Archiwum
2017/11/16, Grudniowy spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos - Bilety wyprzedane!

Informujemy, że bilety na planowany na 10 grudnia 2017 spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos na rzecz Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie, zostały WYPRZEDANE!

Zespół informuje, że planowane są kolejne przedstawienia od stycznia 2018 roku. Jak deklarują aktorzy Gliptykosa i ich reżyser Maria Piznal, teatr będzie prezentował swoją ostatnią sztukę "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa", dopóki będą chętni oglądać twórczość gryfińskiej grupy.

 

2017/11/03, 9. Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2017 - rezerwacja i sprzedaż biletów!

Można już dokonywać rezerwacji na wydarzenia 9 Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA. Zainteresowanych rezerwacją wejściówek prosimy o kontakt mailowy z reprezentantami organizatorów odpowiedzialnymi za poszczególne wydarzenia.

REZERWACJA BILETÓW NA SPEKTAKLE: Ewelina Tołyż tewela95@gmail.com

REZERWACJA BILETÓW NA SILENT DISCO: Weronika Giżycka gizyckaweronika@gmail.com

REZERWACJA WARSZTATÓW: Maja Szymkowiak majabzz@wp.pl 

Więcej informacji o warsztatach znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402.

Po dokonaniu rezerwacji dostaną Państwo maila zwrotnego z numerem konta, informacjami i danymi do przelewu. Odbiór biletów od 6 listopada 2017 lub bezpośrednio przed wydarzeniem w Gryfińskim Domu Kultury. Istnieje również możliwość kupna biletu osobiście w Gryfińskim Domu Kultury w dniach festiwalu, niestety już bez gwarancji miejsca. Bilety będzie można również nabyć od poniedziałku 6 listopada 2017 w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Zapraszamy do GDK w dni robocze od godziny 8 do 17. Cena biletu na jeden dzień pokazów choreografii podczas JST wynosi 15 zł. Bilet na Silent Disco to także koszt 15 zł. Osoby chcące uczestniczyć w Silent Disco, które odbędzie się 18 listopada 2017 w godzinach 21:00-03:00 informujemy, że słuchawki wydawane będą TYLKO na podstawie dowodu tożsamości. Prosimy o tym pamiętać!

Pokazy spektakli tańca w dniach 17-19 listopada rozpoczynać się będą o godzinie 19. Program tegorocznej JESIENNEJ SCENY TAŃCA zaprezentujemy już wkrótce. 9 edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017. Festiwal oferuje swoim widzom tak jak dotychczas szerokie spektrum aktywnego uczestnictwa w kulturze. Mamy też jest kilka nowości, nową szatę graficzną oraz promujący taniec i festiwal -Tydzień Tańca w Gryfinie. Oferujemy spektakle ruchowe o różnej estetyce, ale wszystkie na wysokim poziomie artystycznym. W tym roku oprócz gości z Polski zaprosiliśmy artystów Z Niemiec, Szwajcarii oraz Japonii. Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego i afro. W tym roku po raz pierwszy proponujemy trzy bloki zajęć. Zajęcia kierowane są zarówno do tancerzy jak i do osób, które dopiero zaczynają przygodę z ruchem. Więcej informacji o warsztatach znajdziemy pod linkiem http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402 Wracamy do propozycji cichej dyskoteki. Silent Disco to impreza, która cieszyła się do tej pory dużym zainteresowaniem. Trzech DJ'ów zaprosi do zabawy w różnych stylach muzycznych.

Tydzień Tańca w Gryfinie to pokazy tańca, warsztaty taneczne i konkurs plastyczny. Wszystkie te działania mają poszerzyć wiedzę o tańcu i zachęcić młodzież do zainteresowania się tą dziedziną sztuki. Prace nagrodzone w konkursie prezentowane będą podczas festiwalu obok wystawy prac malarskich studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Informacje o Tygodniu Tańca znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=964, regulamin konkursu plastycznego - http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1401

Organizatorem festiwalu jest Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU. Partnerem wydarzenia i miejscem głównych wydarzeń festiwalu jest Gryfiński Dom Kultury. Miejscem warsztatów i bazą Tygodnia Tańca jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Festiwal powstał dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

 

2017/11/09, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Jesienna scena tańca - 9 Festiwal Małych Form Ruchowych"

 

2017/11/09, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego "Pokazy i zawody Aikido - 2017"

 

2017/11/15, Spektakl grupy teatralnej Gliptykos 10 grudnia w GDK! Bilety w sprzedaży od 16 Listopada

Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" Grupy Teatralnej Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury cieszy się ogromnym powodzeniem. Bilety na listopadowy spektakl rozeszły się błyskawicznie, więc zespół szybko przygotował kolejny termin. Po raz szósty z "Epopeją..." grupa wystąpi w niedzielę 10 grudnia 2017 o g. 18.

Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek aktorzy przekażą Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie. Powstało ono z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Gryfina i okolic we wrześniu 2015 r. Obecnie stowarzyszenie ma pod swoją opieką 27 osób w wieku od 3 do 24 lat, z różnymi rodzajami niepełnosprawności m.in. dotknięte autyzmem, zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym. "Jako rodzicom, zależy nam na aktywnym uczestnictwie naszych córek i synów w życiu społecznym. Nasze działania mają na celu stworzenie do tego warunków i możliwości. Chcemy także zapewnić im konieczną rehabilitację i edukację" - mówią rodzice z "MOST-u". Popołudniowe spotkania podopiecznych stowarzyszenia odbywają się na terenie Dziennego Domu "Senior-Wigor" od poniedziałku do soboty w g. 17-19. "MOST" organizuje zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. Ważnym elementem są także indywidualne zajęcia z logopedą. "Poza rehabilitacją nasi podopieczni angażowani są również w różnego rodzaju gry i zabawy mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości. Organizowane są również wspólne wyjścia, na których poznają ciekawe miejsca i zdobywają umiejętności społeczne w gronie bliskich sobie osób. Jest to także okazja dla nas rodziców, aby wzajemnie dostarczać sobie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemami życia z niepełnosprawnym dzieckiem" -dodają rodzice z "MOSTU-u". Stowarzyszeniu potrzebne jest również konkretne wsparcie finansowe. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos.

Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą od czwartku 16 listopada 2017 w sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w g. 8-17; rezerwacja telefoniczna (odbiór biletów następnego dnia) pod numerem tel. 91-416-25-20. Spektaklowi towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz prac wykonanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

 

2017/10/16, Ogłoszenie o naborze na stanowisko pielęgniarki/położnej w Żłobku Miejskim w Gryfinie

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pielęgniarki/położnej w Żłobku Miejskim w Gryfinie.

 

2017/11/03, Gminne Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada 2017 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza wszystkich mieszkańców na Gminne Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r.

W ramach uroczystości zaplanowano:

godz. 9.00 złożenie kwiatów przy Obelisku Niepodległościowym na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie

godz. 10.00 Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę - Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gryfinie - Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Gryfinie (ul. Z. Krasińskiego 82) Współorganizatorzy: NSZZ „Solidarność” ZEDO

godz. 19.00 Koncert Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości- Kościół pw. Narodzenia NMP w Gryfinie (ul. Kościelna 31) Chór „Res Musica” z Gryfina

Imprezy towarzyszące:

10 listopada – godz. 17.00 – Uroczysta Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie (ul. Łużycka 22)

14 listopada – godz. 18.00 – Wieczór poetycko – muzyczny „Do kraju tego...” w wykonaniu Teatru Eliksir i ich gości – GDK Pałacyk pod Lwami (ul. Bol. Chrobrego 48)

 

2017/11/10, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

z dnia 10 listopada 2017 roku

Informuję mieszkańców, że  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie  wydał  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE PRZED SILNYM WIATREM

od godz. 18:00 dnia 10.11.2017 do godz. 10:00 dnia 11.11.2017

 Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,

z porywami od 75 km/h do 90 km/h z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w powiatach nadmorskich.

Zaleca się:

1.   Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.

2.   Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

3.   Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.

4.   Nie parkować samochodów pod drzewami , liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

5.   Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru. Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.

6.   Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

7.   Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.

8.   Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.

9.   W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

10. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.

11. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

 

                        z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

                                     Zastępca Burmistrza                 

                     Paweł Nikitiński

 

                                                                                                                      

 

2017/11/03, Spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos - Bilety wyprzedane!

INFORMUJEMY, ŻE bilety-cegiełki na spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa"  zaplanowany na 26 listopada 2017, zostaływyprzedane już w pierwszym dniu sprzedaży.

Zainteresowanych kolejną prezentacją spektaklu informujemy, że zespół zagrał jeszcze raz w grudniu. Informacje o kolejnym spektaklu prześlemy wkrótce.

Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury kolejny raz wystąpi ze spektaklem "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". W niedzielę 26 listopada 2017 o g. 18 w sali widowiskowej GDK aktorzy zagrają na rzecz ośmioletniej Oli Skrzypy. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. W pierwszych dwóch miesiącach życia nic nie wskazywało na problemy, jednak wkrótce rodzice zaczęli zauważać, że ich córka "nie rozwija się tak jak powinna...". Lekarz potwierdził te obawy; u Oli zdiagnozowano obniżone napięcie mięśniowe. Mimo natychmiast wdrożonej rehabilitacji, postęp w rozwoju dziewczynki był bardzo powolny, wręcz znikomy. W 11. miesiącu życia rodzice zaobserwowali u swojej córeczki pierwszy napad padaczkowy; od tego czasu Ola przyjmuje leki. "Mimo bardzo rozszerzonej diagnostyki w wielu szpitalach, m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wielu badaniach obrazowych z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, badaniach metabolicznych, genetycznych, badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego, i wielu, wielu innych, do tej pory nie udało się lekarzom ustalić, dlaczego nasza córcia nie chodzi, nie stoi, nie mówi... Nigdy nie raczkowała, nie usiadła samodzielnie. Żyje we własnym świecie..." - opowiadają zatroskani rodzice, którzy widzą w swoim dziecku potencjał i chęć rozwoju, jednak "coś" ciągle blokuje ich Oleńkę.

Ośmioletnia obecnie Ola to śliczna niebieskooka dziewczynka. Uczęszcza na wiele zajęć, które utrzymują ją w dość dobrej kondycji, jednak wciąż nie ma tego skoku, który sprawiłby, że dziewczynka ruszyłaby z rozwojem. Potrzebne są kolejne badania diagnostyczne, kompleksowa rehabilitacja połączona z turnusami w specjalistycznych ośrodkach oraz sprzęt niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu niepełnosprawnej ośmiolatki - to wszystko jest bardzo kosztowne. Rodzice nie są w stanie sami pokryć ogromnych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją swojej córeczki, potrzebują wsparcia. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos, przeznaczając na ten cel dochód ze sprzedaży biletów na listopadowe przedstawienie.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością. W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek. Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół.

 

2017/10/30, Informacja o naborze kandydatów na wolne stanowisko kierownicze

Informacja o naborze na stanowisko kierownicze - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie. Informujemy, że poprzedni  nabór na wolne stanowisko kierownicze nie został rozstrzygnięty. Biorąc pod uwagę powyzsze ogłoszony został ponownie nabór na ww. stanowisko.

 

2017/10/23, Wystawa rysunku "O W O - O K O"

W czwartek 26 października br. zapraszamy do siedziby Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na wernisaż wystawy "O W O - O K O" autorstwa trzech absolwentek Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie. Początek o godzinie 17.00. Oliwia Kurlej, Weronika Gałęzowska i Olga Goźlińska to dzisiaj uczennice szkół średnich. Ich wspólną pasją jest rysunek. Rysunek o wielu obliczach. Wachlarz bieli poprzez grafit koloru aż do głębi czerni. W tej palecie zawarta jest wypowiedź o ich widzeniu świata.

Tego, co najważniejsze i co prawdziwe dla ich młodego serca. Czystość kontrastu bieli-czerni pozwala odebrać świat jakim go widzą. Warto spojrzeć w ten obraz prawdy jakim się dzielą. Wystawę przygotowano wspólnie, jeszcze w Gimnazjum, z pomocą nauczyciela Elżbiety Stasiak.

Zapraszamy!

 

2017/10/25, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie zadania publicznego pn. "Pokazowe zawody AIKIDO 2017"

 

2017/11/02, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Przygotowanie zawodniczki do startu w zawodach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku".

 

2017/11/02, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Jesienny obóz sportowy sekcji lekkiej atletyki MKS Hermes".

 

2017/11/02, Informacja

Droga nr 120 od mostu w Gryfinie do granicy na moście w Mescherin została otwarta.

 

2017/10/24, Informacja

Informacja o organizacji ruchu w obrębie Cmentarza Komunalnego w Gryfinie w dniach 29.10-01.11.

Informacja o miejscach parkingowych w dniach 29.10-01.11 w pobliżu Cmentarza Komunalnego w Gryfinie:

1. Parking przy byłej Komendzie Powiatowej Policji – ul. Grunwaldzka.
2. Możliwość parkowania po jednej stronie ulicy Kolejowej w kierunku ulicy Armii Krajowej.
3. Możliwość parkowania na odcinku ul. Pomorskiej ( od parkingu znajdującego się przy cmentarzu do skrzyżowania ze światłami z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
4. Możliwość parkowania przy ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Iwaszkiewicza.

Informacji o organizacji ruchu oraz miejscach parkingowych w dniach 29.10-01.11 udzielać będą strażnicy miejscy.

 


 

2017/10/30, Informacja

Z powodu wysokiego stanu wody w Odrze, droga nr 120 na odcinku od mostu w Gryfinie do mostu w Mescherin została zamknięta do odwołania.

 

2017/10/23, XV Gryfiński Koncert Organowy

Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie, zapraszają na XV Gryfiński Koncert Organowy. Koncert odbędzie się 29 października 2017 r. o godz. 19.00 w kościele NNMP w Gryfinie. Podczas koncercie utwory dawnej muzyki sakralnej odtworzy Bogdan Narloch – organy, któremu na trąbce towarzyszyć będzie Roman Gryń.

Bogdan Narloch - Studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował wielokrotnie min. we Francji, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwajcaria, we Włoszech, Izraelu i Rosji). W swoim dorobku posiada nagrania prezentujące historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

Roman Gryń - należy do wybitnych polskich wirtuozów i wykładowców trąbki. Studia ukończył na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Potem doskonalił umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów jak Timofiej Dokshicer czy Edward Tar. Jest laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku. Począwszy od roku 1983 pracował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, potem na stanowisku solisty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz solisty i kierownika grupy trąbek w Filharmonii Poznańskiej. Współpracował z wieloma orkiestrami krajowymi i zagranicznymi, koncertując we wszystkich krajach Europy oraz w Kanadzie i USA. Obecnie jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i profesorem zwyczajnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki, prowadzać jednocześnie od 2001 roku funkcję kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu. Zasiada w jury wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, pan Mieczysław Sawaryn objął honorowy patronat nad koncertem. Sponsorem koncertu jest Polska Grupa Energetyczna, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

 

2017/10/26, Konferencja "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś"

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś" która odbędzie się w dniu 28 października w świetlicy Szkoły Podstawowej im. ks. Barnima I w Żabnicy. Konferencja zamyka obchody jubileuszu "270 lat lokacji Żabnicy i Dębiec". Konferencja odbędzie się w ramach projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś"

Program:

9.00 – 9.20- Otwarcie konferencji / wystąpienia zaproszonych gości /

9.20 - 10.00 - Jak aktywować lokalną społeczność – Profilaktyka i promocja zdrowia na wsi zachodniopomorskiej – dr. Anna Milczanowska – dyskusja

10.00 - 12.00– Kreowanie nowych miejsc pracy w tym powrót do dawnych zawodów, Etos wsi zachodniopomorskiej, ciągłość i przemiana - prezentacja, debata – ks. dr Jan Marcin Mazur

12.00 - 12.30- przerwa kawowa

12.30 - 13.30-  Jak promować polską wieś? -dobre przykłady

13.30 - 14.30– Czy współpraca się opłaca? / debata między przedsiębiorcą, przedstawicielem NGO, sołtysem, księdzem

14.30 - 15.00– przerwa obiadowa

14.30 - 16.30– przedstawienie monografii - Dziedzictwo kulturowe jako wartość wsi współczesnej - prof. B. Matławski

16.30 - 17.30- prezentacja sołectw z Gminy Gryfino – RADY Sołeckie

17.30 - zakończenie konferencji

 

 

2017/10/27, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
z dnia 27 października 2017 roku


Informuję mieszkańców, że  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie  wydał  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE PRZED SILNYM WIATREM
od godz. 09:00 dnia 28.10.2017 do godz. 20:00 dnia 28.10.2017
 Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h,
z porywami do 75 km/h, w subregionie nadmorskim do 90 km/h, z zachodu.

W niedzielę 29.10.2017 r., od godzin rannych prognozowany jest wiatr z porywami do 100 km/h, nad
morzem do 110 km/h.
Zaleca się:
1.   Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2.   Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe.Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3.   Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.
4.   Nie parkować samochodów pod drzewami , liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
5.   Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru. Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.
6.   Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
7.   Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.
8.   Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.
9.   W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.
10. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.
11. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.
 
                      z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
                        Zastępca Burmistrza          
                   Paweł Nikitiński
 

2017/10/24, XL sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 26 października 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się XL sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Porządek obrad XL sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

 

2017/10/06, Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach zaprasza osoby z terenu gminy Gryfino na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparciaze środków Unii Europejskiej.

Kontakt z organizatorem Mobilnego Punktu Informacyjnego:

ul. Lipiańska 4,
74-200 Pyrzyce,
tel.: 91 88 11 302, 91 88 11 303 
e-mail: lpi@pyrzyce.pl

Dla kogo:

Konsultacje kierowane są do osób z terenu gminy Gryfino.

Program spotkania:

Konsultacje w ramach Mobilnego Punku Informacyjnego obejmują m.in.:

  • środki na otwarcie działalności gospodarczej,
  • dotacje i pożyczki na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,
  • finansowanie kursów/szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,
  • wstępne założenia wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Kiedy:

24 październik 2017 r.

godz.: 11.00 – 13.30

Gdzie:

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie,

ul.1 Maja 16,

74-100 Gryfino

 

2017/10/23, Autochodzik w Przedszkolu nr 1

Strażnicy miejscy od wielu lat prowadzą zajęcia profilaktyczne w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy. Zajęcia odbywają się cyklicznie, a podczas nich najmłodsi uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Tym razem z wizytą udali się do Przedszkola nr 1 w Gryfinie. „Autochodzik”, czyli wieloelementowy zestaw edukacyjny dostosowany jest do poziomu rozwoju ruchowego dzieci.

Dzięki niemu strażnicy miejscy uczą dzieci zasad ruchu drogowego. Oczywiście jest to nauka poprzez zabawę. Dzięki „Autochodzikowi” możliwe stało się symulowanie sytuacji występujących w ruchu drogowym.

Celem programu jest przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Zajęcia jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. Maluchy aktywnie brały udział we wszystkich zabawach jak również chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Przedszkolaki poprzez zabawy utrwaliły sobie i przypomniały podstawowe zasady ruchu drogowego. Na koniec każdy uczestnik zajęć otrzymał odblaski i kolorowanki.


 

2017/10/23, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Informuję mieszkańców Gardna, że doszło do awarii sieci wodociągowej i nastąpią braki w dostawie wody. W chwili obecnej awaria jest usuwana przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie.

Usunięcie awarii planowane jest do godziny 21:00. Dla mieszkańców zostanie podstawiony beczkowóz z wodą.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino 

Mieczysław Sawaryn

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl