lwami
Szczegóły regulaminowe znajdują się w załączniku.
 
 

2018/03/08, Dzień Kobiet w Gryfinie

8 marca Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino obdarowywał gryfinianki kwiatami oraz składał im najlepsze życzenia z okazji ich święta w centrum miasta. Niektóre Panie choć zaskoczone, to jednak z uśmiechem przyjęły ten miły gest.

 

2018/03/09, „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniach od 19 lutego 2018 roku do 02.03.2018 roku na terenie Gminy Gryfino odbyły się  eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje szkolne poprzedzone były eliminacjami klasowymi które zostały przeprowadzone przez opiekunów w szkołach. Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone przez Straż Miejską w Gryfinie, Państwową Powiatową Straż Pożarną w Gryfinie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie. Puchary dla laureatów ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

W eliminacjach szkolnych udział wzięło:

1. Szkoły podstawowe – 68 uczestników

2. Gimnazja – 45 uczestników

3. Ponadgimnazjalne – 44 uczestników

Ogółem udział w eliminacjach szkolnych wzięło 157 uczniów

 Do eliminacji powatowych zakwalifikowali się:

- Szkoła Podstawowa w Żabnicy – Dawid Podolski

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie – Wiktor Kępiński oraz Natalia Andrusewicz

- Szkoła Podstawowa w Radziszewie – Wiktoria Kubiak oraz Miron Grabowski

- Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie – Karol Spica

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie – Jakub Kumik oraz Adrian Rutkowski

- Szkoła Podstawowa w Chwastnicy – Patryk Stefański

- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie – Katarzyna Bodys, Jerzy Surdacki, Julia Felska, Remigiusz Grabowski , Paulina Kwok, Weronika Mitraska oraz Oskar Desecki

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie – Barbara Lachowska, Katarzyna Kowalczyk, oraz Ewelina Strychacz

 

2018/03/12, „Wiosenny świat dziecięcej fantazji”

Dzieci, personel wraz z dyrektorem Przedszkola nr 5 im. Calineczki w Gryfinie serdecznie zapraszają na spotkanie w ramach realizowanego projektu: „Wiosenny świat dziecięcej fantazji”.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Spotkanie odbędzie się 20 marca 2018r. w godz. 900 - 1300 w Przedszkolu Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie, przy ul. S. Żeromskiego. W spotkaniu uczestniczyć będą przyjaciele z przedszkola z Pinnow.

Program spotkania:

 900 - przywitanie gości

9 05 - czas wolny dla dzieci, zabawy integracyjne

930 - wspólne śniadanie

1000- krótkie przedstawienie, pt. „Kurczaczek i jajeczka”

1015 - zajęcia  muzyczne i zabawy  ruchowe

1045 - warsztaty de coupage

1130 - wspólny obiad i deser

1230 - pożegnanie i odjazd gości

 

2018/03/12, "Tu rządzi kot"

W związku z realizacją działań profilaktycznych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie, dnia 10.03.2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino ponad 140 osób miało możliwość uczestniczyć w spektaklu pn."Tu rządzi kot". Każde dziecko po spektaklu otrzymało upominek oraz dyplom z rąk Burmistrza Pana Mieczysława Sawaryna oraz Zastępcy Burmistrza Pana Pawła Nikitińskiego.

Zdjęcia: Gazeta Gryfińska

 

2018/03/12, Badanie opinii na temat jakości usług świadczonych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie

Od 2010 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 jako potwierdzenie jakości świadczonych usług. Zgodnie z ustanowioną Polityką Jakości nadrzędnym celem działalności Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie jest skuteczność
i profesjonalizm w realizacji zadań publicznych.

W celu zbadania Państwa opinii na temat jakości usług świadczonych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie przygotowane zostały ankiety.Państwa odpowiedzi pomogą usprawnić pracę Urzędu, a tym samym dostosować poziom świadczonych usług do Państwa oczekiwań.

Ankiety dostępne są w Biurze Obsługi Interesantów, w wydziałach Urzędu oraz można je pobrać tutaj. Wypełnione ankiety należy wrzucać do urny znajdującej się w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie lub przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres boi@gryfino.pl w terminie do dnia 26 marca 2018 r.

 

2018/02/15, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW  PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino w dniu w dniu 25 stycznia 2018 r. wydał zarządzenie Nr 0050.14.2018 w sprawie harmonogramu czynności oraz kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino (Zarządzenie Nr 0050.14.2018).

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się z dniem 19 lutego 2018 r. (załącznik Nr 1 do ww. zarządzenia). Termin składania wniosków o przyjęcie dzieci do:

 • Przedszkola Nr 1, ul. Wojska Polskiego 11, 74-101 Gryfino
 • Przedszkola Nr 2, ul. Krzywoustego 5, 74-100 Gryfino
 • Przedszkola Nr 3, ul. Krasińskiego 29, 74-101 Gryfino
 • Przedszkola Nr 4, ul. Kościuszki 17, 74-100 Gryfino
 • Przedszkola Nr 5, ul. Żeromskiego 12, 74-101 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Łużycka 22, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej Nr 3, ul. Iwaszkiewicza 70, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Chwarstnicy, ul. Gryfińska 19, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Gardnie, ul. Niepodległości 1, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Radziszewie, ul. Szczecińska 54, 74-100 Gryfino
 • Szkoły Podstawowej w Żabnicy, ul. Długa 20, 74-100 Gryfino upływa z dniem 09 marca 2018 r.

Do przedszkoli przyjmowane będą dzieci w wieku od trzech do sześciu lat urodzone w latach: 2015, 2014, 2013, 2012. Wnioski o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego można pobierać i składać w dowolnie wybranym ww. przedszkolu lub w szkole podstawowej. Wniosek do pobrania.

Rekrutacja do klas pierwszych ww. szkół podstawowych oraz do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie przy ul. 9 Maja 4 rozpocznie się od dnia 03 kwietnia 2018 r. Termin składania wniosków upływa z dniem 23 kwietnia 2018 r. (załącznik Nr 2 do ww. zarządzenia). Rekrutację do klas pierwszych szkół podstawowych przeprowadza się dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej. Do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane będą dzieci siedmioletnie urodzone w 2011 r. Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej można pobierać i składać w szkole podstawowej.

Dziecko, któremu organ wykonawczy gminy wskazał, jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców, jest przyjmowane do klasy I tej szkoły podstawowej bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

 

2018/03/09, Dzień Kobiet w Dziennym Domu Senior+

Świętowanie Dnia Kobiet w Dziennym Domu Senior+ jest już tradycją. W tym roku było poetycko i muzycznie, a przede wszystkim folkowo. W kameralnym nastroju wysłuchano występu Kapeli Ludowej "Borzymianka". Oprócz życzeń każda z Pań otrzymała po kwiatku.

Całości dopełnił okolicznościowy poczęstunek, rozmowy przy kawce i herbatce. Gościnnie wystąpiła aktorka Teatru "Eliksir". Zawitała delegacja gryfińskiego Koła Gospodyń Wiejskich "Wena" .

 

2018/03/06, 12. Gryfiński Festiwal i Podróży Włóczykij zakończony!
Za nami 12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij". Od 22 lutego do 4 marca 2018 mogliśmy wraz z podróżnikami, eksploratorami, zdobywcami przeżywać ich przygody, odkrywać nieznane miejsca i piękno świata.

Włóczykij przyzwyczaił swoich widzów do bogactwa propozycji programowych. Nie brakowało prezentacji podróżniczych, pokazów filmów dokumentalnych, koncertów, spotkań z pisarzami. Odbywały się wycieczki oraz warsztaty dla najmłodszych, wystawy i pokazy filmów z całego świata.

Odbył się kultowy już Bal Włóczykija i 11. Ekstremalny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme (fotorelacja i wyniki znajdują się tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1736). Wszystkie te propozycje zmieściły się w 11 intensywnych, zwariowanych festiwalowych dniach (relacje z pierwszych dni znajdują się tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1733  i http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1735 )

Gośćmi festiwalu w minionym tygodniu byli m.in.: Bartosz Malinowski, Tomek Owsiany, Grzegorz Ozimski, Maciej Stromczyński, Wojtek Maleika, Natalia Ptasińska, Tomek Grzywaczewski, Grzegorz Smolnik, Roman Warszewski, Andrzej Muszyński, Sara Rogowska, Alicja Kubiak, Jan Kurzela, Monika Witkowska, Barbara Grzegorzewska, Tadeusz Kołucki, Paweł Szulc, Sebastian Gleich, Janusz Adamski, Andrzej Ziółkowski.
Sala Gryfińskiego Domu Kultury pękała w szwach podczas spotkań z Przemkiem Kossakowskim, Wojciechem Jagielskim czy Pawłem Smoleńskim.

Od 23 lutego do 3 marca odbywały się warsztaty podróżnicze dla najmłodszych, które poprowadzili Piotr Mojżyszek, Iśka Marchwica, Ula Ziober, Maria Ratajczak i Magdalena Sobczak. Odbyły się wycieczki w ciekawe miejsca. Włóczykijowi odkrywcy zawitali m.in. do Greifswaldu.
Atrakcją festiwalu były również niezwykle energetyczne koncerty. Na scenach Gryfińskiego Domu Kultury i Klubu Festiwalowego wystąpili: Gabinet Looster, Jack D. Society, Ragnar Ólafsson i Kaliber 44.

Książki o tematyce podróżniczej można było nabyć przy włoczykijowej księgarence prowadzonej przez gryfińskiego księgarza Ireneusza Sochaja. Włóczykijowi wolontariusze perfekcyjnie prowadzili festiwalowy sklepik z pamiątkami, które znikały w mgnieniu oka.

Widzowie festiwalu mieli możliwość nie tylko poznawać różne oblicza świata, ale także i różne smaki, te dalekie jak i lokalne. Odbywały się degustacje potraw Kuchni Świata. Piotr Mojżyszek oferował do spróbowania aromatyczne herbaty świata. Goście festiwalu mogli się posilić w specjalnej stołówce, gdzie swoje specjały oferowały panie z KGW z Krzymowa.

Ostatnią prezentacją 12. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij było spotkanie z Małgorzatą Jarmułowicz i Zygmuntem Leśniakiem, którzy opowiedzieli o swojej podróży po Indonezji. Pożegnalną atrakcją festiwalu była degustacja kuchni sycylijskiej.

Tuż przed ostatnią prezentacją 12. Włóczykija, organizatorzy oficjalnie zakończyli festiwal. Podziękowano sponsorom, patronom medialnym, wszystkim którzy wspierali festiwal, wolontariuszom i ekipie technicznej a także widzom, którzy przez 11 dni licznie przybywali na kolejne odsłony Włóczykija. Spotkamy się oczywiście za rok, bo Włóczykij tak naprawdę nigdy się nie kończy.

Organizatorami 12.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij byli: Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Mateusz Woźniakowski
 
 
 
 
Fot. Maria Witkowska
 

2018/03/01, XLIV sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 01 marca odbyła się XLIV sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Na początku radni z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcili minutą ciszy pamięć żołnierzy.

Podczas sesji radni przyjęli m.in. zmiany uchwały Nr XIX/175/16 z dnia 3 marca 2016 r. w sprawie zasad przyznawania i wysokości nagród przyznawanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, roczny program współpracy Gminy Gryfino z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2018.

Przyjęto również zmianę Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gryfino na lata 2018-2025 oraz sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę.

 

2018/03/08, Projekt „Skuteczna pomoc – kompleksowe wsparcie” - warsztat wzmacniający

Uczestnicy projektu „Skuteczna pomoc – kompleksowe wsparcie” odbyli warsztat wzmacniający, który poprowadził Pan Radosław Cieśluk.
Warsztat prowadzony były w ciekawej formie zabawy. Natomiast każdy jego element niósł za sobą ważny przekaz.
Grupa rozpoczęła swą pracę od komunikacji niewerbalnej w praktyce. Każdy uczestnik musiał ustawić się od najmłodszego do najstarszego wiekiem ale przy tym nie używając słów. Ta prosta zabawa okazał się nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim pokazała , że mowa niewerbalna do łatwych nie należy.
W trakcie zajęć rozmawiano również m.in. o efekcie pierwszego wrażenia, o własnych talentach oraz o tym jak istotna jest dobra komunikacja między ludźmi.
Zajęcia pomogły wszystkim w poznaniu się, co z pewnością zaowocuje lepszą współpracą w kolejnych warsztatach.
Co najważniejsze grupa ma już swoją nazwę „Młodzi gniewni +lwie serce+ samotni i zaradni oraz wesołe gduły”.
Kolejnym etapem projektu będą indywidualne spotkania z Panem Radosławem, na które serdecznie zapraszamy uczestników!

Projekt współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2012, Oś Priorytetowa VII, Działanie 7.1.

 

2018/02/28, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie Nr 0050.25.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 23 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia otwartego naboru na Partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

2018/02/26, Gryfińskie medalistki z MKS "Hermes"

W piątek 23.02.2018 r. odbyło się niezwykłe spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna oraz Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Pawła Nikitińskiego z medalistkami Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w 2018 r. z MKS „Hermes”. Agata Piekarz, Marcelina Osińska, Aleksandra Kwiecień i Weronika Stefaniuk w pierwszej połowie lutego zdobyły cztery medale: dwa złote, srebrny i brązowy.

Burmistrz pogratulował lekkoatletkom zwycięstw, wyraził zadowolenie, dumę oraz wiarę w dalsze sukcesy. Rozmawiano o początkach kariery sportowej dziewcząt, o tym jak często trenują i od kiedy, jakie były początki. Poruszono także temat wybudowania hali sportowej i rozwoju gryfińskiego sportu.

Spotkanie odbyło się w towarzystwie trenerów: Jacka Stefańskiego i Jana Podleśnego oraz wiceprezesa Klubu Sportowego „Hermes” Eugeniusza Kuduka. Na koniec spotkania Burmistrz przekazał medalistkom swoją prywatną nagrodą.

 

 

2018/03/05, 3 Turniej Grand Prix Gryfina 2018

W trzecim turnieju GP Gryfina 2018 w szachach zwyciężył Mikołaj Turek z Gryfina 6,0p. przed braćmi Danielem i Patrykiem Pasierbik ze Szczecina (obaj po 5,5p) oraz Adamem Hajdasiem 5,5p i Nikodemem Mrozem 5,0p. Wśród dziewcząt Hanna Tokarek przed Kingą Dejewską (obie po 5,0p.) i Martyną Kuryło 4,5p.
W turnieju wzięło udział 39 zawodników. Nagrodę specjalną wręczono także, najmłodszej zawodniczce turnieju 5-letniej Paulince Pawlicz ze Szczecina (rocznik 2013!)

W klasyfikacji generalnej Grand Prix po trzech turniejach w czołówce Mikołaj Turek 19,0p. Adam Hajdaś 15,0p. i Bartosz Nędzarek 14,0p. wśród dziewcząt Martyna Kuryło 14,0 przed Nikolą Radomską 13,0p.

Pełne wyniki na www.bialypion.pl

Grand Prix 2018    Turniej-3
WYNIKI:
1. Turek Mikołaj Gryfino SP-2     2004    6,0p.
2. Pasierbik Daniel Szczecin PM    2002    5,5p.
3. Pasierbik Patryk Szczecin PM     2004    5,5p.
4. Hajdaś Adam Gryfino SP-2    2004    5,5p.
5. Mróz Nikodem Gryfino SP-2    2004    5,0p.
6. Tokarek Hanna Gryfino SP-1    2005    5,0p.
7. Tokarek Franciszek Gryfino SP-1    2007    5,0p.
8. Dejewska Kinga Gryfino SP-2    2004    5,0p.
9. Olszewski Wojciech Gryfino SP-2 2008    4,5p.
10. Kuryło Martyna Gryfino SP-3    2005    4,5p.
11. Piątek Alan    Gryfino SP-2        2006    4,5p.
12. Szpura Bartosz Gryfino SP-2    2005    4,0p.
13. Pawlicz Filip        Szczecin    2012    4,0p.
14. Mróz Dominik  Gryfino  SP-2    2009    4,0p.
15. Nędzarek Bartosz Gryfino SP-3    2003    4,0p.
16. Radomska Nikola Gryfino SP-2    2006    4,0p.
17. Jazukiewicz Gabriel Gryfino SP-3 2003    4,0p.
18. Grabowska Hania    Gryfino SP-3    2009    4,0p.
19. Kucharczyk Ola Gryfino SP-2    2006    4,0p.
20. Sztylke Wojciech Gryfino SP-2    2007    3,5p.

W zawodach wystartowało  39 zawodników

Grand Prix 2018   
Klasyfikacja Generalna po 3 turniejach:
1. Turek Mikołaj Gryfino 2004        19,0p.
2. Hajdaś Adam Gryfino 2004        15,0p.
3. Nędzarek Bartosz Gryfino 2003    14,5p.
4. Kuryło Martyna Gryfino 2005        14,0p.
5. Radomska Nikola Gryfino 2006    13,0p.
6. Kucharczyk     Ola Gryfino 2006    12,0p.
7.Olszewski Wojciech Gryfino 2008    11,5p.
8. Piątek Alan Gryfino 2006        11,5p.
9. Biercewicz Krystian Gryfino 2006    11,0p.
10. Wieligórka Szymon Gryfino 2003    11,0p.
11. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 2004    11,0p.
12. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 2003    11,0p
13. Pawlicz Filip Szczecin  2012    11,0p
14. Tokarek Hanna Pniewo   2005    11,0p.
15. .Sztylke Wojciech Gryfino 2007    10,5p.
16. Pasierbik Daniel Szczecin 2002    10,5p
17. Zabadała Tomasz Gryfino 2009    10,0p.
18. Grabowska Hania Gryfino 2009    10,0p
19. Pasierbik Patryk Szczecin 2004    10,0p.
20. Tokarek Franciszek Pniewo 2007    10,0p.

Sklasyfikowano 49 zawodników

 

2018/03/06, Kampania Płatności 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Rolnicy

Przed Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zostało w tym roku postawione bardzo ważne zadanie, jakim jest pomoc w wypełnianiu oświadczeń dla gospodarstw uczestniczących w systemie małych gospodarstw, oraz pomoc dla pozostałych rolników, ubiegających się o płatności bezpośrednie w formie aplikacji e wniosek plus.

Zadanie podzielono na poszczególne etapy. Pierwszym jest informowanie rolników o obowiązku składania e-wniosków, oraz przeprowadzanie szkoleń z udziałem doradców. Informacja dociera bezpośrednio do rolników podczas szkoleń, organizowanych na terenie całego regionu w 18 powiatach oraz poszczególnych gminach. Takie szkolenia będą się odbywały do końca marca, a informacje o harmonogramach szkoleń znajdą Państwo na stronach ZODR.

Kolejny etap to konsultacje i wypełnianie wniosków. 

Dla rolników, którym wypełnienie wniosku może stwarzać trudności, oferuje się odpłatne usługi - podobnie jak w poprzednich latach.

Pracownicy są przeszkoleni oraz wpisani na listę doradców, uprawnionych do tych czynności  przez aplikację e-wniosek Plus. Wniosek zamieszczony jest na stronie ARiMR.

Można też wybrać doradców bezpośrednio poprzez zalogowanie się do systemu.

Dzięki tej formie kontaktów w sieci wybrani doradcy czekają na państwa.

Zapraszamy więc do kontaktów z doradcami, którzy są do dyspozycji  w  poszczególnych powiatowych zespołach doradztwa rolniczego. Są też dostępni w ramach dyżurów w  gminach.

Komunikat w sprawie zasad składania wniosku o przyznanie płatności

Podstawowe zasady dotyczące sposobu składania wniosku o przyznanie płatności

 

2018/02/22, Marcin Kwaśny w Gryfinie

Marcin Kwaśny w Gryfinie

19 lutego 2018 r. w poniedziałek w kinie „Gryf” w Gryfińskim Domu Kultury odbyła się ¬projekcja filmu „Wyklęty – ponieważ żył prawem wilka” z okazji nadchodzącego święta: Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po filmie zaplanowano również spotkanie z aktorem, a zarazem producentem filmu Marcinem Kwaśnym.
Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna. Chwilę później publiczności, która licznie zebrała się na sali kinowej wyświetlono film o losach żołnierzy. Walczyli oni z ludową władzą o przyszłość powojennej Polski. Główna część akcji filmu toczy się zimą w lesie, a losy bohaterów kończą się tragicznie. Po zakończeniu filmu nastała cisza, a widownia czekała na dalszą cześć spotkania. Pod sceną pojawił się Marcin Kwaśny wraz z Kamilem Frelichowskim, który poprowadził kolejną część spotkania. Aktor opowiadał o przebiegu pracy nad filmem, o sposobach zbierania środków oraz o trudnościach występujących na planie np.: zdarzających się odmrożeniach. Nie brakło również tematu przewodniego, czyli losu żołnierzy żyjących w powojennej Polsce. Do rozmowy włączyła się również publiczność licznie zadając pytania.
Organizatorami spotkania byli Gmina Gryfino oraz Stowarzyszenie Gryfiński Ruch Patriotyczny.
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/02/19, Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce”

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2018 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji  15 czerwca 2018 roku.
Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).
W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.
Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!
 

2018/02/09, „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:

1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników. Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 31 LIPCA 2018 R.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora www.fdpa.org.pl oraz są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Sylwia Konopacka-Bąk, e-mail: konkurs@fdpa.org.pl tel. 695116110; 22 864 03 90; fax 22 864 03 61.

Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej www.fdpa.org.pl oraz na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.

Regulamin konkursu

Karta Zgłoszeniowa

 

2017/11/28, II Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej "Wzmacniacz Nauczanki"

Agencja Pracy Twórczej pragnie zaprosić Państwa na 2. już konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej "Wzmacniacz Nauczanki". Korzystając z wieloletnich doświadczeń w pracy z nauczycielami oraz tych pochodzących z zeszłorocznego spotkania agencja pragnie zaproponować Państwu bogaty, rozwijający program. Chcą pokazać możliwości jakie dają aktywne formy nauczania, opierające się na pedagogice przygody.

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:
> jak skutecznie uczyć matematyki, wykorzystując własne, bezkosztowe
> pomoce dydaktyczne, jak oswajać dzieci z ortografią, jak kreatywnie
> prowadzić edukację geograficzną i konstruować proste gry terenowe dla
> klasy, jak efektywnie nauczać przedmiotów przyrodniczych,
> wykorzystując metodę eksperymentu, jak sprawić, aby nauka muzyki nie
> ograniczała się do poznawania piosenek - metoda Batii Strauss, jak
> uatrakcyjnić poznawanie lektur poprzez metodę czytania wrażeniowego,
> jak prowadzić lekcje wychowania fizycznego w klasach 0-III, ucząc
> innych kompetencji kluczowych, jak komunikować się z rodzicami i
> budować klasowy zespół wsparcia, jak radzić sobie z zaburzeniami
integracji sensorycznej i dzieci, jak odkryć w sobie pokłady kreatywności i stać się twórczym nauczycielem.

W programie konferencji:

1. Budujemy klasowy zespół wsparcia, czyli skuteczna komunikacja z rodzicami.

2. Opowieści o wielkich! Gotowe scenariusze pracy z lekturami - spotkanie z Łukaszem Wierzbickim.

3.  Lekcja edukacji przyrodniczej, geograficznej, historycznej w terenie, czyli nauka poprzez działanie i granie.

4. Tajemniczy świat lektur szkolnych, czyli czytanie wrażeniowe w praktyce.

5. Zaburzenia edukacji sensorycznej, czyli jak skutecznie radzić sobie z wyzwaniami dydaktycznymi.

Konferencji towarzyszą praktyczne warsztaty (każdy uczestnik bierze udział we wszystkich warsztatach)

1. Wszyscy chcą grać - warsztaty w formie gry terenowej: praktyczne sposoby na skonstruowanie prostych i skutecznych gier terenowych, podczas których w działaniu poznacie nowe zagadnienia i sprawdzicie zdobytą dotąd wiedzę.

2. Wysportowane dzieciaki - przepis na lekcje wychowania fizycznego w klasach I-III i zerówce połączonej ze zdobywaniem innych kompetencji kluczowych. Ogromna dawka zabaw ruchowych, gier podwórkowych i innych aktywnych działań, które z łatwością zaadaptujecie Państwo w swojej klasie.

3. Kolorowa matematyka - zajęcia oparte na własnoręcznie wykonanych pomocach dydaktycznych, wykorzystujących przedmioty codziennego użytku. Wiele kreatywnych pomysłów, które ułatwią uczniom naukę liczenia, tabliczki mnożenia, geometrii i rozwiązywania zadań z treścią.

4. Oswajamy ortografię - pokazujemy, jak sprawić, żeby nauka ortografii stała się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.wzmacniacznauczanki.pl

 

2018/01/30, Informacje dotyczące kwalifikacji wojskowej w 2018 roku

Na terenie Gminy Gryfino w okresie od 01 marca do 26 marca 2018 r. w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie przy ulicy Łużyckiej 91 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa:

- od 01 marca do 08 marca 2018r. - mężczyźni urodzeni w 1999r. (rocznik podstawowy) oraz 1994-1998r. (roczniki starsze)

- 23 marca 2018r. - kobiety urodzone w latach 1994 – 1999 (posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych)

Osoby stające do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy zobowiązane są przedstawić: dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy, w przypadku kłopotów zdrowotnych również dokumentację dotyczącą stanu zdrowia, dokument stwierdzający poziom wykształcenia lub pobierania nauki (np. aktualna legitymacja szkolna), oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Nieotrzymanie wezwania imiennego lub nie przyjęcie wezwania od Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino nie zwalnia osób podlegających kwalifikacji wojskowej, które dotychczas do niej nie stawały od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu www.gryfino.pl/umgryfino/chapter_108275.asp?soid=871C514A75A74AC0A55D50CC5D1597DE

Osoby, które dostaną wezwanie do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w terminie kolidującym z innymi ważnymi przedsięwzięciami, mogą zgłaszać się w innym terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 91-416-20-11 wew. 204.

 

2018/01/16, Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych:

wersja z tłumaczem migowym: https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs

wersja bez tłumacza: https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208,

 

2018/01/17, Informacja dla hodowców zwierząt gospodarskich

Główny lekarz weterynarii przypomina o obowiązkach ciążących na lekarzach weterynarii i hodowcach w związku ze stosowaniem produktów leczniczych weterynaryjnych w leczeniu zwierząt gospodarskich oraz zagrożeniach płynących z nadmiernego i nierozważnego stosowania antybiotyków u zwierząt.

Informacja dla hodowców zwierząt gospodarskich

 

2017/04/25, Konsultacje społeczne

DOBRE KONSULTACJE, DOBRY PLAN

Drodzy Państwo! Zakończyliśmy pierwszy etap konsultacji społecznych, dotyczących zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego z śródmiejskiej części Nabrzeża, realizowanych w ramach projektu grantowego „Dobre konsultacje, dobry plan”. Na tym etapie zależało nam na zebraniu Państwa wniosków, pomysłów i sugestii do opracowywanego dokumentu.

W ramach procesu partycypacyjnego zaprosiliśmy Państwa do udziału w:

1. Badaniach fokusowych, dedykowanych:

- Radnym Rady Miejskiej oraz członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej

- Kupcom Miejskim,

- „Wodniakom” - wędkarzom, żeglarzom, kajakarzom oraz osobom zawodowo i hobbistycznie związanym z nabrzeżem rzeki,

- Mieszkańcom Miasta i Gminy Gryfino,

- Władającym oraz użytkownikom kompleksu handlowego przy ul. Rapackiego.

Oprócz bezpośredniego zysku informacyjnego (związanego z pozyskanymi od Państwa informacjami), badania stały się częścią kampanii informowania mieszkańców o przygotowywanych zmianach.

2. Spotkaniach w Tawernie na Nabrzeżu podczas cyklicznej imprezy „Dni Gryfina”, gdzie zapraszaliśmy Państwa do dzielenia się własnymi pomysłami z wykorzystywaniem przygotowanych plakatów oraz do budowy modelu przestrzennego (interaktywnej makiety nabrzeża). Plakaty przekazaliśmy również do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, a także do Biblioteki Publicznej. Ponadto można je było wypełnić w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino. Wypełnione plakaty umieściliśmy na oknach Tawerny, w celu podzielenia się z Mieszkańcami, zawartymi w ich treści uwagami i wnioskami.

3. Dwóch spotkaniach otwartych w utworzonym w Tawernie punkcie konsultacyjnym, jednym - z udziałem autorek projektu planu miejscowego - przedstawicielek firmy Urbanika z Poznania. Panie zaprezentowały cel projektu, a także przedstawiły i omówiły całą procedurę planistyczną. Uczestnicy spotkania otrzymali kopie załączników graficznych – map poglądowych, przedstawiających obszar opracowania, mieli także okazję do skorzystania z przygotowanej makiety przestrzennej.

4. Spacerach badawczych z przewodnikiem (dwa rejsy katamaranem oraz spacery po Nabrzeżu). Spacery badawcze prowadzone były wg ustalonego scenariusza. Kluczem do zrozumienia i zastosowania spaceru badawczego w ramach konsultacji społecznych była maksyma: „spojrzeć w przestrzeń ze swojej perspektywy: użytkowania przestrzeni, identyfikując problematyczne miejsca i sytuacje oraz miejsca i pomysły na rozwój przestrzeni”.

Założeniem było spojrzenie na konkretne miejsca i elementy wymagające interwencji. W ramach projektu, w istniejącym budynku Tawerny na Nabrzeżu utworzyliśmy punkt konsultacyjny, w którym odbywały się wszystkie spotkania. Został on wyposażony w niezbędny sprzęt komputerowy, rzutnik, ekran, klimatyzator, meble (stoły, krzesła, wieszaki), czajnik i podstawowe naczynia, by stworzyć przyjazny Mieszkańcom punkt, w którym mogli w miłej atmosferze zapoznać się z materiałami informacyjnymi, składać swoje opinie i uwagi. Stworzyliśmy Państwu możliwość zgłaszania uwag konsultacyjnych za pomocą poczty elektronicznej: joanna.ekiert@op.pl; katarzyna.krasowska@gryfino.pl; z wykorzystaniem platformy: stacjakonsultacja.pl; mediów społecznościowych oraz Systemu Informacji Przestrzennej. Wszystkim Państwu, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w konsultacjach społecznych pragniemy bardzo podziękować za zainteresowanie, za cenne wnioski, uwagi i spostrzeżenia. Przyjemnością było gościć Państwa w nowoutworzonym punkcie konsultacyjnym i móc wysłuchać Państwa głosu. Analiza zgłoszonych w trakcie konsultacji wniosków i uwag konsultacyjnych, pozwoliła na ich pogrupowanie i sformułowanie generalnych wniosków, uwag i postulatów oraz propozycji ich rozpatrzenia w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

L.p.

Treść szczegółowa wniosków/uwag postulatów (pisownia oryginalna)

Treść generalna wniosków/uwag/postulatów

 

Propozycja rozpatrzenia w projekcie mpzp

1.

1. Pozostawienie Nabrzeża bez zabudowy

2. Rzadka i niska zabudowa

3. Brak zabudowy mieszkaniowej

4. Potrzebny jest spójny pomysł na cały teren nabrzeża. Wprowadzenie funkcji mieszkaniowej zakłóci ten spójny pomysł

5. Wysoka zabudowa mieszkaniowa byłaby problematyczna dla pozostałych mieszkańców i pogorszyłaby sytuację nabrzeża

6. Rezygnacja z funkcji mieszkaniowej przy części wyremontowanego nabrzeża („skwer zamiast kamienic”)

Brak aprobaty dla wprowadzania zabudowy mieszkaniowej (zwłaszcza wysokiej) na kwartałach nadbrzeżnych z uwagi na utratę powiązań widokowych, prywatyzację przestrzeni publicznej bez możliwości jej zagospodarowania.

 

Projekt planu uwzględni te postulat częściowo, ponieważ zagospodarowanie całości terenu w formie przestrzeni publicznej będzie zbyt dużym wyzwaniem finansowym dla gminy. Zapisy planu będą ukierunkowane również na możliwie słuszne zachowanie powiązań widokowych.

2.

1. Nabrzeże tętniące życiem artystycznym, kulturalnym i turystycznym

2. Chciałbym, aby nabrzeże w Gryfinie było miejscem prospołecznym - abym mógł tam spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Powinny zostać umieszczone miejsca do odpoczynku (ławki wieloosobowe, np ze stolikami), lodziarnie, kawiarnie, może jakieś specjały regionalne. Nabrzeże powinno przyciągać mieszkańców, ale także turystów.Ciekawym rozwiązaniem okazałyby się pokazy fontann, czy miejsca dla występów lokalnych artystów.
Sam chętnie udałbym się w podróż promem czy barką po okolicznych wodach, która cumowałaby na nabrzeżu.

3. Całoroczny obiekt z widokiem na Międzyodrze (miejsce spotkań)

4. Wprowadzenie rozwiązań zmieniających nabrzeże w promenadę (żywą przestrzeń publiczną) – leżaki, punkty gastronomiczne, które generowałyby ruch pieszych. Do tego celu powinny być przeprojektowane miejsca do siedzenia.

5. Dużo zieleni

6. Miejsca spotkań młodzieży

7. Więcej zieleni (nasadzenia średnie i wysokie)

8. Drzewa, krzewy, miejsca spotkań (ławki, alejki, fontanna)

9. Fontanny

10. Plac z fontannami i ławkami

11. Rejsy statkiem (po Odrze) jako sposób na ożywienie nabrzeża i wprowadzenie funkcji gastronomicznej

12. Ogólnodostępna toaleta

Stworzenie żywej przestrzeni publicznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji postulatu. .

3.

1. Kawiarnia (bez alkoholu)

2. Pub, restauracja z widokiem na rzekę

3. Klimatyczne kawiarenki

4. Restauracje, kafejki – przy brzegu

5. Miejsca wypoczynku – lodziarnia, kawiarnia

6. Automaty na napoje

7. Gdy wracam do domu, to chciałabym mieć miejsce, aby spotkać sie z przyjaciółmi
Takim miejscem mogłoby być nabrzeże, gdyby znajdowały się tam budynki usługowe. Ale nie chodzi o kolejne banki czy biura, ale kawiarnie, restauracje, może miejsce gdzie można wypić piwo. Brakuje takich miejsc w Gryfinie

8. Bufet

9. Kawiarnia i ogródki

10. Sieci Fast – food (McDonalds, KFC)

11. Uważam, że powinny się pojawić na nabrzeżu punkty gastronomiczne, i lokale usługowe

12. Bar i ogródek piwny

13. Całoroczny lokal gastronomiczny z tarasem widokowym oraz działalnością kulturalną (okazjonalne koncerty, wystawy itp.)

14. Pizzeria

15. Pizzeria ze stolikami na świeżym powietrzu

Potrzeba realizacji lokali gastronomicznych, co pozytywnie wpłynie na ruch pieszy na Nabrzeżu.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji postulatu

4.

1. Rynek z prawdziwego zdarzenia na miejsce obecnego

2. Poprawa estetyki obecnego targowiska

3. Pozostawienie targowiska w tym miejscu [w którym jest obecnie], ale w nowszej infrastrukturze – w budowie której mogliby partycypować kupcy. Przeniesienie dzikiego handlu z okolicy Biedronki ożywiłoby targowisko (postulat kumulacji handlu targowego), które mogłoby bardziej otworzyć się na nabrzeże. Warto zainwestować w modernizację tego terenu, bo pozostawiony w tej formie odstrasza.

4. Ryneczek spożywczo – kwiatowy

5. Hale targowe

6. Utrzymanie funkcji komercyjnej – w obszarze nabrzeża, ale przede wszystkim w części południowej (rejon ul. Rapackiego). Postulat zapisania funkcji komercyjnej (nieuciążliwej) bez zbędnych uszczegółowień (tak, aby nie ograniczać potencjału rozwojowego oraz zaspokojenia potrzeb miasta i mieszkańców w przyszłości). Zbyt szczegółowe zapisy w dokumentach planistycznych blokują rozwój. W mieście, jakim jest Gryfino, ograniczonym przez Odrę, linię kolejową i tarasowe ukształtowanie terenu, potrzeba jest utrzymania istniejącej funkcji komercyjnej. Taki zapis byłby więc wsparciem lokalnych przedsiębiorców.

7. Centrum handlowe

Brak zmiany funkcji handlowych targowiska i lokali handlowych przy ul. Rapackiego.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów, jednak niezbędna jest zmiana dotychczasowej formy przestrzennej tych miejsc, które obecnie są zagospodarowane zabudową substandardową.

5.

1. Deptak

2. Kładka wysunięta na wodę

3. Stworzenie promenady/deptaku prowadzącego do nabrzeża

4. Stojak z rowerami do użytku publicznego

5. Nabrzeże jest enklawą (Ścieżki rowerowe donikąd. Konieczne jest odblokowanie – zapewnienie ciągłości traktu pieszego, ścieżek rowerowych, otwarcie targowiska miejskiego w stronę nabrzeża) – uruchomiłoby to zarówno targowisko jak i samo nabrzeże (wprowadzenie funkcji komercyjnej).

Rozbudowa stref ruchu pieszego i rowerowego w połączeniu z bulwarami nadodrzańskimi.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów.

6.

1. Likwidacja „Rynku”

2. Rynek z prawdziwego zdarzenia na miejsce obecnego

3. Rynek sezonowy (warzywa, owoce, ryby), bez baraków z ubraniami

4. Pozostawienie targowiska jako miejsca sprzedaży sezonowej (owoce, warzywa itp.), natomiast w okresie jesienno – zimowym jako możliwość organizacji imprez. Targowisko zadaszone (dach przezroczysty)

5. Remont lub likwidacja targowiska

6. Przeniesienie Targowiska po za centrum miasta np. przy ul. Rapackiego

7. Zlikwidować sklepy budowlane , w zamian dużo zieleni, dzikie sady (ul. Rapackiego)

Zasadność zachowania targowiska miejskiego i kompleksu handlowego przy ul. Rapackiego

 

Niezbędna jest zmiana dotychczasowej formy przestrzennej tych miejsc, które obecnie są zagospodarowane zabudową substandardową. Projekt planu będzie zawierał elastyczne zapisy co do możliwości lokalizacji tej funkcji.

 

7.

1. Idealnym pomysłem byłoby też połączenie nabrzeża z miejską plażą, gdzie można by spędzić czas z rodziną, wypożyczyć kajak czy rower wodny

2. Połączenie Nabrzeża z plażą miejską

3. Połączenie nabrzeża z plażą (dawnym „grzybkiem”)

4. Odblokowanie przejścia do plaży i wypożyczalni sprzętu sportowego (udrożnienie komunikacji). Korzystanie z kajaków i sprzętu wodnego byłoby realizacją postulatu zwrócenia się do rzeki

5. Przedłużenie plaży z pomostem

Połączenie Nabrzeża z plażą miejską.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

8.

1. Muszla koncertowa

2. Galeria sztuki (Gryfińskie talenty)

3. Amfiteatr pod murami

4. Scena teatralna dla młodzieży

5. Muzeum miasta Gryfino i okolic

6.Scena (przy murach miejskich)

7.Tablice informacyjne o historii miasta

8. Sale z projektorami i czytelnia

Utworzenie Centrum Kultury na Nabrzeżu.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

9.

1. Całoroczny obiekt z widokiem na Międzyodrze (miejsce spotkań)

2.Utworzenia Sali Widowiskowej, w której można wyświetlić film, zorganizować spektakl, występ czy koncert. Powinna ona również móc służyć jako miejsce spotkań większej grupy mieszkańców, ewentualnie z funkcją konferencyjną

3. Proponuję kino 7D, salę koncertowo-widowiskową lub Centrum Edukacyjne: warsztaty kulinarne, ceramiczne, robótki z filcu, koralików itp.

Utworzenie sali widowiskowej, służącej również jako miejsce spotkań czy konferencji.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

10.

1. Wprowadzenia do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego możliwości lokalizacji obiektów tymczasowych na Nabrzeżu do czasu realizacji zabudowy docelowej

2. Dopuszczenie zabudowy tymczasowej związanej z działalnością komercyjną (gastronomia)

Wprowadzenie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zapisów o możliwości tymczasowego zagospodarowania terenu do czasu realizacji zabudowy docelowej.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

11.

1. Większe wykorzystanie istniejących budynków Tawerny i Rybakówki, tak aby można było zorganizować tam np. zajęcia edukacyjne, czy rzemieślnicze

2. Oddanie przestrzeni nabrzeża organizacjom pozarządowym – jako zarządcom/użytkownikom lokali które stoją puste, ale także animatorom, aktywistom, organizatorom życia społecznego, tak by ożywić to miejsce. Włączenie GDK i aktywności kulturalnej do ożywiania nabrzeża

Większe wykorzystanie budynków Tawerny i Rybakówki, aby można było tam zorganizować zajęcia edukacyjne, czy rzemieślnicze.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

12.

1. Wypożyczalnia łodzi i kajaków

2.  Wypożyczalnia rowerów

3.  Pchli targ

4. Cotygodniowy pchli targ

5. Marina z pełnym wyposażeniem

6. Hotel

7. Dyskoteki

8. Budynek do działań ratowniczych dla jednostek OSP „RAFFER” i WOPR

9. Miejsce do badań krwi

10. Centrum informacji o Gryfinie i okolicach

11. Drobne usługi (kawiarnie, bary, sprzedaż pamiątek itp. przy ul. Piastów)

Możliwość lokalizacji usług na Nabrzeżu (w tym usług publicznych)

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

13.

.

1. Place zabaw dla dzieci

2. Ogródek Japoński

3. Kilka małych placów zabaw

4. Otwarta przestrzeń rekreacyjno – wypoczynkowa

5. Mała siłownia

6. Dmuchany zamek

7. Karuzela

8. Duży ogródek jordanowski

9. Punkt widokowy

10. Punkt lub wieża widokowa

11. Siłownia na świeżym powietrzu dla seniorów

12. Tyrolka

13. Ściana wspinaczkowa

14. Park linowy

15. Park trampolin

16. Skate park

17. Miejsca do siedzenia w kształcie kręgu z opcjonalnym stolikiem po środku

18. Pole piknikowe

19. Miejsce na ognisko i grilla

20. Betonowe stoliki szachowe

21. Boisko do piłki nożnej i koszykówki

22. Zadaszenia: parasole i waty

23. Zagospodarowanie terenu ozdobnymi kwiatami i krzewami

Utworzenie placów zabaw i terenów rekreacji.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów.

14.

1. Parkingi

2. Parking w zastępstwie obecnie zlokalizowanego na pl. Barnima

3. Duży parking

4. Tereny zieleni wokół

5. Garaże

6. Wydaje mi się, że przy planowaniu obsługi komunikacyjnej  zabudowy kwartałów nadodrzańskich należy mieć świadomość, że planowana ilość miejsc postojowych powinna zaspokoić nie tylko potrzeby zabudowy obiektów przewidzianych na tym terenie, ale też potrzeby  zabudowy mieszkaniowej i komercyjnej całego centrum miasta

7. Wydzielony parking dla motocykli

8. Parkingi i trawniki

9. Dużo zieleni na Piastów 23, jak najmniej parkingów

Przeciwdziałanie deficytowi miejsc parkingowych w centrum – budowa parkingów w zieleni.

 

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tego postulatu.

15.

1. Wysokie budynki mieszkaniowe

2. Kamienice z parterem usługowym i piętrem mieszkalnym

3.  Domy tzw. Na wodzie

Potrzeba uzupełnienia zabudowy kwartałów nadbrzeżnych.

Projekt planu umożliwi realizację tego postulatu  jedynie w części. Intensywne zagospodarowanie, mimo słusznej formy urbanistycznej, będzie za sobą niosło zwiększone zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Obowiązujący plan zakładał takie zagospodarowanie jednak dotąd nie został zrealizowany, m.in. z powodu konieczności realizacji parkingów podziemnych. Zapotrzebowanie parkingowe mimo zniesienia nakazu realizacji parkingów podziemnych może być tak duże, że będzie to wymagało ich realizacji. Zagospodarowanie terenów pod funkcje mieszkaniowe jest możliwe, ale nie tak intensywnie, jak dotychczas zakładano. Miasto chce ożywić ten teren i dlatego jest sporządzany nowy projekt planu, aby dopuścić szerszy wachlarz możliwości inwestycji.

16.

1. Morski klimat nabrzeża

2. Nowe oświetlenie mostu

3. Iluminacja świetlna mostu

4. Remont parkingu

5. Większa liczba koszy na śmieci

6. Luneta widokowa

7. Większa liczba sprawnych kamer monitoringu

Potrzeba realizacji obiektów małej architektury oraz oświetlenia i urządzenia terenów.

Projekt planu uwzględni możliwość realizacji tych postulatów w zakresie dopuszczalnym do uregulowania planistycznego.


Wszystkie zgłoszone postulaty będą rozpatrywane szczegółowo w trakcie opracowywania projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Celem planu będzie stworzenie ram dla realizacji zabudowy z elastycznymi zapisami przy jednoczesnym doprecyzowaniu najistotniejszych kwestii przestrzennych.

 


Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych w systemie online. Spotkania konsultacyjne dotyczą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części nabrzeża.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach online z wykorzystaniem linka kierującego bezpośrednio do strony prezentującej obszar objęty konsultacjami : www.gryfino.e-mapa.net?userview=76

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie konsultacyjne dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części nabrzeża.

Plan Konsultacji w dniu 07 czerwca 2017 r. :

- o godz. 13:00 - spotkanie otwarte w budynku tawerny na nabrzeżu

- o godz. 15:00 i 17.00 - spacery badawcze z przewodnikiem (rejsy katamaranem po Odrze)

Osoby zainteresowane udziałem w spacerach badawczych, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 z Joanną Ekiert lub Katarzyną Krasowską (joanna.ekiert@gryfino.pl, katarzyna.krasowska@gryfino.pl, tel. 91 416 20 11 w. 112, 113 ).

O zakwalifikowaniu do udziału w spacerach badawczych będzie decydowała kolejność zgłoszeń

Serdecznie zapraszamy!

 

29 maja przy Tawernie odbyło się spotkanie się z przedstawicielkami firmy, która na zlecenie gminy opracuje nowy plan miejscowy terenu przy gryfińskim nabrzeżu. Choć na spotkaniu zjawiło się tylko kilkoro mieszkańców, to dyskusja była bardzo ciekawa. To trzeci element drugiego etapu konsultacji społecznych. Wcześniej podczas majówki prowadzone były działania interaktywne przy makiecie, a wcześniej odbyły się spotkania fokusowe. Przed nami jeszcze czerwcowe spotkanie, podczas którego użyte zostanie kolejne narzędzie a mianowicie spacer badawczy. Będzie to właściwie rejs badawczy, bowiem spojrzymy na nabrzeże i całe Gryfino od strony rzeki.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Zapraszamy na spotkanie otwarte z udziałem autora projektu planu miejscowego.  Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu w dniu 29 maja 2017 r. o godz. 16:30.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie odbędzie się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu w dniach 1 i 2 maja 2017 r. od 15:00 do 18:00. 

Zapraszamy do pisemnego dzielenia się własnymi pomysłami z wykorzystaniem przygotowanych plakatów oraz do budowy modelu przestrzennego (interaktywnej makiety nabrzeża). 

Serdecznie zapraszamy!

Dotychczasowe efekty DOBRYCH KONSULTACJi, DOBREGO PLANU

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił mieszkańców miasta i gminy Gryfino do udziału w badaniach fokusowych które polegają na udziale w małej grupie dyskusyjnej. Problematyka badań dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zlokalizowanego w śródmiejskiej części Nabrzeża. Wymóg sprostania aktualnym potrzebom oraz konkurencyjności miasta pociąga za sobą konieczność poszukiwania czynników miastotwórczych, atrakcyjności i innowacyjnych sposobów planowania przestrzeni, odnajdywania wzajemnych relacji, a także pogodzenia różnorodnych, często odmiennych, interesów i oczekiwań poszczególnych grup społecznych.

 

2017/11/21, Projekt "Dokumenty Zastrzeżone"

Związek Banków Polskich zaprasza po raz kolejny do udziału w projekcie „Dokumenty Zastrzeżone” którego celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Akcja realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Od 1 stycznia 2014 roku uruchomiony został System Zastrzegania Kart który pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Aby zastrzec swoją kartę wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika ( posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

 

2017/11/10, Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Już 2 lutego i 21 marca 2018 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na: W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna: zagraniczne kursy nauki języka dla kadry, zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli, tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami, zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli, W ramach Akcji „Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe: zagraniczne staże i praktyki dla uczniów w przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych lub organizacjach pozarządowych, praktyki zawodowe kadry, szkolenia kadry w instytucjach kształcenia lub szkolenia zawodowego.

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ - praktycznych warsztatów z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

Dla sektora Edukacja szkolna: 20 listopada 2017, Kraków 27 listopada 2017, Poznań 4 grudnia 2017, Warszawa 11 grudnia 2017, Wrocław

Dla sektora: Kształcenie i szkolenia zawodowe: 24 listopada 2017, Warszawa

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo: jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie – 1 lutego i 21 marca 2018 r. dla akcji: "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" i "Partnerstwa strategiczne", jak napisać wniosek, żeby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem generatora wniosków ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne, w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi spełniać partner, jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu, jak zaplanować wydatki budżetowe, żeby uzyskać 100% finansowania projektu, jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Agencja Pracy Twórczej.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl