Archiwum
2018/05/15, XLVII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 24 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/04/20, Wycieczka Autokarowa "Poznajemy Zachodniopomorskie" - Dobrzyca
Gryfiński Dom Kultury zaprasza na wycieczkę autokarową do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy.
Wyjazd: 19 maja 2018, sobota, godz. 7.30 ul. Sportowa przy stadionie w okolicy Biedronki.
 
Koszt wycieczki: 30 zł/ osoba dorosła (przy min. 15 osobach, jeśli będzie mniej osób to koszt wzrośnie do 34 zł), 26 zł/ dziecko 3-15 lat. W cenie biletu jest wejście do dwóch ogrodów oraz ubezpieczenie od NNW. Wyżywienie we własnym zakresie. Przy Ogrodach Tematycznych znajduje się Caffebar Barwinek, a na terenie Ogrodów Hortulus Spectabilis Caffebar Rumianek.
 
Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat. Położone są w powiecie koszalińskim i oddalone tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce.
Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus. Labirynt grabowy powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek. Zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km.
Wieża widokowa została wykonana w formie ażurowej konstrukcji stalowej, która jest przykładem architektury organicznej - kształtowanej w analogii do natury. Inspiracją do stworzenia projektu wieży była podwójna nić DNA.
Więcej informacji o ogrodach w Dobrzycy można znaleźć na stronie internetowej hortulus.com.pl.
 
Zgłoszenia na wycieczkę i wpłaty przyjmowane są do 14 maja 2018 w pracowni turystycznej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Chrobrego 48 w godz. 8.00-16.00, tel. 695 455 771.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Orientacyjny czas przejazdu do Dobrzycy ok. 3 godz. (w jedną stronę), czas zwiedzania ogrodów 2-3 godziny.
Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Każda osoba, która zgłasza swój udział w wycieczce wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883) oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe).
 
Wycieczka została dofinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.
 

2018/05/14, Love Koncert - Muzyka filmowa już 19 maja w GDK!
Zapraszamy na kolejny koncert z serii Love Koncert. Tegoroczna edycja odbędzie się już w sobotę 19 maja 2018 w Gryfińskim Domu Kultury. Początek wydarzenia o godzinie 19. Bilety na koncert dostępne będą w cenie 20 zł.

Tym razem tematem przewodnim są najpiękniejsze piosenki filmowe. Usłyszycie Państwo utwory, które promowały lub "wystąpiły" w filmach, musical'ach czy serialach na przestrzeni ponad 100 lat kinematografii. Gwiazdami naszego koncertu będą lokalni artyści, jak również znani gryfinianie, którzy na co dzień podobno śpiewać nie potrafią...

Podobnie jak w roku ubiegłym, dochód z imprezy przekażemy na cel charytatywny. Tym razem zbieramy na cyberoko dla Abigail Skopińskiej. Kilka lat temu miała wypadek samochodowy. Po pierwszych próbach z cyberokiem okazało się, że za pomocą tego urządzenia potrafi porozumiewać się z najbliższymi.

Serdecznie zapraszamy!
 
 

2018/05/14, Europejska Noc Muzeów w Gryfinie

W tym roku Europejska Noc Muzeów odbędzie się także w Gryfinie. W galerii Centrum Informacji Turystycznej od 30 kwietnia dostępna do oglądania jest wystawa "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt", na której zaprezentowane zostały oryginalne rysunki, obrazy olejne i litografia z XIX i początku XX wieku m.in. takich autorów jak: Jacek Malczewski, Antoni Kozakiewicz, Antoni Uniechowski, Tadeusz Rybkowski, Kazimierz Podsadecki, Feliks Hanusz, Edward Dwurnik. Jedyna kopia to obraz olejny Adama Styki. I właśnie tę propozycję, swego rodzaju finisaż, chcemy zaprezentować na Nocy Muzeów. Ale to nie wszystkie atrakcje.

Dodatkowo, tylko tego dnia, będzie można także zobaczyć kilka obrazów gryfinianki Stanisławy Siarkiewicz, których właścicielem jest Biblioteka Publiczna w Gryfinie, oraz portret kobiecy z XVII w., rysunek studium aktu Eugeniusza Zaka i rzeźba gabinetowa z 1977 roku Igora Mitoraja "Twarz zawoalowana".

Gryfińska Noc Muzeów rozpocznie się w sobotę 19 maja o godzinie 18:00 i potrwa do godziny 22:00. Jeśli zatem ktoś będzie jechał do Szczecina na szczecińskie wydarzenia, wracał po zwiedzaniu lub po prostu nic nie planuje w tym dniu warto wybrać się na gryfińskie Nabrzeże Miejskie do Centrum Informacji Turystycznej.

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie oraz Gmina Gryfino, a patronuje jej Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Kuratorem jest szczeciński antykwariusz Marek Wyłupek. Wystawa wpisana była także w oficjalny program wydarzeń towarzyszących Dniom Gryfina.

 

2018/05/10, Gala Sportu 2018

W dniu 17 maja 2018 roku w Gryfińskim Domu Kultury o godz. 17.00 odbędzie się Gala Sportu na której Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino nagrodzi sportowców którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2017 roku.

 

2018/05/10, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – cykl wydarzeń promujących czytelnictwo i biblioteki. Mają one na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W związku z tą akcją, a także przypadającym w tym roku 70-leciem istnienia Biblioteki Publicznej w Gryfinie, zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z naszej oferty.

W programie tegorocznego Tygodnia Bibliotek m.in.:

- kiermasz książek pt.: Książka za złotówkę (trwa przez cały tydzień, w godzinach otwarcia biblioteki)

- 10 maja, godz. 17.00, sala konferencyjna - "Kobiety na trzech kontynentach" spotkanie z Piotrem Kowalczykiem - geografem, geologiem i pilotem wycieczek. Jego publikacje ukazują się w wielu magazynach podróżniczych, jest też autorem serwisu Globtroterzy.net oraz projektu Afrykazachodnia.pl. Piotr Kowalczyk to ponadto miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami.

"Kobiety na trzech kontynentach" to historie z życia kobiet spotkanych podczas podróży
w odległe i odmienne kulturowo miejsca na świecie. Podczas prelekcji poznamy m.in. Pakistan z jego obrosłą mitami islamską rzeczywistością. Odwiedzimy też saharyjskie miasteczko w Mauretanii – państwo tranzytowe w drodze do Czarnej Afryki, gdzie jednak warto się zatrzymać. W Kambodży podpatrzymy rodzinę, która zajmuje się łapaniem
i sprzedażą ptaszników z pobliskiej dżungli.

- 11 maja, godz. 12.00, parking przed biblioteką - NIE DO WIARY! W BIBLIOTECE KRYJĄ SIĘ CZARY (Spektakl promujący czytelnictwo) w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.
Pewnego dnia, Tomek postanawia zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Z uśmiechem na twarzy otwiera wrota prowadzące do czytelni, w której przeżyje przygodę swojego życia. Mały chłopiec wkrótce poznaje też panią bibliotekarkę Sowę, opiekującą się drogocennymi tomami od wielu lat. Tomek zakłada kartę i widzi, że zapisane są na niej słowa pewnego zaklęcia. Chłopiec szybko orientuje się, że w bibliotece działa magia, która prowadzi go do bardzo starej księgi. Bajka w niej zapisana dzieje się naprawdę, dzięki czemu, młodzieniec poznaje nowych przyjaciół. Niestety okazuje się, że część druku jest zamazana… Tajemnicza biblioteka, zapomniana opowieść, magiczny świat- czy Tomkowi oraz dzieciom uda się opowiedzieć tę bajkę do końca? A może stworzą całkiem nową historię?

- 11 maja, godz. 17.00, parking przed biblioteką – spektakl pt.: „Maruczella”
w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa. Teatr Nikoli, laureat licznych nagród i wyróżnień teatralnych, założony został w Kijowie (początkowo pod nazwą Biały Klaun) w 1990 roku przez Mikołaja Wiepriewa, reżysera i aktora z Rosji. Funkcjonuje w Polsce od 1991 roku.  Łączy w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego. W swoim repertuarze posiada zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe. Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka pozytywnej energii i humoru, jaką ze sobą niosą sprawia, że adresatami twórczości teatru Nikoli jest publiczność w różnym wieku.

 

- 11 maja, Literacki Plac Zabaw:
- zagadkowe koło fortuny
- bajkowy quiz familijny
- pojedynek na pokręcone opowieści
- mega gry planszowe
- strefa gier sportowych
- kredowe rysowanie


 

2018/05/08, Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza w imieniu władz samorządowych Gminy Gryfino oraz swoim własnym przekazujemy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom bibliotek, zwłaszcza obchodzącej 70-lecie swojej działalności Biblioteki Publicznej w Gryfinie.
            Życzymy, by Wasza praca dostarczała Wam satysfakcji i  niesłabnącego grona miłośników książki.

Doceniamy Wasz wysiłek i starania w propagowaniu książki i czytelnictwa.
Jesteście autorami ciekawych wydarzeń kulturalnych, spotkań autorskich, czy wystaw mających na celu upowszechnianie czytelnictwa.

Ich zorganizowanie kosztuje wiele pracy i zaangażowania, za które dziękujemy. 
Gratulujęmy inicjatyw i ciekawych pomysłów.

Praca bibliotekarza w dobie informatyzacji i cyfryzacji stała się pracą o wiele trudniejszą.  Znakomicie sobie z nią radzicie czego dowodem jest zainteresowanie książką wśród mieszkańców naszej gminy.

Z dumą przekazujemy Wam życzenia dalszych sukcesów w  pracy
 i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

 

2018/04/18, Ogłoszenie naboru na stanowisko psychologa w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gryfinie

KIEROWNIK ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY
W GRYFINIE

ogłasza nabór na stanowisko

 PSYCHOLOGA

1. Wymagania niezbędne:
1) wykształcenie wyższe kierunkowe: psychologia
2) posiadanie obywatelstwa polskiego
3) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
4) niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
5) nieposzlakowana opinia
6) stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy na w/w stanowisku
7) posiadanie co najmniej półrocznego doświadczenia zawodowego polegającego na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

2. Wymagania dodatkowe:
1) znajomość ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego,
2) znajomość rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie środowiskowych domów samopomocy
3) dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, komunikatywność, zaangażowanie, kreatywność
4) przeszkolenie i doświadczenie w zakresie:
a) umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań
b) kształtowania nawyków celowej aktywności
c) prowadzenia treningu zachowań społecznych
5) wysoka kultura osobista
6) doświadczenie w poradnictwie i pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, przewlekle chorymi psychicznie, specjalistyczne studia podyplomowe, szkolenia i kursy z zakresu psychoterapii pozwalające na prowadzenie dodatkowych oddziaływań terapeutycznych wobec uczestników zajęć i ich rodzin.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
1) diagnoza możliwości, deficytów i trudności w funkcjonowaniu poznawczym, emocjonalnym, społecznym uczestników zajęć, w tym bieżąca diagnoza stanu psychicznego podopiecznych ŚDS, przeprowadzanie badań psychologicznych, testów, opracowywanie opinii psychologicznych
2) planowanie, realizacja i systematyczna weryfikacja indywidualnych planów postępowania wspierająco-aktywizującego
3) opracowywanie rocznych planów pracy terapeutycznej dla każdego typu domu w ramach realizowanych zadań i zajęć
4) prowadzenie poradnictwa, indywidualnej terapii i grupowej psychologicznej wobec uczestników zajęć
5) pobudzanie aktywności osób niepełnosprawnych, motywowanie do zaangażowania w proces rehabilitacji
6) prowadzenie dokumentacji realizowanych zajęć, udzielanych porad i konsultacji zgodnie z przepisami praw

4. Warunki pracy na stanowisku:
1) praca na 1/4 etatu,
2)  umowa o pracę na czas określony po umowie na czas próbny.

5. Wymagane dokumenty:
1) kserokopia dowodu osobistego
2) CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej
3) list motywacyjny
4) kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
5) kserokopie świadectw pracy bądź innych dokumentów potwierdzających staż pracy
6) kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
7) zaświadczenie/oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku
8) oświadczenie o niekaralności, korzystaniu z pełni praw publicznych oraz posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych
9) oświadczenie/zaświadczenie o posiadaniu co najmniej półrocznego doświadczenia zawodowego polegającego na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi
10) inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach.

6. Termin i miejsce składania dokumentów:

Pisemne zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w terminie do dnia 07.05.2018r. Oferty należy składać lub przesłać pocztą w zamkniętych kopertach z dopiskiem „ Oferta pracy – psycholog” (zaliczamy datę wpływu do ŚDŚ) na adres: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie, ul. Sprzymierzonych 8a, 74-100 Gryfino.

Nadesłanych dokumentów nie zwracamy. Aplikacje, które wpłyną do ŚDS po wyżej określonym terminie, nie będą rozpatrywane.

Nabór obejmuje analizę wszystkich złożonych dokumentów oraz ewentualne rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Rozpatrzenie zgłoszonych kandydatur nastąpi w terminie do 11.05.2018r.

Dokumenty: list motywacyjny, CV muszą być opatrzone klauzulą: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922).

Kierownik ŚDS w Gryfinie  - Krystyna Szyszkowska

 

2018/04/30, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Wspieranie rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych"

 

2018/05/07, Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa

Dnia 8 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie (Golgota Wschodu) odbędą się uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Zwycięstwa z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, kombatantów, weteranów wojennych, pocztów sztandarowych, delegacji instytucji i szkół.

 

2018/05/04, 4 maja Dniem Strażaka
Z okazji przypadającego w dniu 4 maja Dnia Strażaka, wszystkim funkcjonariuszom Komendy PowiatowejPaństwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz Druhnom i Druhom  z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Gryfino składam serdeczne życzenia i podziękowania.
Dziękuję za  trud włożony  w wypełnianie zawodowych i społecznych obowiązków,
za codzienną  gotowość i ofiarność  w niesieniu  pomocy mieszkańcom  naszej gminy.
Życzę Wam bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów  z działań ratowniczo-gaśniczych oraz dużo zdrowia i osobistej pomyślności.
     

 Burmistrz
 Miasta i Gminy Gryfino 
  Mieczysław Sawaryn

                                                                                                               

 

2018/04/11, Dni Gryfina 2018
Tradycyjnie w pierwszych dniach maja odbędzie się w Gryfinie święto miasta. Gorąco zachęcamy do udziału w trzydniowym przedsięwzięciu, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

Od kilku lat Dni Gryfina odbywają się na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim. Rokrocznie staje tutaj wielka plenerowa scena, na której występują artyści reprezentujący różne gatunki sztuki, twórcy lokalni oraz gwiazdy polskich scen.

Od 1 do 3 maja 2018 odbywać się będą koncerty muzyczne i wydarzenia sportowe. Na terenach przy Odrze Wschodniej nie zabraknie także stoisk gastronomicznych czy lunaparku. Zachęcamy do skorzystania ze wszystkich atrakcji i liczymy, że wszyscy goście chętnie spędzą z nami kolejną gryfińską majówkę.

1 maja (wtorek)
Tegoroczne Dni Gryfina zainaugurują koncerty lokalnych kapel ludowych. Od godziny 15 występować będą Kapela Ludowa Borzymianka i Kapela Ludowa Wełtynianka. O godzinie 16 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Na 16.10 zaplanowano występ Kapeli Ludowej Gardnianka. Od 17 na scenie będą prezentować się uczestnicy muzycznego festiwalu POTY (Schwedt nad Odrą/Niemcy). Około godziny 18 wystąpi legenda polskiej muzyki elektronicznej - szczecińska kapela Kafel. Gwiazdami zamykającymi artystyczne prezentacje tego dnia będą grupy Poparzeni Kawą Trzy oraz Coma (godz. 21.).

2 maja (środa)
Od godziny 16 zapraszamy na prezentacje w ramach Amatorskiego Bloku Artystycznego. Na scenie wystąpią podopieczni Studia Piosenki GDK Piotra Ostrowskiego, Pracowni Muzycznej GDK Jolanty Romanowskiej i Pracowni Muzycznej z Widuchowej Pawła Wróbla. Około godziny 17.30 zaprezentuje się gryfińska kapela rockowa Rusty Chain. Kolejnym wykonawcą tego dnia będzie zespół The Red Black Sappers ze Szczecina. Z pewnością wiele muzycznych emocji przyniesie koncert zagranicznej gwiazdy. Australijski muzyk folkowy Kaurna Cronin wraz z zespołem wystąpi o godz. 19.30. Muzyczny wieczór zakończy występ jednej z najbardziej utalentowanych polskich artystek Ani Dąbrowskiej.

3 maja (czwartek)
Ten dzień rozpoczną zmagania sportowe. Z Gryfińskiego nabrzeża o godzinie 12 wystartuje IV GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY. Sportowcy będą rywalizować na dystansach 10 km oraz 21,097 km (półmaraton). O godzinie 15 rozpocznie się Amatorski Blok Artystyczny, w którym zaprezentują się: The Body Fitness Club, Dzienny Dom Senior+ i Fit Dance Studio Step by Step. Na godzinę 16.30 zaplanowano familijny program estradowy sponsorowany przez Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu i Poznańską Palarnię Kawy ASTRA w wykonaniu Roberta Rozmusa. Wieczór wypełnią taneczne rytmy. Na scenie Dni Gryfina wystąpi gryfiński gwiazdor muzyki disco polo Boomcyk. Tegoroczną gryfińską majówkę zakończy koncert szalenie popularnego obecnie Sławomira.

Koncerty poprowadzi pochodzący z Gryfina dziennikarz i prezenter Bartek Cebeńko

Wstęp na atrakcje Dni Gryfina 2018 jest wolny!
 

Wizytówki artystów Dni Gryfina 2018

Coma

Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Grupa powstała w 1998 roku. W maju 2004 wydała swój pierwszy album pt. "Pierwsze Wyjście z Mroku", który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku - Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota Płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku - Piotr Rogucki.

Coma wydała dwa albumy anglojęzyczne: "Excess" oraz "Don't Set Your Dogs On Me", które ukazały się na całym świecie. Od wydania pierwszej płyty zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007 - 2009 Coma supportowała m.in Pearl Jam, Linking Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, a także wystąpiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool. W 2013 roku uczestniczyła w europejskiej trasie koncertowej ze szwedzkim zespołem Therion. W ostatnich latach Coma z powodzeniem koncertowała w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2016 roku zespół wydał płytę "2005 YU55".

Lider grupy, Piotr Rogucki, prowadzi także solową działalność artystyczną. Wydał trzy albumy solowe: "Loki- Wizja Dźwięku" (2011), "95-2003" (2012) oraz "J.P. Śliwa" (2015). Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. Drzwi do kariery otworzył jej udział w talent show Idol (2002), gdzie zajęła ósme miejsce. Dotychczas nagrała 6 płyt studyjnych, z których każda uzyskała status Platynowej Płyty. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna - Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk.

Artystka nigdy nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Ma niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, które trafiają do serc wymagających słuchaczy. W 2017 roku wydała płytę The Best of, będąca kompilacją największych przebojów artystki. Na krążku znajdziemy takie hity jak m.in. "Charlie, Charlie", "Inna”, „Tego chciałam", "Nigdy więcej nie tańcz ze mną", "W spodniach czy w sukience", "W głowie" czy "Porady na zdrady (Dreszcze)" uznawany za największy przebój w karierze Ani Dąbrowskiej.

Sławomir

Gwiazda i twórca nurtu rocko polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. To muzyczna odsłona uzdolnionego aktora Sławomira Zapały, który w dorobku ma role w znanych serialach i filmach.

Działalność muzyczną rozpoczął w Nowym Jorku na Long Island. Tam zdobył uznanie polskich imigrantów. W 2015 roku na kanale YouTube udostępniony został jego debiutancki singel - "Megiera". W teledysku do piosenki wystąpili aktorzy, tacy jak m.in. Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski i Lech Dyblik. Klip osiągnął w serwisie ponad 30 milionów wyświetleń. Kolejne single to "Ni mom hektara" i "Aneta". W kwietniu 2017 ukazała się debiutancka płyta studyjna Sławomira zatytułowana The Greatest Hits, która dotarła do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS i uzyskała status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy. Pochodzący z płyty utwór "Miłość w Zakopanem" uplasował się na 4. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach.  Od 11 marca 2018 roku Sławomir prowadzi program "Sławomir Big Music Quiz".

Kauma Cronin

Wielokrotnie nagradzany artysta folkowy Kauma Cronin uznawany jest za jednego z czołowych australijskich muzyków młodego pokolenia, który zdążył już zapracować na międzynarodowe uznanie jako świetny autor piosenek oraz pełen pasji i humoru gawędziarz. Ceniony za swoje zaangażowanie w występy na żywo, jak również za umiejętność porwania publiczności i przenoszenia jej w muzyczno-poetyckie podróże najwyższej próby.

Unikalny indie folkowy styl, doskonałe występy wraz z towarzyszącym mu zespołem ugruntowały pozycję Cronina jako piosenkarza i kompozytora na współczesnej scenie australijskiej muzyki folkowej. W 2015 roku Kauma Cronin został wyróżniony tytułem artysty roku Folk Alliance Australia. W ciągu ostatnich lat dał ponad 250 występów na całym świecie. Wkrótce wyda swój czwarty album studyjny 'Euphoria, Delirium & Loneliness'

Poparzeni Kawą Trzy

Formację w 2005 roku założyli zaprzyjaźnieni dziennikarze radiowi. Dziś tworzą ją: Wojciech Jagielski, Roman Osica, Krzysztof Zasada, Mariusz Gierszewski, Marian Hila, Krzysztof Tomaszewski i Jacek Kret. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych, takich jak rock, punk, ska. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal. Zespół zaczynał od grania coverów grupy Leningrad. Z czasem Poparzeni Kawą Trzy zaczęli tworzyć własny repertuar. W 2011 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Musculus Cremaster", a w czerwcu tego samego roku wziął udział w koncercie TOPtrendy, gdzie zdobył nagrodę dziennikarzy. Zespół zdobył także główną nagrodę w konkursie "Przebojem na antenę", który odbywa się corocznie w Hajnówce. W 2012 roku Poparzeni Kawą Trzy startowali w konkursie na polski przebój Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Ich piosenka zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki. W 2013 roku ukazał się drugi album studyjny grupy, zatytułowany "Wezmę Cię". Wydawnictwo zawiera między innymi utwór "Byłaś dla mnie wszystkim", który osiągnął duży sukces.

Kafel

Kafel to szczeciński zespół będący jednym z prekursorów muzyki elektronicznej w Polsce. Początki ich działalności muzycznej sięgają lat 80, kiedy jako młodzi ludzie zaczęli eksperymentować z dźwiękami. W 1986 roku zespół zakwalifikował się do przeglądu Poza Kontrolą VII. Grupa w składzie: Dariusz Krzywański - generatory, taśmy, melodeklamacje, śpiew i Andrzej Panfil - generatory, zagrała pierwszy koncert w warszawskim klubie Remont. W 1989 roku do składu Kafla dołączył wokalista Andrzej Kwinto (Lenin), który śpiewał wcześniej w post-punkowych kapelach. Po kilku próbach zespół wszedł do studia ARP w Szczecinie, gdzie zarejestrował nowy materiał. Na jedną z prób Lenin przyprowadził swoją koleżankę, Kasię Nosowską, która została w składzie grupy do roku 90. W tym też składzie zespół Kafel wystąpił na festiwalach: Fama’89 w Świnoujściu, FMR Jarocin’89, ZEF w Piszu, Zadyma’89 w Warszawie (Torwar) i innych miastach. Zarejestrował również kilka utworów w szczecińskim Studio Polskiego Radia S1. W 1991 roku koncertowali w Warszawie, Nowogardzie, Choszcznie, Szczecinie, a wiosną 1992 roku zespół zdobył wyróżnienie na przeglądzie OMPP Wrocław’92. W tym samym roku Kafel wydał własnym sumptem kasetę pt. "Egzalte". Występom od 1989 roku towarzyszyły projekcje slajdów z obrazami Zdzisława Beksińskiego, a w późniejszym okresie Radosława Brodeckiego. Oficjalnie zespół zakończył działalność jesienią 1992 roku, jednak w głębokiej konspiracji i w różnych wcieleniach przetrwał do dnia dzisiejszego.

Robert Rozmus

Robert Rozmus - aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i showman. Grono oddanych fanów zapewniła mu piosenka "Mówili na Nią Słońce", pochodząca z pierwszej solowej płyty oraz własne kompozycje z płyty "Wniebowzięty" (1999).

Wieloletnie doświadczenie na scenie i estradzie pozwoliło Robertowi Rozmusowi połączyć dwie pasje - aktorstwo i śpiew. Już dawno okrzyknięto go królem musicalu ("Chicago", "Kwiaty we włosach", "Miss Sajgon", "Pięciu braci Moe"). Jego kreacja Profesora Abronsiusa w "Tańcu wampirów" spotkała się z ogromnym uznaniem krytyki i publiczności (Platynowa Płyta). Równie entuzjastyczne recenzje zebrał za tytułową rolę w musicalu "Akademia Pana Kleksa" (Złota Płyta). Szerokiej publiczności dał się poznać jako Pan Rozi z Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz członek grupy "Tercet czyli Kwartet", którą tworzy z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą. Wielkim sukcesem okazał się jego autorski program Robert Rozmus Show, wielokrotnie emitowany na antenach telewizyjnych.

Brał udział w hitowych programach telewizyjnych Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara: "Gala Biesiadna", "Poprawiny", "Biesiada bez granic", a także najpopularniejszych show ostatnich lat: "Taniec z Gwiazdami", "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Był gospodarzem popularnych telewizyjnych show: "Dziewięciu wspaniałych", "Rodzina jak z nut". Grał w wielu serialach telewizyjnych: m.in.: "Na dobre i na złe", "Niania", "Bulionerzy", "Magda M".

Boomcyk

Pod pseudonimem Boomcyk kryje się młody wokalista z Gryfina Kamil Kokot. Boomcyk na swoim koncie ma już pięć autorskich hitów, które powoli podbijają świat muzyki disco polo. Jedną z najbardziej znanych piosenek Boomcyka jest "Dziewczyna z Konsumu". Utwór został zaprezentowany szerszej publiczności w sierpniu 2015 roku. W serwisie YouTube cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sierpniu 2016 roku światło dzienne ujrzała piosenka "Dobry balet". W styczniu 2018, na oficjalnym kanale YouTube ukazał się nowy hit Kamila pt. "Jeden taki dzień". Już w lipcu Boomcyk zaprezentuje się na Kocham Disco Festival 2018 Boszkowo.

Rusty Chain

Zespół Rusty Chain powstał w 2014 roku w Gryfinie. Ich muzyka jest połączeniem rock'n'rolla z punkowymi zagrywkami oraz mocnymi rockowymi gitarami. Metronom rzadko spada poniżej 110bpm, a wyraźny wokal pozwala zrozumieć każde słowo tekstów pisanych po polsku i po angielsku. Zespół od początku istnienia stawiał na własne kompozycje. W skład zespołu wchodzą Marcin Wawrzyńczyk, Michał Zalewski, Marta Potepa i Filip Grzesik.

W lecie 2015 roku pojawiło się w sieci pierwsze demo grupy. Od zimy 2014 roku kapela zagrała kilkadziesiąt koncertów w klubach oraz na większych scenach, zyskując grono stałych fanów. Zagrali m.in. koncert w Studio S2 Telewizji Polskiej Szczecin podczas Finału WOSP.

Utwory z demówki ukazały się też na kilku listach przebojów. W styczniu 2017 roku zespół wydał album pod tytułem "JAK DZIECI", zawierający 16 utworów autorskich. Koncerty Rusty Chain przesiąknięte są energetyczną muzyką, świetną zabawą oraz otwartym kontaktem z publicznością!

The Red Black Sappers

 

The Red Black Sappers to szczeciński zespół rockowy, grający od grudnia 2014 roku. Skład zespołu stanowią muzycy będący na co dzień przedstawicielami służb mundurowych. W swoim repertuarze zespół posiada covery gwiazd polskiego rocka, takich jak Dżem, Ira, czy Lady Punk, które prezentował podczas plenerowych imprez artystycznych oraz sportowych. Grupa wielokrotnie brała udział w festiwalach i przeglądach zespołów muzycznych (m.in. Festiwal Rockowy "Naturalnie Mazury 2016" w Węgorzewie).


Regulamin Imprezy masowej "Dni Gryfina 2018"

Regulamin terenu imprezy "Dni Gryfina 2018"

Utrudnienia w ruchu drogowym


 

2018/04/26, Otwarte Międzynarodowe Turnieje Szachowe

 

2018/04/24, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "4.Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy".

 

2018/04/26, Wystawa "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt"

W poniedziałek 30 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie odbędzie się wernisaż nowej wystawy pod nazwą "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt". Wystawie patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Wpisana jest także w oficjalny program wydarzeń towarzyszących Dniom Gryfina. Kuratorem wystawy jest szczeciński antykwariusz Marek Wyłupek.
 
Na ekspozycji zaprezentowane zostaną oryginalne rysunki, obrazy olejne i litografia z XIX i początku XX wieku m.in. takich autorów jak: Jacek Malczewski, Antoni Kozakiewicz, Antoni Uniechowski, Tadeusz Rybkowski, Kazimierz Podsądecki, Feliks Hanusz, Edward Dwurnik. Jedyna kopia to obraz olejny Adama Styki. Dodatkowo na wernisażu zostaną zaprezentowane dwa portrety kobiece z XVII w. i rzeźba gabinetowa z 1977 roku Igora Mintoraja "Twarz zawoalowana".

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie oraz Gmina Gryfino. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Zapraszamy!
Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie spotkanie z kolekcjonerami i kuratorem wystawy, na które zapraszamy do siedziby CIT w dniu 1 maja w godzinach 14.00-16.00.
 
O Stowarzyszeniu:
Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie powstał w 2015 r. Celem jego powołania była chęć zjednoczenia środowiska kolekcjonerów, wymiana doświadczeń, poszerzanie wiedzy, propagowanie sztuki oraz prezentowanie zbiorów szerokiej publiczności. Klub blisko współpracuje z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, a od 17 marca z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, z którym wspólnie zorganizowano seminarium pt.: "100 lat Pomorskiego Związku Artystów 1916-2016". Ostatnim dużym wydarzeniem była wystawa "Sztuka dawna w zbiorach kolekcjonerów szczecińskich", gdzie swoje zbiory prezentowało 21 członków Klubu.

 

2018/04/16, Wycieczka kajakowa po międzyodrzu

We wtorek 1 maja 2018 r. wyruszy kajakowa wycieczka po Międzyodrzu, oficjalne wydarzenie towarzyszące Dniom Gryfina (podobnie jak w roku ubiegłym). Chętne osoby zobaczą stare budowle hydrotechniczne ze strony, z której na co dzień ich się nie ogląda, przepiękne wąskie kanaliki, starorzecza i kanały wykonane ludzką ręką podczas niemieckiej ingerencji w ten obszar. Spróbują dojrzeć czaplę, kormorana, a może i samego bielika, władcę Międzyodrza. Rozpoczęcie wycieczki o godzinie 9:00 z gryfińskiej plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryfinie.

Zapisy ruszają we wtorek 17 kwietnia 2018 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście (Centrum mieści się na Nabrzeżu Miejskim, ul. Nadodrzańska 1) w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00. Trasa została zaplanowana na ok. 11 km, czas trwania ok. 4 godzin, cena za kajak 40 zł. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (miejsce w 2-osobowym kajaku, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika i przewodnik.

Regulamin uczestnictwa w wycieczce kajakowej

1. Uczestników kajakowej wycieczki (dalej zwanej wycieczką) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.
2. Organizatorem wycieczki jest Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie (OSiR).
3. Wycieczka odbędzie się 1 maja 2018 r. o godzinie 9:00 z plaży nad Odrą. Wycieczka jest płatna w kwocie 40,00 zł za kajak. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (miejsce w 2-osobowym kajaku, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika, przewodnik. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
5. Zapisy na wycieczkę ruszają we wtorek 17 kwietnia 2018 r. i odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.
6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wycieczce wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883) oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe).
8. Płatność należy dokonać gotówką w dniu wycieczki przed jej rozpoczęciem. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki (recepcja hotelu OSiR, Gyfino, ul. Sportowa 3) najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki (do 8:45) i uiszczają opłatę.
9. Przewidywany czas trwania wycieczki to 4 godziny.
10. Orientacyjna długość trasy to 10 kilometrów.
11. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.
12. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu i zażywania środków odurzających.
13. Uczestnicy wycieczki natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.
14. Podczas wycieczki zabrania się:
- stania i kucania w kajaku,
- siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych,
- skakania z kajaka do wody,
- korzystania z kajaka z niezałożoną na siebie kamizelką asekuracyjną.
15. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wycieczki odpowiedzialność materialną ponoszą ci uczestnicy, którzy ich dokonali.
16. Wszelkie śmieci uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.
17. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wycieczki.
18. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wycieczka ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana. Informacja o tym zostanie przekazana odpowiednio wcześniej na podane numery telefonów.

 

2018/04/27, 26. Pielgrzymka Trzeźwości uhonorowana nagrodą Burmistrza

Dnia 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 8:00 rano w Kościele pw. św. Jana Marii Vianney’a w Żabnicy odprawiono Mszę św. dla uczestników 26. Pielgrzymki Trzeźwości. To ważny moment dla ludzi walczących z nałogiem, którzy często poświęcają swój czas dla innych, a niekiedy sami potrzebują wsparcia i dobrego słowa.
Msza św. była początkiem trasy pielgrzymów do Rokitna, którą zamierzają przejść, modląc się za wytrwałość oraz siłę w walce z alkoholem. Na mszy obecni byli m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Prezes Gryfińskiego Stowarzyszenia "Klubu Abstynenta Feniks” Robert Końca oraz Sołtys Żabnicy Jerzy Piasecki. Na koniec Burmistrz pogratulował uczestnikom pielgrzymki wytrwałości w walce z nałogiem i wręczył swoją prywatną nagrodę.

 


 

 

2018/04/17, XLVI sesja Rady Miejskiej

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLVI sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/04/19, Dzień Otwarty z Chorobą Alzheimera w Dziennym Domu Senior+

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty z Chorobą Alzheimera, który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2018r., w godz. od 11.00 do 18.00 w Dziennym Domu Senior+ w Gryfinie.

Proponowany program:

11.00 – 11.40 Wykład pt. „Historia choroby Alzheimera” Prowadzący: lek. med. Joanna Kostrzewa, reprezentująca Przychodnię Lekarską „Chrobry” w Gryfinie

11.45 – 12.30 Warsztaty manualno – plastyczne Opiekun zajęć: animatorzy ze Stowarzyszenia „Progressum” w Szczecinie

12.35 – 13.15 Spotkanie z gośćmi z Domu Kombatanta, ul. Krucza w Szczecinie

13.20 – 14.10 Spotkanie z psychologiem: „Praktyczne wskazówki dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera” Prowadzący: Katarzyna Świątkowska, psycholog Dziennego Domu Senior+ w Gryfinie

14.15 -15.00 Wykład pt. „Oswoić Alzheimera” Prowadzący: Elżbieta Klimaszewska- Ploger ze Stowarzyszenia „Progressum” w Szczecinie

15.10 – 16.00 Warsztaty manualno – plastyczne Opiekun zajęć: animatorzy ze Stowarzyszenia „Progressum” w Szczecinie

16.05 – 16.35 Występ uczniów ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gryfinie oraz Teatru „Eliksir”

16.40 – 17.45 Wykład nt. ogólnej profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa seniorów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy Prowadzący: Łukasz Kamiński z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego oraz Alicja Kubiak reprezentująca Straż Miejską w Gryfinie

17.45 – 18. 00 Podsumowanie, zakończenie

Podczas spotkania będzie można: obejrzeć wystawę prac plastycznych uczestników Domu Kombatanta w Szczecinie (ul. Krucza), odwiedzić stoisko edukacyjno – informacyjne przygotowane przez Stowarzyszenie „Cogito” w Szczecinie, porozmawiać z kadrą Dziennego Domu Senior+ w Gryfinie; psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą, opiekunem, skorzystać z fachowych porad, nawiązać współpracę z zainteresowanymi problematyką choroby Alzheimera, zapoznac się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, zapoznać się z treningiem funkcji poznawczych, dowiedzieć się o działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie, zapoznać się z działalnością Gryfińskiego Stowarzyszenie Ratowniczego.

Współorganizatorami Dnia Otwartego są; Gmina Gryfino Stowarzyszenie „Progressum” w Szczecinie, Stowarzyszenie „Cogito” w Szczecinie, Koło Gospodyń „Wena” w Gryfinie, Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, Dom Kombatanta, ul. Krucza w Szczecinie, Straż Miejska w Gryfinie

Organizator zapewnia poczęstunek, napoje zimne i gorące. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć ideę tego wydarzenia.

 

2018/04/03, Wystawa malarska Bogusławy Kryczki

Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie zaprasza w poniedziałek 9 kwietnia o godzinie 17:00 na otwarcie I Wystawy Indywidualnej Bogusławy Kryczki. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 36 prac malarskich. Autorka jest słuchaczką Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 26 kwietnia. Wstęp wolny.

Wśród prac znajdą się: autoportret w ołówku, postać wykonana techniką lawowania, martwe natury wykonane w ołówku, akwareli i oleju, mozaiki malowane akrylem na blejtramach, ilustracje do ulubionych książek lub filmów wykonane akwarelą, pejzaże Gryfina i okolic oraz miejscowości nadmorskich Włoch, które utrwalił na zdjęciach mąż autorki, Leon Kryczka, aby mogła je przenieść na płótno.

O autorce:
Bogusława Kryczka - uprawia malarstwo sztalugowe - olej, akryl, akwarela. Maluje od sześciu lat, najchętniej pejzaże z wodą w tle, kwiaty, portrety oraz martwą naturę. Z wykształcenia technik ekonomista, z zamiłowania poetka i malarka. Interesuje się historią, literaturą i psychologią.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl