Archiwum, starsze niż pół roku
2018/01/16, Obwieszczenie

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 stycznia 2018 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2018 roku

 

2018/01/23, Gryfińska premiera filmu "Moja Siostra..."
W piątek 19 stycznia 2018 odbyła się gryfińska premiera najnowszego filmu szczecińskich filmowców Pawła i Michała Kulików pt. "Moja siostra...". W obrazie traktującym o zmaganiu się z depresją główną rolę zagrała szefowa Teatru Tańca Ego Vu Eliza Hołubowska. Publiczność dopisała zapełniając salę kinową GDK do ostatniego miejsca.
Kuba Kasprzyk zaprezentował twórców filmu oraz aktorów obrazu. Wspólnie grupa zaprosiła na projekcję. Seans poprzedziło wprowadzenie do tematu depresji przygotowane przez dr Teresę Joannę Andrzejewską.

Tematem najnowszego filmu braci Pawła (reżyseria i scenariusz) i Michała (produkcja) Kulików pt. "Moja siostra..." jest depresja. Główną rolę w produkcji zagrała Eliza Hołubowska - szefowa gryfińskiego Teatru Tańca EGO VU, która wcieliła się w rolę osoby zmagającej się z tą ciężką chorobą. Zdjęcia zostały nakręcone w jednym z gryfińskich mieszkań, w którym rozgrywa się akcja tego 50-minutowego paradokumentu. Oglądamy w nim świat zewnętrzny osoby pogrążonej w swoim wewnętrznym świecie. Głównej bohaterce na planie towarzyszy aktorka Teatru Kana Bibianna Chimiak, która wcieliła się w rolę jej siostry, a epizody zagrali Brygida Małyska, Ewelina Tołyż i Michał Kuczyński. Premiera filmu odbyła się 13 grudnia w Kinie Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Po gryfińskiej projekcji widzowie mieli możliwość porozmawiać z twórcami obrazu. Pytano o powody doboru tematyki, pracę na planie, podejście aktorów do tematu. Eliza Hołubowska przyznała, że gra była dla niej wielkim wyzwaniem, a wcielenie się w postać osoby zmagającej się z głęboką depresją, wielką odpowiedzialnością, by pokazać temat właściwie i z należytą delikatnością.
Widzowie pytali także o przebieg depresji czy ewentualne sposoby radzenia sobie z nią, co wyjaśniała dr Andrzejewska. Michał i Paweł Kulikowie zdradzali swoje najbliższe filmowe plany.

Zainteresowanie filmem było tak duże, że twórcy obrazu nie wykluczają kolejnej projekcji.
 
 
 
 
 
 
 

2018/01/23, Pierwszy Tydzień Ferii 2018 w GDK za nami
Za nami pierwszy tydzień tegorocznych ferii. Młodzi gryfinianie mają możliwość skorzystania z zajęć zorganizowanych przez Gryfiński Dom Kultury pn. "Przezimuj z nami". Warsztaty, jakie odbywały się w pracowniach GDK od 15 do 19 stycznia 2018, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mali gryfinianie mieli do wyboru zajęcia w pracowniach Pałacyku pod Lwami lub w budynku głównym GDK na ul. Szczecińskiej. Zajęcia obywały się w dwóch półtoragodzinnych blokach.

W pierwszym tygodniu ferii w budynku głównym GDK odbywały się zajęcia wokalne, plastyczne i taneczne.

W pracowni muzycznej Jolanta Romanowska prowadziła zajęcia dla młodych wokalistów. Rozśpiewana gromadka uczyła się tajników poprawnego śpiewu, oddechu czy pracy z mikrofonem. Dzieci miały okazję przećwiczyć swoje ulubione piosenki pod okiem profesjonalisty.

W tajniki tańca współczesnego wprowadzała uczestników ferii Eliza Hołubowska. Dzieci szukały swojego wyrazu w tańcu. Powtarzały ćwiczenia uczące koordynacji i świadomości ciała. Pracowały także nad wspólnym układem.

Podczas zajęć plastycznych jakie prowadziła Elżbieta Narzekalak, uczestnicy rysowali portrety ludzi i zwierząt, pracowali także z masą solną. Na warsztatach powstawały ciekawe graficznie prace oraz podarunki jakimi dzieci mogły obdarować dziadków z okazji ich święta.

W Pałacyku pod Lwami odbywały się zajęcie plastyczne prowadzone przez Karinę Tyłę. Dzieci miały za zadania przygotować elementy do makiety miasta. Tworzono budynki, postacie ludzi i zwierząt, pojazdy, elementy infrastruktury. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, dlatego na makiecie jaka postała na ostatnich zajęciach znalazła się także godzilla.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018/01/17, Nowy sprzęt komputerowy w Bibliotece Publicznej w Gryfinie

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gryfino, czytelnia dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Gryfinie wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. Stacjonarne komputery, szybsze od swoich poprzedników oraz ekrany wyposażone w kamery internetowe, są już do dyspozycji czytelników. Pracownicy biblioteki mogą zaś korzystać z nowoczesnego i tańszego w obsłudze urządzenia wielofunkcyjnego, które pozwala skanować, drukować na wielu formatach i wysyłać pliki pocztą elektroniczną.


 

2018/01/11, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Rozwój społeczny osób z niepełnosprawnościami, w tym intelektualnymi"

 

2018/01/17, Informacja dla hodowców zwierząt gospodarskich

Główny lekarz weterynarii przypomina o obowiązkach ciążących na lekarzach weterynarii i hodowcach w związku ze stosowaniem produktów leczniczych weterynaryjnych w leczeniu zwierząt gospodarskich oraz zagrożeniach płynących z nadmiernego i nierozważnego stosowania antybiotyków u zwierząt.

Informacja dla hodowców zwierząt gospodarskich

 

2018/01/05, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 14 stycznia!

Już 14 stycznia 2018 odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem wielkiej zbiórki i licytacji będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Jak co roku także i Gryfino włącza się do orkiestrowego grania. Od rana na ulicach Gryfina będzie można spotkać wolontariuszy. Mieszkańcy naszego miasta, którzy będą chcieli wesprzeć akcję, będą mogli wrzucać pieniążki do specjalnych puszek WOŚP i tradycyjnie otrzymać za datek orkiestrowe serduszka. Miejscem centralnym finału WOŚP będzie Plac Księcia Barnima I. Tam od godziny 15 odbywać się będą występy muzyczne, licytacje, poza sceną znajdą się stoiska tematyczne, odbywać się będą pokazy służb mundurowych. Ci którzy pilnują stanu swojego zdrowia będą mogli m.in. zmierzyć ciśnienie, chętni ratować życie innym będą mogli zgłosić się do bazy dawców szpiku przy stoisku Fundacji DKM. Odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie stoiska, gdzie będzie można dowiedzieć się jak właściwie dbać o zdrowie zwierząt domowych.

Oprócz występów artystycznych, na scenie gryfińskiego finału obywać się będą licytację przekazanych przez mieszkańców Gryfina fantów. Ci którzy chcieliby przekazać rzeczy na orkiestrowe licytacje mogą przynieść je do Gryfińskiego Domu Kultury- Pałacyku pod Lwami. Fanty będą zbierane do 12 stycznia 2018. Podczas finału o godzinie 20 puszczone zostanie tradycyjne "Światełko do nieba".


 

2018/01/10, Już tysiąc widzów obejrzało "Epopeję" Grupy Teatralnej Gliptykos
Siedmiokrotnie, zawsze przy pełnej widowni, Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury zagrała przedstawienie pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". Łącznie spektakl ten obejrzało tysiąc widzów! Za każdym razem publiczność świetnie się bawi, nagradzając artystów rzęsistymi brawami nie tylko na koniec występu, ale również w jego trakcie. Każdorazowo też grupa zbiera mnóstwo gratulacji i podziękowań za działalność, która dostarcza rozrywki i radości, ubarwia codzienność i wspiera potrzebujących. Każdy bowiem występ Gliptykosa połączony jest z dobroczynnym celem. Dochodem ze sprzedaży biletów-cegiełek na "Epopeję" grupa wsparła (w sumie kwotą ok. 12 tys. zł) leczenie i rehabilitację: Jasia Siewerta zmagającego się od urodzenia z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diparezy spastycznej; Julci Majak, która przeszła skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu; Milenki Janiec, u której zdiagnozowano zespół Retta, niezwykle rzadką chorobę genetyczną; niepełnosprawnej Oli Skrzypy, potrzebującej specjalistycznych badań; sparaliżowanej wskutek wypadku Abigail Skopińskiej, której do lepszego komunikowania z otoczeniem potrzebne jest Cyber-oko; zespół wystąpił także dla Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

Zainteresowanie propozycjami Gliptykosa jest duże. To z kolei dodaje artystom skrzydeł i mobilizuje do dalszej aktywności. Zespół już pracuje nad nową sztukę, którą premierowo chce zaprezentować 28 kwietnia 2018.
 
 
 
 
 
 

2018/01/09, Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli, który odbył się 6 stycznia, rozpoczął się wspólnym kolędowaniem z kapelami ludowymi „Wełtynianka” oraz „Gardnianka”, gryfińskimi przedszkolakami oraz jasełkami na Placu Księcia Barnima I. Zakończył się wspólnym przemarszem ulicami Gryfina. W pochodzie wzięli udział trzej królowie i licznie zebrani mieszkańcy Gryfina. Każdy uczestnik otrzymał kolorową koronę oraz śpiewnik.

Była to okazja do wspólnego wyrażenia radości z Narodzenia Pańskiego poprzez kolędowanie.

 

 

2017/12/18, Macierewicz obok Kuronia, Naimski z Michnikiem

Trudno dziś w to uwierzyć, ale tych ludzi łączyła nie tylko jedna organizacja, ale również chęć obalenia komunizmu. Od 13 grudnia, w oknach Tawerny na gryfińskim nabrzeżu, dzięki inicjatywie Gminy Gryfino, można oglądać wystawę Ośrodka „Karta”, wykonaną przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa pod tytułem „KOR – Komitet Ruchu Społecznego”. Komitet Obrony Robotników pełnił bardzo ważną rolę w powstaniu gryfińskiej opozycji antykomunistycznej. To do Jacka Kuronia w 1977 r, zwrócili się z prośbą o współpracę bracia Jan i Mirosław Witkowscy, kiedy rozpoczęli razem ze śp. Zdzisławem Podolskim, Danutą Grajek oraz grupą wielu innych osób pracę, zakończoną stworzeniem Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego i potem NSZZ „Solidarność”. Działacze KOR wspierali naszych opozycjonistów swoim doświadczeniem, umiejętnościami oraz literaturą drukowaną bez pozwolenia komunistycznej cenzury. Wystawę sprowadzoną do naszego miasta przez Bibliotekę Publiczną w Gryfinie, można oglądać do stycznia.

 

2017/12/28, Z głębokim żalem przyjęliśmy

 

2017/12/14, Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zarządzenie Nr 0050.147.2017 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 8 grudnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w drodze zlecenia, z zakresu edukacji: przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

 

2017/12/05, Od poniedziałku dwie nowe ekspozycje w gryfińskim CIT

Od 4 grudnia zapraszamy do małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na nową wystawę. Tym razem zaprezentujemy Państwu równocześnie dwie ekspozycje.

Pierwsza wystawa "Ekspresja w tańcu" to pokonkursowa prezentacja prac plastycznych. Konkurs, którego organizatorami byli Gryfiński Dom Kultury w Gryfinie i Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU odbył się w ramach festiwalu Jesienna Scena Tańca. Jego celem było promowanie sztuki tańca, propagowanie różnych technik z dziedziny plastyki, rozwijanie wrażliwości plastycznej młodzieży i konfrontacja dokonań artystycznych pracowni plastycznych. Na wystawie zobaczymy nagrodzone prace autorstwa: Karoliny Wojdyły (I miejsce), Weroniki Gałęzowskiej (II miejsce), Ewy Błaszczak (III miejsce), Wiktorii Budny (IV miejsce) i Basi Wilczyńskiej (wyróżnienie specjalne).

Druga ekspozycja to wystawa ceramiki artystycznej. Prace, które zaprezentujemy powstały podczas zajęć, które w Gryfińskim Domu Kultury prowadzi artysta ceramik Małgorzata Iwanicka. W października ruszył drugi już sezon pracy z gliną. Formowanie z gliny jest świetną kreatywną zabawą, podczas której można odkrywać swoje możliwości i talenty, realizować fantastyczne pomysły, cieszyć się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych. Teoria i praktyka, które uczestnicy zdobywają na warsztatach pozwala na tworzenie unikatowych form zarówno użytkowych jak i dekoracyjnych. Każdy uczestnik mógł tworzyć to co chce, korzystając z fachowej pomocy artysty plastyka. Zobaczą Państwo prace zarówno instruktora, jak i uczestników zajęć: Anny Snoch, Angeliki Obitko, Marty Żołnowskiej, Aleksandry Marchowskiej, Elżbiety Ulanowskiej. Małgorzata Iwanicka - artysta plastyk, ceramik, członek Polskiego Związku Artystów Plastyków PSU Oddział w Warszawie, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, pasjonat sztuki. Zajmuje się rzeźbą ceramiczną, ceramiką artystyczną i użytkową, wzornictwem, projektowaniem, zdobieniem form ceramicznych. Prowadzi pracownię ceramiki artystycznej Glipianka.

Obie wystawy potrwają do 29 grudnia. Zapraszamy!

 

2017/12/22, Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty!

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty!

W dniu 22 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie Elżbieta Kasprzyk, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie Piotr Domagalski wraz z zaproszonymi gośćmi oficjalnie otworzyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie.

Ośrodek wsparcia przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz z upośledzeniem umysłowym, którym pomoże w rozwijaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.

 

2017/12/22, XLII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 21 grudnia odbyła się XLII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Podczas sesji radni uchwalili budżet Gminy Gryfino na rok 2018. Przyjęto również plan pracy Rady Miejskiej oraz Komisji Rady na rok 2018. Radni uchwalili wystąpienie z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic administracyjnych miasta Gryfina. Na sesji obecni byli Poseł na Sejm RP Michał Jach oraz Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Ewa Dudar.

Na koniec ostatniej sesji w 2017 roku Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2018.

 

2017/12/18, Koncert świąteczny Step By Step już 21 Grudnia w GDK!

Przypominamy, że Gryfiński zespół taneczny Step by Step zaprasza w czwartek 21 grudnia 2017 na tradycyjny Koncert Świąteczny. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17. Na scenie zaprezentuje się kilka grup tancerzy. O godz. 16.00 wystąpią grupy młodsze: Diamenciki 1 i 2, Brylanciki i Mini, a dwie godziny później zaprezentują się starsi tancerze z grup Pumy, Kociaki, Tygrysy i Pantery.

Gryfińska publiczność zobaczy kilkanaście choreografii, wśród nich także nowe prace Step by Step. Na scenie pojawią się również nowi tancerze grupy. W drugiej części koncertu odbędzie się pokaz grupy Capoeira Team Gryfino. Goście mogą liczyć na tradycyjne wypieki rodziców tancerzy. Organizatorzy wydarzenia: Grupa Taneczna Step by Step, FitDance Studio Katarzyna Pawlak , Gryfiński Dom Kultury.

 

2017/12/14, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Utworzenie miejsca rekreacyjno-relaksacyjnego dla osób niepełnosprawnych"

 

2017/12/08, XLII sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 21 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2017/12/19, X Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych

Turniejem Rodzin Szachowych, który odbył się już po raz dziesiąty w Gryfinie, szachiści UKS Biały Pion i ich przyjaciele, pożegnali stary, dobry 2017 rok. Przedświąteczna atmosfera, pyszne ciasta, oraz doskonałe humory zawodników sprawiły, że zawody od początku do samego końca, były wspaniałym międzypokoleniowym spotkaniem przy szachownicach. W zawodach wzięły udział 3-osobowe zespoły, które składały się z dwóch juniorów i seniora. Turniej odbywał się w formule otwartej a końcowy efekt, to suma punktów uzyskanych przez wszystkich członków drużyny. Wystartowało 10 ekip. Rozegrano 7 pasjonujących i zaciętych rund.

Wiele emocji wśród kibiców przyniosły pojedynki, junior kontra senior ale również i te, które były rozgrywane między seniorami, szczególnie obserwowane i dopingowane przez juniorów. Wszystkie zespoły nagrodzono pięknymi pucharami a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową. Wygrał zespół Gang Bobera w składzie: Tomasz Szpura, Bartosz Szpura, Michał Nowaliński 13,0p. przed Imperium Osmańskim w składzie: Rafał Turek, Mikołaj Turek, Martyna Kuryło 13,0p. oraz Cerowanymi Skarpetami w składzie: Adam Kucharczyk, Aleksandra Kucharczyk, Adam Hajdaś 12,5p. Pełne wyniki na www.bialypion.pl W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli: Mikołaj Turek 7,0p. junior, zwycięzca całego turnieju! oraz p. Wiktor Radomski 4,5p. najlepszy senior. Nie zabrakło również specjalnych pucharów które trafiły do zespołów 100% rodzinnych. W sobotnim turnieju wystartowało pięć takich drużyn. Dziadkowie: W. Radomski i T. Wierzbicki z wnukami oraz pp. A. Zabadała, S. Lewicki i R. Turek z pociechami. To były wspaniałe zawody a pięknie i niezwykle pożytecznie spędzony czas zaowocował z pewnością głęboką integracją międzypokoleniową zwłaszcza, że w wielu sytuacjach, wśród kibiców można było zaobserwować gorąco dopingujące i mocno przeżywające każdą rundę mamy, ciocie i babcie młodych szachistów. Rodzinny charakter zawodów dopełniły niebiańsko słodkie i pyszne ciasta, serwowane w przerwach między rundami.

Do zobaczenia za rok!

 

2017/12/28, Zajęcia profilaktyczne o tematyce: „ Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”, „Pożar” oraz akcje: „ Czad i ogień obudź czujność"

W dniach od 5.12.2017r. do 18.12.2017r. Strażnicy miejscy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz ratownicy z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego w ramach programu Bezpieczna Gmina przeprowadzili zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”, „Pożar” oraz akcje: „Czad i ogień obudź czujność". Ww. opowiadali o wypadkach, poparzeniach, zranieniach a nawet o stałych okaleczeniach osób,które nieostrożnie obchodziły się z fajerwerkami, funkcjonariusze uczulali młodzież, iż materiały pirotechniczne są przeznaczone dla osób dorosłych, pełnoletnich, które ukończyły 18 lat. Na spotkaniach propagowali również właściwe korzystanie z numerów alarmowych oraz informowali o zagrożeniu jakim jest tlenek węgla tzw. czad. Na spotkaniach poruszone zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego, które pozwalają zapobiec powstawaniu pożaru jak również przeprowadzony został instruktaż dotyczący zgłaszania zdarzenia na nr alarmowy, który miał za zadanie zapoznanie dzieci ze specyfikacją zgłoszenia sytuacji kryzysowej poprzez zaalarmowanie odpowiednich służb. W zajęciach uczestniczyło 467 dzieci.

Spotkania przeprowadzono w: SP w Radziszewie, SP w Żabnicy, SP w Gardnie, SP w Chwarstnicy, SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 3, ZSS w Nowym Czarnowie.

W szkołach rozdano:

- broszury informacyjne „Czad i ogień obudź czujność”,

- broszury informacyjne „Pożar”,

- broszury informacyjne „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”.

Broszury zostały opracowane przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, Straż Miejską w Gryfinie, Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSPRP w Gryfinie oraz KPPSP w Gryfinie.

 

2017/12/11, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Pomoc dla osób ubogich, bezdomnych z terenu gminy Gryfino znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, w tym organizacja wieczerzy wigilijnej".

 

2017/12/01, Wdrażanie Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły

Uprzejmie informujemy, że w ramach realizacji zadań zawartych w Projekcie Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły, Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie wraz z firmą Sweco Consulting Sp. z o.o., pełniącą rolę Konsultanta Pomocy Technicznej, przygotowuje się do realizacji zadania Przywrócenie walorów przyrodniczych Doliny Dolnej Odry poprzez poprawę zdolności retencyjnych i przeciwpowodziowych Międzyodrza. W związku z tym mamy przyjemność poinformować o konferencji, której tematem jest prezentacja aktualnego stanu zaawansowania prac przygotowawczych.

Konferencja odbędzie się w Auli Auditorium Maximum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, przy ul. J. Słowackiego 17, 71-434 Szczecin w dniu 15 grudnia 2017 r. (piątek) w godzinach 12.00 – 17.00. Podczas Konferencji zostaną przedstawione informacje z zakresu analizy hydraulicznej oraz środowiskowej, które będą wykorzystane przy opracowaniu koncepcji realizacji działań na Międzyodrzu. Konferencja ma charakter otwarty, bezpłatny i każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Część spotkania przeznaczona będzie na debatę zgromadzonych uczestników. Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły, mający na celu poprawę ochrony przed powodzią dla osób mieszkających w wybranych obszarach dorzecza Odry oraz wzmocnienie zdolności instytucjonalnych administracji publicznej do bardziej skutecznego ograniczania skutków powodzi, realizowany jest przy pomocy międzynarodowych instytucji finansowych, w tym Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (nazywanego również Bankiem Światowym) oraz Banku Rozwoju Rady Europy.

 

2017/12/11, Ogłoszenie naboru na wolne stanowisko instruktor terapii zajęciowej

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie ogłasza nabór na wolne stanowisko INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ.

1. NAZWA I ADRES JEDNOSTKI: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie, ul. Sprzymierzonych 8A, 74-100 Gryfino.
2. STANOWISKO PRACY: Instruktor terapii zajęciowej
3. WYMIAR CZASU PRACY: pełny etat
4. WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
- wykształcenie minimum średnie o specjalności umożliwiającej wykonywania zadań instruktora terapii zajęciowej lub wyższe i podyplomowe o kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, oligofrenopedagogika, terapia zajęciowa,
- co najmniej półroczne doświadczenie zawodowe polegające na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi,
- obywatelstwo polskie,
- stan zdrowia pozwalający podjęcie pracy na ww. stanowisku,
- pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
- niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie,
- nieposzlakowana opinia.
5. WYMAGANIA DODATKOWE:
- umiejętności organizacyjne i pracy w zespole,
- umiejętność współpracy z osobami niepełnosprawnymi,
- umiejętność rozwiązywania konfliktów,
- odpowiedzialność, komunikatywność, kreatywność,
- łatwość nawiązywania kontaktów,
- cierpliwość, wrażliwość, sumienność, zaangażowanie,
- mile widziane zdolności kulinarne, plastyczne, artystyczne, wokalne, teatralne, gra na instrumentach.
6. ZAKRES WYKONYWANYCH ZADAŃ:
- prowadzenie indywidualnej i grupowej terapii z uczestnikami ŚDS z uwzględnieniem różnych metod,
- opracowywanie indywidualnych planów postępowania wspierająco - aktywizującego,
- praca w zespole terapeutyczno- wspierającym i realizowanie jego ustaleń,
- prowadzenie merytorycznej dokumentacji uczestników ŚDS,
- zapewnienie bezpieczeństwa uczestników w toku zajęć,
- pomoc w organizowaniu uroczystości według rocznego planu pracy,
- wykonywanie pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
7. WYMAGANE DOKUMENTY:
- życiorys CV opatrzony podpisem i oświadczeniem kandydata „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016, poz. 922),
- list motywacyjny opatrzony klauzulą o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016, poz. 922),
- kopie dokumentów potwierdzające wykształcenie (dyplomy, świadectwa, zaświadczenia ukończonych kursach, szkoleniach),
- kopie dokumentów potwierdzające półroczne doświadczenie zawodowe polegające na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz najmniej roczne doświadczenie w pracy z zakresu realizacji zadań z zakresu pomocy lub rehabilitacji społecznej,
- oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
- oświadczenie o niekaralności,
- oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na ww. stanowisku.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino z dopiskiem na kopercie: „Dotyczy naboru na wolne stanowisko instruktora terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gryfinie”, termin składania do dnia 14.12.2017r. do godz. 12.00.
Aplikacje składane po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
Kandydaci, którzy spełniają wymagania formalne zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie II etapu naboru.

 

2017/12/14, III sesja I kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 14 grudnia o godz. 10:00 odbyła się III sesja I kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie. Podczas sesji przyjęto sprawozdanie z działań Rady w roku 2017. Odbyło się również uroczyste podziękowanie radnym, którzy zakończyli działania na rzecz Młodzieżowej Rady Miejskiej. Serdecznie podziękowania za dotychczasową współpracę skierował do młodzieży Zastępca Burmistrza Paweł Nikitiński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie Elżbieta Kasprzyk. Na sali sesyjnej odbyło się uroczyste ślubowanie oraz wręczenie mandatów dla nowych radnych, którymi zostali: Adam Suchomski, Maja Maciejewska, Patryk Maciejski, Wiktoria Budny, Natalia Kalarus oraz Aleksandra Kłos. W związku z zaistniałymi zmianami w dotychczasowym składzie, młodzież wybrała nowego przewodniczącego. Od dzisiaj zaszczytną funkcję pełnić będzie Tomasz Lisowski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym radnym i zachęcamy do wielu działań na rzecz mieszkańców Gminy Gryfino.


 

2017/12/11, Ogłoszenie naboru na wolne stanowisko instruktor terapii

OGŁOSZENIE NABORU NA WOLNE STANOWISKO INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie ogłasza nabór na wolne stanowisko INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ.

1. NAZWA I ADRES JEDNOSTKI: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie, ul. Sprzymierzonych 8A, 74-100 Gryfino.
2. STANOWISKO PRACY: Instruktor terapii zajęciowej
3. WYMIAR CZASU PRACY: pełny etat
4. WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
- wykształcenie minimum średnie o specjalności umożliwiającej wykonywania zadań instruktora terapii zajęciowej lub wyższe i podyplomowe o kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, oligofrenopedagogika, terapia zajęciowa,
- co najmniej półroczne doświadczenie zawodowe polegające na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi,
- obywatelstwo polskie,
- stan zdrowia pozwalający podjęcie pracy na ww. stanowisku,
- pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
- niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie,
- nieposzlakowana opinia.
5. WYMAGANIA DODATKOWE:
- umiejętności organizacyjne i pracy w zespole,
- umiejętność współpracy z osobami niepełnosprawnymi,
- umiejętność rozwiązywania konfliktów,
- odpowiedzialność, komunikatywność, kreatywność,
- łatwość nawiązywania kontaktów,
- cierpliwość, wrażliwość, sumienność, zaangażowanie,
- mile widziane zdolności kulinarne, plastyczne, artystyczne, wokalne, teatralne, gra na instrumentach.
6. ZAKRES WYKONYWANYCH ZADAŃ:
- prowadzenie indywidualnej i grupowej terapii z uczestnikami ŚDS z uwzględnieniem różnych metod,
- opracowywanie indywidualnych planów postępowania wspierająco - aktywizującego,
- praca w zespole terapeutyczno- wspierającym i realizowanie jego ustaleń,
- prowadzenie merytorycznej dokumentacji uczestników ŚDS,
- zapewnienie bezpieczeństwa uczestników w toku zajęć,
- pomoc w organizowaniu uroczystości według rocznego planu pracy,
- wykonywanie pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
7. WYMAGANE DOKUMENTY:
- życiorys CV opatrzony podpisem i oświadczeniem kandydata „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016, poz. 922),
- list motywacyjny opatrzony klauzulą o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016, poz. 922),
- kopie dokumentów potwierdzające wykształcenie (dyplomy, świadectwa, zaświadczenia ukończonych kursach, szkoleniach),
- kopie dokumentów potwierdzające półroczne doświadczenie zawodowe polegające na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz najmniej roczne doświadczenie w pracy z zakresu realizacji zadań z zakresu pomocy lub rehabilitacji społecznej,
- oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
- oświadczenie o niekaralności,
- oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na ww. stanowisku.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino z dopiskiem na kopercie: „Dotyczy naboru na wolne stanowisko instruktora terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gryfinie”, termin składania do dnia 14.12.2017r. do godz. 12.00.
Aplikacje składane po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
Kandydaci, którzy spełniają wymagania formalne zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie II etapu naboru.

 

2017/12/13, Projekty edukacyjne w Szkole Podstawowej w Chwarstnicy

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwarstnicy odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowane przez uczniów z oddziałów gimnazjalnych.

 

2017/11/22, Wystawa o żurawiach na nabrzeżu w Gryfinie

Jak co roku Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Tygodnia Żurawia 2017 we współpracy z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół w Widuchowej przeprowadził konkurs pt. „Żurawie”. Powstało wiele, różnorodnych prac plastycznych, w kilku kategoriach wiekowych, z których najładniejsze zostały nagrodzone podczas ceremonii rozpoczęcia Tygodnia Żurawia w dniu 29 września 2017.

Wystawę wszystkich prac podziwiać można do 12 grudnia 2017 r. w oknach Tawerny na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie. Projekt został zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

2017/12/18, Uroczyste obchody 10-lecia współpracy polskich i niemieckich gmin i miast z regionu „Doliny Dolnej Odry”

Dnia 12 grudnia 2017 roku odbyły się uroczyste obchody 10-lecia współpracy polskich i niemieckich gmin i miast z regionu „Doliny Dolnej Odry” w ramach Transgranicznego Planu Działania. W ramach wspólnego święta spotkali się przedstawiciele polskich i niemieckich gmin i miast. Stronę niemiecką reprezentował Rejonowy Urząd Oder-Welse, w skład którego wchodzą gminy: Birkholz-Meyenburg, Mark Landin, Schoeneberg, Passow i Pinnow. Ze strony polskiej w spotkaniu udział wzięły Gmina Gryfino, Kołbaskowo, Banie, Nowogródek Pomorski i Chojna. Urząd Oder-Welse reprezentował Dyrektor Datlaf Krause, Gminę Gryfino natomiast Sekretarz Ewa Sznajder. W spotkaniu uczestniczyli również Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Grzegorz Jastrowicz wraz ze swoimi współpracownikami z Referatu Spraw Społecznych. Głównym zadaniem Transgranicznego Planu Działania jest definiowanie wspólnych problemów, stawianie celów i ich realizację, między innymi poprzez skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków unijnych.

Porozumienie daje solidne podstawy dla gospodarczego i społecznego rozwoju obszaru leżącego w atrakcyjnej Dolinie Dolnej Odry, pomiędzy aglomeracją szczecińską i berlińską. Za kluczowe cele włodarze gmin postawili sobie poprawę warunków życia we wspólnym regionie przygranicznym oraz przyspieszenie rozwoju polsko-niemieckiego obszaru gospodarczego. W związku z rocznicą podpisania porozumienia zaprezentowane zostały owoce współpracy ostatnich 10 lat. Dyrektor Detlaf Krause opowiadał o wspólnych projektach, o współpracy polsko-niemieckiej, o wspólnym zaufaniu długofalowym. Kolejnym wystąpieniem była prezentacja Naczelnika Grzegorza Jastrowicza, za pomocą której przybliżył on dotychczasową współpracę. Opowiadał m.in. o działaniach związanych z budową szlaków turystycznych, o przebudowie i wyposażeniu szkół i przedszkoli i innych wspólnych projektach. W programie uroczystości przewidziano również występy artystyczne dzieci z partnerskich przedszkoli z Gryfina i z Pinnow. Na koniec podpisane zostały dokumenty EUWT „Oder + Odra”, mówiące o deklaracji przystąpienia do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”

 

 

2017/11/30, Mikołajkowe Marsze na Orientację

W sobotę 9 grudnia 2017 zapraszamy na Mikołajkowe Marsze na Orientację. Zbiórka uczestników o godz. 11.00 w Gryfińskim Domu Kultury - Pałacyk pod Lwami, ul.Chrobrego 48. Uczestnikami zabawy moga być grupy maks.10-osobowe (uczniowie + opiekun), dzieci z rodzicami, wszyscy chętni. Uczestnicy na starcie otrzymają mapy i karty startowe z zadaniami. Każdy uczestnik rajdu musi posiadać przynajmniej jeden widoczny element odzieży w kolorze czerwonym. Każda grupa musi mieć długopis. Wpisowe marszu to 4 zł. Uczestnicy otrzymają - pamiątkowy znaczek, dyplomy dla każdej drużyny, słodki "prezencik" dla każdego, komplet materiałów startowych. Na zgłoszenia do udziału w imprezie czekamy do 6 grudnia pod numerem tel. 695 455 771 lub drogą elektroniczną e-mail: kamilla.gadomska@gmail.com.

Pełny regulamin imprezy Mikołajkowe Marsze na Orientację

 

2017/12/19, Spotkanie wigilijne Sołectwa Czepino

Niezwykle miłe było spotkanie opłatkowe w gronie sąsiadów i znajomych, podczas którego przełamano się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Ks. Prob. Jerzy Brocławik przeczytał fragment z Biblii oraz pobłogosławił zebranych mieszkańców. Burmistrz Mieczysław Sawaryn , radny Zdzisław Kmieciak, sołtys Józef Zajączkowski złożyli życzenia świąteczne, a także podziękowali za przygotowanie pięknej wieczerzy i podtrzymywanie tej kilkunastoletniej tradycji w Czepinie i Nowych Brynkach.

Dzieci i młodzież ze świetlicy: Wiktoria, Karolina, Natali i Maja śpiewały kolędy ,natomiast świąteczne potrawy i domowe słodkie wypieki przygotowały panie KGW oraz mieszkanki Czepina. O atmosferę i dekoracje zadbała instruktorka świetlicy Emilia Leszczyńska. Rozmowy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, o ważnych wydarzeniach z naszego sołectwa w kończącym się roku trwały długo. To było bardzo udane spotkanie przedświąteczne.

 

2017/12/08, Roztańczone mikołajki 2017
W środę 6 grudnia 2017 na Placu Księcia Barnima I odbyła się wielka zabawa dla najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców Gryfina pn. "Roztańczone Mikołajki". Motywem przewodnim imprezy w tym roku był taniec.

Na pełną niespodzianek, konkursów i prezentów grudniową zabawę dzieciaki czekały już od kilku miesięcy. Punktualnie o godzinie 16.30, kiedy plac przed gryfińskim kościołem zapełnił się dzieciakami, ich rodzicami i opiekunami, uroczystego otwarcia Mikołajek dokonał burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Do wspólnej zabawy zaprosił także reprezentant dzieciaków - Damian. Mikołajkowe szaleństwo poprowadziła Katarzyna Pawlak z FitDance Studio.
Na scenie po kolei prezentowały się gryfińskie przedszkola: Przedszkole nr 5 im. Calineczki, Przedszkole nr 4 im. Pszczółki Mai, Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały, Przedszkole nr 3 im. Kubusia Puchatka i Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka. Wystąpił także zespół Szkraby, Cantare oraz duet AN-NA.
W przerwach między występami Kasia Pawlak przeprowadzała konkursy, podczas których dzieci mogły zdobyć ciekawe upominki. Wielką popularnością cieszyło się pisanie listów do Mikołaja. Każdy, kto przygotował świąteczną listę życzeń dla Mikołaja, dostawał bombkę, którą dekorowano mikołajkową choinkę. Mikołajki- wolontariuszki częstowały dzieci słodkimi upominkami.

Także gryfińskie służby mundurowe włączyły się w mikołajkową zabawę. Dzieci obdarowywano m.in. odblaskami, tak przydatnymi w okresie zimowym. Zebrane na placu dzieci cierpliwie czekały na najważniejszego gościa całej zabawy, czyli Mikołaja. Ten przybył tanecznym krokiem w otoczeniu elfów z zespołu Step By Step. Świąteczny gość obiecał spełnić wszystkie dziecięce marzenia. Na koniec zabawy każdy chętny mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
ORGANIZATORZY "Roztańczonych Mikołajek" :
GRYFIŃSKI DOM KULTURY
URZĄD MIASTA I GMINY W GRYFINIE
FITDANCE STUDIO Katarzyny Pawlak

WSPÓŁORGANIZATORZY IMPREZY:
POWIATOWA KOMENDA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ - WOLONTARIAT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W GRYFINIE
POWIATOWA KOMENDA POLICJI
NADLEŚNICTWO GRYFINO
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH

SPONSORZY:
PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA S.A ODDZIAŁ ZE DOLNA ODRA
MOZ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ 80" ZE DOLNA ODRA
DEFF W SZCZECINIE
CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH
CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH I PRZEDSIĘBIORCÓW
BANK SPÓŁDZIELCZY W GRYFINIE
Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwali ratownicy z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.
 
 
 
 
 
 
 

2017/12/18, Mikołajki w Świetlicach Wiejskich

Świetlice Wiejskie działające pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury tradycyjnie w grudniu zorganizowały dla najmłodszych mieszkańców swoich miejscowości spotkania mikołajkowe. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, które cierpliwie czekały na Mikołaja i podarki jakie dla nich przyniósł.

W Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy wyczekujących Mikołaja dzieciaków najpierw odwiedziły elfy i bałwan Olaf. Zimowi goście zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Gry, zabawy ruchowe, quizy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie także decydowały się na malowanie twarzy w świąteczne motywy. Rozbawione dzieciaki przywitały ciepło Mikołaja, który obdarował ich świątecznymi prezentami.

W Świetlicy Wiejskiej w Krajniku zabawę mikołajkową połączono z Andrzejkami. Imprezę dla najmłodszych poprowadzili elfik Czaruś i Mikołajka Kropka. W Krajniku bawiły się razem dzieciaki ze świetlicy i ich koledzy - podopieczni biblioteki w Pniewie. Dla dzieci przygotowano konkursy, pokazy magii, były także zabawy zręcznościowe, puszczanie baniek mydlanych a także malowanie twarzy. Każde z dzieci otrzymało mikołajkowy podarek. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się czekoladowa fontanna.

Mikołajki w Świetlicy Wiejskiej w Sobieradzu spędziły wspólnie dzieciaki z miejscowości oraz ich koledzy i koleżanki z Bartkowa. Do świetlicy przyjechali aktorzy Teatru DUET z Krakowa. Zaprezentowano spektakl Dziadek do orzechów. Aktorzy poprowadzili także zabawy dla dzieci. Do dzieciaków przyjechał Mikołaj wraz z motocyklistami z Gryfińskiego Stowarzyszenia Motocyklistów "GRYFBIKERS". Były prezenty, słodki poczęstunek i foto budka, dzięki której można było utrwalić radosne chwile. Występ Teatru DUET został sfinansowany z funduszu sołeckiego Sołectwa Bartkowo.

W Świetlicy Wiejskiej w Starych Brynkach spotkanie z Mikołajem poprzedził spektakl teatralny. Krakowski Teatr DUET wystąpił przed dziecięcą publicznością ze sztuką "Bałwankowe święta". Po zakończeniu teatrzyku Mikołaj rozdawał paczki dla najmłodszych.

W Świetlicy Wiejskiej w Wirowie Mikołajki miały nietypowy charakter. Dzieciaki odwiedzili młodzi ratownicy z GSR Rescue, którzy prezentowali jak wygląda pierwsza pomoc i przekazywali dzieciom niezbędne informacje na temat bezpieczeństwa. Mali wirowianie z zaciekawieniem oglądali prezentację ratowników. Do świetlicy także przybył wyczekiwany Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami a każde z nich mogło sobie zrobić zdjęcie z niecodziennym gościem.

Także Świetlicę Wiejską "Dziupla" w Borzymiu odwiedził Mikołaj. Dzieci do wspólnej zabawy wciągnęli Elf Czaruś i Mikołajka Kropka, którzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo ciekawych zajęć. Było wiele śmiechu i radości, zwłaszcza z prezentów wręczanych przez Mikołaja. Przygotowaniem świątecznych podarków dla małych borzymian zajęło się Sołectwo Borzym. Organizatorzy zabawy dziękują za pomoc Małgorzacie Wisińskiej.

 

2017/11/29, Gryfińskie Roztańczone Mikołajki 6 grudnia na Placu Barnima I

W środę 6 grudnia 2017 Gryfiński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie zapraszają na Roztańczone Mikołajki. Wielka zabawa dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy odbędzie się na Placu Księcia Barnima I. Impreza trwać będzie od godziny 16.30 do 18:00. Podczas Roztańczonych Mikołajek na młodych gryfinian czeka moc atrakcji. W programie między innymi: spotkanie z Mikołajem, występy artystyczne, tańce, zabawy i konkursy. Będzie także wielkie pisanie listów do Mikołaja oraz wspólne ubieranie choinki. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.

UWAGA! INFORMUJEMY, że w związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym:

*Zamknięcie ul. Kościelnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Piastów w dniu 6 grudnia 2017 r. od godz.12.00 do godz. 20.00

*Zamknięcie parkingu na Pl. Ks. Barnima I w dniu 6 grudnia od godz. 0.00 do godz. 20.00

Sponsorami i darczyńcami Roztańczonych Mikołajek w Gryfinie są: Gmina Gryfino PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra Fliegel Textilservice FIT Dance Studio MediaDruk

 

2017/12/04, "Młodzi samorządowcy jak działać i pracować na rzecz swojego środowiska"

W ramach projektu „Młodzi samorządowcy jak działać i pracować na rzecz swojego środowiska” odbyła się konferencja podczas której przedstawiono diagnozę badań przeprowadzonych przez gryfińskich wolontariuszy w szkołach Gminy Gryfino. Projekt skierowany był do uczniów ze szkół, samorządowców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Celem projektu było rozpoznanie problemów i potrzeb środowiska młodzieży z Gminy Gryfino. Zorganizowana konferencja pozwoliła na wymianę poglądów i doświadczeń dotyczących potrzeb i oczekiwań młodzieży.

 

2017/11/22, Koncert Zespołu Trupięgi 3 Grudnia w pubie Wrota do Sławy

W niedzielę 3 grudnia 2017 w Pubie Wrota do Sławy "U Suszka" odbędzie się koncert zespołu Trupięgi. Współorganizatorem koncertu jest Gryfiński Dom Kultury. Początek występu o godzinie 19.00. Bilety na wydarzenie można nabyć w Pubie "U Suszka". Cena wejściówki w przedsprzedaży to 10 zł. W dniu koncertu za bilet zapłacimy 12 zł.

Trupięgi - zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety w roku, w którym obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci, a ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy. Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc "z ziemskiej mitręgi". Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami...

Skład zespołu: Katarzyna Gardziejewska - śpiew Jacek Filipek - djembe, przeszkadzajki Jacek Hryniewiecki - gitara akustyczna, voc. Jurek Hippmann - gitara basowa, gitara akustyczna, voc. https://www.facebook.com/trupiegi/

 

2017/12/05, 11. Festiwal komedii "Szpak" zawitał do GDK

W sobotę i w niedzielę, 2 i 3 grudnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury, gryfinianie mieli okazję zobaczyć dwie odsłony tegorocznej edycji 11 Festiwalu Komedii SZPAK. Ze swoi programami wystąpili stand-uperzy Mieszko Minkiewicz i Tomasz Kołecki. Z programem dla dzieci Kazio Sponge Show zaprezentowała się Anna Makowska-Kowalczyk. Przypomnijmy, że Festiwal Komedii SZPAK to szczeciński konkurs dla zespołów i solistów, a także pokazy pozakonkursowe, w których udział biorą gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady. Przez dziesięć lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretu i komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie Polski. 11. edycja Festiwalu Komedii SZPAK trwała od 30 listopada do 3 grudnia 2017 . SZPAK zawitał także kolejny rok z rzędu do miejscowości w regionie, gdzie swoje programy prezentowali uczestnicy szczecińskiego festiwalu.

W sobotę 2 grudnia 2017 na deskach GDK zaprezentowali się stand-uperzy Mieszko Minkiewicz i Tomasz Kołecki. Mieszko Minkiewicz działający na scenie kabaretowej od dekady, zaprezentował program ukazujący ogromny dystans kabareciarza do siebie samego, do swego życia, wad i zalet. Tomasz Kołecki - najmłodszy komik w Polsce swoim występem przybliżył publice rozterki i emocje targające młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Obaj panowie prezentowali humor zdecydowanie przeznaczony dla widzów dorosłych. W niedzielę 3 grudnia przed najmłodszą gryfińską publicznością wystąpiła aktorka wrocławskiego teatru lalek Anna Makowska-Kowalczyk w programie Kazio Sponge Show. Kazio Sponge to nie tylko lalka - to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. Kazio po wizycie w Gryfinie zyskał nowych małych przyjaciół a dzieciaki biorące udział w przedstawieniu długo będą pamiętać wspólną, pełną humoru zabawę z gąbkowym koleżką.

 

2017/11/24, 11. Festiwal komedii "Szpak" w regionie

W sobotę i w niedzielę, 2 i 3 grudnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury będzie można zobaczyć dwie odsłony tegorocznej edycji 11. Festiwalu Komedii SZPAK. W GDK 2 grudnia od godziny 17 odbywać się będą występy stand-up comedy Tomasza Kołeckiego i Mieszka Minkiewicza. Informujemy, że proponowany przez komików humor przeznaczony jest dla widzów dorosłych. W niedzielę 3 grudnia o godz. 11 zapraszamy na występ dla dzieci od lat 3 i rodziców, czyli Kazio Sponge Show w ramach SZPACZKA w regionie. Wstęp na wydarzenia SZPAKA w regionie jest bezpłatny.

Festiwal Komedii SZPAK to szczeciński konkurs dla zespołów i solistów, a także pokazy pozakonkursowe, w których udział biorą gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady. Przez dziesięć lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretu i komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie Polski. 11. edycja Festiwalu Komedii SZPAK potrwa od 30 listopada do 3 grudnia 2017 r., wydarzenia w regionie 2-3 grudnia.

Tomasz Kołecki to najmłodszy komik w Polsce, rocznik 1997. Znany jest m.in. z programów telewizyjnych, jak "Tylko dla dorosłych" TVP2, "Comedy Club" Comedy Central czy "Kuba Wojewódzki" TVN. W swoich występach stara się przybliżyć publice jakie rozterki czy emocje targają młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Mieszko Minkiewicz to stand-uper, kabareciarz, improwizator i... grubas. Na scenie mówi jak to o siebie nie dba, ile leveli wczoraj nabił w grze i że pizza to najlepsze jedzenie, bo samo przyjeżdża. Na scenie od 2007 roku, od 2015 występuje też solo. Aktor kabaretu Inaczej i grupy improwizacyjnej ŻBIK. Jako członek tych składów zdobył ponad 50 nagród na festiwalach w całej Polsce. Można go też było zobaczyć na antenie TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Kazio Sponge to nie tylko lalka - to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. A Kazio jest zrobiony z gąbki i sam o sobie mówi, że jest freakiem i hipsterem. Kocha ludzi, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu - nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, "celebrytą", królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy temat, który rozbawi i małego i dużego.

 

2017/12/05, Koncert Zespołu Trupięgi za nami

W niedzielę 3 grudnia 2017 w Pubie Wrota do Sławy "U Suszka" odbył się koncert zespołu Trupięgi. Współorganizatorem koncertu był Gryfiński Dom Kultury. Trupięgi urzekli publiczność uduchowioną, nastrojową muzyczną interpretacją poezji Bolesława Leśmiana. Trupięgi to zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana, a także z potrzeby upamiętnienia poety w roku, w którym obchodzimy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci.

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc "z ziemskiej mitręgi". Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Koncert Trupięgów to romantyczna przygoda i zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. Tak też było podczas gryfińskiego występu, kiedy metafizyka poezji Leśmiana przeniosła słuchaczy w przestrzeń refleksji i emocjonalnego dystansu do codzienności, a muzyka sprawiła, że mroźny grudniowy wieczór stał się cieplejszy.

 

2017/09/14, Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Więcej informacji w zalączeniu.

 

2017/11/22, Koncert "Klara spotyka Edith" 1 Grudnia w Wirowie
W piątek, 1 grudnia 2017 zapraszamy do Świetlicy Wiejskiej w Wirowie na koncert pn. "Klara spotyka Edith". Podczas wieczoru wystąpi szansonistka i aktorka Klara Gmiter, akompaniować jej będzie instrumentalista Miłosz Wojciechowski.
Początek koncertu o godzinie 19.30. Bilety/cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w świetlicy w Wirowie od 20 listopada.

Wieczór śladami Edith Piaf to płacz, śmiech, miłość, tęsknota i piękno...
Jej pieśni przeniosą nas do królestwa serca. Klara, będąc daleko od próby naśladowania tej Wielkiej Damy, otwiera się na nią i pozwala jej w sobie brzmieć.
"To spotkanie za każdym razem jest nowe. Dotyka mnie i rozpala i tym właśnie chcę dzielić się z publicznością."
Tego wieczoru usłyszą Państwo najsłynniejsze utwory z repertuaru Edith Piaf jak "La vie en rose", "Padam padam...", "Milord" ale również i te mniej znane, acz równie piękne szansons jak "La Foule", "Mon Dieu" czy "Elle frequentait la rue Pigalle".

Klara Gmiter (właśc. Claire Mahfouf-Gmiter), francuska aktorka i szansonistka. Absolwentka wiedzy o teatrze na uniwersytecie w Lyonie. Ukończyła studia w Berlinie, na kierunku aktorstwo dramatyczne. W latach 2008-2015 aktorka niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt, gdzie występowała m.in. właśnie jako Edith Piaf w solowym spektaklu "Der Spatz von Paris" wg Sandry Pagel.
Od 2014 roku mieszka i tworzy w Polsce. Jako freelancer zajmuje się reżyserią spektakli scenicznych, koncertuje, jest członkiem stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU.
Akompaniować jej będzie Miłosz Wojciechowski, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego; instrumentalista, wokalista, kompozytor i aranżer. Posiada umiejętność gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, gitarze basowej i akordeonie.
 
 

2017/12/07, Koncert "Klara spotyka Edith" w Świetlicy Wiejskiej w Wirowie

W piątek 1 grudnia 2017 w Świetlicy Wiejskiej w Wirowie odbył się koncert pn. "Klara spotyka Edith". Podczas wieczoru wystąpiła szansonistka i aktorka Klara Gmiter, akompaniował jej instrumentalista Miłosz Wojciechowski. Bilety - "cegiełki" na koncert rozeszły się bardzo szybko. Zainteresowanie wydarzeniem było duże i organizatorzy musieli dodrukować pulę wejściówek, wprowadzono także listę rezerwowych miejsc dla chętnych, liczących na to że akurat ktoś zrezygnuje z uczestnictwa w imprezie. Do świetlicy przybyło ponad 80 osób, nie licząc organizatorów oraz osób pomagających. Klara Gmiter oczarowała publiczność swoim wyjątkowym głosem i charyzmą.

Wieczór śladami Edith Piaf to płacz, śmiech, miłość, tęsknota i piękno...Pieśni francuskiej legendy przeniosły słuchaczy do królestwa serca. Klara Gmiter, będąc daleko od próby naśladowania tej Wielkiej Damy, otwiera się na nią i pozwala jej w sobie brzmieć. Tego wieczoru publiczność usłyszała najsłynniejsze utwory z repertuaru Edith Piaf jak "La vie en rose", "Padam padam...", "Milord" ale również i te mniej znane, acz równie piękne szansons jak "La Foule", "Mon Dieu" czy "Elle frequentait la rue Pigalle". Mieszkańcy Wirowa, jak również inne osoby, które miały przyjemność wysłuchania koncertu, wspominają oraz przeżywają wzruszające momenty, nie mogąc wyjść z podziwu nad pięknym głosem Klary Gmiter i magiczną interpretacją kultowych pieśni. Organizatorzy dziękują: Firmie ArtsMedia za częściowe pokrycie kosztów związanych z organizacją koncertu Sołtysowi Zenonie Gorzkiewicz i Krzysztofowi Gmiterowi za pomoc w organizacji wydarzenia.

 

2017/11/30, XLI sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 30 listopada odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Podczas sesji radni podjęli uchwały dotyczące m.in. nadania nazw ulic w miejscowości Chlebowo, stwierdzenia przekształcenia szkół w gminie Gryfino w związku z reformą edukacji. Przyjęto sprawozdania z realizacji programu współpracy Gminy Gryfino z organizacjami pozarządowymi, budżetu obywatelskiego oraz z działalności Żłobka Miejskiego.

 

2017/11/13, Wystawa zdjęć sekcji fotograficznej Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W środę 15 listopada 2017 r. o godzinie 17:00 zapraszamy do siedziby Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na kolejny wernisaż.

Tym razem zaprezentowane zostaną zdjęcia, które wykonali studenci działający w sekcji fotograficznej Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp na wernisaż jest wolny, a wystawę będzie można oglądać do 30 listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

O wystawie: Jesteśmy grupą pasjonatów fotografii i tworzymy sekcję fotograficzną przy Gryfińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z roku na rok nasza grupa powiększa się, co świadczy o dużym zainteresowaniu fotografią. Stąd, na tegorocznej wystawie, więcej prac, którymi chcemy się pochwalić. Zaprezentujemy zdjęcia o różnej tematyce, zrobione podczas wakacji spędzonych w kraju i za granicą oraz na wycieczkach organizowanych przez sekcję turystyczną. Ciągle uczymy się i doskonalimy nasz warsztat pracy z aparatem fotograficznym. Wybraliśmy, naszym zdaniem, najlepsze zdjęcia i jesteśmy otwarci na Państwa opinię. Życzymy miłego oglądania naszych prac. Teresa Głowacka, Maria Grygiel, Kinga Karpicka, Leon Kryczka, Jadwiga Michalak, Bożena Mockało, Joanna Rossa, Teresa Sowińska, Irena Skórska, Józef Satanowski, Zdzisława Wieczorek, Magda Bidzińska.

 

2017/11/30, Budżet Obywatelski 2018 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy już wyniki głosowania na realizację zadań budżetu obywatelskiego na rok 2018.

Dziękujemy bardzo za udział w głosowaniu w którym wzięło udział 7974 osoby.

Do realizacji zakwalifikowano następujące zadania:

1. Zadanie nr 1 –„Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie”

2. Zadanie nr 4 – „Kolorowy zakątek – ogród sensoryczny w Gryfinie”

Protokół Zespołu do spraw budżetu obywatelskiego

Pełne informacje na temat wyników głosowania na zadania budżetu obywatelskiego znajdziecie Państwo na stronie https://gryfino.budzet-obywatelski.org/ oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gryfino.pl.

 

2017/11/28, Promocja książki "Monografia Sołectwa Żabnica Tom I Dębce"

W dniu 27 listopada 2017 roku odbyła się promocja książki wydanej przez Gminę Gryfino autorstwa prof. dr hab. Bogdana Matławskiego „Monografia Sołectwa Żabnica Tom I Dębce”. Książka napisana została w ramach projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich „Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś”. Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców Gminy Gryfino a w szczególności sołectwa Żabnica.

Autor przedstawił historię Dębiec na podstawie swoich przeżyć, rozmów z mieszkańcami oraz licznych materiałów.

 

2017/11/24, XLI sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbędzie się XLI sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad

 

2017/11/30, Gliptykos wystąpił dla Oli

W minioną niedzielę, 26 listopada 2017 Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury zagrała dobroczynnie na rzecz ośmioletniej niepełnosprawnej Oli Skrzypy. Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" oraz szczytny cel, po raz kolejny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem gryfinian. Mimo prowadzenia leczenia i rehabilitacji Oli Skrzypy od okresu niemowlęcego, nadal potrzebne są specjalistyczne badania oraz kompleksowa rehabilitacja połączona z turnusami w specjalistycznych ośrodkach, a także sprzęt niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu niepełnosprawnej ośmiolatki. To kosztowna terapia, ale skutecznie utrzymuje Olę w dość dobrej kondycji.

Jednak ogromne wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją dziewczynki są większe niż możliwości finansowe jej rodziców. Potrzebne jest konkretne wsparcie. Swoją cegiełkę do tej pomocy dołożyli artyści Grupy Teatralnej Gliptykos, przekazując na rzecz Oli dochód ze sprzedaży biletów na przedstawienie pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa", które zagrali w minioną niedzielę. Spektakl cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Od kwietniowej premiery był to już piąty pokaz, i kolejny raz przy pełnej widowni. Publiczność świetnie bawiła się podczas przedstawienia, czego wyrazem był śmiech i rzęsiste brawa, a także gratulacje przekazane artystom po występie. Rodzice Oli, także obecni na przedstawieniu, ze wzruszeniem dziękowali artystom za okazaną pomoc, obdarowując teatralną grupę przepięknymi świątecznymi ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez babcię dziewczynki.

 

2017/11/27, Seniorzy w Wełtyniu świętowali

Dnia 25.11.2017 roku odbył się Dzień Seniora w Świetlicy Wiejskiej w Wełtyniu. Organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz część artystyczną w której wystapili podopieczni intruktora Świetlicy Wiejskiej w Wełtyniu Marty Nowak. Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Paweł Nikitiński przekazał na ręce Przewodniczącego Koła Emerytów i Rencistów Zdzisława Krupy słodki upominek oraz wyrazy wdzięczności i pomyślności.

Do życzeń dołaczyli sie zaproszeni goście: Radny Rady Miejskiej w Gryfinie Leszek Jaremczuk, Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gryfinie Eleonora Zakrzewska, oraz Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Wełtyniu Waldemar Czyż. Oprawę muzyczna święta przygotowała Kapela Ludowa Wełtynianka.

 

2017/12/05, Sukces gryfińskich recytatorek

Amelia Maciążek i Nel Tarczyńska recytatorki z Pracowni Teatru i Recytacji Gryfińskiego Domu Kultury prowadzonej przez Dorotę Krutelewicz-Sobieralską, zostały wyróżnione w XIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Szczeciński Parnas" - poświęconym twórczości pisarzy ziemi szczecińskiej. Konkurs odbył się 25 listopada 2017 w Teatrze Polskim w Szczecinie. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów, Szkoła Podstawowa Nr 48 i Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Szczecinie. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Kuratora Oświaty i Szczecińskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Wyróżnione recytatorki należą od wielu lat do grona najlepszych w województwie, mają w swoim dorobku zwycięstwa w wielu innych prestiżowych konkursach.

 

2017/11/13, Europejskie Dni Pracodawcy 2017

Europejskie Dni Pracodawców to przedsięwzięcie zainicjowane przez Europejskie Publiczne Służby Zatrudnienia na rzecz wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i Publicznymi Służbami Zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie włączając się w tę inicjatywę zaprasza na dni otwarte organizowane pod hasłem „Wiedza kluczem do rozwoju”.

Podczas dni otwartych w dniach 23- 24.11.2017r. od godziny 8:00 do 14:00 pracownicy urzędu będą udzielali informacji o:

• aktualnej sytuacji na rynku pracy w zakresie dostępności pracowników,

• wszelkich ofertowanych przez urząd pracy formach wspierania pracodawców przy zatrudnianiu pracowników oraz podnoszeniu kwalifikacji pracowników i pracodawcy,

• zmianach przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców, które będą obowiązywać od stycznia 2018r.

Ponadto, wszyscy zainteresowani pracodawcy będą mogli skorzystać z porady zawodowej w zakresie doboru kandydatów do pracy lub indywidualnego rozwoju zawodowego pracodawcy i jego pracowników a także z pomocy w przygotowaniu wniosku o przyznanie poszczególnych form wsparcia. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców z terenu powiatu gryfińskiego do odwiedzenia Urzędu Pracy w Gryfinie oraz jego filii w Chojnie podczas Dni Otwartych

 

2017/11/17, Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Gryfino bardziej bezpieczne - warsztaty z koordynacji i współpracy między służbami ratowniczymi i mundurowymi"

 

2017/11/24, Święto Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie

W dniu 24 listopada 2017 odbyły się uroczystości z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie. Podczas wydarzenia uczniowie placówki wystąpili z kreatywnym pokazem artystycznym, oddając hołd słynnemu polskiemu kapitanowi Żeglugi Wielkiej Mamertowi Stankiewiczowi patronowi szkoły.

W ramach uroczystości w szkole zaplanowano m.in. wystawę prac plastycznych oraz konkurs wiedzy o morzu bałtyckim.

 

2017/11/21, Projekt "Dokumenty Zastrzeżone"

Związek Banków Polskich zaprasza po raz kolejny do udziału w projekcie „Dokumenty Zastrzeżone” którego celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Akcja realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Od 1 stycznia 2014 roku uruchomiony został System Zastrzegania Kart który pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Aby zastrzec swoją kartę wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika ( posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

 

2017/11/22, 9. Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca

Za nami tegoroczna, 9 już edycja Jesiennej Sceny Tańca, czyli Festiwalu Małych Form Ruchowych. Przez trzy dni, od 17 do 19 listopada 2017 na deskach Gryfińskiego Domu Kultury mieliśmy okazję oglądać najciekawsze spektakle taneczne i wybitnych tancerzy z Polski, Niemiec, Szwajcarii i Japonii. Wielkie gryfińskie święto tańca w tym roku poprzedził Tydzień Tańca, podczas którego odbywały się prezentacje lokalnych szkół tańca i otwarte warsztaty taneczne dla młodzieży oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Ekspresja w tańcu". Pokazy spektakli i choreografii rozpoczęły się w piątek 17 listopada 2017.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali pomysłodawczyni imprezy Eliza Hołubowska oraz Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder. Podczas pierwszego dnia Jesiennej Sceny Tańca widzowie mogli obejrzeć trzy choreografie. Festiwal otworzył spektakl "Silizium" w wykonaniu Izy Łogonowicz i Sebastiana Zemankiewicza. Swoją produkcję zaprezentował także Teatr Tańca EGO VU. W choreografii "Sieć", której autorką jest Eliza Hołubowska, zespół odniósł się do komunikacji wirtualnej i zagrożeń dla relacji międzyludzkich z niej wynikających. Pierwszy dzień JST 2017 zakończył spektakl "Strategia (mimowolna reaktywacja)" zaprezentowany przez Leszka Bzdyla. Brawurowe wykonanie, ekspresja i wielowymiarowość spektaklu została nagrodzona dużymi brawami przez gryfińską publiczność.

W przerwie między spektaklami można było zajrzeć do festiwalowej kawiarenki oraz obejrzeć wystawę "Język ciała/body language". Wystawa prezentowała prace studentów I Pracowni Malarstwa i Rysunku pod kierunkiem dr hab. Eżbiety Wasyłyk i mgr Natalii Szostak z Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace ukazują rys pracowni skoncentrowanej na konstrukcji formy i świetle. Głównym tematem przedstawionych realizacji jest kształt ludzkiego ciała i struktura koloru. W sobotni wieczór widzowie, którzy licznie przybyli do Gryfińskiego Domu Kultury mogli zobaczyć choreografię "Anonymous", której pomysłodawczynią i wykonawczynią była Małgorzata Mielech. "Anonymous" odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością a surrealizmem, pomiędzy codziennością a eterycznością, scalając je w jedno. Spektakl nawiązywał do dziedziny Street art.

Na scenie GDK wystąpiła również gryfinianka, dawna tancerka i choreograf zespołu VOGUE (obecnie TT EGO VU) Aleksandra Carvalheiro. Artystka zaprezentowała autorską choreografię pn. "KIECKA". Tytułowa "kiecka" to nieodzowny i wyjątkowy atrybut kobiecości. Artystki z Japonii - Maiko Date i Rei Hashimoto zaprezentowały magiczny spektakl "Song of the Earth" W sobotę odbyło się także Silent Disco, czyli cicha dyskoteka. Na trzech kanałach swoją propozycję muzyczną grali DJ Monika Petryczko, DJ Pierce White oraz kolektyw Keri Szamot. Trzeci, ostatni dzień tegorocznej Jesiennej Sceny Tańca otworzył niezwykły spektakl "Kopflos". Projekt stworzony przez Olgę Domańską i Mereike Jung to poetyczny spektakl teatru wizualnego, w którym dwie postacie szukają swojej własnej głowy. "Kopflos" to zabawna karykatura społeczeństwa, które ślepo podąża za ustanowionymi normami, schematami i opiniami.

Na zakończenie festiwalu JST widzowie mieli okazję zobaczyć choreografię "Foreign Work 2x2" której autorem jest Irad Mazliah. Na scenie GDK wystąpili Irad Mazliah i Takako Matsuda. Spektakl poruszał kwestię pracy na obczyźnie. Obok tancerzy na scenie wystąpił multiinstrumentalista Kazuhisa Uchihashi, który na żywo prezentował muzykę do spektaklu.

Organizatorem festiwalu Jesienna Scena Tańca było Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU Współorganizatorem i miejscem głównych wydarzeń festiwalu był Gryfiński Dom Kultury Miejscem warsztatów i bazą Tygodnia Tańca był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie Festiwal objęty został honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Festiwal powstał dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Gryfino oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

 

2017/11/22, XIII Jesienna impreza na orientację już za nami

W sobotę 18 listopada 2017 odbyła się XIII Jesienna Impreza na Orientację. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć punkty kontrolne znajdujące się w Lesie Czepińskim. W rajdzie wzięło udział 27 zespołów. Wystartowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie, Zespołu Szkół w Kliniskach Wielkich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie oraz indywidualni turyści.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: TD- szkoły podstawowe do VI klasy TM - klasy VII i gimnazja TJ - szkoły ponadgimnazjalne RK - rekreacyjna. Mapa dla kategorii TD i RK obejmowała 7 punktów kontrolnych do potwierdzenia, trasa liczyła 2,2 km. Obowiązywała kolejność potwierdzeń znalezionych punktów. Mapa dla kat. TM i TJ wyznaczała trasę o długości 2,6 km z 9 punktami kontrolnymi. Jeden punkt trzeba było wyznaczyć samemu z azymutu i odległości podanych przez organizatora. Kolejność potwierdzeń odnalezionych punktów była obowiązkowa.

Wyniki XIII Jesiennej Imprezy na Orientację i punktacja

 

2017/11/20, Koncert Muzyki Polskiej w Szkole Muzycznej I Stopnia w Gryfinie

Dnia 18.11.2017 w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie odbył się Koncert Muzyki Polskiej z okazji obchodów Święta Niepodległości. Koncert został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Gryfinie, podczas którego wychowankowie oraz towarzyszący im opiekunowie zademonstrowali swoje umiejętności muzyczne.

W czasie obchodów gościnnie wystąpiła Kapela Ludowa Wełtynianka, która zaprezentowała się w swoich kolorowych strojach ludowych. Na uroczystość przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Radni Rady Miejskiej w Gryfinie, oraz nauczyciele i opiekunowie młodych artystów.

 

2017/11/16, Grudniowy spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos - Bilety wyprzedane!

Informujemy, że bilety na planowany na 10 grudnia 2017 spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos na rzecz Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie, zostały WYPRZEDANE!

Zespół informuje, że planowane są kolejne przedstawienia od stycznia 2018 roku. Jak deklarują aktorzy Gliptykosa i ich reżyser Maria Piznal, teatr będzie prezentował swoją ostatnią sztukę "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa", dopóki będą chętni oglądać twórczość gryfińskiej grupy.

 

2017/11/03, 9. Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2017 - rezerwacja i sprzedaż biletów!

Można już dokonywać rezerwacji na wydarzenia 9 Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA. Zainteresowanych rezerwacją wejściówek prosimy o kontakt mailowy z reprezentantami organizatorów odpowiedzialnymi za poszczególne wydarzenia.

REZERWACJA BILETÓW NA SPEKTAKLE: Ewelina Tołyż tewela95@gmail.com

REZERWACJA BILETÓW NA SILENT DISCO: Weronika Giżycka gizyckaweronika@gmail.com

REZERWACJA WARSZTATÓW: Maja Szymkowiak majabzz@wp.pl 

Więcej informacji o warsztatach znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402.

Po dokonaniu rezerwacji dostaną Państwo maila zwrotnego z numerem konta, informacjami i danymi do przelewu. Odbiór biletów od 6 listopada 2017 lub bezpośrednio przed wydarzeniem w Gryfińskim Domu Kultury. Istnieje również możliwość kupna biletu osobiście w Gryfińskim Domu Kultury w dniach festiwalu, niestety już bez gwarancji miejsca. Bilety będzie można również nabyć od poniedziałku 6 listopada 2017 w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Zapraszamy do GDK w dni robocze od godziny 8 do 17. Cena biletu na jeden dzień pokazów choreografii podczas JST wynosi 15 zł. Bilet na Silent Disco to także koszt 15 zł. Osoby chcące uczestniczyć w Silent Disco, które odbędzie się 18 listopada 2017 w godzinach 21:00-03:00 informujemy, że słuchawki wydawane będą TYLKO na podstawie dowodu tożsamości. Prosimy o tym pamiętać!

Pokazy spektakli tańca w dniach 17-19 listopada rozpoczynać się będą o godzinie 19. Program tegorocznej JESIENNEJ SCENY TAŃCA zaprezentujemy już wkrótce. 9 edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017. Festiwal oferuje swoim widzom tak jak dotychczas szerokie spektrum aktywnego uczestnictwa w kulturze. Mamy też jest kilka nowości, nową szatę graficzną oraz promujący taniec i festiwal -Tydzień Tańca w Gryfinie. Oferujemy spektakle ruchowe o różnej estetyce, ale wszystkie na wysokim poziomie artystycznym. W tym roku oprócz gości z Polski zaprosiliśmy artystów Z Niemiec, Szwajcarii oraz Japonii. Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego i afro. W tym roku po raz pierwszy proponujemy trzy bloki zajęć. Zajęcia kierowane są zarówno do tancerzy jak i do osób, które dopiero zaczynają przygodę z ruchem. Więcej informacji o warsztatach znajdziemy pod linkiem http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402 Wracamy do propozycji cichej dyskoteki. Silent Disco to impreza, która cieszyła się do tej pory dużym zainteresowaniem. Trzech DJ'ów zaprosi do zabawy w różnych stylach muzycznych.

Tydzień Tańca w Gryfinie to pokazy tańca, warsztaty taneczne i konkurs plastyczny. Wszystkie te działania mają poszerzyć wiedzę o tańcu i zachęcić młodzież do zainteresowania się tą dziedziną sztuki. Prace nagrodzone w konkursie prezentowane będą podczas festiwalu obok wystawy prac malarskich studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Informacje o Tygodniu Tańca znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=964, regulamin konkursu plastycznego - http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1401

Organizatorem festiwalu jest Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU. Partnerem wydarzenia i miejscem głównych wydarzeń festiwalu jest Gryfiński Dom Kultury. Miejscem warsztatów i bazą Tygodnia Tańca jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Festiwal powstał dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

 

2017/11/17, Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gryfinie

16 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gryfinie.

W posiedzeniu uczestniczył: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Pan Mieczysław Sawaryn, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego Druh Zenon Trzepacz, Radny Rady Miejskiej Pan Janusz Skrzypiński, Komendant Straży Miejskiej w Gryfinie Pan Roman Rataj, Starszy Inspektor ds. operacyjno- szkoleniowych KP PSP w Gryfinie asp. Adam Tomczyk, Kierownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Pan Andrzej Wiśniewski, oraz Druhowie Prezesi i Naczelnicy z Jednostek OSP z Chwarstnicy, Gryfina, Radziszewa, Sobieradza i Wełtynia.

Tematem posiedzenia było przygotowanie jednostek OSP do sezonu zimowego oraz dokonanie analizy zdarzeń dotyczących nagłych zjawisk atmosferycznych, które wystąpiły na terenie Miasta i Gminy Gryfino w dniach 5/ 6 października i 28/ 29 października 2017 r. Szczególną uwagę podczas posiedzenia poświęcono działaniom społecznym dotyczącym zmniejszenia ilości zatruć tlenkiem węgla w sezonie grzewczym 2017/2018 i zagrożeniom zimowym. Uroczystej inauguracji kampanii społecznej dotyczącej zagrożeń zimowych i zatrucia tlenkiem węgla na terenie Miasta i Gminy Gryfino dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Pan Mieczysław Sawaryn, który przekazał dla jednostki OSP Chwarstnica i OSP Wełtyń nowo zakupione wielogazowe urządzenia wykrywczo pomiarowe MSA Auer Altair 4X. Dzięki temu zakupowi, wszystkie nasze jednostki OSP z Gminy Gryfino będą mogły dokonywać pomiaru stężenia tlenku węgla, siarkowodoru, tlenu i gazów wybuchowych a tym samym podejmować skuteczne działania ewakuacji osób zagrożonych zatruciem.

W ramach rozpoczęcia wspólnej kampanii informacyjnej dla mieszkańców Miasta i Gminy Gryfino, Straż Miejska oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotowało materiały edukacyjne, które zostaną rozpropagowane w placówkach oświatowych, sołectwach, świetlicach wiejskich, parafiach i mediach lokalnych. Komendant Straży Miejskiej Pan Roman Rataj zaprezentował przygotowane broszury dot. zagrożeń zimowych, spalania śmieci i tlenku węgla. Oprócz materiałów edukacyjnych Komenda Powiatowa PSP w Gryfinie wspólnie ze Strażą Miejską i GCZK w ramach programu „Bezpieczna Gmina” przeprowadzą zajęcia profilaktyczne o tematyce „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa” oraz akcja „Czad i ogień obudź czujność” w placówkach oświatowych. Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino dziękując Druhom za zaangażowanie, profesjonalizm podczas akcji ratowniczych oraz zapewnienie mieszkańcom szybkiej pomocy podczas sytuacji kryzysowych przekazał zakupiony przez Gminę Gryfino sprzęt pożarniczy, który poprawi bezpieczeństwo strażaków i zwiększy skuteczność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.


 

2017/11/16, Wyniki konkursu plastycznego "Ekspresja w tańcu"

Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Ekspresja w tańcu". Konkurs zrealizowany był w ramach Tygodnia Tańca poprzedzającego 9. Jesienną Scenę Tańca w Gryfinie. Na przegląd nadesłano 20 prac, głównie w technikach plastycznych. Pojawiły się również dwie fotografie. Autorzy większości prac to osoby w kategorii wiekowej 14-16 lat. W kategorii powyżej 17 lat nie było zgłoszeń. W poniedziałek 13 listopada 2017 odbyły się obrady jury, podczas których wyłoniono zwycięzców. Skład gremium oceniającego prace: Aneta Kopystyńska Elżbieta Kokot Mariusz Strzelczyk Piotr Ostrowski Jury po obejrzeniu i ocenieniu 20 nadesłanych prac postanowiło przyznać cztery nagrody oraz jedno wyróżnienie specjalne. Jury oceniło poziom prac jako zróżnicowany, wskazując na różnorodność środków wypowiedzi plastycznych oraz ekspresji twórczej autorów.

Jury postanowiło przyznać:

I nagrodę dla Karoliny Wojdyły (lat 16) - darmowe warsztaty z Anną Marią Krysiak i Maiko Date + podwójne zaproszenie na 9. Festiwal Jesienna Scena Tańca

II nagrodę dla Weroniki Gałęzowskiej (lat 16) - podwójne zaproszenie na 9. Festiwal Jesienna Scena Tańca

III nagrodę dla Ewy Błaszczak (lat 15) - podwójne zaproszenie na festiwal Jesienna Scena Tańca

IV nagrodę dla Wiktorii Budny (lat 15) - podwójne zaproszenie na jeden wybrany dzień 9. Festiwalu Jesienna Scena Tańca

Wyróżnienie specjalne dla Basi Wilczyńskiej (lat 11), mimo iż autorka nie kwalifikowała się do żadnej z przewidzianych kategorii wiekowych. Swoją decyzję jury umotywowało wysokim poziomem artystycznym pracy oraz trafnym doborem środków wyrazu do zadanego tematu. Nagrodą jest podwójne zaproszenie na jeden wybrany dzień 9. Festiwalu Jesienna Scena Tańca.

Wszystkie nagrodzone prace wystawione będą do oglądania od czwartku 16 listopada od godziny 12 i podczas trwania całego festiwalu Jesienna Scena Tańca w budynku Gryfińskiego Domu Kultury. Następnie będzie można je oglądać przez cały grudzień w Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu. Oryginał protokołu z posiedzenia jury dostępny jest do wglądu w biurze GDK. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odbioru nagród. Nagrody będą do odbioru od 16 listopada od godziny 8.00 rano w biurze Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17.

 

2017/11/09, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego "Pokazy i zawody Aikido - 2017"

 

2017/11/09, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Jesienna scena tańca - 9 Festiwal Małych Form Ruchowych"

 

2017/11/16, "Do kraju tego..." wieczór poetycko-muzyczny w Pałacyku pod Lwami

We wtorek, 14 listopada 2017 w Pałacyku pod Lwami odbył się wieczór poetycko-muzyczny pod tytułem "Do kraju tego...". Program przygotował Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury. Na scenie wystąpili aktorzy Eliksiru oraz Teatru Uhuru. Odbył się także mini wieczorek autorski Alicji Błaszczyk. Mottem wieczoru był cytat z wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. "Moja piosnka", w którym nostalgia za utraconą ojczyzną łączy się z pragnieniem życia w upragnionym kraju. Motywem przewodnim wieczoru było słowo "ojczyzna", odmieniane prze różne przypadki poetyckich epok i poetyk. Posłuchaliśmy wierszy bardzo znanych stanowiących kanon polskiej literatury, tych sławiących nasz kraj, jak i tych, których przesłanie jest bardziej uniwersalnie.

Widzowie, którzy licznie przybyli do Pałacyku pod Lwami wysłuchali recytacji poezji Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Tuwima, Miłosza, Szymborskiej i wielu innych poetów dla których słowo "ojczyzna" znaczyło coś bardzo cennego i coś bardzo osobistego. Swoje własne wiersze prezentowali Jerzy Romaniuk z Teatru Eliksir oraz Alicja Błaszczyk -poetka z Daleszewa. Oprócz poezji wysłuchaliśmy także utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Oliwii Kurlej. Były także prezentacje multimedialne. Pokazano cykl prac Jerzego Dudy - Gracza poświęconych Mickiewiczowi. Duże wrażenie na publiczności zrobiły fragmenty filmów -"Syzyfowe prace" z roku 2000 z brawurową recytacją "Reduty Ordona" oraz fragment obrazu "Lawa" Tadeusza Konwickiego z fenomenalną interpretacją Wielkiej Improwizacji w wykonaniu Gustawa Holoubka. Emilia Bulsa zaśpiewała utwór z repertuaru Maryli Rodowicz "Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos".

Za wieczorne spotkanie wszystkim gościom i wykonawcom podziękował zastępca dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury Krzysztof Rudnicki W programie udział wzięli: Aktorzy Teatru Eliksir: Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil, Danuta Szydło oraz Jerzy Romaniuk. Aktorzy Teatru Uhuru: Oliwia Kurlej (fortepian, recytacja) i Emilia Bulsa (recytacja, śpiew). Gościnnie: Alicja Błaszczyk poetka z Daleszewa. Kierownictwo artystyczne: Janusz Janiszewski.

 

2017/11/06, Teatr Eliksir – jesienne peregrynacje

Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury nie próżnuje, a jesienna aura bynajmniej nie spowolniła aktywności aktorów.

W Ińsku i Zamborsku 28 października teatr wystąpił w Ińsku z okazji Dania Seniora, a w ostatnią sobotę 4 listopada grupa gościła w Zamborsku koło Pyrzyc na zaproszenie Stowarzyszenia Jaskółka oraz Fundacji Razem dla rozwoju obszarów wiejskich. W obu miejscach teatr zaprezentował spektakl satyryczny „Doktor Piguła przyjmuje …”, którym zawsze potrafi doskonale rozbawić publiczność. Z początkiem nowego sezonu do grupy dołączyły dwie aktorki – Jolanta Błaszak oraz Krystyna Gil, które od razu znalazły sobie miejsce i role w Eliksirze.

Biesiada ludowa W Zaborsku odbyło się spotkanie zespołów ludowych, których łączy jeden cel - tradycja i kultura na polskiej wsi. Artyści ludowi spotkali się by poopowiadać o swoich sukcesach i porażkach, pośpiewać, potańczyć po prostu pobyć z sobą bez stresu z humorem i z nową energią do działania. Organizatorem było Stowarzyszenie Jaskółka - Katarzyna Kosno. Współorganizatorzy to Maria Raczkowska - Zespół Biesiada, Zdzisław Szczepkowski - Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Maria Wybranowska - Stowarzyszenie Seniorita. Oprócz gościnnego występu Teatru Eliksir z Gryfina w spotkaniu wzięły udział zespoły: Biesiada, Kalinka, Pyrzyczanka, Pacholęta i Borzymianka. W biesiadzie uczestniczyli także prof. Bogdan Matławski i Jan Sylwestrzak. Stowarzyszenie Jaskółka oraz Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich na terenie powiatu pyrzyckiego, gryfińskiego i stargardzkiego realizuje projekt ,,Co w wiejskich sercach gra ”, którego głównym celem jest ukazanie fenomenu amatorskich zespołów ludowych wraz z ich rolą społeczną i kulturotwórczą w życiu społeczności wiejskich.

W Pałacyku o ojczyźnie A już 14 listopada Teatr Eliksir zaprasza do Pałacyku pod Lwami na kolejne poetyckie spotkanie Tym razem program będzie poświecony poezji patriotycznej, w którym usłyszymy słynne strofy o ojczyźnie oraz wspólnie pośpiewamy znane utwory należące do kanonu polskich pieśni narodowych. Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski. Obecnie teatr tworzą: Józefa Łodykowska, Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil oraz Jerzy Romaniuk. 

 

2017/11/15, Spektakl grupy teatralnej Gliptykos 10 grudnia w GDK! Bilety w sprzedaży od 16 Listopada

Spektakl "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" Grupy Teatralnej Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury cieszy się ogromnym powodzeniem. Bilety na listopadowy spektakl rozeszły się błyskawicznie, więc zespół szybko przygotował kolejny termin. Po raz szósty z "Epopeją..." grupa wystąpi w niedzielę 10 grudnia 2017 o g. 18.

Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek aktorzy przekażą Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie. Powstało ono z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Gryfina i okolic we wrześniu 2015 r. Obecnie stowarzyszenie ma pod swoją opieką 27 osób w wieku od 3 do 24 lat, z różnymi rodzajami niepełnosprawności m.in. dotknięte autyzmem, zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym. "Jako rodzicom, zależy nam na aktywnym uczestnictwie naszych córek i synów w życiu społecznym. Nasze działania mają na celu stworzenie do tego warunków i możliwości. Chcemy także zapewnić im konieczną rehabilitację i edukację" - mówią rodzice z "MOST-u". Popołudniowe spotkania podopiecznych stowarzyszenia odbywają się na terenie Dziennego Domu "Senior-Wigor" od poniedziałku do soboty w g. 17-19. "MOST" organizuje zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. Ważnym elementem są także indywidualne zajęcia z logopedą. "Poza rehabilitacją nasi podopieczni angażowani są również w różnego rodzaju gry i zabawy mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości. Organizowane są również wspólne wyjścia, na których poznają ciekawe miejsca i zdobywają umiejętności społeczne w gronie bliskich sobie osób. Jest to także okazja dla nas rodziców, aby wzajemnie dostarczać sobie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemami życia z niepełnosprawnym dzieckiem" -dodają rodzice z "MOSTU-u". Stowarzyszeniu potrzebne jest również konkretne wsparcie finansowe. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos.

Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą od czwartku 16 listopada 2017 w sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w g. 8-17; rezerwacja telefoniczna (odbiór biletów następnego dnia) pod numerem tel. 91-416-25-20. Spektaklowi towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz prac wykonanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło Nr 1 w Gryfinie.

 

2017/11/13, Odblaski ratują życie

Funkcjonariusze straży miejskiej i policji podczas Akcji Znicz 2017 w okolicy cmentarza oraz na terenie miasta rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe w postaci opasek, kamizelek oraz worków odblaskowych . Łącznie rozdano 134 opasek, 10 kamizelek, 20 worków, 62 zawieszek. Dzięki odblaskom kierowcy mają szansę zobaczyć pieszych z nawet trzykrotnie większej odległości niż wtedy, gdy pieszy nie ma żadnego elementu odblaskowego.

Przypominamy, że można zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej po odblask. Odblaski zostały zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Gryfino.

 

2017/10/16, Ogłoszenie o naborze na stanowisko pielęgniarki/położnej w Żłobku Miejskim w Gryfinie

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pielęgniarki/położnej w Żłobku Miejskim w Gryfinie.

 

2017/12/01, Nagroda dla 11-letniego chłopca z SP nr 2

W niedzielę 12 listopada w jednym gryfińskich mieszkań doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 11-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie wykazał się niezwykłą postawa dzwoniąc po pomoc do służb ratowniczych. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino postanowił podziękować chłopcu za reakcję oraz postawę godną do naśladowania wręczając statuetkę oraz drobne upominki. Profilaktyka oraz działania służb ratowniczych prowadzone na terenie Gminy Gryfino przynoszą pozytywne skutki.

 

2017/11/13, Gminne obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniach 10-11 listopada 2017 roku w Gryfinie odbyły się uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzień przed Świętem Niepodległości o godz. 17.00 odbyła się Uroczysta Wieczornica w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie.

11 listopada o godz. 9.00 nastąpiło złożenie kwiatów przy Obelisku Niepodległościowym na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie.

O godz. 10.00 miała miejsce Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę - Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gryfinie.

O godz. 19.00 odbył się Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu Chóru „Res Musica” z Gryfina w Kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie.

 

2017/11/10, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

z dnia 10 listopada 2017 roku

Informuję mieszkańców, że  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie  wydał  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE PRZED SILNYM WIATREM

od godz. 18:00 dnia 10.11.2017 do godz. 10:00 dnia 11.11.2017

 Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,

z porywami od 75 km/h do 90 km/h z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w powiatach nadmorskich.

Zaleca się:

1.   Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.

2.   Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

3.   Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.

4.   Nie parkować samochodów pod drzewami , liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

5.   Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru. Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.

6.   Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

7.   Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.

8.   Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.

9.   W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

10. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.

11. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

 

                        z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

                                     Zastępca Burmistrza                 

                     Paweł Nikitiński

 

                                                                                                                      

 

2017/11/03, Gminne Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada 2017 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza wszystkich mieszkańców na Gminne Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r.

W ramach uroczystości zaplanowano:

godz. 9.00 złożenie kwiatów przy Obelisku Niepodległościowym na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie

godz. 10.00 Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę - Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gryfinie - Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Gryfinie (ul. Z. Krasińskiego 82) Współorganizatorzy: NSZZ „Solidarność” ZEDO

godz. 19.00 Koncert Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości- Kościół pw. Narodzenia NMP w Gryfinie (ul. Kościelna 31) Chór „Res Musica” z Gryfina

Imprezy towarzyszące:

10 listopada – godz. 17.00 – Uroczysta Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie (ul. Łużycka 22)

14 listopada – godz. 18.00 – Wieczór poetycko – muzyczny „Do kraju tego...” w wykonaniu Teatru Eliksir i ich gości – GDK Pałacyk pod Lwami (ul. Bol. Chrobrego 48)

 

2017/11/03, Spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos - Bilety wyprzedane!

INFORMUJEMY, ŻE bilety-cegiełki na spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa"  zaplanowany na 26 listopada 2017, zostaływyprzedane już w pierwszym dniu sprzedaży.

Zainteresowanych kolejną prezentacją spektaklu informujemy, że zespół zagrał jeszcze raz w grudniu. Informacje o kolejnym spektaklu prześlemy wkrótce.

Grupa Teatralna Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury kolejny raz wystąpi ze spektaklem "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa". W niedzielę 26 listopada 2017 o g. 18 w sali widowiskowej GDK aktorzy zagrają na rzecz ośmioletniej Oli Skrzypy. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. W pierwszych dwóch miesiącach życia nic nie wskazywało na problemy, jednak wkrótce rodzice zaczęli zauważać, że ich córka "nie rozwija się tak jak powinna...". Lekarz potwierdził te obawy; u Oli zdiagnozowano obniżone napięcie mięśniowe. Mimo natychmiast wdrożonej rehabilitacji, postęp w rozwoju dziewczynki był bardzo powolny, wręcz znikomy. W 11. miesiącu życia rodzice zaobserwowali u swojej córeczki pierwszy napad padaczkowy; od tego czasu Ola przyjmuje leki. "Mimo bardzo rozszerzonej diagnostyki w wielu szpitalach, m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wielu badaniach obrazowych z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, badaniach metabolicznych, genetycznych, badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego, i wielu, wielu innych, do tej pory nie udało się lekarzom ustalić, dlaczego nasza córcia nie chodzi, nie stoi, nie mówi... Nigdy nie raczkowała, nie usiadła samodzielnie. Żyje we własnym świecie..." - opowiadają zatroskani rodzice, którzy widzą w swoim dziecku potencjał i chęć rozwoju, jednak "coś" ciągle blokuje ich Oleńkę.

Ośmioletnia obecnie Ola to śliczna niebieskooka dziewczynka. Uczęszcza na wiele zajęć, które utrzymują ją w dość dobrej kondycji, jednak wciąż nie ma tego skoku, który sprawiłby, że dziewczynka ruszyłaby z rozwojem. Potrzebne są kolejne badania diagnostyczne, kompleksowa rehabilitacja połączona z turnusami w specjalistycznych ośrodkach oraz sprzęt niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu niepełnosprawnej ośmiolatki - to wszystko jest bardzo kosztowne. Rodzice nie są w stanie sami pokryć ogromnych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją swojej córeczki, potrzebują wsparcia. Swoją cegiełkę do tej pomocy dokłada Gliptykos, przeznaczając na ten cel dochód ze sprzedaży biletów na listopadowe przedstawienie.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki. Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością. W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek. Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół.

 

2017/10/30, Informacja o naborze kandydatów na wolne stanowisko kierownicze

Informacja o naborze na stanowisko kierownicze - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie. Informujemy, że poprzedni  nabór na wolne stanowisko kierownicze nie został rozstrzygnięty. Biorąc pod uwagę powyzsze ogłoszony został ponownie nabór na ww. stanowisko.

 

2017/11/10, Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka

„Żeby Polska była Polską” - pod tym hasłem dnia 10 listopada 2017 roku w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości. Dzieci z przedszkola przygotowały część artystyczną na której wyrecytowały i zaśpiewały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

 

2017/11/13, Spektakl Grupy Teatralnej TED

W czwartek 9 listopada 2017 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpiła czeska grupa teatralna Teď nádech a leť. Artyści zaprezentowali gryfińskiej widowni spektakl pn. "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą". Publiczność dopisała. Scena sali widowiskowej stała się nie tylko przestrzenią dla teatru, lecz także miejscem dla widzów, którzy przez całe przestawienie pozostawali bardzo blisko aktorów.

Spektakl "Kura nie jest ptakiem, Ukraina nie jest za granicą" to portret życia marnowanego wojną, ale także i woli przetrwania. Mozaika złożona ze szczątków losów tych, którzy choć nie weszli w bezpośredni kontakt z wojną, to ta wpływa na ich życie. To również obraz tych, którzy w wojnie po jednej czy po drugiej stronie, dobrowolnie lub też nie z własnej woli- uczestniczą.

Artyści Teď nádech a leť w swoim spektaklu przedstawili grozę, sprzeczności, absurdy wojny i wojennej propagandy. Uciekając od ocen moralnych, prób zrozumienia czy rozgrzeszenia, oddają głos swoim bohaterom. Faktyczny głos, ponieważ scenariusz spektaklu został oparty o prawdziwe relacje m.in. uchodźców wojennych, uczestników Majdanu, mieszkańców Donbasu czy Mariupolu a także prace reporterów wojennych.

Tak powstał obraz ukazujący złożoność konfliktu wojennego na wschodzie Ukrainy, jego niejednoznaczność. Na kameralnej scenie, podczas trwania całego spektaklu gotowano ukraiński barszcz. Zapach tradycyjnej kuchni ukraińskiej jeszcze bardziej osadzał w realiach przestawianych historii. Ważnym elementem przedstawienia były także piękne pieśni, które twórcy spektaklu poznali podczas swoich podróży i spotkań z mieszkańcami Ukrainy.

 

2017/10/23, Wystawa rysunku "O W O - O K O"

W czwartek 26 października br. zapraszamy do siedziby Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na wernisaż wystawy "O W O - O K O" autorstwa trzech absolwentek Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie. Początek o godzinie 17.00. Oliwia Kurlej, Weronika Gałęzowska i Olga Goźlińska to dzisiaj uczennice szkół średnich. Ich wspólną pasją jest rysunek. Rysunek o wielu obliczach. Wachlarz bieli poprzez grafit koloru aż do głębi czerni. W tej palecie zawarta jest wypowiedź o ich widzeniu świata.

Tego, co najważniejsze i co prawdziwe dla ich młodego serca. Czystość kontrastu bieli-czerni pozwala odebrać świat jakim go widzą. Warto spojrzeć w ten obraz prawdy jakim się dzielą. Wystawę przygotowano wspólnie, jeszcze w Gimnazjum, z pomocą nauczyciela Elżbiety Stasiak.

Zapraszamy!

 

2017/10/25, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie zadania publicznego pn. "Pokazowe zawody AIKIDO 2017"

 

2017/11/06, Dzień Seniora w Czepinie

Coroczne obchody święta Seniorów miały miły i uroczysty charakter. Burmistrz Mieczysław Sawaryn, wiceprzewodniczący rady Zdzisław Kmieciak, sołtys Józef Zajączkowski wraz z Radą Sołecką i ks. proboszcz Jerzy Brocławik złożyli szanownym seniorom serdeczne życzenia, zaś najstarsi mieszkańcy otrzymali kwiaty. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała zabawa przy muzyce Zespołu Gardnianka a także występ Wiktorii. Panie z KGW przygotowały również wykwintny poczęstunek.

Uroczystość przygotowały organizacje społeczne oraz instruktorka świetlicy Emilia Leszczyńska, całość sfinansowano z Funduszu Sołeckiego i środków prywatnych.

 

2017/11/06, Bardzo dobry występ naszych szachistów

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi szachiści podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego Torgelower Nachwuchsopen-2017 w Niemczech. W zawodach wystartowało ponad 90 zawodników z 14 klubów i ośrodków szachowych z Niemiec i Polski. Na sali gry zameldowali się reprezentanci min., Torgelow, Greifswalde, Wittemberge, Uckermunde, Angermunde, Fridrichsfelde oraz Bydgoszczy i Szczecina. A wśród nich nasi – z UKS Biały Pion. Zauważalni nie tylko z racji klubowych koszulek ale też z solidnej i efektywnej gry jaką zaprezentowali podczas turnieju. Od początku, do ostatniej rundy, gryfiniacy bez cienia respektu walczyli z rywalami a widok zawodnika z Gryfina grającego na czołowych szachownicach, wielokrotnie pojawiał się podczas turniejowych rund. Stąd pewno i niezłe wyniki. Dwie nasze reprezentantki wróciły do domu z pucharami. W klasyfikacji dziewcząt do lat 8 zwyciężyła Liwia Babińska a Hania Grabowska zajęła trzecie miejsce. Równie pięknie wyglądała klasyfikacja końcowa dziewcząt do lat 12. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Kuryło a trzecie Nikola Radomska. Dodając do tego drugie miejsce Kingi Dejewskiej do lat 14 oraz czwarte miejsce Niny Lesiak do lat 10, śmiało można powiedzieć – brawo dziewczyny !!! W rywalizacji chłopców w grupie starszej blisko czołowych miejsc znaleźli się Mikołaj Turek 5,0p. oraz Bartosz Nędzarek, Adam Hajdaś, Szymon Soszka i Bartosz Szpura – po 4,0p. Chłopcy młodsi do lat 10 pojechali gównie po naukę ale i oni walczyli bardzo dzielnie, Przemek Gągoliński, Wojtek Olszewski, Tomek Zabadała zdobyli po 4,0p. Janek Dejewski 3,5p. a Wojtek Sztylke 3,0p.

To był bardzo udany wyjazd pod względem szkoleniowym oraz integracyjnym. Zmagania ze stresem i odpowiednia reakcja na szybko zmieniające się sytuacje na szachownicy, stanowiły doskonały bodziec do rozwoju umiejętności szachowych a wiele elementów gry turniejowej zostało wprowadzonych w realia bezpośredniej walki z przeciwnikiem. Ponadto, obserwacja rywali i ich zachowania ale też i własna postawa, ukazywała najważniejsze przesłanie tej gry – ponadczasowe FAIR PLAY, szacunek dla przeciwnika bez względu na jego narodowość, przynależność klubową czy umiejętności szachowe. Bardzo serdeczne podziękowania, składamy wszystkim rodzicom którzy pomagali podczas wyjazdu na zawody. Dziękujęmy za Wasz poświęcony czas, zaangażowanie, zdjęcia oraz jak zawsze miłą szachową atmosferę.

 

2017/11/02, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Przygotowanie zawodniczki do startu w zawodach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku".

 

2017/11/02, Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie realizacji zadania publicznego pn. "Jesienny obóz sportowy sekcji lekkiej atletyki MKS Hermes".

 

2017/11/07, Nowe nagłośnienie wypróbowane

Podczas sobotnich koncertów ( 4.11.2017), jakie odbyły się w Gryfińskim Domu Kultury w ramach siódmej edycji Brzmienia Ósemki, po raz pierwszy wypróbowano nowe nagłośnienie o jakie wzbogaciła się nasza placówka. Już kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że wniosek złożony przez Gryfiński Dom Kultury do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został pozytywnie rozpatrzony i GDK po latach oczekiwań doczeka się nowego sprzętu. Wniosek do ministerstwa przygotowano we współpracy z burmistrzem, pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie i Centrum Informacji Turystycznej.

Całkowity koszt zadania pod nazwą "Zakup nowego wyposażenia nagłośnieniowego dla Gryfińskiego Domu Kultury dofinansowanego w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury" wyniósł 231.240 zł w tym kwota dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanowi 79,91 % podanej kwoty, a wkład własny Gminy Gryfino to ponad 45 tys. zł. Pozyskano m.in. nowe zestawy głośnikowe, wzmacniacze, mikrofony bezprzewodowe i odpowiednie okablowanie.

 

2017/11/06, Spektakl "Zsyłki, łagry, Katyń" w gryfińskim kinie "Gryf"

3 listopada 2017 w gryfińskim kinie "Gryf" odbył się spektakl warszawskiego teatru Oratorium pt.: "Zsyłki, łagry, Katyń". W skromnej, szekspirowskiej, lecz wyrazistej przez to formie aktorzy Danuta Nagórna i Jarosław Witaszek opowiedzieli publiczności o gehennie polskich kresów. Świetną oprawę muzyczną Wojciecha Kostrzewy wykonał na klarnecie pracownik Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Szopena Jacek Dziołak. Wśród widzów znaleźli się licznie reprezentowani gryfińscy Sybiracy oraz uczniowie szkół z Mieszkowic i Gryfina. Słowo wstępne wygłosił przybyły specjalnie burmistrz Paweł Nikitiński. Była to wspaniała, artystyczna lekcja historii. Spektakl, według scenariusza Danuty Nagórnej i w reżyserii Jarosława Witaszka opowiada o historii i genezie sowieckiej zbrodni. Jest to hołd złożony więźniom łagrów i ofiarom zbrodni katyńskiej. Przedstawienie oparte jest na materiałach faktograficznych. Spektakl organizowała Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Gryfiński Dom Kultury.

 

2017/11/02, Informacja

Droga nr 120 od mostu w Gryfinie do granicy na moście w Mescherin została otwarta.

 

2017/10/24, Informacja

Informacja o organizacji ruchu w obrębie Cmentarza Komunalnego w Gryfinie w dniach 29.10-01.11.

Informacja o miejscach parkingowych w dniach 29.10-01.11 w pobliżu Cmentarza Komunalnego w Gryfinie:

1. Parking przy byłej Komendzie Powiatowej Policji – ul. Grunwaldzka.
2. Możliwość parkowania po jednej stronie ulicy Kolejowej w kierunku ulicy Armii Krajowej.
3. Możliwość parkowania na odcinku ul. Pomorskiej ( od parkingu znajdującego się przy cmentarzu do skrzyżowania ze światłami z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
4. Możliwość parkowania przy ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Iwaszkiewicza.

Informacji o organizacji ruchu oraz miejscach parkingowych w dniach 29.10-01.11 udzielać będą strażnicy miejscy.

 


 

2017/10/30, Informacja

Z powodu wysokiego stanu wody w Odrze, droga nr 120 na odcinku od mostu w Gryfinie do mostu w Mescherin została zamknięta do odwołania.

 

2017/11/03, Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 30.10.2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem posiedzenia była „Ocena stanu gotowości poszczególnych ogniw systemu bezpieczeństwa do minimalizacji uciążliwości zagrożeń powodowanych warunkami zimowymi na terenie Miasta i Gminy Gryfino”. W posiedzeniu udział wzięli członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele zaproszonych służb.

Posiedzenie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Pan Mieczysław Sawaryn a przewodniczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Pan Paweł Nikitiński. Podczas posiedzenia szczególną uwagę przewodniczący posiedzenia Zastępca Burmistrza Pan Paweł Nikitiński poświęcił właściwej komunikacji wszystkich służb podczas awarii i innych sytuacji kryzysowych. Zastępca Burmistrza pokreślił że właściciele oraz posiadacze samoistni i zależni obiektów, instalacji lub urządzeń infrastruktury krytycznej mają obowiązek ich ochrony, a także wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za utrzymywanie kontaktów z Burmistrzem oraz Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

 

2017/10/23, XV Gryfiński Koncert Organowy

Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie, zapraszają na XV Gryfiński Koncert Organowy. Koncert odbędzie się 29 października 2017 r. o godz. 19.00 w kościele NNMP w Gryfinie. Podczas koncercie utwory dawnej muzyki sakralnej odtworzy Bogdan Narloch – organy, któremu na trąbce towarzyszyć będzie Roman Gryń.

Bogdan Narloch - Studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował wielokrotnie min. we Francji, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwajcaria, we Włoszech, Izraelu i Rosji). W swoim dorobku posiada nagrania prezentujące historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

Roman Gryń - należy do wybitnych polskich wirtuozów i wykładowców trąbki. Studia ukończył na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Potem doskonalił umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów jak Timofiej Dokshicer czy Edward Tar. Jest laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku. Począwszy od roku 1983 pracował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, potem na stanowisku solisty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz solisty i kierownika grupy trąbek w Filharmonii Poznańskiej. Współpracował z wieloma orkiestrami krajowymi i zagranicznymi, koncertując we wszystkich krajach Europy oraz w Kanadzie i USA. Obecnie jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i profesorem zwyczajnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki, prowadzać jednocześnie od 2001 roku funkcję kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu. Zasiada w jury wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, pan Mieczysław Sawaryn objął honorowy patronat nad koncertem. Sponsorem koncertu jest Polska Grupa Energetyczna, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

 

2017/10/26, Konferencja "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś"

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś" która odbędzie się w dniu 28 października w świetlicy Szkoły Podstawowej im. ks. Barnima I w Żabnicy. Konferencja zamyka obchody jubileuszu "270 lat lokacji Żabnicy i Dębiec". Konferencja odbędzie się w ramach projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś"

Program:

9.00 – 9.20- Otwarcie konferencji / wystąpienia zaproszonych gości /

9.20 - 10.00 - Jak aktywować lokalną społeczność – Profilaktyka i promocja zdrowia na wsi zachodniopomorskiej – dr. Anna Milczanowska – dyskusja

10.00 - 12.00– Kreowanie nowych miejsc pracy w tym powrót do dawnych zawodów, Etos wsi zachodniopomorskiej, ciągłość i przemiana - prezentacja, debata – ks. dr Jan Marcin Mazur

12.00 - 12.30- przerwa kawowa

12.30 - 13.30-  Jak promować polską wieś? -dobre przykłady

13.30 - 14.30– Czy współpraca się opłaca? / debata między przedsiębiorcą, przedstawicielem NGO, sołtysem, księdzem

14.30 - 15.00– przerwa obiadowa

14.30 - 16.30– przedstawienie monografii - Dziedzictwo kulturowe jako wartość wsi współczesnej - prof. B. Matławski

16.30 - 17.30- prezentacja sołectw z Gminy Gryfino – RADY Sołeckie

17.30 - zakończenie konferencji

 

 

2017/10/30, Konferencja "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś"

W dniu 28 października w świetlicy Szkoły Podstawowej im. ks. Barnima I w Żabnicy odbyła się Konferencja "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś". Spotkanie było zakończeniem obchodów jubileuszu "270 lat lokacji Żabnicy i Dębiec". Konferencja odbyła się w ramach projektu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich pn. "Powrót do wspólnych tradycji promujących polską wieś".

W konferencji wzięli udział radni Rady Miejskiej w Gryfinie, sołtysi, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy Gryfino.

 

2017/10/27, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

K O M U N I K A T
Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
z dnia 27 października 2017 roku


Informuję mieszkańców, że  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie  wydał  OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE PRZED SILNYM WIATREM
od godz. 09:00 dnia 28.10.2017 do godz. 20:00 dnia 28.10.2017
 Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h,
z porywami do 75 km/h, w subregionie nadmorskim do 90 km/h, z zachodu.

W niedzielę 29.10.2017 r., od godzin rannych prognozowany jest wiatr z porywami do 100 km/h, nad
morzem do 110 km/h.
Zaleca się:
1.   Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2.   Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe.Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3.   Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.
4.   Nie parkować samochodów pod drzewami , liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
5.   Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru. Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.
6.   Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
7.   Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.
8.   Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.
9.   W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.
10. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.
11. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.
 
                      z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
                        Zastępca Burmistrza          
                   Paweł Nikitiński
 

2017/10/27, Spotkania profilaktyczne dla młodzieży

W dniu 26 października odbyły się spotkania profilaktyczne których odbiorcami była młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie oraz Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych nr 2 w Gryfinie. Liderem spotkań był franciszkanin-ojciec Łukasz Buksa, muzyk, zakonnik, duszpasterz młodzieży. Na co dzień posługuje w Krakowie i od kilku lat prowadzi działalność misyjną, jeżdżąc po szkołach całej Polski i uczestnicząc w spotkaniach z młodzieżą. Spotkania odbyły się z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

Przedsięwzięcie miało charakter profilaktyczny, wzbogacony muzyką i autentycznym doświadczeniem spotkania się jak i podzielenia się świadectwem swojego życia.

 

2017/10/27, Pasowania na przedszkolaków

W dniu 27 października Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino uczestniczył w uroczystym pasowaniu w Gardnie i Chwarstnicy przedszkolaków uczęszczających do placówek prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Nauczycielki oraz opiekunowie przygotowały wraz z dziećmi bogaty program artystyczny. Częścią kulminacyjną programu było złożenie przysięgi przez dzieci. Podczas uroczystego pasowania wręczono dzieciom dyplomy oraz drobne niespodzianki.


 

2017/10/26, XL sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 26 października odbyła się XL sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Podczas sesji radni podjęli uchwały dotyczące m.in. wyrażenia opinii w przedmiocie proponowanych zmian granic administracyjnych miasta Gryfina oraz przystąpienia Gminy Gryfino do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej „Odra+Oder”.

Uchwalono zmianę dotyczącą ustanowienia uprawnień pasażerów do pozaustawowych ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej, ustalenia cen za usługi przewozowe oraz określenia sposobu ustalania wysokości opłat dodatkowych i manipulacyjnych w organizowanych przez Gminę Gryfino przewozach pasażerskich na liniach komunikacyjnych .

Uchwalono również nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gryfino.

Rada Miejska nie podjeła uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działanie dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie.

 

2017/10/06, Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach zaprasza osoby z terenu gminy Gryfino na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparciaze środków Unii Europejskiej.

Kontakt z organizatorem Mobilnego Punktu Informacyjnego:

ul. Lipiańska 4,
74-200 Pyrzyce,
tel.: 91 88 11 302, 91 88 11 303 
e-mail: lpi@pyrzyce.pl

Dla kogo:

Konsultacje kierowane są do osób z terenu gminy Gryfino.

Program spotkania:

Konsultacje w ramach Mobilnego Punku Informacyjnego obejmują m.in.:

  • środki na otwarcie działalności gospodarczej,
  • dotacje i pożyczki na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,
  • finansowanie kursów/szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,
  • wstępne założenia wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Kiedy:

24 październik 2017 r.

godz.: 11.00 – 13.30

Gdzie:

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie,

ul.1 Maja 16,

74-100 Gryfino

 

2017/10/24, Rozgrywki Grand Prix 2017

Rozgrywki Grand Prix 2017 powoli i konsekwentnie wkraczają w decydującą fazę. Za nami ósmy turniej cyklu i trudno się dziwić że przy szachownicach w Pałacyku pod Lwami oprócz emocji także kalkulacje szans i baczna obserwacja poczynań rywali. W sobotnich rozgrywkach jak zawsze, zacięta walka w każdej rundzie, ba, w każdej partii. Szymon Soszka, który w poprzednich odsłonach nie dawał szans rywalom, tym razem był trzeci. Lepsi od niego byli, Bartosz Nędzarek i Bartosz Szpura. Tuż za nimi, dwie silne grupy pościgowe z Mikołajem Turkiem i Franciszkiem Tokarkiem oraz Karolem Oliasem i Adamem Hajdasiem. Dziewczęta na podium, tym razem w kolejności: Martyna Kuryło, Ola Kucharczyk i Hanna Tokarek.

GP-2017 Turniej-8

1. Nędzarek Bartosz 6,5p.

2. Szpura Bartosz 6,0p.

3. Soszka Szymon 5,5p.

4. Turek Mikołaj 5,0p.

5. Tokarek Franciszek 5,0p.

6. Olias Karol 4,5p.

7. Hajdaś Adam 4,5p.

8. Kuryło Martyna 4,0p.

9. Dejewski Jan 4,0p.

10. Olszewski Wojciech 4,0p.

Startowało 29 zawodników.

W zawodach wzięło udział 29 zawodników. Wśród nich połowa uczestników nie ma jeszcze skończonych 10 lat! To wyraźne odmłodzenie szeregów Białego Piona wcale nie oznacza obniżenia poziomu gry turniejowej. Młodzi szachiści z dużą uwagą i konsekwencją potrafią rozgrywać swoje partie, starając się dobrze planować i uważnie wykorzystywać czas gry. Dobrą zapowiedzią na przyszłość jest także, aktywne uczestnictwo wielu z nich w klubowych zajęciach szkoleniowych. Gdzie wraz ze swoimi starszymi kolegami systematycznie zgłębiają szachowe tajemnice.

Po ośmiu turniejach w punktacji generalnej sklasyfikowano 36 zawodników. Przewodzi nadal Mikołaj Turek 45,0p. chociaż przewaga z każdym turniejem niepokojąco topnieje. Z dużą skutecznością ścigają lidera: Karol Olias 42,5p. oraz Szymon Soszka 40,0p. Jednak i oni nie mogą być pewni miejsca na podium. Za nimi kolejni pretendenci: Adam Hajdaś i Bartosz Szpura obaj po 37,0p i najlepsza z dziewcząt Martyna Kuryło 35,0p.

 

Klasyfikacja Generalna po 8 trn.

1. Turek Mikołaj 45,0p.

2. Olias Karol 42,5p.

3. Soszka Szymon 40,0p.

4. Hajdaś Adam 37,0p.

5. Szpura Bartosz 37,0p.

6. Kuryło Martyna 35,0p.

7. Nędzarek Bartosz 34,0p.

8. Jazukiewicz Gabriel 33,5p.

9. Tokarek Franciszek 32,0p.

10. Jędraszczyk Kajetan 30,5p.

Sklasyfikowano 36 szachistów

Już za tydzień 28.10, dziewiąty turniej eliminacyjny Grand Prix a w następnym 04.11, wyjazd do Torgelow w Niemczech na XXVI Torgelower Nachwuchsopen będzie  bardzo ciekawie.

Pełne wyniki na www.bialypion.pl

Zdjęcia:

JUSTYNA PEJSKA FOTOGRAFIA

http://jp-gryfino.blogspot.com/

 

2017/10/24, XL sesja Rady Miejskiej w Gryfinie

W dniu 26 października 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się XL sesja Rady Miejskiej w Gryfinie.

Porządek obrad XL sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

 

2017/10/23, Akcja Widoczny wózek. Mamo bądź widoczna

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez zawieszanie elementów odblaskowych na wózki dziecięce. Elementy odblaskowe na wózkach dziecięcych zwiększają widoczność na drodze w najniebezpieczniejszym dla rodziców okresie jesienno – zimowym. W/w akcja, którą wprowadziliśmy ma uzmysłowić rodzicom jak ważne jest oznakowanie dziecięcego wózka i jak te znaczki odblaskowe mogą pomóc.

W dniu dzisiejszym oznakowano 30 wózki dziecięce 110 elementami odblaskowymi oraz rozwieszono 50 elementów odblaskowych na kurtki dziecięce oraz torebki damskie. Podczas akcji rozdano również 10 kamizelek odblaskowych dla dzieci. Strażnicy będą zaczepiali elementy odblaskowe do wózków. Można również zgłosić się do siedziby Straż Miejskiej ze starszym dzieckiem, które otrzyma dodatkowo odblaskową niespodziankę. Elementy odblaskowe i kamizelki zakupione zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

 

2017/10/23, Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Informuję mieszkańców Gardna, że doszło do awarii sieci wodociągowej i nastąpią braki w dostawie wody. W chwili obecnej awaria jest usuwana przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie.

Usunięcie awarii planowane jest do godziny 21:00. Dla mieszkańców zostanie podstawiony beczkowóz z wodą.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino 

Mieczysław Sawaryn

 
Pobierz Adobe Acrobat Reader Pobierz Real Player

    wstecz . do góry . strona główna . mapa serwisu . archiwum wiadomości                         Wersja XML tej strony

© Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie | Redakcja | Uwagi i sugestie
Wrota Gryfina są częścią projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego pn. "eGryfino I - wdrożenie rozwiązań społeczeństwa informacyjnego w Gminie Gryfino"

www.icor.pl