Archiwum
2018/09/10, Gminne uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz Dzień Sybiraka

W dniu 17 września 2018 na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie odbędą się gminne uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji ZSRR na Polskę oraz obchody przypadającego w tym dniu Dnia Sybiraka.

Podczas ceremonii z udziałem kombatantów, zaproszonych gości oraz władz samorządowych nastąpi uroczyste złożenie wieńców i kwiatów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach.

Porządek czasowy:
12.00 Początek uroczystości 
* Przywitanie, słowo wstępne, wprowadzenie
* Występ młodych recytatorów GDK
* Wystąpienia oficjalne
* Wspólna modlitwa 
* Złożenie kwiatów
*Wyprowadzenie sztandarów
 

2018/09/10, XVII Gryfiński Koncert Organowy

16 września (niedziela), o godz. 19.00 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po mszy św. wieczornej odbędzie się XVII Gryfiński Koncert Organowy.

Na organach zagra Julian Gołosz zaś utwory zaśpiewa Sandra Klara Januszewska. Odtworzą oni dla gryfińskiego audytorium utwory religijne Jana Sebastiana Bacha, Giacomo Pucciniego oraz innych kompozytorów.

Organizatorami koncertu są: Gmina Gryfino Biblioteka Publiczna, Parafia p.w. NNMP w Gryfinie i Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej. Sponsorem koncertu jest Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Serdecznie zapraszamy! Tekst: Biblioteka Publiczna w Gryfinie.

 

2018/09/04, Koncert zespołu Dubska w Gryfinie! Bilety w sprzedaży od 5 września
W sobotę 15 września 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi zespół DUBSKA. To jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae.
Koncert grupy rozpocznie się o godzinie 20.

Bilety na wydarzenie będzie można zakupić od 5 września 2018 w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Cena wejściówek w przedsprzedaży to 20 zł. W dniu koncertu bilet będzie można nabyć za 25 zł.

O zespole:
Dubska to reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej "dub " i "ska".
Pierwszymi wydawnictwami grupy było demo z 2000 roku oraz dwa zapisy koncertów w bydgoskich klubach: Sanatorium i Mózg. W 2005 roku zespół wydał pierwszą oficjalną płyty pt. "Dubska". Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory: "Raj", "Subway", "Wiatr" czy "Reggae music". Rok 2006 to płyta "Avokado", na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe "Avokado", które nie schodziło z listy przebojów Trójki.

W 2007 roku DUBSKA nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę "Dubska Division".
W lipcu 2010 roku ukazała się kolejna płyta grupy "Loko-Loko". Na płycie obok reggae i ska, usłyszeć można echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady czy nawet oldschoolowe disco.
Z nowymi studyjnymi nagraniami zespół powrócił w 2013 roku. "Love & Culture" to minialbum z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii.
Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Jednak muzycy wybierają się także w podróże po innych gatunkach. Jedną z takich podróży była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp'em. Owocem tego spotkania jest ostatnia płyta zespołu "Ulicami". Usłyszeć na niej możemy mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album "Ulicami" wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia w maju 2016 roku , a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.
Zespół w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.

Skład: Dymitr "dymol" Czabański - wokal, gitara
Marcin "mucha" Muszyński - wokal, przeszkadzajki
Diana Rusinek - wokal
Jarosław "u-jar" Hejmann - perkusja, duby, przeszkadzajki
Marcin "grzyb" Grzybowski - gitara
Artur "mały" Małecki - gitara basowa
Tomasz Bartz - instrumenty klawiszowe
Michał "misiek" Michota - trąbka
Krzysztof Błaszczak - puzon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/09/06, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniach od 11 do 14 września 2018r. Plac Barnima I w Gryfinie będzie wyłączony z ruchu samochodowego w związku z prowadzonymi pracami archeologicznymi. Jest to kolejny etap prac związanych z przebudową najważniejszej przestrzeni publicznej miasta. Niezbędnym elementem dokumentacji projektowej jest rozpoznanie tego obszaru wraz z analizą jego kontekstu historycznego i uwarunkowań architektonicznych.

Następny etap badań planowany jest dniach od 24 do 29 września 2018r.

 

2018/08/16, Konsultacje dot. strategii rozwoju Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino serdecznie zaprasza do konsultacji projektu Strategii Rozwoju Gminy Gryfino do 2030 r. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami miasta i gminy Gryfino, badania opinii mieszkańców poprzez ogłoszenie na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie www.gryfino.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej z możliwością przesłania uwag za pośrednictwem formularza pocztą e-mail lub złożenia osobiście w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie przy ul. 1 Maja 16, a także składania pisemnych opinii z wykorzystaniem ankiet konsultacyjnych, które będą dostępne w jednostkach organizacyjnych gminy.

Konsultacje rozpoczną się w dniu 17 sierpnia 2018 r., a zakończą 14 września 2018 r. Spotkania konsultacyjne odbędą się w dniach: 4 i 11 września 2018 r. godz. 18.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie w sali nr 25 (I piętro).

Uwagi i opinie dot. projektu Strategii Rozwoju Gminy Gryfino do 2030 r. będzie można zgłaszać podczas spotkań w formie ustnej do protokołu lub w formie pisemnej, za pośrednictwem formularza konsultacyjnego, dostępnego poniżej i w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: burmistrz@gryfino.pl.

Formularz uwag i wniosków

Strategia Rozwoju Gminy Gryfino


 

2018/09/04, Narodowe Czytanie 2018

8 września 2018 r. odbędzie się kolejna już edycja Narodowego Czytania. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września jest PrzedwiośnieStefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości. W Gryfinie akcja prowadzona będzie podczas uroczystości z okazji Dożynek Archidiecezjalnych. Ze sceny umieszczonej na Placu Barnima I, wybrane fragmenty dzieła przeczytają: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino - Mieczysław Sawaryn, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino - Ewa Sznajder oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - Grzegorz Jastrowicz. Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają.

Wyłącznym sponsorem Narodowego Czytania jest Polska Grupa Energetyczna, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

 

2018/08/27, Dożynki Archidiecezjalne 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji Dożynek Archidiecezjalnych, w dniu 08 września 2018 roku, które odbędą się w Gryfinie przy parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystości rozpoczną się na Placu Księcia Barnima I o godz. 10.00 prezentacją wieńców dożynkowych przygotowanych przez społeczność diecezjalną. O godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. W programie znajdzie się również m.in.: przedstawienie i degustacja regionalnych potraw, występy lokalnych zespołów ludowych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki lokalnych artystów.

Program uroczystości:
Godz. 10.00 - prezentacja wieńców dożynkowych
Godz. 11.45 - przywitanie uczestników i zaproszonych gości
Godz. 12.00 - Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony
Godz. 14.00 - część artystyczna i wspólna biesiada (występy lokalnych zespołów muzycznych, degustacja regionalnych potraw, prezentacja rękodzieła i sztuki lokalnych artystów)

Dożynki są organizowanie wspólnie przez Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską, Gminę Gryfino i Parafię p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie.

Sponsorami Dożynek Archidiecezjalnych są :

- Fliegel Textilservice Sp. z o.o. Sp. k.

- Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o.

- Enea Oświetlenie Oddział Szczecin

 


 

2018/09/07, LI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 10 września 2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się LI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/09/04, Złote i diamentowe gody

Informujemy o uroczystości Złotych i Diamentowych Godów, która odbędzie się w dniu 7 września 2018 roku o godz. 17.00 na auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie przy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 70.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprosił 14 par jubilatów złotych godów w celu wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz 2 pary które przeżyły w związku małżeńskim 60 lat.

 

2018/08/27, Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w pierwszy poniedziałek września, tj. dnia 3 września 2018 r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie z siedzibą przy ul. 1 Maja 16 będzie otwarty dla interesantów od godz. 8.00 do godz. 18.00. Kasa czynna od godz. 9.00 do godz. 17.00.

Mieczysław Sawaryn
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

 

2018/08/14, Dożynki Wojewódzkie Drawsko Pomorskie 2018

Województwo Zachodniopomorskie , Powiat Drawski i Gmina Drawsko Pomorskie zapraszają na „Dożynki Wojewódzkie 2018”, które odbędzie 2 września br., w Drawsku Pomorskim.

Podczas imprezy na mieszkańców i gości z całego województwa czeka wiele atrakcji, m.in. pyszna „Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego", konkursy i zabawy dla dzieci, miasteczko dmuchańców, prezentacje artystyczne ludowych zespołów, jarmark ludowy, stoiska promocyjne powiatów, firm i instytucji, itp.

Rozstrzygnięte zostaną konkursy na Sołtysa Roku 2018,Mistrzów smaku 2018, najpiękniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego oraz wręczone zostaną nagrody za wieńce i stoiska.


 

2018/08/30, Gminne uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej

Ceremonia z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji, kombatantów, mieszkańców, zaproszonych gości oraz władz samorządowych odbędzie się 01 września 2018 r. (sobota) o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie (Golgota Wschodu).

W planie uroczystości przewidziano m.in. wspólną modlitwę oraz złożenie kwiatów w miejscu pamięci. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach.

 

2018/08/29, Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w szkołach prowadzonych przez Gminę Gryfino.


 

2018/08/13, Ruszyły zapisy na II Rajd Wiejski Powsinoga 2018
W sobotę 1 września 2018 odbędzie się II Rajd Pieszy PoWsiNoga. To turystyczny rajd na orientację o charakterze poznawczo-rozrywkowym. Główną zasadą rajdu jest dotarcie w jak najkrótszym czasie do 7 miejsc ulokowanych na terenie trzech sołectw: Krajnika, Krzypnicy i Nowego Czarnowa, a także prawidłowe rozwiązanie punktowanych zadań na tych punktach. Trasa rajdu wyniesie ok. 8 km. Limit czasu dla każdej drużyny wynosi 3 godziny.

Udział w rajdzie jest BEZPŁATNY. Startują wyłącznie drużyny od 2 do 5 osób.

Tegoroczny rajd odbędzie się pod nazwą "W cieniu kominów". Rajd rozpocznie się na terenie Elektrowni Dolna Odra o godz. 12:00. To niepowtarzalna okazja aby wejść na teren gryfińskiej elektrowni.

Ruszyły już zapisy do rajdu. Swój udział można zgłosić przez formularz rejestracyjny który znajduje się na stronie http://gdk.com.pl/index.php?plik=bilet&bilety_id=1. Znajduje się tam także regulamin rajdu.
Termin zgłoszeń upływa 25 sierpnia 2018 roku, przy czym należy się liczyć z tym, że w przypadku dużej ilości zgłoszeń nabór zostanie zamknięty wcześniej. Liczba uczestników jest ograniczona - maksymalnie 25 drużyn.

Organizatorami II Rajdu Pieszego PoWsiNoga są:
Sołectwo Krajnik
Sołectwo Krzypnica
Sołectwo Nowe Czarnowo
Gryfiński Dom Kultury
Urząd Miasta i Gmina w Gryfinie
WOPR Gryfino

Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. Rajd finansowo wsparła PGE GiEK S.A.
 
 

2018/08/27, Spotkajmy się na nabrzeżu w Gryfinie już 1 września

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie zaprasza  mieszkańców na Polsko- Niemieckie Targi Przedsiębiorczości, które odbędą się na gryfińskim nabrzeżu w godzinach od 11.00 do 17.00.

Targi dofinansowane są ramach programu INTERREG VA pod nazwą „Regionalne Prezentacje Gospodarcze  - Stabilizacja i intensyfikacja polsko niemieckich stosunków gospodarczych w Euroregionie Pomerania w latach 2017 – 2019” .

Należy podkreślić, że organizacja Targów nie byłaby możliwa bez istotnego wsparcia finansowego ze strony Gminy Gryfino.

W ramach Targów - oprócz wielu towarzyszących im atrakcji - będzie można otrzymać bezpłatne publikacje promujące walory turystyczne gminy Gryfino: „Rowerem na szlaku Schwedt - Gryfino” oraz „Międzyodrze- szlaki wodne”


 

2018/08/27, Konkurs fotograficzny "Polskie kadry"

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie zaprasza mieszkańców powiatu gryfińskiego do udziału w organizowanym przez KOWR konkursie fotograficznym pn. „Polskie kadry”. Celem ogólnopolskiego konkursu jest ukazanie bogactwa regionów Polski w dwóch kategoriach tematycznych: żywnościowej i krajoznawczej.

Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Fotografie w kategorii żywnościowej powinny prezentować regionalne produkty spożywcze na różnych etapach ich produkcji lub podczas sprzedaży. Prace konkursowe mogą przedstawiać pola uprawne, regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska czy produkty przetworzone i nieprzetworzone. W kategorii krajoznawczej będą brane pod uwagę zdjęcia prezentujące obiekty znajdujące się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Szczegółowa lista obiektów znajduje się w regulaminie. Regulamin konkursu znajduje się pod adresem: http://www.kowr.gov.pl/regulamin.pdf Jedną z nagród dla laureatów pierwszych miejsc w konkursie będzie prezentacja nagrodzonych fotografii w wystawie fotograficznej zorganizowanej przez KOWR. Ponadto najlepsze prace będą wykorzystywane w materiałach promocyjnych KOWR. Laureaci otrzymają również zestaw nagród rzeczowych składający się ze smartwatcha oraz albumu fotografii.

Prace fotograficzne można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego pod adresem http://www.kowr.gov.pl/konkurs

Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2018 r.

 

2018/08/22, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Propagowanie wartości historycznych wśród społeczeństwa lokalnego"

 

2018/06/20, Twórcze Wakacje 2018
W poniedziałek 25 czerwca 2018, w pierwszym dniu wakacji rozpocznie się jedna z letnich propozycji Gryfińskiego Domu Kultury.
"Twórcze wakacje 2018" to cykl pięciodniowych warsztatów artystycznych dla młodych mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych miejscowości.
Na dzieci i młodzież z Gryfina i okolic czekają pięciodniowe warsztaty plastyczne, wokalne, filmowe, teatralne, taneczne i turystyczne.

Pięciodniowy cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych będzie rozpoczynał się w kolejne wakacyjne poniedziałki o godz. 10.00 w Pałacyku pod Lwami, a kolejne pasmo zajęć, tym razem w budynku przy ul. Szczecińskiej, będzie się rozpoczynało o godz. 11.45.

Warsztaty w czasie tegorocznych wakacji odbędą się również w szesnastu świetlicach wiejskich administrowanych przez GDK. To propozycja nie tylko dla młodych mieszkańców określonej miejscowości. W każdej ze świetlic instruktorzy chętnie będą gościć inne zainteresowane dzieci i młodzież. Każda z szesnastu świetlic w ciągu wakacji zorganizuje pięciodniowe warsztaty, analogicznie do propozycji miejskiej. Propozycje zajęć będą naprawdę różnorodne, od warsztatów promujących zdrowy tryb życia i odżywiania, przez szeroko rozumiane zajęcia plastyczne, taneczne, a na turystycznych kończąc.

 
 
 

2018/08/13, Dożynki Gminne 2018 już 25 sierpnia w Wełtyniu
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie oraz Rada Sołecka Wełtynia zapraszają na Dożynki Gminne 2018.
Gminne święto plonów odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 w Wełtyniu.

Święto plonów rozpocznie Msza Święta Dożynkowa o godz 14. Na 15 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego ulicami Wełtynia. Uroczyste otwarcie dożynek nastąpi o godzinie 15.30. O godziny 16 na dożynkowej scenie prezentowa się będą kapele ludowe: Borzymianka, Wełtynianka i Gardnianki.

Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejszy dożynkowy wieniec.

O godzinie 19 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru - grupy DIKANDA.
Od godziny 21 do 2 nad ranem trwać będzie zabawa ludowa z zespołem "MEDEJS".

Organizatorami Gminnych Dożynek 2018 są: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Rada Sołecka Wełtynia i Gryfiński Dom Kultury.

O zespole DIKANDA:
Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu - poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu - od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt - w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Dyskografia zespołu:
Muzyka czterech stron wschodu (2000)
Jakhana Jakhana (2002)
Usztijo (2004)
Ajotoro (2008)
Live (2010)
DIKANDA Live in Zakopane (2013)
Rassi (2013)
Devla Devla (2017)
 
 
 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl