Aktualności


 

 

2016/10/06, Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 4 października 2016 r. Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski wydał Zarządzenie nr 61/2016 w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Gryfinie.

Wybory uzupełniające odbędą się w okręgu wyborczym nr 5 obejmującym ulice: Adama Rapackiego, Armii Krajowej numery parzyste od 2 do 10, Ks. Jerzego Popiełuszki, Łużycką numery parzyste od 2 do 34 i numery nieparzyste od 1 do 29, Sportową, Władysława Łokietka, Żołnierzy Wyklętych.

Wybory odbędą się w niedzielę 18 grudnia 2016 r.

Terminy poszczególnych czynności wyborczych określa kalendarz wyborczy, stanowiący załącznik do Zarządzenia. Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce „wybory”.

 

2016/09/30, Program Powszechnej Nauki Pływania - „Umiem Pływać”

Od 03.10.2016 r. rusza drugi etap projektu pn.: Program Powszechnej Nauki Pływania - „Umiem Pływać”, który dotyczy zajęć nauki pływania w klasach I – III. Projekt będzie trwał do dnia 05.12.2016 r. i uczestniczyć w nim będzie 45 uczniów ze szkół podstawowych w miejscowościach: Gardno, Chwastnica i Żabnica.

Nauka pływania odbywać się będzie w trzech grupach ( każda po 15 osób) pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego oraz instruktora nauki pływania. W trakcie dwudziestu godzin zajęć,  dzieci  usprawniać będą podstawowe techniki pływania. Program kończy się sprawdzianem dotyczącym nabytych umiejętności oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu dla każdego uczestnika.

 

 

2016/10/25, Gryfiński budżet obywatelski

Trwa weryfikacja kart do głosowania złożonych w ramach budżetu obywatelskiego. Podczas spotkania komisji w dniu 19 października odbyło się m.in. liczenie oddanych głosów, sprawdzenie kart.

Kolejne spotkanie zespołu ds. budżetu obywatelskiego odbędzie 25 października. Wyniki głosowania poznamy do 31 października.

 

2016/10/18, XXIX sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 27 pażdziernika 2016 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XXIX sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2016/10/25, 41 Rajd Parasolowy już za nami

W deszczową sobotę 22 października 2016, na 41 Rajd Parasolowy do ogrodu dendrologicznego w Glinnej wybrała się grupa dzieci i młodzieży z gryfińskich szkół wraz z opiekunami. Oprócz oglądania egzotycznych drzew i krzewów w ogrodzie, grupa wybrała się na krótką wycieczkę po otaczającej ogród Puszczy Bukowej. Trasa wiodła fragmentem czarnego Szlaku Sekwoi, gdzie było do pokonania wiele naturalnych przeszkód w postaci powalonych drzew, następnie szlakiem niebieskim i fragmentem leśnej ścieżki edukacyjnej "W poszukiwaniu tajemnic Zielonego Lądu".

Spacerowaliśmy wokół rezerwatu leśnego "Źródliskowa Buczyna" im. Jerzego Jackowskiego. Rezerwat ten utworzonego w celu zachowania rzadko spotykanej buczyny źródliskowej wykształconej na obszarze z wywierzyskami i potokami w pobliżu jeziora Glinna. Po powrocie rozpaliliśmy ognisko, zjedliśmy pyszne kiełbaski, niektórym udało się zwiedzić ogród zanim lunął rzęsisty deszcz. Tradycyjnie odbył się także konkurs na najatrakcyjniejszy parasol.

Jury w składzie: Małgorzata Ragan i Mariusz Kiełtyka zadecydowało, że 1 miejsce zajął parasol wykonany przez Roksanę Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 2 (op. Patrycja Markowska), 2 miejsce - Filip Żebiałowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 (op. Patrycja Markowska) i 3 miejsce - Jakub Fuks ze Szkoły Podstawowej nr 1 (op. Wioleta Serwin). Wyróżnienia otrzymały następujące dzieci i ich parasole: Szymon Hofsoe (SP 1), Zofia Proficz (SP1), Lena Mróz (SP 1), Alicja Inglot (SP 1), Małgosia Kowalczyk, Paweł Kowalczyk (SP 1) oraz Amelia Habros (SP2).

 

2016/10/25, „Bezpieczna droga do szkoły”

Straż Miejska przekazała do szkół podstawowych oraz  przedszkoli kamizelki odblaskowe oraz  elementy odblaskowe w ramach  programu „Bezpieczna Gmina”. Dzięki nim maluchy z Miasta i Gminy Gryfino będą lepiej widoczne.

W ramach programu Bezpieczna Gmina  Straż Miejska przeprowadziła zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Bezpieczna droga do szkoły” w placówkach przedszkolnych i szkolnych na terenie gminy. Celem głównym zajęć było przygotowanie uczniów do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym poprzez rozwijanie ich umiejętności, wyposażenie ucznia w wiadomości niezbędne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, uświadomienie  zagrożeń istniejących na drodze, rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej. Podczas szkolenia korzystano z zestawu  do zabawy autochodzik.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu miasta i gminy. Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną.

Druga część spotkania została przeprowadzona w terenie na przejściu dla pieszych. 

Dzieci zastosowały wszystkie wiadomości, które zostały omówione w pierwszej teoretycznej części spotkania. Zadawały wiele dociekliwych pytań jak również chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.

Każdy uczestnik akcji otrzymał broszurkę „Mały przewodnik grzybiarza”, która powstała na zlecenie Straży Miejskiej w Gryfinie w ramach programu „Bezpieczna Gmina”, komiksy o tematyce bezpieczeństwa, elementy odblaskowe, kolorowanki. 

 

2016/10/20, 40-lecie Kapeli Ludowej Borzymianka

Działająca po egidą Gryfińskiego Domu Kultury, Kapela Ludowa Borzymianka obchodzi w tym roku 40-lecie pracy artystycznej. W sobotę, 29 października 2016 w Świetlicy Wiejskiej Dziupla w Borzymiu odbędzie się uroczysty jubileusz kapeli. Początek rocznicowych obchodów o godzinie 17.

Na gości wydarzenia oraz na samą kapelę czeka wiele niespodzianek. W programie artystycznym prócz jubilatów zaprezentuje się m.in.: Kapela Ludowa Wełtyniaka, Zespół Śpiewaczy Gardnianka, zespół Macierzanka z Pacholąt czy Zespół Pieśni i Tańca "Pyrzyce. Na swój jubileusz zespół przygotowywał okazjonalną płytę dokumentującą ich bogaty dorobek.

Historia Kapeli Ludowej Borzymianka: W marcu 1976 r. w Borzymiu powstał kabaret "Pod kogutem". Tworzyły go: Adela Szczęsna, Stefania Karnia, Genowefa Gusik, Dorota Lehman, Stanisława Nowak, Genowefa Kwiatkowska, Maria Lewandowska, Bożena Marciniak i Teresa Kaźmierczak. Rozśpiewana grupa występowała podczas dożynek i podczas jednej z takich imprez zainteresował się nią Edward Mojsak, gryfiński nauczyciel muzyki, multiinstrumentalista, kompozytor, lutnik, legenda folkloru na Pomorzu. To właśnie z jego inicjatywy zespół przyjął nazwę "Borzymianki". Kolejnymi instruktorami zespołu byli Józefa Dachowska i Józef Piróg. Obecny instruktor, Zygmunt Rosiński współpracuje z zespołem od sierpnia 1988 r. Początki działalności "Borzymianek" nie były łatwe. Brakowało instrumentów, a próby początkowo odbywały się w prywatnych domach, później w budynku Szkoły Podstawowej, w końcu w Świetlicy Wiejskiej w Borzymiu. Po zakupie, na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, cymbałów zachodniopomorskich, bębna oraz harmonii guzikowej i utworzeniu grupy instrumentalnej, mogła powstać dzisiejsza Kapela Ludowa Borzymianka. W 1996 r. cymbalistki z grupy instrumentalnej Mała Borzymianka prezentowały się w programie "Swojskie klimaty", którego gospodarzem był Jan Pospieszalski, a trzy lata później kapela na żywo prezentowała się w programie szczecińskiej telewizji regionalnej. Przez zespół przewinęła się prawie setka śpiewaków i instrumentalistów, głównie z Borzymia i Bielic, skąd pochodzi obecny instruktor zespołu. Od sierpnia 1996 r. muzycy występują w strojach pyrzyckich zakupionych przez Gryfiński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie. Zespół gra i śpiewa pieśni wywodzące się z Wileńszczyzny a ponadto w dorobku ma polskie pieśni popularne i ludowe oraz liczne melodie z różnych krajów. Zespół ma na swoim koncie dziesiątki koncertów w kraju i poza jego granicami. Wielokrotnie zdobywał najwyższe laury podczas przeglądów folklorystycznych na szczeblu rejonowym i wojewódzkim w Pyrzycach, Kamieniu Pomorskim i Lipianach.

Obecnie Kapela Ludowa Borzymianka występuje w składzie: Danuta Aftyka, Marta Artman, Danuta Karbowska, Alicja Król, Krystyna Lewandowska, Leokadia Skrzypa i Joanna Włoch (śpiew) oraz Zygmunt Rosiński (akordeon, instruktor grupy).

 

2016/10/20, Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej 2016”

Uprzejmie informujemy o ogłoszeniu Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej 2016” i zapraszamy do zgłaszania kandydatur do nagród.

Nagrodę otrzymają osoby/podmioty, które swoimi działaniami w sposób szczególny przyczyniają się do wspierania ekonomii społecznej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach:

1. Samorząd przyjazny ekonomii społecznej

2. Podmiot ekonomii społecznej

3. Animator ekonomii społecznej (osoba fizyczna)

4. Przyjaciel ekonomii społecznej (podmiot prywatny)

Szczegółowe informacje na stronie: http://es.wzp.pl/aktualnosci-es/konkurs-marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-lider-ekonomii-spolecznej-2016

Regulamin konkursu

 

2016/10/20, Dzień Seniora w Dziennym Domu Senior Wigor w Gryfinie

W dniu 20 października w Dziennym Domu Senior Wigor w Gryfinie odbył się Dzień Seniora. W spotkaniu wzięli udział m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino oraz dzieci ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Gryfinie.

 

2016/10/20, Wystawa zdjęć w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie

Ponad trzydzieści osób gościło w swojej siedzibie gryfińskie CIT podczas wczorajszego (19.10) wernisażu. Tym razem zaprezentowane zostały zdjęcia, które wykonali studenci działający w sekcji fotograficznej Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wystawę można zobaczyć do 4 listopada 2016 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Na ekspozycję składają się zdjęcia o różnej tematyce, zrobione na wycieczkach organizowanych przez sekcję turystyczną lub podczas osobistych wojaży po kraju i świecie.

Autorami fotografii są: Maria Grygiel, Teresa Głowacka, Kinga Karpicka, Irena Skóska, Jadwiga Michalak, Grażyna Misiuna, Józef Satanowski oraz Magda Bidzińska. Zapraszamy!

 

2016/10/18, Warsztaty malowania i stylizacji mebli w Gryfińskim Domu Kultury

W sobotę, 15 października 2016 w Gryfińskim Domu Kultury odbyły się warsztaty malowania i stylizacji mebli. Zajęcia poprowadziła Beata Szmigiel z pracowni Old-White. Uczestniczki warsztatów uczyły się techniki malowania farbami kredowymi. Kolejno poznawano kolejne etapy pracy. Kursantki dowiedziały się m.in. jak przygotować mebel do malowania, jak nanosić farbę, jak zrobić przecierki, do czego służą woski czy jak nanieść szablon.

Pierwszym krokiem było wykonanie ozdobnej deseczki. Następnie dokonywano renowacji mebla, jakie kursantki zabrały na zajęcia. Podczas ośmiu godzin warsztatów powstały prawdziwe dzieła sztuki a z pozoru już niepotrzebne i zniszczone rzeczy dostały drugie życie.

 

2016/10/20, Dzień seniora dla trzech wiosek

Świetlica Wiejska w Krzypnicy była współorganizatorem Dnia Seniora zorganizowanego dla mieszkańców Krzypnicy, Pniewa i Żórawek. Impreza odbyła się w poniedziałek, 17 października 2016. Tym razem seniorzy mieli szansę spotkania się w Motelu Saga w Pniewie. Koszty imprezy ponieśli uczestnicy, ale na jej organizację przeznaczono również pieniądze zarobione podczas Gminnego Amatorskiego Turnieju Piłki Nożnej, który w czerwcu tego roku wspólnie zorganizowały te trzy sołectwa. Miło spędzony czas uatrakcyjniły prezentacje artystyczne. Prezentowali się Zespół Śpiewacza Gardnianki z Gryfińskiego Domu Kultury oraz seniorzy. Stanisław Różański z Pniewa przeczytał swój wiersz zatytułowany "Oda do starości", a Stanisław Adamek z Nowego Czarnowa zaśpiewał dwie piosenki.

Autor zdjęć: Stanisław Strzelczyk

 

2016/10/20, Dzień Edukacji Narodowej - ZNP Sekcja Emerytów i Rencistów

W dniu 19 października w Klubie Nauczyciela odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Sekcję Emerytów i Rencistów. Podczas uroczystości wręczono honorowe odznaki ZNP, które otrzymali: Janina Zawadzka, Genowefa Werle - Cerafin oraz Bogumił Konik.

 

2016/10/20, 23. Noc Grozy. Gryfińskie spotkania z horrorem

Po raz dwudziesty trzeci, w gryfińskim kinie spotkają się miłośnicy kina grozy. Nocą z 31 października na 1 listopada 2016 wyświetlone zostaną dwa mrożące krew w żyłach filmy. Podczas kolejnej Nocy Grozy zobaczymy obraz "Blair Witch" oraz "Obecność 2".

Ceny biletów na każdy z filmów wynoszą: 12 zł (ulgowy) i 14 zł (normalny). W tym roku nie przewidujemy sprzedaży karnetów, dostępne będą tylko bilety pojedyncze. Bilety na Noc Grozy będą dostępne w sprzedaży w dniu wydarzenia w kasie Kina Gryf. Początek pierwszego seansu o godzinie 22:00.

Godzina 22:00 -"Blair Witch" reżyseria: Adam Wingard scenariusz: Simon Barrett produkcja: USA; 2016 czas trwania: 89 minut Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Godzina 23:45 - "Obecność 2" Reżyseria: James Wan Scenariusz: Carey Hayes, Chad Hayes Produkcja: USA; 2016 Czas trwania: 131 minut Para słynnych demonologów Lorraine i Ed Warenowie udają się do północnego Londynu. W nękanym przez złośliwe duchy domu, gdzie samotna matka wychowuje czwórkę dzieci, poprowadzą jedno ze swoich najbardziej przerażających śledztw.

 

2016/10/25, Podopieczni świetlic dokarmiają zwierzęta

W sobotę 15 października 2016 podopieczni świetlic wiejskich z Borzymia i Dołgich pod opieką pań instruktorek, członków stowarzyszenia "Sokół" oraz myśliwych Koła Łowieckiego "Orlik" wybrała się do lasu. Celem wizyty było dostarczenie do lasy 300 kg żołędzi i rozsypanie ich w wyznaczonych przez myśliwych miejscach.

Najmłodsza uczestniczka jesiennego dokarmiania zwierząt miała 3 latka i dzielnie rozsypywała żołędzie z innymi dziećmi. Wizytę w lesie zakończyliśmy kubkiem gorącego barszczu oraz pieczeniem kiełbasek na ogniska.

 

2016/08/23, Bieg Niepodległości

11 listopada 2016 o godz. 12.00 w Cedyni odbędzie się Narodowy Bieg Niepodległości na dystansie 8,5 km. To w tym dniu przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Start do biegu nastąpi z najbardziej wysuniętego na zachód punktu Polski, natomiast meta przy amfiteatrze w Cedyni.

Zgłoszenia do biegu można przesyłać drogą elektroniczną do 30 września 2016 r. na adres: sport@osir.gryfino.pl

Regulamin biegu

 

2016/10/19, Seniorzy świętowali w Czepinie

Dzień Seniora A.D.2016 przeszedł do historii. Pięknie zorganizowane spotkanie, miła atmosfera, uśmiechy na twarzach i słowa wdzięczności i  podziękowania, to rzeczywiście potwierdzenie udanego świętowania.

Z  życzeniami i wielkim tortem do seniorów przybył Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino  Mieczysław Sawaryn. Życzenia i prezenty były także od Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Kmieciaka, sołtysa Czepina Józefa Zajączkowskiego, Rady Sołeckiej i ks. proboszcza Jerzego Brocławika. Najstarszym seniorom wręczono bukiety kwiatów, a pani Weronice Owsianej, która w tym roku obchodziła 90 urodziny wszyscy zaśpiewali 100 lat .

Na tę uroczystość organizatorzy przygotowali uroczystą kolację a także program artystyczny. Wystąpiła niezawodna Kapela Borzymianka,Wiktoria Słonecka i Oliwka Majcher. Tego dnia nie liczył się numer pesel, lecz radość ze wspólnego świętowania, młodzi duchem mieli doskonałą okazję do wspólnych tańców, śpiewów i rozmów sąsiedzkich. Nad całością czuwali organizatorzy: panie z Koła Gospodyń Wiejskich, instruktorka świetlicy. Imprezę zorganizowano z gminnego funduszu sołeckiego oraz środków prywatnych.

 

2016/10/11, Trwa budowa Miejskiego Żłobka przy ul. Władysława Łokietka 10

Trwa budowa Miejskiego Żłobka przy ul. Władysława Łokietka 10 w Gryfinie. Gmina Gryfino pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH – edycja 2016” moduł 1.

Całkowity koszt realizacji zadania (budowa, przyłączenie do sieci, wyposażenie) 3.870.416 zł. Przyznana kwota dotacji (umowa z Wojewodą Zachodniopomorskim) 2.326.541 zł (60 %). Wkład własny 1.543.875 zł (40 %) Gmina Gryfino stara się pozyskać dodatkowe środki na dofinansowanie tego zadania. Rada Miejska podjęła wszystkie stosowne uchwały niezbędne do funkcjonowania żłobka.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, do dzisiaj wykonano następujące roboty budowlane:

a. Roboty ziemne związane z przygotowaniem gruntu pod fundamenty (wykop, wymiana gruntu nienośnego).

b. Wykonano podkłady betonowe, ławy fundamentowe z betonu oraz ściany fundamentowe z bloczków betonowych pełnych.

c. Wykonano uziom w zakresie ław fundamentowych.

d. Wykonano izolację przeciwwilgociową oraz termiczną ścian fundamentowych.

e. Wykonano platformę piaskową (podłoże) a następnie podkład betonowy pod posadzkę przyziemia.

f. Prace związane z wykonaniem instalacji podposadzkowej wraz z zasypaniem wykonanych poziomów kanalizacji.

g. Wykonano wszystkie nośne ściany murowane na poziomie parteru.

h. Wykonano wszystkie roboty żelbetowe powyżej poziomu fundamentów.

i. Zamontowano konstrukcję nośną dachu, tj. wiązarów dachowych wraz z montażem blachy trapezowej oraz warstwy termoizolacyjnej dachu z płyt PIR.

j. Zakończono prace związane z murowaniem attyki.

 

2016/10/13, Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP nr 1

W dniu 13 pażdziernika 2016 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Szkoła została wyróżniona Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

 

2016/10/13, Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 12 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektorzy, którym przyznano Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino:

Małgorzata Jabłońska Dyrektor Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Gryfinie, Jolanta Krzak Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie,
Ewa Januszewska Dyrektor Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka w Gryfinie, Jolanta Kroczak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie,
Elżbieta Wnuk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie,
Teresa Sarna Dyrektor Zespołu Szkół w Chwarstnicy,
Danuta Bus Dyrektor Zespołu Szkół w Gryfinie,
Beata Wójcik Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie,
Anna Główczyńska Dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie,
Beata Brzóska Dyrektor Przedszkola Nr 4 im. Pszczółki Mai w Gryfinie (35-lecie pracy pedagogicznej),
Bogusława Maślana Dyrektor Przedszkola Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie (35-lecie pracy pedagogicznej),
Anna Frąckowiak-Kułdosz Dyrektor Zespołu Szkół w Gardnie (35-lecie pracy pedagogicznej),
Sławomir Fuks Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Barnima I w Żabnicy,
Sławomir Głuszak Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

Nauczyciele, którym przyznano Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Krystyna Kozłowska nauczyciel SP nr 1 w Gryfinie
Jolanta Jabłońska nauczyciel SP nr 1 w Gryfinie
Małgorzata Turkiel nauczyciel SP nr 2 w Gryfinie
Eliza Żądłowska nauczyciel SP nr 2 w Gryfinie
Magdalena Jacyk nauczyciel SP w Radziszewie
Anna Szewczyk nauczyciel SP w Żabnicy
Paula Azarkiewicz nauczyciel ZS w Chwarstnicy
Anna Siwek nauczyciel ZS w Gardnie
Grzegorz Jastrzębski nauczyciel ZS w Gardnie
Justyna Strzelec nauczyciel ZS w Gryfinie
Wiesława Myszka nauczyciel ZS w Gryfinie
Małgorzata Augustyniak nauczyciel ZS w Gryfinie
Ewa Kubis nauczyciel ZS w Gryfinie
Teresa Grzybińska nauczyciel ZSO w Gryfinie
Renata Styczeń nauczyciel ZSO w Gryfinie
Ludwika Laskowska nauczyciel Przedszkola nr 1 w Gryfinie
Marzena Nycz nauczyciel Przedszkola nr 2 w Gryfinie
Agnieszka Mucha nauczyciel Przedszkola nr 2 w Gryfinie
Andżelika Antosiewicz nauczyciel Przedszkola nr 3 w Gryfinie
Katarzyna Kosna nauczyciel Przedszkola nr 4 w Gryfinie
Natalia Pasztaleniec nauczyciel Przedszkola nr 5 w Gryfinie
Małgorzata Przybysz nauczyciel Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie

Nauczyciele mianowani:

Katarzyna Glińska – Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie
Paula Jakubowska Proficz – Nauczyciel wspomagający – Szkoła Podatkowa nr 1 w Gryfinie
Patrycja Kuźmowicz – Nauczyciel wspomagający – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie
Karolina Łokińska – Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Zespół Szkół w Gardnie
Ewa Mular – Nauczyciel biologii, geografii, przyrody – Zespół Szkół w Gardnie
Emilia Szachniewicz – Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Zespół Szkół w Gardnie
Kinga Lis – Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Zespół Szkół w Gryfinie
Marzena Nycz – Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Przedszkole nr 2 w Gryfinie
Katarzyna Kosna – Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Przedszkole nr 4 w Gryfinie

 

2016/10/13, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie nr 0050.121.2016 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 6 października 2016 r. w sprawie obowiązkowej deratyzacji oraz wyznaczenia terminu jej przeprowadzenia na terenie miasta i gminy Gryfino

 

2016/10/11, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Popularyzacja piłki nożnej wśród mieszkańców gminy Gryfino, poprzez organizację turnieju piłkarskiego drużyn 5-osobowych"

 

2016/10/11, Sukces akcji charytatywnej "Puszka dla głodnego brzuszka"

Gryfińskie sklepy Intermarche oraz pięć świetlic wiejskich z terenu naszej gminy zorganizowały akcję na rzecz Gryfińskiego Kojca i osób zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami w naszym mieście. Podczas akcji "Puszka dla głodnego brzuszka" zbierana była karma dla psów i kotów.

Zbiórka odbywała się przed dwa tygodnie, w piątki i soboty 23 i 24 września oraz 30 września i 1 października 2016 roku w sklepach sieci Intermarche wolontariusze z Świetlic Wiejskich z Borzymia, Czepina, Dołgich, Krajnika oraz Krzypnicy zachęcali gryfinian do udziału w akcji. Udało się zebrać 650 kg karmy. Dzieci ze świetlic wiejskich nie kończą jeszcze swoich działań. Raz w miesiącu, przez jeden weekend nadal będą zbierały karmę dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt.

 

2016/10/05, Uroczyste wręczenie nagrody dla zwyciezców Mini Mundialu 2016

Dnia 5 pażdziernika 2016 odbyło się uroczyste wręczenie głównej nagrody dla zwycięzców 7 edycji Mini Mundialu 2016 jaką były bilety na mecz reprezentacji Polski z reprezentacja Danii w piłce nożnej. Zwycięzcy obejrzą mecz na żywo na Stadionie Narodowym w Warszawie 8 pażdziernika.

Główną Nagrodę w turnieju kategorii klas III- IV wygrały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie. Organizator, pomysłodawca turnieju Grzegorz Matlak wręczył Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławowi Sawarynowi podziękowanie za pomoc w organizacji i wsparcie 7 edycji Mini Mundialu.

Organizator zaznaczył że od lat Mini Mundial daje dzieciom możliwości pokazania swoich umiejętności piłkarskich ale także kształtuje w nich podstawy bliskie idei Fair Play.

Burmistrz podkreślił duże znaczenie tego turnieju dla rozwijania umiejętności oraz namawiał do kontynuowania ciężkiej i systematycznej pracy czego efektem będą dalsze sukcesy piłkarskie.

 

2016/10/06, Dzień pieczonego ziemniaka

W środę 5 października 2016 w Przedszkolu nr 5 imienia „Calineczki” w Gryfinie odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzieci świetnie się bawiły przygotowując różne figurki z upieczonych kartofli.

 

2016/10/05, Akcja "Twoja Krew Moje Życie"

Stowarzyszenie "Jestem i Pomagam" w Gryfinie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz HDK PCK "Kropelka" przy PGE GiEK S.A oddział ZEDO w Nowym Czarnowie, zapraszają honorowych dawców krwi oraz tych, którzy chcą nimi zostać do Ekipowego Punktu Poboru Krwi w Gryfinie ul. Bol. Chrobrego 52.

W dniu 24.10.2016 od godziny 8.00 pierwsze trzy osoby, które się zarejestrują otrzymają prezenty  ale to nie wszystko, bo tego dnia każda osoba, która przyjdzie oddać krew zostanie przez organizatorów nagrodzona. W ten sposób pragną podziękować honorowym dawcom krwi i pokazać tym wspaniałym ludziom, że o Nich pamiętają. Jednocześnie organizatorzy chcą szerzej propagować ten szczytny cel poprzez organizowanie między innymi takich właśnie akcji.

 

2016/10/11, Muzyczny piatek w filharmonii

Mieszkańcy Czepina, Nowych Brynek, Żabnicy, Daleszewa, Łubnicy i Radziszewa wspólnie zorganizowali wyjazd do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wspólny projekt udało się zrealizować Radzie Sołeckiej z Czepina, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Razem z Radziszewa oraz Filharmonii Szczecin.

Mieszkańcy mieli możliwość zwiedzenia całego obiektu, który niewątpliwie robi wielkie wrażenie. Jednakże to prawdziwe przeżycie duchowe każdy doznał podczas koncertu orkiestry symfonicznej, to było sedno piątkowego muzycznego wieczoru.

Koncert ,,SONORO''-Obrazki z wystawy, na który składały się utwory kompozytorów: Felixa Mendelsona Bartholdyego, Modesta Musorgskiego, Maurice Ravela - urzekł widownię, zatopił widownię w fantastycznym doznaniu, a narząd słuchu był dogłaskany muzyką i kunsztem wspaniałych wirtuozów. Zaś dyrygent Rune Bergmann o słusznej posturze, absolutnie doskonały, ekspresyjny z ogromnym wdziękiem, sprawiał wrażenie, iż stał na obłoku chmury i z lekkością dyrygował i w tenże lekki sposób opuszczał scenę. Gromkie oklaski długo nie pozwoliły muzykom opuścić sceny. To był znakomity koncert, wspaniałe doznania, niezapomniane odczucia, prawdziwa uczta duchowa. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do organizatorów powyższego przedsięwzięcia.

 

2016/10/06, Jesienny piknik integracyjny

5 pażdziernika 2016 w Przedszkolu nr 2 imienia Misia Uszatka w Gryfinie odbył się Jesienny piknik integracyjny z dziećmi, rodzicami oraz opiekunami. Dla dzieci opiekunowie przygotowali specjalny teatrzyk oraz wiele zabaw i atrakcji.

 

2016/10/11, Nowy sezon artystyczny Gliptykosa

Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury rozpoczęła próby do nowego przedstawienia. Zespół działa od siedmiu lat, a tworzą go dorośli mieszkańcy gryfińskiej gminy - nauczyciele, pracownicy kultury, służby zdrowia, radni, przedsiębiorcy, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele władz samorządowych. Obok talentu aktorskiego prezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne, scenograficzne - tak będzie i tym razem; w tych artystycznych dziedzinach zawsze mogą liczyć na wsparcie instruktorów GDK. Premierę nowej sztuki Gliptykos planuje na wiosnę przyszłego roku.

Od lewej, na zdjęciu stoją w pierwszym rzędzie: Barbara Żurowska, Jolanta Witowska, Danuta Świderek, Edyta Molasy-Malinowska; w środkowym rzędzie siedzą: Andrzej Suszek, Jerzy Miler, Rafał Ciszkiewicz, w trzecim rzędzie: Dariusz Ulanowski, Maria Zalewska, Jolanta Romanowska, Anna Pawłowska, Maria Piznal.

 

2016/09/29, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z Przedszkola nr 5 im. Calineczki w Gryfinie zaprosiły do siebie burmistrza. Dzieci wspólnie wybrały książki, które tego dnia zostaną przeczytane. Wybór padł na "Tupcia Chrupcia", opowieść o małej myszce. Dzisiejszy dzień był również okazją do złożenia życzeń wszystkim chłopcom z okazji ich nadchodzącego święta.

 

2016/10/03, Kolejna nagroda burmistrza wręczona!

Nagroda pieniężna ufundowana ze środków własnych burmistrza trafiła do Janusza Janiszewskiego reprezentującego Teatr UHURU działający przy Gryfińskim Domu Kultury oraz Ewy Olejarz reprezentującej Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” w Gryfinie.

Teatr Uhuru powstał w 1997 r. a założycielem i kierownikiem artystycznym grupy jest Janusz Janiszewski - były aktor szczecińskiego Teatru Kana, reżyser, polonista i pedagog teatralny. Od 15 lat Teatr Uhuru w ramach pracowni teatralnej GDK współpracuje z zagranicznymi, głównie niemieckimi, ośrodkami kultury uczestnicząc w projektach wymiany młodzieży oraz współorganizując międzynarodowe warsztaty teatralne.

Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” jest organizacją samopomocową, niemedyczną, służącą wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi. Stowarzyszenie prowadzi rehabilitację psychiczną i fizyczną kobiet po mastektomii.

 

2016/08/02, Informacja dot. Budżetu Obywatelskiego 2017

Zespół do spraw budżetu obywatelskiego dokonał weryfikacji zgłoszonych wniosków z propozycjami zadań do realizacji w 2017 roku poprzez wydanie opinii dotyczącej kosztorysu oraz uznania zadania za możliwe lub niemożliwe do realizacji. Z 30 projektów złożonych przez mieszkańców gminy Gryfino Zespół zaopiniował pozytywnie 19 propozycji zadań inwestycyjnych. Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego gminy Gryfino odrzucone zostały propozycje zadań, które nie spełniały wymogów formalnych oraz zadania których realizacja nie jest możliwa zgodnie z obowiązującym prawem. Odrzucony został również wniosek, który wpłynął po terminie ustalonym w Regulaminie.

W wyniku pracy Zespołu opiniującego wnioski został sporządzony protokół zawierający listę pozytywnie zweryfikowanych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego - udostępniony w dniu 02.08.2016 r. na stronach internetowych gminy Gryfino, tj.: www.bo.gryfino.pl i www.gryfino.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Pozytywnie zweryfikowane projekty zostaną poddane głosowaniu od 8 sierpnia do 30 września 2016 r. Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w głosowaniu i wyborze projektu, który należy zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego w gminie Gryfino w 2017 roku.

Protokół z posiedzenia Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego

Załącznik nr 1 do protokołu – zestawienie wniosków

Załącznik nr 2 do protokołu – lista wniosków z propozycjami zadań podlegających głosowaniu

Karta do głosowania

 

2016/09/28, Wyjątkowa uroczystość w ZSP nr 2 w Gryfinie

W dniu 27 września odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z nadaniem imienia Bohaterów Powstania Warszawskiego szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

Specjalnymi honorowymi gośćmi byli Powstańcy Warszawscy Związek Powstańców Warszawskich Koło Szczecin Janina Ostrowska Kin ps. "Janeczka", Amelia Korycka ps." Mela", Stanisława Kociełowicz ps. "Iskierka", Halina Madzier żona Powstańca Warszawskiego, Edward Zamiara ps. "Hrabia", Zenon Kasprzak ps. "Wilk", Zbigniew Piasecki ps. "Czekolada", Stanisław Piszczek ps. "Pogoń", Leopold Granis.

 

2016/09/27, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie konsultacji społecznych dotyczących projektu "Rocznego programu współpracy Gminy Gryfino z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017".

 

2016/10/04, Śwęto patrona szkoły – 10 lecie nadania imienia

W piątek, 30 września, Szkoła Podstawowa w Radziszewie świętowała przypadającą w tym roku 10. rocznicę nadania imienia: Małych Zesłańców Sybiru. Uroczystość obchodzono w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Radziszewie oraz w szkole.

Po mszy świętej zgromadzeni goście, w tym zaproszeni absolwenci, szkoły obejrzeli przygotowany na tę okoliczność program artystyczny – film przedstawiający najpiękniejsze chwile minionego dziesięciolecia oraz występy dzieci. Dodatkową atrakcją był występ Chóru Kombatant ze Szczecina.

Nie zabrakło oczywiście wspomnień na żywo i wzruszeń. Po uroczystej akademii, chętne osoby wzięły udział w rodzinnym biegu „Syberiada”, którego ideą było oddanie hołdu Patronowi oraz potwierdzenie, że wartości, o które swoje życie oparli Zesłańcy Sybiru są dzisiaj wciąż żywe i aktualne. Bieg ten połączył wszystkie pokolenia, stając się symbolem przyjaźni, która 10 lat temu połączyła Sybiraków i dzieci.

 

2016/09/28, Gmina Gryfino Samorządowym Liderem Współpracy z NGO 2016

Gmina Gryfino została wyróżniona w czwartej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego" Samorządowy Lider Współpracy z NGO" ( kategoria gminy miejsko-wiejskie). Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn odebrał nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy.

Konkurs skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa zachodniopomorskiego. Przedmiotem oceny była współpraca prowadzona przez jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

 

2016/10/04, Mistrzostwa Polski Młodzików w Strzelectwie sportowym

Najmłodsi strzelcy klubu strzeleckiego LOK "Regalica" Gryfino startowali od 29.09 do 2.10 2016 r. w Zielonej Górze , a były to Mistrzostwa Polski Młodzików . Klub reprezentowali - Julia Gorzkiewicz , Konrad Kochański , Jacek Dołgań , Michał Wróbel strzelali z Karabinu , Piotrek Porwit strzelał z pistoletu .

Michał Wróbel nie mógł startować w zawodach strefowych w rywalizacji dzieci i młodzieży , bo jest za młody , ale w Mistrzostwach Polski mógł , i pokazał klasę. W bardzo zaciętej rywalizacji w zawodnikami Legii Warszawa i Lidera Lębork o zwycięstwie zadecydowała jedna centralna dziesiątka . Przy wyniku 386 na 400 możliwych ( a mieli ten sam wynik )  Michał strzelił 18 centralnych dziesiątek , a zawodnik z Legii 17 . Julia i Jacek byli w dwudziestce.

 

2016/09/02, Kampania "Mistrzowie Życia"

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” w okresie 15.07.-15.12.2016r. realizuje kampanię MISTRZOWIE ŻYCIA, która ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w zakresie chorób związanych z zaburzeniami psychicznymi oraz przeciwdziałanie dyskryminacji i wzrost akceptacji społecznej dla osób dotkniętych tymi schorzeniami.

Kampania powstała w odpowiedzi na powszechne w społeczeństwie uprzedzenia wobec osób z zaburzeniami psychicznymi i błędne wyobrażenia na ich temat, które utrwalały się przez wiele pokoleń. Pracodawcy i media podtrzymują stereotypowy sposób postrzegania tych ludzi jako niebezpiecznych, agresywnych i niezdolnych do efektywnej pracy. Wciąż niewiele osób w naszym społeczeństwie wyróżnia się wiedzą o chorobach psychicznych, są one najczęściej tematem tabu, a osoby nimi dotknięte - ludźmi wzbudzającymi w swoim otoczeniu lęk i dystans.

Tymczasem z roku na rok schorzenia te dotykają coraz większą liczbę osób – obecnie w Polsce już co czwarty mieszkaniec ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Coraz szybsze tempo życia, rosnące wymagania otoczenia i rynku pracy prowadzą nierzadko do długotrwałego stresu, a w konsekwencji - do zachwiania równowagi psychicznej człowieka. Zaburzenia psychiczne mogą dotknąć każdego z nas, a zachorowanie wcale nie oznacza wykluczenia z życia społecznego i zawodowego, gdyż przy odpowiednim leczeniu i wsparciu specjalistów można sobie z chorobą poradzić.

Kampania MISTRZOWIE ŻYCIA prezentuje przykłady dobrych praktyk – prawdziwe historie osób z zaburzeniami psychicznymi, które pomimo choroby świetnie funkcjonują w społeczeństwie, są aktywne, realizują się życiowo, mają swoje pasje. W jej ramach szerzona jest wiedza na temat tych schorzeń, jak również burzone stereotypy i mity dotyczące osób nimi dotkniętych.

W ramach zaplanowanych działań prowadzona jest intensywna kampania na portalu społecznościowym Facebook na profilu Stowarzyszenia pod adresem https://www.facebook.com/WiezSzczecin/ oraz na jego stronie www http://www.wiez.org.pl/dzialalnosc/kampania-mistrzowie-zycia/ . Ponadto opublikowanych zostanie pięć artykułów sponsorowanych na portalach internetowych o zasięgu regionalnym i lokalnym. Wydany został także Biuletyn informujący poprzez historie osób po kryzysach psychicznych, artykuły i wypowiedzi ekspertów o objawach zaburzeń psychicznych, ich przebiegu i możliwościach leczenia. Opracowane i wydrukowane zostały także ulotki i plakaty promujące całe przedsięwzięcie. Wszystkie materiały stworzone w ramach kampanii zostaną rozprowadzone na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dodatkowo w okresie sierpień–listopad 2016r. prowadzony jest Punkt Konsultacyjny dla osób potrzebujących wsparcia lub poszukujących informacji o zaburzeniach psychicznych, gdzie dyżury pełni ekspert.

Zorganizowane zostaną także trzy stoiska informacyjno-edukacyjne dotyczące zaburzeń psychicznych podczas imprez adresowanych do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, na których dyżur będzie pełnił psycholog, a ekspert zaprezentuje krótką prelekcję dotyczącą tematyki zaburzeń psychicznych. Pierwsze ze stoisk w ramach kampanii będzie otwarte dla odwiedzających już w najbliższą sobotę, 3 września w godzinach 13.30 -19.30 na Słonecznym Festynie w Szczecinie na Osiedlu Słonecznym przy Rubinowym Stawie (okolice ulic Jasnej i Lnianej). Na stoisku będzie można uzyskać informację o zaburzeniach psychicznych oraz możliwym do uzyskania wsparciu dla chorych na terenie województwa zachodniopomorskiego, obecny będzie także psycholog, który odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości oraz udzieli wsparcia. Podczas Festynu odbędzie się także prelekcja specjalisty dotycząca zaburzeń psychicznych.

Kampania MISTRZOWIE ŻYCIA realizowana jest przez Stowarzyszenie „Więź” w okresie: 15.07.2016-15.12.2016r. w ramach zadania publicznego w zakresie promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym w 2016 roku p.n. „MISTRZOWIE ŻYCIA – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz zwiększenia akceptacji i przeciwdziałania dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego i budżetu Gminy Miasto Szczecin.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami publikowanymi w ramach kampanii, odwiedzania naszego profilu na FB i strony www oraz aktywnego włączania się w naszą misję!

Osoba do kontaktu: Maria Jolanta Makulska-Kapuścińska – Prezes Stowarzyszenia „Więź” tel. 600 768 693 e-mail: wiez@wiez.org.pl

Biuletyn


 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl