Archiwum
2018/07/12, Zaproszenie na Jarmark Moryński 

Zespół Baltic Neopolis Virtuosi wystąpił w Kościele Parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie przedstawił utwory i przedstawił nowe trendy oraz zjawiska w muzyce polskiej oraz europejskiej. Zgromadzeni słuchacze mieli okazję usłyszeć dźwięki „klasyki współczesności” za pomocą skrzypiec, altówki oraz wiolonczeli.

Artyści:
Rafał Zambrzycki-Payne (skrzypce) – Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Emanuel Salvador (skrzypce) – Koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra
Magdalena Ziarkowska (skrzypce)– Koncertmistrzyni Filharmonii Częstochowskiej
Karolina Koczur (skrzypce) – Akademia BNO
Vladimir Bukac (altówka) – Talich Quartet
Bogoslav Andreev (altówka) – Thüringer Symphoniker Saalfeld-Rudolstadt
Adam Klocek (wiolonczela) – Solista i Dyrektor Filharmonii Kaliskiej
Andreas Lend (wiolonczela) – Koncertmistrz Rahvusooper w Estonii
 
Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Mecenasi: Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin
Współorganizatorzy: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Port Szczecin-Świnoujście, Szczecińska Energetyka Cieplna, Galeria Kaskada, Gmina Gryfino, Gmina Drawno, Miasto Kołobrzeg, Miasto Złocieniec, Gmina Gryfice oraz Gmina Kołbaskowo

 

 

 

 

 

2018/07/10, Zaproszenie na Biesiadę Kapuścianą

 

2018/07/05, Festyn rodzinny Daleszewa i Łubnicy już 14 lipca

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny Daleszewa i Łubnicy który odbędzie się 14 lipca 2018 roku na boisku sportowym KS "Odrzanki" w Daleszewie. W programie m.in. rzut jajem w koguta, konkurs kulinarny oraz występy artystyczne zespołów ludowych.

 

2018/07/04, "Wieczór w oktecie" w Gryfinie

Już po raz czwarty odbędzie się Baltic Neopolis Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyki organizowany przez Baltic Neopolis Orchestra.

Serdecznie zapraszamy na Koncert "Wieczór w oktecie", który odbędzie się w piątek, 13 lipca o godz. 19 w kościele Parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie.

Wydarzeniem koncertu będzie występ międzynarodowego zespołu Baltic Neopolis Virtuosi, który w tym roku odbywa swoją drugą, prestiżową trasę koncertową po świecie.

Wspólnymi siłami wybitnych wirtuozów z różnych krajów europejskich możliwa będzie realizacja dość nietypowego projektu, jaki stanowić będzie wykonanie utworów przeznaczonych na ośmioosobowe składy kameralne. W dodatku oczekuje nas spotkanie z muzyką północnej Europy (czyżby jako wytchnienie od letnich upałów?) – usłyszeć będzie można dzieła kompozytorów z Polski, Szwecji, Estonii oraz Niemiec, których twórczość stanowi „klasykę współczesności”, kamień milowy sztuki XX wieku.

Projekt Baltic Neopolis Virtuosi przedstawia najcenniejsze zjawiska i trendy w muzyce polskiej i europejskiej poprzez koncerty zespołu bałtyckiego złożonego z wybitnych muzyków. Baltic Neopolis Virtuosi został założony przez polskich artystów, solistów we współpracy z międzynarodowymi artystami, ze szczególnym uwzględnieniem muzyków z krajów nadbałtyckich. Ten międzynarodowy projekt, którego celem jest połączenie niesamowitych talentów regionu Morza Bałtyckiego rozpoczął działalność w 2016 roku i koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwecji, na Litwie i w Estonii, a w najbliższych miesiącach zagości w salach koncertowych w Rosji, Wietnamie i Indiach. Główną misją BNV jest promocja muzyki zarówno polskiej, jak i nadbałtyckiej oraz standardowej muzyki kameralnej dla większych zespołów od kwintetów do oktetów, dostarczających wysokiej jakości koncerty.

Artyści:
Rafał Zambrzycki-Payne (skrzypce) – Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Emanuel Salvador (skrzypce) – Koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra
Magdalena Ziarkowska (skrzypce)– Koncertmistrzyni Filharmonii Częstochowskiej
Karolina Koczur (skrzypce) – Akademia BNO
Vladimir Bukac (altówka) – Talich Quartet
Bogoslav Andreev (altówka) – Thüringer Symphoniker Saalfeld-Rudolstadt
Adam Klocek (wiolonczela) – Solista i Dyrektor Filharmonii Kaliskiej
Andreas Lend (wiolonczela) – Koncertmistrz Rahvusooper w Estonii

Program:
Mikołaj Górecki Uwertura na oktet smyczkowy (prawykonanie)
Dag Wiren Serenade op. 11
Peeter Vahi Oktet smyczkowy “To the mother”
Arvo Pärt “Summa”
Max Bruch Oktet smyczkowy B-dur

Baltic Neopolis Festival organizowany przez szczecińskie Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra jest różnorodnym przedsięwzięciem osadzonym w basenie Morza Bałtyckiego.

Festiwal zakłada współpracę muzyków i artystów z całego świata.
Dzięki zaplanowanym w ramach festiwalu inicjatywom do Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego zawita szerokie grono wybitnych artystów. Wstęp wolny!

 

2018/06/27, Wielki Flis Niepodległości 2018

Wielki Flis Niepodległości, organizowany przez Ligę Morską i Rzeczną w roku obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 23.06.2018 r. wypłynął z Koła nad Wartą.

Flis Odrzański organizowany jest cyklicznie od 1996 roku. Celem nadrzędnym Flisu jest poznawanie zasad gospodarowania oraz współodpowiedzialności za losy środowiska lokalnego poprzez zbieranie materiałów, opracowywanie i wydanie kolejnych publikacji promujących turystyczny i rekreacyjny rozwój Odry, a co za tym idzie ukazywanie szansy tworzenia nowych miejsc pracy; propagowanie walorów przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych, gospodarczych, antropogenicznych i historii regionów nadodrzańskich; walka z dziko powstającą bazą turystyczną i dewastacją środowiska nadodrzańskiego.

W dniu 12 lipca 2018 r. planowany jest przypływ Flisa Odrzańskiego do Gryfina.


 

2018/07/06, Spotkanie z Anną Sznigir

Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza na spotkanie autorskie z gryfinianką Anną Sznigir. Odbędzie się ono 11 lipca 2018 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej gryfińskiej biblioteki przy ul.Kościelnej 24.

Anna Sznigir ur. w 1977 r. w Gryfinie, z zawodu specjalista ochrony środowiska i specjalista ds. BHP. Prywatnie miłośniczka przyrody, ceniąca jej piękno. Książka "Choroba to walka" kierowana jest nie tylko do osób zmagających się z chorobami, czy ich rodzin, ale także do każdego Czytelnika, bo tak naprawdę samo życie, codzienność, wyzwania, wszystko jest walką z najróżniejszymi przeciwnościami. Każdy człowiek musi się niejednokrotnie mierzyć ze swoimi słabościami, bez względu na ich charakter i tylko siła woli często decyduje o sukcesie. 

2018/06/28, Informacja dot. wyborów sołtysa w Starych Brynkach

Informuję, że w związku ze złożoną rezygnacją z pełnienia funkcji sołtysa sołectwa Stare Brynki, w dniu 5 lipca 2018 r. o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Starych Brynkach odbędzie się wyborcze zebranie wiejskie, na które zapraszam mieszkańców sołectwa.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
  Mieczysław Sawaryn
 

2018/05/14, Rekrutacja do Żłobka Miejskiego w Gryfinie na rok szkolny 2018/2019

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Gryfinie przy ul. Władysława Łokietka 10, ogłasza nabór do żłobka na rok szkolny 2018/2019.

Rekrutacja rozpocznie się 15 maja 2018 r. Termin składania wniosków o przyjęcie dzieci do żłobka, upływa 30 czerwca 2018 r. W przypadku wolnych miejsc rekrutacja trwać będzie cały rok.

Do Żłobka przyjmowane będą dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 roku życia oraz od 3 roku życia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 4 roku życia, jeżeli niemożliwe lub utrudnione będzie objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – po złożeniu przez rodziców oświadczenia o przeszkodach w objęciu dziecka wychowaniem przedszkolnym, urodzone w latach 2018, 2017, 2016, (2015 – jeżeli niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym).

Wnioski o przyjęcie dziecka, można pobrać w sekretariacie Żłobka Miejskiego w Gryfinie, w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych Referat Edukacji ul. Parkowa 3, pokój nr 212 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie www.gryfino.pl oraz www.bip.gryfino.pl

Miejscem składania wniosków jest sekretariat Żłobka Miejskiego w Gryfinie przy ul. Władysława Łokietka 10. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, udzielane będą przez pracowników żłobka pod numerami telefonów 91 307 00 55 oraz 531 306 102.

Wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka

 

2018/06/25, Złote i diamentowe gody

Informujemy o uroczystości Złotych i Diamentowych Godów, która odbędzie się w dniu 29 czerwca 2018 roku o godz. 17.00 na auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie przy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 70.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił 15 par jubilatów złotych godów w celu wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz 4 pary które przeżyły w związku małżeńskim 60 lat.

 

2018/06/21, Informacja o zaginionym mieszkańcu


 

2018/06/15, XLVIII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 28 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLVIII sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/06/25, Festiwalowe zakończenie sezonu teatru tańca Ego Vu
Koniec czerwca jest bardzo aktywny dla tancerek Teatru Tańca EGO VU oraz ich szefowej Elizy Hołubowskiej. Działający w Gryfińskim Domu Kultury artyści intensywnie pracują nad swoimi choreografiami, które w najbliższym tygodniu zaprezentują na festiwalu w Niemczech i w Polsce.

Młodsza grupa EGO VU zaprezentuje się 27 czerwca 2018 podczas 25. SCHULTHEATERFEST organizowanym przez Uckermarkische Buhnen w Schwedt. Festiwal integruje środowisko teatrów szkolnych polskich i niemieckich edukując wzajemnie poprzez spektakle i warsztaty. Tancerki zaprezentują się w swojej autorskiej choreografii "Mniemanie czyli Mnie-Nie-Ma". Pomysł i wykonanie: Maja Wiczkowska, Klaudia Purtak, Weronika Marosek, Karolina Wojdyła, Dominika Lara, Marianna Sochacka, Justyna Wójcikowska.

Od 29 czerwca do 1 lipca 2018 w Toruniu odbędzie się festiwal SFERA RUCHU - Toruń 2018 organizowany przez działający tam Teatr Tańca AKRO. Spośród 28 nadesłanych spektakli jury wybrało 11 prezentacji w tym choreografię Elizy Hołubowskiej "SKRZYNIA". W tej choreografii wystąpią: Monika Barańska, Anna Bartczak, Anna Deptuła, Dominika Lara, Katarzyna Łyczakowska, Maja Szymkowiak, Karolina Wojdyła. Festiwal oprócz prezentacji spektakli proponuje również intensywne warsztaty tańca, w których tancerze EGO VU wezmą udział.

Oficjalnie po wyjazdach zaczyna się przerwa wakacyjna dla zespołu, ale tancerze planują spędzać aktywnie czas wakacyjny uczestnicząc w różnych warsztatach tańca i projektach artystycznych organizowanych w Polsce i w Niemczech, by we wrześniu zacząć sezon w pełnej gotowości do pracy.
 
 
 
 
 
 

2018/06/07, Bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego kieruje ostrzeżenie do rolników oraz ich dzieci w związku z bezpieczeństwem w gospodarstwach rolnych.


 

2018/06/25, Srebro dla Gryfina na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży 2018

Kolejny sportowy sukces, zapisują na swoim koncie szachiści UKS Biały Pion! W rozegranych 23 czerwca w Łazach k/Koszalina finałach XIX Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży, zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasi reprezentanci ulegli tylko bardzo silnej ekipie Hetmana Politechnika Koszalin.

Mocno odmłodzony gryfiński zespół, dzielnie walczył we wszystkich kategoriach wiekowych a o końcowym miejscu drużyny zadecydowały świetne miejsca indywidualne. Z brązowymi medalami do Gryfina wyjechały Hania Sztylke do lat 8 oraz Aleksandra Kucharczyk do lat 12. Tuż za podium, na czwartych miejscach uplasowali się: Liwia Babińska do lat 10, Nikola Radomska do lat 12 oraz Aleksander Kaliński do lat 8. Na piątym miejscu zawody ukończyła Martyna Kuryło do lat 14 a na szóstym Hania Grabowska do lat 10 i Mikołaj Turek do lat 14.

Do wysokiego miejsca drużynowo a punktowała pierwsza 16-tka w kategorii 10 i 12 latków, swój udział wnieśli również: Nina Lesiak 7m. Marysia Bieskiewicz 11m. dz-10 oraz Przemek Gągoliński 11m. i Dominik Mróz 14m. Miejsca pozostałych reprezentantów: Bartosz Szpura 12m. Nikodem Mróz 13m. Kajetan Jędraszczyk 15m. do lat 14; Alan Piątek 17m. Wojtek Sztylke 18m. do lat 12 oraz Filip Lewandowski 18m. Jan Dejewski 21m. Wojtek Olszewski 23m. Tomek Zabadała 24m. Gustaw Piec 26m. Patryk Jankowski 29 m.
Oliwier Ślusarczyk 34m.

Po zawodach, cała ekipa zgodnie z tradycją, odbyła krótki rekreacyjny spacer nad morze a całą wyprawę zakończył słodki deser.

Czołowe kluby XVIII WOM 2018

1. Hetman Koszalin
2. UKS Biały Pion Gryfino
3. Skoczek Choszczno
4. Solny Kołobrzeg
5. Gryf Szczecin
6. Szach Gryfice
7. OPP Koszalin
8. Pałac Młodzieży Koszalin

Wspaniały wynik naszych szachistów to efekt całorocznej, systematycznej pracy w Gryfinie. Klasy szachowe, zajęcia popołudniowe oraz ogromna ilość weekendowych zawodów i rozgrywek. Wielką rolę w sukcesie ma duże zaangażowanie rodziców młodych pasjonatów Królewskiej Gry. Ich nieoceniona pomoc w powiązaniu ze wsparciem finansowym Gminy Gryfino przynosi z każdym rokiem co raz wyższe efekty sportowe.


 

2018/05/29, Półkolonia letnia w Gryfińskim Domu Kultury - Zapisy od 5 czerwca!
Gryfiński Dom Kultury informuje, że w okresie wakacji szkolnych organizuje półkolonie dla dzieci. Zajęcia odbywać się będą w Gryfińskim Domu Kultury - Pałacyku pod Lwami, od 25 czerwca do 6 lipca 2018, w godzinach 9-15 (oprócz sobót i niedziel).

Uczestnikom półkolonii zapewniamy opiekę pedagogiczną, medyczną, wyżywienie oraz bezpieczny, aktywny i atrakcyjny program zajęć.

Całkowity koszt uczestnika półkolonii wynosi - 330 zł.
Zapisy uczestników od dnia 5 czerwca 2018 przyjmuje i dodatkowych informacji udziela sekretariat Gryfińskiego Domu Kultury - Pałacyk pod Lwami tel. 914162950.
Ilość miejsc ograniczona.
 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl