Archiwum
2019/01/11, 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już 13 stycznia 2019 odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem wielkiej zbiórki i licytacji w tym roku będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Jak co roku także i Gryfino włącza się do orkiestrowego grania. Od rana na ulicach Gryfina będzie można spotkać wolontariuszy. Mieszkańcy naszego miasta, którzy będą chcieli wesprzeć akcję, będą mogli wrzucać pieniążki do specjalnych puszek WOŚP i tradycyjnie otrzymać za datek orkiestrowe serduszka.
Miejscem centralnym finału WOŚP będzie Plac Księcia Barnima I. Tam od godziny 16 odbywać się będą występy, licytacje, poza sceną znajdą się stoiska tematyczne.
Oprócz oprawy artystycznej, na scenie gryfińskiego finału obywać się będą licytacje przekazanych przez mieszkańców Gryfina fantów.

Regulamin imprezy 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gryfinie

 

2019/01/03, Spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos - Bilety wyprzedane!
Grupa Teatralna GLIPTYKOS zaprasza na kolejny pokaz spektaklu pt. "KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze" w sobotę 12 stycznia 2019 o godzinie 18. Zespół zaprezentuje przestawienie w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury. Tego dnia grupa wystąpi na rzecz niepełnosprawnej gryfinianki Sylwii Bronickiej.

Bilety na wydarzenie w cenie 15 zł będą dostępne w przedsprzedaży i rezerwacji telefonicznej od 7 stycznia w siedzibie GDK przy ul. Szczecińskiej 17, tel. (91) 416 25 20; w przypadku rezerwacji telefonicznej obowiązuje zasada odbioru biletów w ciągu dwóch dni od ich zamówienia; nieodebrane wrócą do puli sprzedaży.

"KATASTROFA, czyli... ratuj się, kto może, nawet przez morze" to już szósty spektakl popularnego teatralnego zespołu działającego przy Gryfińskim Domu Kultury. Tym razem zespół zaprasza na rejs dużym liniowcem MS GLIPTYKOS. Oj, będzie się działo. I na pokładzie pasażerskim, i na kapitańskim mostku. Z każdą sceną morska wyprawa będzie coraz bardziej przypominać podróż przez labirynt, w którym czekają ostre zakręty, zwroty akcji, stop-klatki - jednym słowem będzie to rejs pełen niespodzianek. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się nawiązania do bieżących wydarzeń, echa poprzednich spektakli a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. I jak zwykle obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.
W "Katastrofie..." występują: Irena Bis, Agata Cieciuch, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Katarzyna Kajrenius-Strzałkowska, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Artur Smogór, Andrzej Suszek, Dariusz Ulanowski.
 
UWAGA! BILETY ZOSTAŁY WYPRZEDANE!
 
 

2018/12/21, Konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do udziału!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie budżetu obywatelskiego. Konsultacje prowadzone będą w okresie od 21.12.2018 r. do 11.01.2019 r. w formie:

- protokołowanego otwartego spotkania z mieszkańcami gminy Gryfino z możliwością składania opinii i uwag w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16 w dniu 08.01.2019 r. w godz. od 16.00 do 17.30;

- zebrania opinii i uwag na piśmie, w tym drogą elektroniczną, na formularzu konsultacyjnym.

 

Zarządzenie Nr 0050.147.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego w gminie Gryfino.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Gryfinie w sprawie budżetu obywatelskiego w gminie Gryfino

 

2018/12/31, Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w „Orszaku Trzech Króli” który odbędzie się 6 stycznia 2019 roku na Placu Księcia Barnima I.

W tym dniu zaplanowano m.in. wspólne kolędowanie, jasełka oraz kolorowy orszak ulicami miasta.

Zachęcamy do uczestniczenia i wspólnego kolędowania!

Regulamin imprezy „Orszak Trzech Króli” w dniu 6.01.2019 r.

 

2019/01/04, Informacja o utrudnieniach związanych z organizacją Orszaku Trzech Króli na Placu Księcia Barnima I

Informujemy o utrudnieniach związanych z zamknięciem Placu Księcia Barnima I dla ruchu samochodowego (brak możliwości parkowania). Plac będzie zamknięty od dnia 4.01 (piątek) od godz. 18.00 do dnia 6.01 (niedziela) do godziny 13.00.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

 

2018/12/17, 5000 zł dla Kół Gospodyń Wiejskich

Serdecznie zapraszamy do ubiegania się o wsparcie finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach akcji "Kobiety gospodarne i wyjątkowe". Zyskaj nawet do 5000 zł dla swojego koła na działalność.

Wszystkie informacje m.in. zgłoszenie, wnioski, kontakty do Pełnomocników ds. KGW w Powiatowych Biurach ARiMR znajdują sie na stronie http://www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl/

 

2018/12/20, Spektakl "Na lightcie" 29 grudnia w Gryfińskim Domu Kultury

W dniach 29-30 grudnia 2018 na terenie naszej gminy odbędzie się Zlot Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. W organizacji prężnie działają gryfińskie teatry. W czasie zlotu spotka się blisko 50 osób, przedstawicieli 11 niezależnych teatrów województwa zachodniopomorskiego, sympatyków teatru oraz przedstawicieli Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej.

W programie zlotu min. panele, dyskusje, spotkania warsztatowe, praca nad projektem "Zachodniopomorska Mapa Kultury".

Odbędzie się także prezentacja spektaklu "Na lightcie" Grupy Korpuskularnej LightOff Grygier/Fibich/Nykowski. Spektakl odbędzie się 29 grudnia w Gryfińskim Domu Kultury o godzinie 20. Wstęp na przedstawienie kosztuje 10 zł.

O spektaklu:

"Na lightcie" czyli traktat o dwoistej naturze światła wygłosi jeden z najbardziej kontrowersyjnych w świecie teatru specjalistów od oświetlenia scenicznego. Poznamy różne techniki i jednostki pomiaru światła (takie jak lumen, kandela czy steradian), usłyszymy historie o kłopotach techników z dualizmem korpuskularno- falowym, dowiemy się wreszcie, z jakich powodów i jakimi metodami kierowano ten strumień na aktorów teatru offowego na przestrzeni dziejów, o tym jak światło sceniczne potrafi zwodzić, załamywać, polaryzować czy ulegać luminescencji.

"Kiedy moja pozycja w teatrze jako technika zaczęła słabnąć, a cyfra zaczęła wypierać analog, postanowiłem, robiąc taki teatralny rachunek sumienia, wykrzesać z siebie resztki minionej bezpowrotnie fantazji i zmierzyć się z problemem samotności montażysty na scenie, jego egzystencji w świecie zdominowanym przez aktorów, reżyserów i scenografów... Jeszcze na studiach w Gdańsku na czwartym roku oceanotechniki odbywałem praktyki na latarni morskiej w Piaskach na Helu. Tam przy wschodach słońca, potęgowanych przez znajdującą się na latarni ogromną soczewkę Fresnela zaczytywałem się "Oddechem" Becketta i studiowałem archiwa wideo performerskiej grupy Fozz z Krakowa. Te wykrzyczane bezczelne manifesty, zalane farbą kantówki i klomb przy ul. Jedności Narodowej cały w kwiatach... i ci wszyscy ludzie zbierający te kwiaty... to uświadomiło mi, że powinienem tym doświadczeniem podzielić się z innymi, dać z siebie cząstkę siebie... dorastałem z tą myślą do momentu, kiedy podczas pracy nad "Candelaria ilumina el corazón" Juana Pareiro w Teatro Miranda la Bolivar w Centro Occidental w Vargas, postanowiłem ostatecznie osadzić tę, przygniecioną scenicznymi realiami, postać, w wyimaginowanym, przyjaznym jej świecie, a tym samym pozwolić jej wyjść z cienia..." Fragment recenzji spektaklu: "(...) Sygnowany trzema nazwiskami projekt (Grygier, Fibich, Nykowski) oparty na analogowych wspomnieniach anonimowego technika oświetlenia to próba syntezy samotności technika teatralnego zamkniętego w czarnym ciele teatru offowego z buntem czterdziestolatka pragnącego po raz ostatni zakwitnąć jak storczyk. Niestety. Grygier już od pierwszych minut jest niewidoczny, osacza widzów kaskadą barokowych komentarzy z wielu dziedzin teatru, które w swojej chaotycznej kompilacji sprawiają wrażenie scenicznego bełkotu. Ze sceny na scenę temat przytłacza aktora, który bez przekonania próbuje zrzucić zawodowe niepowodzenia na barki swojego bohatera, którego scenicznym losem w pewnym momencie zaczyna sterować mała metalowa kulka (...)"

 

2018/11/30, Barwy Lata z wyobraźnią - nowa wystawa w CIT

Od 4-go grudnia zapraszamy do małej galerii CIT na wystawę, której głównymi bohaterami będą papier czerpany, masa papierowa i jedwab.

Prace z papieru czerpanego, które Państwu zaprezentujemy powstały latem podczas wakacyjnych spotkań ze sztuką w Gryfińskim Domu Kultury. Warsztaty twórcze z dziećmi poprowadziła Elżbieta Narzekalak, instruktor pracowni plastycznej Deseń.

Uczestnicy warsztatów poznawali kolejne etapy tworzenia papieru czerpanego, od papierowej pulpy, przez odsączanie masy na siatkach, poprzez ozdabianie i suszenie.

Wystawa prezentuje również prace, które powstały podczas warsztatów prowadzonych pod kierunkiem Anety Kopystyńskiej, instruktora pracowni plastycznej Jedwab. Uczestnicy zajęć są autorami technik zarówno malowania na jedwabiu jak i tworzenia obrazów z masy papierowej.

Efekty warsztatów będziemy mogli podziwiać na ekspozycji w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00.

Wystawa potrwa do 28 grudnia.

 

 

2018/12/20, Odwiedziny firmy Fiege u Calineczki

Wielka radość dziś od rana zapanowała w Przedszkolu Nr 5 im. Calineczki w Gryfinie, to Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Pan Grzegorz Warzecha, przedstawiciel Firmy FIEGE E-COM LOGISTICS Sp. z o.o., odwiedził przedszkole, przynosząc świąteczne prezenty do Mikołaja dla grzecznych dzieci, bo w naszym przedszkolu są tylko grzeczne dzieci.

Więc każdy dostał czekoladowego Mikołaja, otrzymaliśmy również piękną świąteczną bombkę, która będzie zdobiła nasze przedszkole. Za okazane serce przesyłamy moc uścisków i buziaków.

 

2018/11/29, Zapraszamy do "Kina dla Wymagających"
Kino Gryf zaprasza w grudniu na nowy cykl spotkań filmowych pod hasłem "Kino dla wymagających". W ramach cyklu gryfinianie będą mogli, podczas pojedynczych środowych projekcji, zobaczyć filmy o wysokich walorach artystycznych i niejednokrotnie nagradzane podczas światowych festiwali filmowych.

Gryfińskie kino przed laty przystąpiło do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, czyli programu mającego na celu upowszechnianie kultury filmowej, w szczególności poprzez rozpowszechnianie filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.
Do repertuaru gryfińska placówka stara się włączać kino ambitniejsze. Stąd nowa propozycja Kina Gryf, by w środowe wieczory kinomani spragnieni obrazów pełnych piękna, subtelności, niełatwych opowieści i dobrego aktorstwa, mogli zapoznać się z nieco innymi produkcjami, niż te głównego, popularnego i komercyjnego nurtu.

Pierwsza odsłona nowego cyklu już w środę 5 grudnia o godz. 20.00. Zostanie wówczas wyświetlony francusko-włoski dramat "Dogman", zdobywca nagród podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Tydzień później zostanie pokazany rosyjski dramat biograficzny "Lato".
Aktualny repertuar Kina Gryf można odnaleźć na naszej stronie www.gdk.com.pl. Natomiast po kliknięciu zakładki "Kup bilet" będzie można nabyć bilety wcześniej drogą elektroniczną. Kasa Kina Gryf jest czynna zawsze na pół godziny przed każdym seansem.
 
 
 

2018/12/17, III sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 20 grudnia 2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Porządek obrad

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl