Archiwum
2018/11/07, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
z dnia 07 listopada 2018 roku

Informuję mieszkańców osiedla Górny Taras, że awaria sieci wodociągowej została usunięta. Woda dostarczana jest już do wszystkich odbiorców.
Za utrudnienia w dostawie wody z przyczyn od nas niezależnych
Przepraszamy.

Z upoważnienia
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
Zastępca Burmistrza
Paweł Nikitiński

 

2018/10/26, Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje,
że w pierwszy poniedziałek listopada

tj. dnia 5 listopada 2018 r.

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
z siedzibą przy ul. 1 Maja 16

będzie otwarty dla interesantów od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Kasa czynna od godz. 9.00  do godz. 17.00.

 

2018/10/30, Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Swiętych

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie informuje, iż w okresie Wszystkich Świętych tj. od dnia 30 października 2018 roku do dnia 02 listopada 2018 roku w rejonie Cmentarza Komunalnego w Gryfinie ulegnie zmianie istniejąca organizacja ruchu.
Od dnia 30 października 2018 roku do dnia 02 listopada 2018 roku ul. Pomorska będzie ulicą wyłączoną z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich. Dodatkowo wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na części ul. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Pomorskiej.
O wszelkich zmianach informowały będą odpowiednio ustawione znaki drogowe, a w dniu 1 listopada, w newralgicznych punktach kolizyjnych, w razie konieczności ruchem kierować będą policjanci.
Zmiany te wprowadzone zostaną w związku ze spodziewanym znacznym zwiększeniem natężenia ruchu w rejonie cmentarza. Nowa organizacja ruchu ma poprawić drożność jak i zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym.
Dla samochodów udających się w rejon Cmentarza Komunalnego w Gryfinie udostępniony będzie parking samochodowy przy ul. Grunwaldzkiej ( parking po byłej komendzie).


 

2018/10/09, 25. Noc Grozy. Gryfińskie Spotkania z Horrorem - bilety w sprzedaży od 15 października!
Po raz dwudziesty piąty, w gryfińskim Kinie Gryf spotkają się miłośnicy kina grozy. Nocą z 31 października na 1 listopada 2018 wyświetlone zostaną trzy mrożące krew w żyłach filmy. Podczas kolejnej Nocy Grozy - Gryfińskich Spotkań z Horrorem, zobaczymy filmy "Ghostland", "Nieznajomi: Ofiarowanie" oraz przedpremierowo remake kultowego horroru Daria Argento z lat 70 - "Suspiria".

Ceny biletów na każdy z filmów wynoszą: 14 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny). Nie przewidujemy sprzedaży karnetów, dostępne będą tylko bilety pojedyncze.
Bilety na Noc Grozy będą dostępne w sprzedaży od 15 października w kasie Kina Gryf oraz drogą elektroniczną przez naszą stronę gdk.com.pl - zakładka: Kup Bilet.
Początek pierwszego seansu o godzinie 20:00.

Godzina 20:00 - "Ghostland"
Reżyseria i scenariusz: Pascal Laugier
Produkcja:Francja/Kanada
Czas trwania: 91 minut
Po kilkunastu latach siostry wracają do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści. Koszmarne wspomnienie nie daje o sobie zapomnieć.

Godzina 22:00 - "Nieznajomi: Ofiarowanie"
Reżyseria: Johannes Roberts
Scenariusz: Bryan Bertino, Ben Ketai
Czas trwania: 85 minut
Czteroosobowa rodzina wyrusza do parku kempingowego, położonego w ustronnym lesie. Miejsce jest wyludnione. Spokój przyjezdnych zaburza niespodziewane pukanie do drzwi. Wkrótce okazuje się, że na terenie parku grasuje trójka psychopatów.

Godzina 23:45 - "Suspiria" (pokaz przedpremierowy)
Reżyseria: Luca Guadagnino
Scenariusz: David Kajganich
Czas trwania: 152 minuty
Remake kultowego horroru Daria Argento z lat 70. Amerykańska tancerka Susie Bannon, udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły - Madame Blanc, szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

 
 
 

 

2018/11/02, LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W dniu 10 września 2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2018/10/17, Teatr Eliksir zaprasza na "Spotkanie po latach" w Gryfinie

Teatr Eliksir zaprasza na komedię „Spotkanie po latach”, która odbędzie się 28 października (niedziela) o godz. 19.00 w Gryfińskim Domu Kultury.

Jak zdobyć władzę? „Spotkanie po latach” to kolejne przestawienie Teatru Eliksir. Ta stworzona na bazie własnych improwizacji komedia pełna jest aluzji o osobistych doświadczeń aktorów. Jest w niej także wiele odniesień i aluzji do współczesności – w tym do naszej polskiej rzeczywistości, postrzeganej głównie z punku widzenia seniora-emeryta. Spotkanie po 40-tu latach byłych koleżanek i kolegów z „ławy szkolnej” w restauracji Wróbel przeradza się za sprawą „walizki pełnej kasy” w wiec przedwyborczy, na którym powstaje partia „Nierdzewni” a poszczególni uczestnicy zaczynają przygotowywać się do objęcia władzy w kraju. A jak się historia ta zakończy, dowiedzą się Państwo sami, oglądając spektakl i bawiąc się z Eliksirem.

Scenariusz: Janusz Janiszewski i zespół.
Reżyseria: Janusz Janiszewski
Czas trwania spektaklu: 50 minut.
OBSADA:
Józefa Łodykowska: Ziuta, Profesorka mniemanologii
Jolanta Błaszak: Artystka „Kizia Mizia”
Teresa Smolnik: Tereska kosmetyczka
Wiesława Glińska: Wiesia - Hinduska
Danuta Sikorska: Danka podróżniczka
Krystyna Gil: Krysia - kobieta wiecznie pracująca
Jerzy Romaniuk: Jurek poeta
Felicjan Stańczyk: Felek gangster

WSTĘP WOLNY

 

2018/10/24, Zapraszamy na wyjątkowy "Koncert dla Niepodległej"

Dnia 28 października (niedziela) o godz. 19.00 w kościele  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Dolny Taras) po Mszy św. wieczornej odbędzie się "Koncert dla Niepodległej". Na organach zagra Tomasz Witkowski. Towarzyszyć mu będzie Dorota Piotrowicz-Witkowska (skrzypce i śpiew).
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej.

Współorganizatorzy:  Biblioteka Publiczna oraz Parafia p.w. NNMP w Gryfinie. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino. Sponsorem koncertu jest Powiat Gryfiński.
Wstęp wolny! Zapraszamy!


 

 

2018/10/19, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. Warsztaty fotograficzne "Z fotografią za Pan Brat"

 

2018/10/09, Kabaret Łowcy.B wystąpi w Gryfinie. Bilety już w sprzedaży!
W piątek 26 października 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi kabaret Łowcy.B. Kabaret zaprezentuje w Gryfinie program "Noc muzeów".
Początek pełnego humoru wieczoru o godzinie 18.

Bilety w cenie 60 zł, można już nabyć w kasie Kina Gryf (30 minut przed każdym seansem kinowym) oraz drogą elektroniczną poprzez zakładkę Kup Bilet na stronie gdk.com.pl.

Kabaret Łowcy.B to teatr absurdu, który stworzyła grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego a konkretnie jego filii w Cieszynie, w roku 2002.
Grupę przyjaciół połączył niezwykły sposób obserwowania rzeczywistości i jej parabolizowania na scenie. Okazało się to na tyle skuteczne że w rok po rozpoczęciu działalności artystycznej Łowcy wygrali najważniejszy w ówczesnym czasie festiwal kabaretowy PAKA odbywający się w Krakowie. Łowcy.B w niezwykle naturalny, inteligentny i przyjazny sposób wciągają w swój spektakl widza. Nie jest tu ważna powierzchowność ale wrażliwość i dystans nie tylko do otaczającego nas świata ale również do nas samych. To jedyny kabaret który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo. Ich spektakl to przede wszystkim gigantyczna dawka dobrej zabawy doprawiona muzyką.

Obecnie czynni Łowcy.B to Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch i Maciek Szczęch.

"Noc muzeów" to drugi program Łowców.B, w czteroosobowym składzie.
Oprócz tytułowego skeczu w muzeum, w którym artyści schodzą do publiczności i trzymają z nią kontakt przez cały czas, w tym programie zobaczyć będzie można między innymi:
- parodię 1 z 10 - znanego teleturnieju czyli konkurs niewiedzy ogólnej;
- czym jest coaching i szeroko pojęty rozwój osobisty, temat modny, na czasie i bardzo wdzięczny;
- czego nie robić jak nasze prośby zostaną wysłuchane;
- koncert życzeń na 4 mężczyzn i 35 rur;
oraz wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, wiele innych rzeczy.

Ostrzeżenie! Żaden spektakl nie jest taki sam. Tylko od Was zależy jak daleko poniesie aktorów w trakcie show!
 

2018/09/21, Głosowanie na BO 2019 rozpoczęte!

Rozpoczęło się głosowanie na zadania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.
Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców gminy Gryfino, którzy w roku głosowania kończą 13 lat.
Na głosowanie poświęcisz tylko chwilę, a z efektów będziesz cieszyć się przez kolejne kilka lat.

Regulamin głosowania:

 1. Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec stale zamieszkujący na terenie gminy Gryfino, który w roku głosowania kończy 13 lat.
 2. Ramowy wzór karty do głosowania, można pobrać TUTAJ.
 3. Zadania na karcie, umieszczane są w kolejności zgodnej z datą wpływu wniosku do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.
 4. Mieszkańcy zamieszkujący na terenie gminy Gryfino posiadający meldunek mogą głosować poprzez:
  1. bezpośrednie przekazanie karty do głosowania do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16,
  2. przesłanie karty do głosowania drogą pocztowa na adres: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino,
  3. elektroniczne przesłanie zeskanowanej karty do głosowania lub jej zdjęcia na adres e-mail: bo@gryfino.pl,
  4. system informatyczny gryfino.budzet-obywatelski.org,
  5. Mieszkańcy nieposiadający zameldowania na terenie gminy Gryfino mogą głosować na zadania wyłącznie osobiście, składając przy tym oświadczenie o zamieszkiwaniu na terenie gminy Gryfino.
 5. Na kartach do głosowania uprawnieni mieszkańcy dokonują wyboru maksymalnie trzech propozycji zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego.
 6. Każdy mieszkaniec może przekazać maksymalnie jedną kartę do głosowania.
 7. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie oraz niezawierające wymaganych danych będą uznane za nieważne.
 8. Ustalenie wyników polega na zsumowaniu głosów oddanych na każdą propozycję zadań na liście.

Głosowanie potrwa do 21 października 2018 roku.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie gryfino.budzet-obywatelski.org

 

2018/10/15, Informacja dla wyborców niepełnosprawnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że w dniu wyborów samorządowych – tj. 21 października 2018 r. wyborcy niepełnosprawni będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu w celu dojazdu i powrotu z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego na terenie miasta i gminy Gryfino.

W tym celu potrzebę taką należy zgłosić w dniu wyborów pod nr telefonu  91 416 20 11 wew. 231 (Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16) w godz. 7.oo - 20.oo.

 

2018/10/15, Grand Prix Gryfina 2018 Turniej- 8

Piękna, słoneczna jesienna sobota a w Pałacyku pod Lwami gwar i skupienie zarazem. Kolejne rozgrywki szachowe z cyklu Grand Prix Gryfina na rok 2018. Do ósmego turnieju eliminacji przystąpiło 30 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów, odbyło się 7 rund tempem 10 minut na partię, plus pięciosekundowy bonus za każdy ruch dla zawodnika. Zdecydowany prym w turnieju wiedli starsi zawodnicy, finaliści i medaliści ubiegłorocznych rozgrywek szkolnych. Młodsi, dzielnie starali się dotrzymywać im kroku. To dobry prognostyk, przed zbliżającymi się powiatowymi i wojewódzkimi zawodami. Sobotni turniej, zwycięsko i bez żadnej porażki, zakończył Nikodem Mróz 6,0p. przed Szymonem Soszką i Bartoszem Nędzarkiem obaj po 5,5p. oraz Admem Hajdasiem 5,0p. Wśród dziewcząt najlepsze miejsce zajęła Martyna Kuryło przed Kingą Dejewską obie 4,0p. i Niną Lesiak 3,5p. Warto tu zaznaczyć, że w zawodach wzięło udział aż 10 dziewcząt, brawo! Szybkimi krokami zbliża się finał. Do końca rozgrywek jeszcze tylko dwa turnieje eliminacyjne. Walka o miejsca w czołówce trwa, walka o dalsze miejsca nie mniej emocjonująca. Zwycięzców poznamy w grudniu.

Grand Prix Gryfina 2018 Turniej-8 WYNIKI:

1. Mróz Nikodem 6,0p.

2. Soszka Szymon 5,5p.

3. Nędzarek Bartosz 5,5p.

4. Hajdaś Adam 5,0p.

5. Turek Mikołaj 4,5p.

6. Szpura Bartosz 4,5p.

7. Gągoliński Przemek 4,5p.

8. Jazukiewicz Gabriel 4,5p.

9. Mróz Dominik 4,5p.

10. Kuryło Martyna 4,0p.

Sklasyfikowano 30 zawodników Komplet wyników oraz klasyfikacja generalna na www.bialypion.pl

Terminarz rozgrywek szachowych do końca 2018 roku:

• Grand Prix Gryfina 2018 T-9 - 27.10.2018r.

• Grand Prix Gryfina 2018 T-10 - 10.11.2018r.

• Torgelow-Open 2018 turniej międzynarodowy - 17.11.2018r.

• Grand Prix Gryfina 2018r. WIELKI FINAŁ - 08.12.2018r.

• XI Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych - 15.12.2018r.

 

2018/01/16, Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.

Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych:

wersja z tłumaczem migowym: https://www.youtube.com/watch?v=eQVZaB5qeOs

wersja bez tłumacza: https://www.youtube.com/watch?v=jGOrbygR208,

 

2018/10/17, VI Edycja Festiwalu Czytania

Zapraszamy na szóstą edycję Festiwalu Czytania, podczas której po raz kolejny będziemy odkrywać wyobraźnię. W Bibliotece Publicznej w Gryfinie gościć będziemy panią Agatę Widzowską, autorkę takich książek jak: "Koń na receptę", "Grzywą malowane", "Galopem do gwiazd".

Spotkanie odbędzie się 20.10.2018 r. o godz. 14.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościelnej 24. Wstęp wolny.

 

2018/10/09, Informacja o zamknięciu mostu

Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie informuje, że w dniu 16.10.2018 r. w godzinach od 09.00 do godziny 14.00 w związku z pracami mechanizmu podnoszenia przęsła na moście Odrze Wschodniej (Regalicy) w Gryfinie w ciągu drogi nr 120 nastąpi całkowite zamknięcie mostu dla ruchu samochodowego i pieszego.

 

2018/10/05, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Gryfino Bardziej Bezpieczne - warsztaty doskonalące dla dyspozytorów CKRW oraz koordynacji i prowadzenia poszukiwań osób zaginionych.

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl